Jump to content

Moto Zajednica

26.6.2022. ULJE NA PUTU, RALJA!!!! Motoristi povređeni

Recommended Posts

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pre Ralje (gledano od Beograda), na oštroj krivini, 1 km od prodavnice na Kovioni, 4 km od centra Ralje i restorana Koliba, desila se nesreća i ulje je na putu, najviše u traci prema Ralji. Pazite!!!!  Posuo sam nešto slame, koliko sam imao, nadam se da će svi na vreme uočiti. Pazite se, ako idete na tu stranu.

 

BMW R1100 RS je malo prešao u suprotnu traku u dugoj desnoj krivini. Dovoljno da ga udari auto iz suprotnog pravca. Udarac je, koliko vidim,  bio u cilindar BMW. Kako sam čuo, vozaču je povređena leva potkolenica (prema opisu i krličini krvi, otvoreni prelom), a suvozačici polomljena ruka. Transportovani su u Urgentni centar. Svesni su. Muž i žena, rekli su mi da se on zove Milorad (ili Miodrag) Latinović, iz Beograda, Banovo Brdo. Nadimak Licna. Motor je na sigurnom, kod mene. Prijatelji koji su bili sa njima i vozili ispred njih su otišli za njima u Urgentni. 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 3
  • Tužan 10
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

 šta je ovo ljudi moji?? Svaki dan neke ovakve vesti.. 

 

 

PS. Pesak je najbolji, upije, pometeš metlom, i ne klizi kao slama. Slama na putu klizi kao led

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Prosao sam tuda posle nesrece.Policajac nas je zaustavio,i upozorio  kuda da vozimo,  da bi bezbedno zaobisli prosuto ulje na putu. Drugari,cuvajte se,Ralja ring jeste izazovan, ali preopasan.Zelim brz oporavak povredjenom paru.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nove, dobre vesti...

Čovek je operisan, nema povreda opasnih po život. Otvoreni prelom potkolenice, naprsla karlica na nekoliko mesta. Ćena ima samo prelom ruke, puštena odmah kući.

 

Kako ja pretpostavljam, brzina udara je bila relativno mala, pošto motor nije odleteo, na metar, dva je bio od mesta kontakta. Auto se zaustavio nedaleko od mesta kontakta. Sve na desetak metara. Sve se desilo bukvalno ispod moje kuće, na udaljenosti od pedesetak metara od nje, a ja nisam ništa čuo. Nikakav tresak. Čuo sam glasove, ali sam mislio da su to komšinicini unučići. Tek kad su počeli da se zaustavljaju vozila ispred kapije, bilo mi je jasno da se nešto desilo. 

 

Skoro sam ubeđen da je motorista pokušao ili da izbegne one "zmijice" od smole kojima se ispunjavaju pukotine, ili je nagazio na nju i to ga je izbacilo. Tačno su tu gde je (prema mojoj proceni) došlo do prelaska u drugu traku. 

 

Inače, BMW je svojim cilindrom obavio zaštitnu ulogu. Koliko sam video, udarac je bio direkno u izduv, cilindar je izvaljen, ne mnogo ali je pukao blok. Da je udarac bio jači, ozbiljnije bi ga otkinuo. Da nije bilo cilindra, auto bi udario direktno u nogu. 

 

Nadam se da će oporavak biti brz i uspešan.

 

Naravoučenije...

 

Izbegavajte zakrpe od smole. To je pisao i yogibear, ne morate sami da se uverite u to koliko su klizave. Put do Ralje je ove sezone bogato zaliven tim kvazi zakrpama, tako da ozbilno povedete računa. Čak i ja što poznajem taj put više nego dobro, vozim neuporedivo opreznije. 

 

Ako ne vidite izlaz iz krivine, ulazite uvek brzinom pri kojoj možete da korigujete putanju ili da se ispravite ako je potrebno. Gledajte put, ne samo u daljinu. Čuvajte se "šarene hladovine", jer su onda ove zakrpe praktično nevidljive. 

 

  • Sviđa mi se 30
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Naisao sam juce na ovaj prizor, hitna pomoc prosla pored mene bas kad sam naisao  na zaustavljenu kolonu i lagano obilazim i onda neki baja sa autom, strane tablice,  prelazi u levo ispred mene i obilazi celu kolonu i provlaci se izmedju ovog audija i motora, preko one srce i otpalih delova i zabole ga sto narusava lice mesta...

Neverovatno koliko neki  samo svoje dupe gledaju..."samo ja da prodjem pa vi onda cekajte uvidjaj"...

Bas los prizor... Krenuo malo do Kosmaja i kad sam video ovo smorio se i aj nazad kuci...

Povredjenima zelim brz oporavak

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
23 hours ago, Alexa90 said:

Slika sa Instagrama…

E92B692D-6329-4CA5-831C-C8AD493E3D0D.jpeg.e0cf25c171103798b959cebe17bfa2e6.jpeg

Ne kontam, ako je udario u Audi, onda je Audi kriv, otkud on na po trake? Šta je pokušao, da skrene levo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2035 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

'bem ti Ralja ring, ta krivina je ispod Misine kuce je jako zajebana (ako je ta u pitanju), 

tu je proslih godina uvek bilo i ulja i nafte od autobusa,

a i sama krivina trazi malo drugaciju putanju ulaska i izlaska, pogotovo zajebano za neiskusne vozace.

Brz oporavak im zelim, dobro je prosao. Bravo Miso na svemu :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@BokyBoy

Jeste, ona duga krivina udesno, paralelna sa mojim placem što uvodi u onu "ukosnicu". Uvek je masno i prljavo.

 

@Andrej_Hotstepper

 

Mesto kontakta je u levoj traci, pola metra od bele linije su bili glavni delovi stakla, plastike. Motor je udaren u levi cilindar koji je odvaljen, ali stoji. Motor je zaokrenut za 90 stepeni i"odskočio" je, eto vidi se koliko, u svoju (desnu) traku. Audiju je otkinuto vešanje prednjeg (njegovog levog) točka i pri zaustavljanju je prešao u drugu traku. Ulje je iz BMW-a. Miriše na hipoidno. Sve ukazuje da su brzine bile male.

 

Ovo crno što se vidi na slici je "zakrpa" na koju sumnjam da ih je poterala u levo. A malkice niže ima još tih "vena" od smole, pre mesta kontakta. 

 

@ske

Da, dvojica mamlaza (koliko sam ih ja video) sa stranim tablicama su ladno prozujali, zgazili bi ljude da im se nisu sklonili s puta. Tukli bi se. Nadrkani, kao face su. Pregazili su ulje, plastike i stakla od udesa i krv vozača. 

 

Ja obično čujem kad neko tu padne. Suljanje, udarac, tresak, vriska... Sad sam čuo (ako je to bilo to) kao mali prasak iz auspuha. Posle ono što sam mislio da su komšinicina dečurlija. Sve dok se nije napravila kolona ispred moje kapije, nisam znao za udes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Zena mi je iz Ralje i kad god sam isao kod njenih isao sam kolima, ove godine isao jednom skuterom, citajuci razne teme o ralja ringu ovde bio sam jako oprezan s obzirom da sam “mlad u sveku motora/skutera”

Prvo su mi te “zmijice-zakrpe” sto kaze Misa zapale za oko, bas ih ima previse i bas su klizave.

iznenadilo me je sto sam ocekivao mnogo vise “brzih” koji voze sumanuto ali nije bilo tako, sreo sam mnogo kolega koji su vozili pazljivo i pametno.

Zelim brz oporavak kolegama i bravo za Misu koji je pomogao

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA VARADERO XL1000V

Cesto idem motorom na posao u Ralju ali ove godine su prosuli smolu u pukotine asfalta kao nikada i kada naidje tocak na takav deo puta punih takvih zakrpa prednji tocak samo proklizava jako neugodna situacija.

Ljudi cuvajte se.....!!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 15 sati, misa-pei je napisao:

Ja obično čujem kad neko tu padne. Suljanje, udarac, tresak, vriska...

Znaci, cesto se pada...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
Pre 1 sat, dunja07 je napisao:

Cesto idem motorom na posao u Ralju ali ove godine su prosuli smolu u pukotine asfalta kao nikada i kada naidje tocak na takav deo puta punih takvih zakrpa prednji tocak samo proklizava jako neugodna situacija.

Ljudi cuvajte se.....!!! 

I jos jedan detalj! Prosli wikend sa 2 drugara,  Avala, Tresnja, Kosmaj i nazad na 4 mesta copori Kerova, na kraju sam jednoga pregazio, manji rastom, velike sam izbegao, ostao je na putu, srecom nisam imao stete na motoru mada je bilo vrcavo, kocenje, gazenje stabilizovanje motora, i motor je odradio deo, abs i malo elekronike.  Popalio sve lampice na tabli.

Promenio član Zika2009

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
8 hours ago, MaxiS said:

Znaci, cesto se pada...

Šest ili sedam motora/skutera i nekoliko automobila. Jedan namerno gurnut nizbrdo u provalijicu ne računam. Svi bez previše teških povreda. Ovi su najgore prošli (vozač zapravo), jer su ipak imali sudar. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja