Jump to content

Moto Zajednica

Peugeot Speedfight 4 50cc 4T za devojku

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Cao drustvo, treba mi misljenje cisto da vidim da li razmisljam u pravom smeru povodom prevoznog sredstva za devojku. U vecini slucajeva se prevozi sa mnom (kolima ili motorom), ali joj treba za neke generalne aktivnosti kao sto su prevoz do posla (max dva puta nedeljno), prevoz do grada kada ide na ples i generalno za svrckanje po gradu :)

 

Imao sam neku kombinaciju za Ford Fiestu 2004. godiste koja nije bila u bas najboljem stanju i trebalo bi dosta da se radi, dodatni trenutno nepoznati troskovi, cena goriva koja raste svaki dan, plus troskovi novih guma, registracija koja nije ni toliko mala, problemi oko parkiranja (ja imam parking mesto iza zgrade, ali ona ga ne bi imala) itd.

 

Kao alternativu smo odlucili da odemo u smeru skutera. Nasli smo Peugeot Speedfight 50cc 4T 2018. godiste sa 4000 km na satu koji izgleda odlicno.

Skuter bi drzali iza zgrade pored mojih kola ispod nadstresnice, nepoznatih troskova ce svakako biti manje, jer je skoro nov, a i pritom ce ti troskovi biti garantovano manji, registracija je jeftina, cena goriva minimalna, ima solidno mesta ispod sedista (za full face kacigu), gume su takodje ultra jeftine, a sa druge strane kada prodje sezona ionako se ide mojim kolima. Imamo gde i van sezone da ga ostavimo da prezimi na sigurnom.

 

Da li je ovo razmisljanje ispravno i da li nesto propustam?

Takodje, ima li nekoga sa iskustvom sa ovim skuterom?

Ja sam ga isprobao, kao i drugar koji vozi skutere kaze sve je super osim sto je spor (ima kompjuter koji skida blokadu, ali sa nama koji imamo 110+ kilograma, nismo videli da je presao 50km/h :D ), ali ovaj drugar kaze da ce moju devojku koja ima cca 60 kila lagano poneti i od 70 km/h sto je vise nego dovoljno za nju (ako je u pravu naravno).

 

Izvinjavam se sto sam smorio, ali zelim da cujem jos neko misljenje, jer ja trenutno ne vidim manu ove odluke "Drugi auto vs skuter", sto verovatno znaci da propustam nesto :)

 

Unapred hvala svima koji procitaju ovaj moj unutrasnji monolog.

Promenio član bojsa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1773 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 21 sati, bojsa je napisao:

ja trenutno ne vidim manu ove odluke "Drugi auto vs skuter", sto verovatno znaci da propustam nesto :)

Bezbednost.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 13.6.2022. at 10:27, bojsa je napisao:

jer ja trenutno ne vidim manu ove odluke "Drugi auto vs skuter"

Mane su brojne. 4T 50cc skuter je slabačak, pogotovo uzvbrdo, za Beograd. Svi žele da te preteknu, izguraju... i u tome uspevaju. Nebezbedno načisto. Ako skineš blokadu, onda imaš potencijalni problem sa registracijom, pošto su pooštrili kriterijume...

Plus što devojka, ako ima staru dozvolu za AM, verovatno znači da nema iskustva sa dvotočkašima, nije imala nikakvu obuku, pa je i to rizik.

Sa toga može takođe da se pada i mogu da te zgaze, kao da je veći motor u pitanju, samo još grđe.

 

Skuter vozi onaj ko voli, i ko se pomirio u glavi sa rizicima. Auto je mnogo puta bezbedniji.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 171 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Monster 1200 2017

Hvala na odgovorima, ovo ima smisla, ja kao neko ko je godinama sto na motoru, sto u kolima i imam dosta iskustva (i da kucnem u drvo, nula incidenata) zaista moram da priznam da nisam to uzimao mnogo u obzir. (U fazonu sta je to, sednes vozis)

 

Pricao sam sa nekim drugarima koji voze i svi su bili pozitivni oko prednosti skutera.

 

Skuter ima dva kompa, fabricki sa i aftermarket bez blokade.

 

Ali mnogo bitnije, posveticu se ozbiljno obuci i bezbednosti u voznji i dok ne procenim da je sigurna i da zna sta radi ne pustam je iz vidokruga. Ona vozi auto, dosta je vremena provela sa mnom na motoru tako da nije potpuno van price, ali cemo ako treba i celu ovu sezonu da provedemo zajedno vezbajuci dok ne budem 100% siguran da moze sama i da je sigurna koliko je moguce. Pritom voli da se vozi, a deluje mi da bi volela da vozi i sama tako da entuzijazam postoji, a zelim da podrzim taj entuzijazam, pa sam mislio da je ovo dobar nacin.

 

Hvala jos jednom od srca na savetima, ako neko jos ima nesto da ubaci nadam se da ce da pise.

Promenio član bojsa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Skuter jeste ekstra praktičan, ali nije 50cc za Bg. Može da posluži kao proba da li joj takav koncepti odgovara i čuči uopšte. A onda na polaganje, bar za A1 :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Nije tema ali da pitam upucene. Da li se jos negde u Evropi sem na balkanu sa B kategorijom vozi  do 49ccm?

 

Inace upravu su svi koji ti kazu da skuter od 49ccm nije za Bg. Ja ga imam pored motora i koristim ga samo do pijace i slicno. Nekada sam ga vozio svuda i bilo je sasvim uredu ali to je pre 10 i vise godina. Sada su guzve vece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3057 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ima raznih zakona po raznim evropskim državama. Negde mogu sa B dozvolom da voze 125cc, negde ne, u nekim zemljama samo automatike, negde tek posle par godine od dobijanja B dozvole... Šarenilo. Ima delimično pobrojano u ovom članku:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/European_driving_licence

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja