Jump to content

Moto Zajednica

Kymco Agility 16+ 50 2T

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Pozdrav svima,

Pokrecem ovu temu cisto da imam sve na jednim mestu a i ako premestim da navedem ovde kao referencu. Ovaj skuter je popularan ali o 2T verziji nema bas puno.

Skuter iz naslova (Kymco Agility 16+ 50cc 2T) sam kupio pre par dana i plan mi je da mi sluzi kao prevozno sredstvo po Beogradu koje se lako parkira i preskace guzvu. Takodje kao igraliste za razna istrazivanja - elektronika, mehanika i sl...

Dosta sam googlao ali ne mogu da nadjem CDI koji je odblokiran i namenjen ovom modelu. Svi su 4t. Da li neko zna koji CDI pasuju na 2T verziju?

Jedino sto sam izvukao jeste da na ovaj motor ide DC verzija CDI :)

 

Promenio član VladoGrcic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

CDI је довољно окретан да кад убациш друге ствари доживиш катарзу, тако да CDI ти је последњи на листи истраживања.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Први је спорт, други је спорт MHR и тречи је MHR. Сва три су добра, наравно други је бољи а тречи најбољи.f1e07f17bea21dbe14eea94a3959ccdc.jpgac8062483c78507653999d9e929ded01.jpgb86a8015aab256d4decf14622d3c552d.jpg
то ти је прво.
Sent from my SM-N960F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

То је одмах после првог или паралелно. За први и други може Екстра Џијанели али за тречи треба нешто скупље. Са дизном 25% вечом од стандардне си око 90/95км/ч и то веома озбиљан старт и убрзање. Са опругама на ламели и главне опруге играш режим како желиш да употребиш снагу. Редуктор је веома спортски код твог модела и ту не дираш ништа. Спортски варијатор може исто да би добио 100/105км/ч. Можеш да поместиш предпаљење за 5 до 7 степени у раније(вадиш кајлу на радилици и поместиш магнет 7 степени у правцу окретања и стегнеш, тако си добио "спортски CDI" који чеш иначе дебело да платиш. И има још доста за експериментисање. Олакшана радилица, усаглашавање преливних канала, полирање истих.....итд, итд.b8efd10be7368578d0bc75bed02fa15e.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Mislim da bi trebalo sve kupiti kao paket. Dzabe veci cilindar ako nema dovoljno vazduha i goriva.

E ono sto ne znam jeste da li se ovi kitovi traze po modelu, trazim za kymco agility 16+ 50 2t, ili trazim po nekim drugim merama jer su kitovi standardni?

Jel neko zna gde se ovakva oprema kupuje u Beogradu? Ili da narucujem negde preko grane..

Promenio član VladoGrcic
Izmena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

I da, ovo me zanima. Koje benefite bi imao ako bi samo promenio diznu i auspuh? Teoretski bi i ovaj 50cc dobio na snazi jer bih u tu manju zapreminu ugurao vise goriva i vazduha..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Mislim da bi trebalo sve kupiti kao paket. Dzabe veci cilindar ako nema dovoljno vazduha i goriva.
E ono sto ne znam jeste da li se ovi kitovi traze po modelu, trazim za kymco agility 16+ 50 2t, ili trazim po nekim drugim merama jer su kitovi standardni?
Jel neko zna gde se ovakva oprema kupuje u Beogradu? Ili da narucujem negde preko grane..
За Супер 8 је исти

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Mislim da bi trebalo sve kupiti kao paket. Dzabe veci cilindar ako nema dovoljno vazduha i goriva.
E ono sto ne znam jeste da li se ovi kitovi traze po modelu, trazim za kymco agility 16+ 50 2t, ili trazim po nekim drugim merama jer su kitovi standardni?
Jel neko zna gde se ovakva oprema kupuje u Beogradu? Ili da narucujem negde preko grane..
Све шта овде пишем је пробано и функционише.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Није јефтино фризирање било ког агрегата па ни скутерског. Са гледне тачка крајњег корисника можда неисплатљиво, али ето има таквих ликова, ретки су али их има. Око квалитета не разумем баш питање али сви ови спортски делови су одличног квалитета јер раде у ненормалним условима. За неке моделе избор оваквих делова је веома велик и може да се наџе и на Али Експрес за много мању цену. Малоси и Полини су бренд где се плача и скупо име, за Кимко нема велики избор делова јефтиније природе. Рецимо за Јамахини агрегат има. Како и да је ово је зачарани круг од ког се тешко излази

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

...ima Malosi,Polini,ima u tom kvalitetu Naraku koji je jeftiniji...ali nikada to nije bilo jeftino i nikada nisam radio niti računao,ali okvirnih 350-400e bi trebalo zaokružiti finsnsijsku konstrukciju.U pravu li sam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
...ima Malosi,Polini,ima u tom kvalitetu Naraku koji je jeftiniji...ali nikada to nije bilo jeftino i nikada nisam radio niti računao,ali okvirnih 350-400e bi trebalo zaokružiti finsnsijsku konstrukciju.U pravu li sam?
Отприлике да, а можда и више.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Mali update. Vozi se svaki dan na kratkim relacijama po bg. Presao sam vise od 250km. Jos toliko pa prvi servis.
Prosecna potrosnja je 3.3 l/100km

Za sada nista ne diram na masini dok ne prodjemo prvi servis.
3410fc52ee138b6b02b71df56aa282c2.jpg
10b19531564fa1c817e86b688b0a6f38.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Kako dani prolaze, kako citam neke teme, sve mi se vise cini da cu sledecu godinu probati da započnem sa necim od 125cc :D
Bilo kakva igranja sa 50cc su najčešće nelegalna i skupa sa ogranicenim uspehom..u odnosu na 125cc


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Lista
1. Yamaha NMAX
2. Honda PCX
3. Sym JET X

Ako iskoci nesto interesantno dodacu na listu.
Kupovina najvise zavisi od toga sta bude bilo dostupno za kupovinu kod dilera.
Svidja mi se i XMAX ali sam malo skeptican zbog velicine a i cene.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R
Šta god uzeo,nek je sa srećom,ALI obavezno probaj sveki da vidiš kako ti leži.Kymca ćeš prodati lako,samo polako i vodi računa.


Slobodno mi predlozi neki model.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 470 postova
On 10.7.2022. at 9:40, Krokodilo je napisao:

Није јефтино фризирање било ког агрегата па ни скутерског. Са гледне тачка крајњег корисника можда неисплатљиво, али ето има таквих ликова, ретки су али их има. Око квалитета не разумем баш питање али сви ови спортски делови су одличног квалитета јер раде у ненормалним условима. За неке моделе избор оваквих делова је веома велик и може да се наџе и на Али Експрес за много мању цену. Малоси и Полини су бренд где се плача и скупо име, за Кимко нема велики избор делова јефтиније природе. Рецимо за Јамахини агрегат има. Како и да је ово је зачарани круг од ког се тешко излазиemoji41.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

 

 

Ma 'vako, odmah na big bore :D

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Danas zakazan prvi servis i skidanje blokade. Dogovor je da u prvi servis udju nove rolnice, skidanje blokade na variomatu i secenje+varenje slepog creva na auspuhu. 

U to ime sam se castio malim putovanjem od 80ak km (nista nisam slikao ali cu probati tudjim slikama da docaram). 

Krenuo sam oko 9 sa NBG, preko Kneza Milosa i Ustanicke stigao na cilj - Euro Sumar. Bacio oko na neke 125cc masine, nisu mi nesto legle i resio da krenem kuci.

50cc mukica se drzala nekako, bila je jutarnja guzva i super je izasla na kraj sa saobracajem.

image.png.af4244c6d48796af2512d29d63bb3a97.png

 

Ali, kako ici kuci a ne ponavljati se. Plan je uci u medak pa kako me put nanese. 

Krecem uzbrdo i put krece da me sve vise nanosi prema Velikom Mokrom Lugu :D Lagano uzbrdo, uz standardno dranje masine, 40kmh. Avanturista i planinar u meni je zeleo da izadje gore na vrh i da baci pogled na Avalu/Autoput.

 

Ko nije isao ovim putem, preporuka - u pitanju je nastavak ulice Vojvode Stepe i ulica Strazarska Kosa. Pogled na grad i sa druge strane autoput je fenomenalan. Vozi se po grebenu i pogled samo puca. Pisem kao da su u pitanju neki Alpi ali verujte mi 

image.thumb.png.47340463bcd7f3737448016a970ea0fd.png

 

Odatle standardno, Kumodraz, jos jedan vidikovac u zemljoradnickoj.

 

image.thumb.png.83507e77554dfa6314da4352ae2fad6c.png

 

Prelazim obilaznicu i pauza kod 1000 ruza, magare mora da se natanka.

U rezervoar staje 4 litara, delim sa kilometrazom i zakljucujem treci potroseni rezervoar sa potrosnjom od 3.4 L/100km.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja