Jump to content

Moto Zajednica

Bahata i bezobzirna parkiranja

Recommended Posts

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /
On 25.8.2022. at 11:23, zaludan je napisao:

image.thumb.png.2ee24c936b753e0903824b59db75b1a1.png

Ovo treba proslediti komunalnoj sa pitanjem dal su im napisali prekrsajnu 25.000 i zasto nisu :)

A inace imaju foru da tako stanu negde i upale rotaciju, kao na "intervenciji" su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1834 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa to može da se dobije, samo ako si baš dokon da teraš mak na konac.

Policijski službenik je dužan za svaku službenu radnju a tu spada i "intervencija" da sačini izveštaj.

Nema izveštaja, nema akcije osujećavanja babe koja prodaje karanfile bez dozvole 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 3 sati, ser je napisao:

A inace imaju foru da tako stanu negde i upale rotaciju, kao na "intervenciji" su.

 

Ja sam isto tako ubeđen kad god vidim hitnu (ili policiju) sa upaljenom rotacijom, a bez sirene, da nisu ni na kakvoj hitnoj intervenciji, već majstor upali svetlo za slučaj da ga negde neka kamera snimi, pa može da se vadi na "intervenciju".

A naravno, vrana vrani oči ne vadi, pa niko nikad nikakav izveštaj tražiti neće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Thun, CH
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Vise vozaca hitne pomoci koje poznajem su mi rekli da je nepisano pravilo, kad je rotacija bez sirene, intervencija je hitna ali pacijent nije u kriticnom stanju. Kad upale sirenu onda je bas kriticno, svaka sekunda znaci.



  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /

Kod hitne da, mislim da i oni u 90% slucajeva ne zloupotrebljavaju rotaciju.

Dok sam npr pandure (obicne, saobracajne, interventne) x puta video kako pred guzvu u raskrsnici pale rotaciju i sirenu samo da bi prosli bez zadrzavanja.

 

Lokalne cinovnicice iz gradske uprave sa sluzbenim Mazdama i Skodama necu ni da komentarisem...

U Europartu u Simanovcima stoji u izlogu 15 vrsta plavih blinkera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW K 1600 GT
Pre 14 sati, the_doctor je napisao:

Sindrom: nov auto da ga neko ne izgrebe :staa2:

 

20220831-074755.jpg

 

Dali ima tu mesta za tri avta?

Ako nema,onda nije tako strašno bahato.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 31.8.2022. at 13:06, ser je napisao:

Kod hitne da, mislim da i oni u 90% slucajeva ne zloupotrebljavaju rotaciju.

Dok sam npr pandure (obicne, saobracajne, interventne) x puta video kako pred guzvu u raskrsnici pale rotaciju i sirenu samo da bi prosli bez zadrzavanja.

 

A vidiš, ja sam na Ibarskoj isto tako milion puta video hitnu kako vozi u koloni, i onda se samo jednom seti da ima rotaciju, upali je, po gasu, ispretiče kolonu, i gasi rotaciju.

 

A tu priču o kritičnom ili ne sam čuo i ja, ali to je na nivou "rekao mi Mile".

 

ZOBS

26. Vozila sa prvenstvom prolaza

Član 108

.

.

.

Posebni svetlosni i zvučni znaci vozila sa prvenstvom prolaza su najmanje jedno plavo trepćuće ili rotaciono svetlo (u daljem tekstu: plavo svetlo) i zvučni znak promenljive frekvencije (u daljem tekstu: sirena).

 

Znači, ili pali jedno i drugo, i time postaje vozilo sa prvenstvom prolaza, ili nije vozilo sa prvenstvom prolaza.

Sve ostalo je "mrzi me da se smaram u gužvi".

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 367 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ja verujem da bi svako od nas kada bi imao blinkere i sirene, a da moze nakaznjeno da ih koristi, ukljucivao da se izvuce od guzve i  ogranicenja brzine, pune linije i jos kojecega:)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2878 postova
On 23.6.2022. at 9:12, Sharky - Alex je napisao:

Obicno takvi imaju iste takve zene/devojke koje su trudne ili vec imaju decu sa njima.

to ti je oročena štednja za posle braka a zove se alimentacija.Što više partija štednje to veći broj alimentacija.Što veća sumnja u švaleraciju to više partija štednje .Ti bahati zahebu nas pitome a žene njih

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Nakon nekoliko dana u SAD, shvatih šta je rešenje. Velika parking mesta. Ovde su toliko velika da je bahato parkiranje gotovo nemoguće. Dogodi se samo ako neki "pick-up truck" vuče prikolicu od nekih 7 do 8 metara pa se parkira popreko. Ali nema veze, oproste mu i parkiraju se malo dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 656 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 1 sat, ske je napisao:

Ja verujem da bi svako od nas kada bi imao blinkere i sirene, a da moze nakaznjeno da ih koristi, ukljucivao da se izvuce od guzve i  ogranicenja brzine, pune linije i jos kojecega:)

'De da ne koristim pa da svi kazu da sam budala, nece niko posle da se druzi samnom

  :)

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1353 postova
  • Lokacija: BGD
On 8/31/2022 at 7:50 AM, the_doctor said:

Sindrom: nov auto da ga neko ne izgrebe :staa2:

 

20220831-074755.jpg

 

Kod mene u bloku bi mu  komsija u penziji (od 30 000 rsd) izgrebao kljucem celi auto.  Bezobrazna komsinica polomila brisace, a klinci iz kraja isarali sprejem na neciju molbu. Mozda i izbusili gume, ako tata nije zbog njega mogao da se parkira...

 

I znas ko ce da odgovara? I znas koga ce da "pronadje"?

 

Nikoga i nista. To potpisujem. Moze samo na sva usta od besa da peni. 

 

Pa da vidimo jel isplatljiv taj novi auto odnosno bahato parkiranje. 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4840 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
On 31.8.2022. at 22:45, damjandugi je napisao:

Dali ima tu mesta za tri avta?

Ako nema,onda nije tako strašno bahato.

Ako se misli na Kia bolje je parkirana od 3008, manje je na trotoaru (bar koliko se moze proceniti sa slike). 

Inace vecina nas bude prividno bahata, automobili sve veci a obelezena parking mesta sve manja, naprave mesto za auto ali ne i za otvoriti vrata. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx
On 31.8.2022. at 12:05, zaludan je napisao:

 

Ja sam isto tako ubeđen kad god vidim hitnu (ili policiju) sa upaljenom rotacijom, a bez sirene, da nisu ni na kakvoj hitnoj intervenciji, već majstor upali svetlo za slučaj da ga negde neka kamera snimi, pa može da se vadi na "intervenciju".

A naravno, vrana vrani oči ne vadi, pa niko nikad nikakav izveštaj tražiti neće.

Sto se tice hitne, bolje da ga deset puta propustimo sa "laznom" rotacijom nego jednom da teramo inat i da neko strada ni kriv ni duzan. Pricam iz licnog iskustva jer su me skoro vozili kad sam usred nekog nesrecnog slucaja prilicno iskrvario i povremeno gubio svest. Sirenu su palili samo povremeno, uglavnom pri prolasku kroz zakrcene  raskrsnice. 

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 3 sati, Budimir je napisao:

Sto se tice hitne, bolje da ga deset puta propustimo sa "laznom" rotacijom nego jednom da teramo inat i da neko strada ni kriv ni duzan. Pricam iz licnog iskustva jer su me skoro vozili kad sam usred nekog nesrecnog slucaja prilicno iskrvario i povremeno gubio svest. Sirenu su palili samo povremeno, uglavnom pri prolasku kroz zakrcene  raskrsnice. 

 

Potpuno razumem šta pričaš, i zato nikad ne glumim ludilo kad idu samo sa rotacijom.

Ali bih i dalje voleo da neko malo i njih kontroliše, a ne da im se svašta dopušta "jer im je težak posao".

Pre nekoliko godina lazarevačka hitna se direktno sudarila sa vozilom iz suprotnog pravca. Poginula žena koja je u hitnoj bila na mestu suvozača, tj. nije pacijent. Nije ni bilo ni pacijenta ni doktora u hitnoj.

Ne znam da li bila vozačeva šurnjaja, ili mu je direktor naredio da vozi nekog, ali svakako je vozio kao da ima hitan slučaj, a bez upaljene sirene.

Suština sirene je da unapred, nadaleko najavi da ide prioritetno vozilo, a suština rotacije je da ostali vozači što lakše i brže uoče to vozilo.

Sve druge kombinacije su bahaćenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja