Jump to content

Moto Zajednica

Bahata i bezobzirna parkiranja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

To sve motkom treba tuci. Sacekati da se vrati i udri, drugacije ne moze.

 

Pre 3 dana stojim na semaforu, tj idem ka njemu. Crveno upaljeno, na semaforu prvi stoji kedi, drugi stoji Crveni taxi i ja nailazim treci.

 

Taksista ladno krece levo u suprotni smer (stojimo na putu koji je sporedni) ulece u raskrsnicu i pici desno i skrece desno vracajuci se u smer i odlazi. Takvom uzeti dozvolu i pola plate. Nema opravdanja za ovakvu stvar.

 

A 10 min pre toga isto taksista Crvenog taksija, staje u traku za polukruzno, ja idem iz srednje trake (za levo) i desna traka je za desno. 

Mamlaz krece na zeleno, iseca mene i moju putanju kad sam vec na pravac dosao, ne bi li skrenuo skroz desno. 

 

I na istom tom semaforu, pre kretanja na zeleno, lik iz dostave u puntu iz desne trake prodje kroz crveno, parkira se ispred mene na pesackom i ceka da bude prvi. 

Greota sto gradjani nemaju neku mogucnost instant sankcionisanja budala. 

 

Na kraju sam ja budala koji sam cekao 3 promene semafora u spicu i na 4to zeleno krenuo, a oni su jadni pametni i baje koje niko ne sankcionise. 

Kad mi se tako nesto desi u 10minuta razmaka, dodje mi da ne izlazim iz kuce jer se samo nerviram.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 785 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
Pre 14 sati, salem je napisao:

Juče sam bio u tom kraju, i opet je bio tako parkiran.

Postala mu praksa... svesno bahat!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Pa to ti je ono, probao jednom, video da ga niko ne dira i uveo kao praksu. Sad on smatra da je to njegovo mesto i da normalno parkira jer je kao guzva i nema mesta a i nikom ne smeta , jer sta fali, mogu malo pesaci da ga obidju. Najgore je sto daje primer ostalima. Uskoro bi mogli i drugi da parkiraju tako, jer kad moze ovaj mogu i ja.

E da mu je neko ostetio auto odma prvi put kad je parkirao  on vise nikad ne bi ovako ostavio auto. I to bi ispricao drugarima i komsijama pa ni oni ne bi parkirali.

Mislim, protiv nasilja sam, ali ako neko ovako parkira onda smatram da je glup, bahat i stoka, a sa stokom se jedino moze silom.

Moze i sistemom, ali to dugo traje a kod nas i ne funkcionise

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7154 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Boga mi nije da ne može sistemom i to je jedino rešenje. Danima kolicima ne mogu da prođem ispod svoje zgrade trotoarom. Prijavio sam komunalnoj, počistili ih za 10 deset minuta i nije mi žao uopšte.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 674 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Ali neverovatno je to da novine pisu o tome, sa sve slikom, i niko nista ne preduzima.

  Ja bih , ako ne od sramote ono bar od straha da ne dodje komunalna ili parking servis, pobegao odatle.

  Kazna za nepropisno parkiranje plus kazna za ometanje saobracaja i ugrozavanja pesaka plus kazna za parkiranje na zelenoj povrsini... pakovao bih mu kazne za sve sto moze da se nakaci 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1671 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

IMG-20220908-070927.jpg

 

Lokacija: Limanska pijaca, lokali koji uokviruju pijacu, pešački trotoar na početku Puškinove ulice...

Bahati mamlazi svako jutro dostavljaju meso i prerađevine u mesaru "Đoka" i to tako što parkiraju kombi tik do stepenica ispred lokala. U pitanju je veoma prometna ulica jer se, osim pijace, u neposrednoj blizini nalaze autobuske stanice. Nedavno sam se posvađao sa njima i svašta im rekao na temu bahatosti i bezobrazluka ali, vidim, jako su se potresli... Kada sam ih pitao zbog čega to čine odgovor je bio da manje moraju da nose. Realno, štede metar - metar ipo ali džaba, ne možeš ti bahatog opasuljiti. :ljut:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6473 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Šta će paor (d'izvinu svi čestiti)...uzeo okrečeno, raspalo govno sa značkom i misli da je ispeo u životu. Mozak mu i dalje u sremačkom blatu.

Nego juče...idemo trotoarom klinac i ja, sa druge strane stariji ljudi. Sa naše desne strane (ovim ljudima sa leve) parking, ima jedno slobodno mesto, označeno za invalide. Lik uleće između nas...ja mislim, ući će na parking...ne, on staje i ostavlja auto tačno između nas, na trotoaru...ispred mesta za parking.

Dobar je nije stao na parking mesto za invalide.

Ja naravno krenem da kenjam...njega boli kurac, naravno.

Kaže, minut samo da kupi hleb. Dabogda se ugušio dok ga žvaćeš...poželeo sam srdačno.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 54 minuta, the_doctor je napisao:

Čudna sorta ljudi sa ovim znakom na autu.... svi su isti.

 

20220909-070103.jpg

 

Овде морам да приметим да се нису прославили приликом прављења паркинга. Да је стао на десно место, сувозач би из кола могао да изађе само наглавачке. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 561 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre sat vremena, the_doctor je napisao:

Čudna sorta ljudi sa ovim znakom na autu.... svi su isti.

 

20220909-070103.jpg

 

Posto sam vlasnik vozila sa tom znackom osjecam se prozvanim jer nisam jednak ni sa kim, ne parkiram ovako niti se bahatim na bilo koji nacin jer vozim vozilo tog proizvodjaca. Jednostavno uzivam u vozenju i posjedovanju istog, kupljenog sa posteno zaradjenim parama. Stereotipizacija i generalizacija je stvarno neprimjerena. Sta god bio razlog, ne opravdava komentar.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 785 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@Pirotehnicar

Upravu si.

Oprosti :aha:

 

Generalizovanje je sranje, već sam to jednom rekao, a ponovo to uradio.

 

U žitu uvek ima kukolja, a nismo svi ovo drugo. 

Promenio član the_doctor
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s
Pre 2 sati, the_doctor je napisao:

Čudna sorta ljudi sa ovim znakom na autu.... svi su isti.

 

20220909-070103.jpg

 

Nisu, video sam pre neki dan jednog, dao je migavac:staa3: ..... Mozda nije bio njegov auto:jee:

  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Kakav čudan momenat ja juće doživeh...

 

Malo mi je komplikovano da opisujem, ali ko zna kako izgleda prostor oko bivšeg policijskog punkta u Lipovičkoj šumi će verovatno da shvati...

 

Elem, idem iz pravca Barajeva, i hoću da skrenem levo na Ibarsku preko parčeta asfalta koji povezuje ova dva puta. Dok prilazim, vidim ženu iz suprotnog pravca kako tu skreće, staje vrlo bukvalno na sredinu tog asfalta, i izlazi iz auta. Tu staje pored kola i kreće da priča nešto sa ženom koja stoji pored i valjda čeka bus.

Meni para na uši...

Prilazim, ima mesta da se (jedva) provučem. (da ne zaboravim - u okolini od 20-30m ima baš dosta mesta gde može da se stane da nikom ne smeta)

Gospođa kao gleda nešto u mene i ja joj kažem "kako ovde možete da stanete?"

A ona sa kao nekim osmehom mi pokazuje kako i sa druge strane njenog auta ima mesta da se prođe (otprilike isto kao i ovde gde sam ja prošao), i odgovaram joj "ne treba da ima mesta da se ja provučem, nego vi ne treba tu da stanete".

 

E sad ide onaj čudni momenat...

Dok se to dešavalo, moja žena je nešto rekla što ja nisam baš čuo, pa kad sam krenuo, upitah šta reče.

Iskomentarisala je nešto tipa da nisam trebao.

I ja u neverici...reko', čekaj, da li bi isto mislila i da je stala tako da ne mogu da prođem uopšte? I žena kaže, pa ne, ali zvučiš mnogo neprijatno!!!???

Aman! Pa to je valjda i cilj?? Da kvočki bude neprijatno, da se možda, ali samo možda, sledeći put seti da obrati pažnju!

Ali jok, moja žena bi više volela da sam ja bio onako...fin, i sa osmehom...da slučajno ne povredim osećanja bahate mamlazice (?) koja ni ne shvata da pravi problem.

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

To skretanje tu je toliko debilno da nemam reči. Kada ideš ka Barajevu, ajde i nekako, ali iz Barajeva ( ako ćemo o bezbednosti i svemu) jedina opcija je da se ide do skretanja za Sremčicu pa da se tu okreneš i nastaviš put dalje. Takodje postoje i druge dve opcije, da se jaše tu kod kućice, što je bezbednije nego 500m niže da pokušavaš da se uključiš, gde malo preglednost zaebava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

U stvari nisi u pravu :D

 

To levo skretanje tu je baš opušteno. (I dozvoljeno je, nije prekršaj)

 

Preglednost je odlična, a i zbog toga što je policija tu bila decenijama, tu svi uspore.

Jedini eventualni problematičan momenat je ako naiđeš baš kad je autobus u stanici, ali bože moj, sačekaš 30sec, i polako...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Nema isprekidane linije tu, puna za sve pare, to što se toleriše ne znači da je dozvoljeno. Kod kućice sam i rekao da je preglednost ok, ali to naše ovde bi trebalo da bude put probićemo ga sami, ne znači da je ispravno ;) 

Promenio član Drinkero
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 233 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Da se ispravim, nekada je tu bila isprekidana linija za skretanje levo iz Barajeva, ali je nema od kada nema ni one pumpe sa desne strane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Tu gde sam ja skrenuo postoji isprekidana linija.

Ovako to izgleda iz pravca Barajeva, tj. odakle sam ja naišao, i tu gde je isprekidana linija sam skrenuo levo. To tu nema nikakvu drugu namenu osim skretanja levo za one koji idu iz tog pravca.

Recimo da je gospođa koja je bez veze stala, stala tačno s desne strane Yuga

 

image.thumb.png.3900bd3c69b22264343d6ec367ebb38c.png

 

A evo kako to izgleda sa magistrale:

 

image.thumb.png.52799b0953ed81ae55070b593670cf94.png

 

Promenio član zaludan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ауууу, чуди ме да не читамо о томе чешће у црној хроници. Знам да људи морају да се укључе, али баш је зезнуто место. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeste obeleženo tako da dozvoljava radnju, pa samim tim nisi u prekršaju, ali meni izgleda kao da je neki lokalni političar sebi obezbedio put do kuće. Sasvim sigurno ne bi bilo u skladu sa studijom o bezbednosti. Potpuno pogrešno. U pravu je Zuba, crna tačka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1832 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ne znam zašto vam izgleda tako.

Bukvalno je sasvim OK.

 

Recimo, ovde sa leve strane se ja često uključujem na Ibarsku:

 

image.thumb.png.9ffe82b0d0fd2c2890f0140daccb43dc.png

 

I, iako na slici izgleda široko, pregledno, preglednost je mnogo gora zbog one pešačke pasarele. Ne može lepo da se stane da se vidi na obe strane, bukvalno "ocenjujem" razmak između onoga što vidim i što ne vidim od pasarele, a tamo u šumi pesma :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Не знам, некако ми не делује једноставно укључити се у траку тако што прво мораш две да исечеш. А знамо колико се јурца, какви све имају дозволу... Баш би ми стварао стрес такав поступак. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja