Jump to content

Moto Zajednica

Ruzveltova Bgd 03.06.22

Recommended Posts

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Espreso.rs ko espreso, hvala im za ovo dečko, nije tačno da nisam izgubio svest. Njima nije poznato kako je došlo do nesreće ali meni jeste, oduzeto mi prvenstvo prolaza, čak ne mogu da kažem da je i to već je bukvalno skrenula u mene, drugim rečima nije mi presekla put već skrenula u mene... motor bačen na semafor a ja ''odleteo''...

 

Napisao bih pazite se braćo i sestre ali evo ja nemam pojma kako bih mogao da budem pažljiviji da bih ovo juče izbegao. Kao da stojiš u redu u maxi-ju i neko priđe od pozadi i opali te bejzbolkom u teme, šta ti možeš tu da paziš? To mi je osećaj za jučerašnji događaj.

 

 

WWW.ESPRESO.CO.RS

Građani su se okupili oko njega ne bi li mu ukazali pomoć, a na svu sreću dečko je ostao u svesnom stanju

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Zbunjen 4
  • Tužan 17

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tracer 9, Forza 750

Nadam se da nisi puno povređen! Poslednjih par dana vozači automobila čine slične stvari, sta li je osim kurcobolje ne znam, ali je strasno 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4360 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

@Golub Kako si ti prošao?

Inače ovih dana viđam baš puno vozača kako pilje u telefon dok voze, što mi nikad neće biti jasno.

Danas recimo baš gledam čoveka u nekom autu kako se baš posvetio telefonu na Nbg, vozi i skroluje i baš kažem koleginici u autu da je pitanje momenta kad će da se zabije u nekoga jer neće videti da je stao.

Možda tri raskrsnice dalje se zabio u Golfa koji je stajao uredno na semaforu.

Tako da mi je u neku ruku i drago što nemam dvotočkaš trenutno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2771 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...nadam se da si ti ok?!

Imam nešto da drugo da pitam..

Jel moguće da neko vidi čoveka da leži na podu i da mu bude normalno da izvuče telefon da snima???? Ja ne znam, ja sam izgleda matori ili lud, ja nisam navikao na takav svet.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 426 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, Andrej_Hotstepper said:

...nadam se da si ti ok?!

Imam nešto da drugo da pitam..

Jel moguće da neko vidi čoveka da leži na podu i da mu bude normalno da izvuče telefon da snima???? Ja ne znam, ja sam izgleda matori ili lud, ja nisam navikao na takav svet.

 

Moguce je,ljudi su postali stoka,empatija ne postoji.Meni,ja i niko drugi,drustvene mreze,lajkovi i ostala sranja,zabole ih za ostalo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2040 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Trenutno bez

Koliko sam ja ukapirao,po Beogradu je jedino sigurno u tenku.Golub   nadam se da si dobro.

Promenio član gebee&co
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

@golub Prvo nadam se da si dobro i da si prošao sa najlakšim mogućim povredsma.

Drugo, interesuje me kako je došlo do ove nezgode? Znam ovaj kraj odlično, svakodnevno prolazim tuda više puta. Ovo je ugao Čarlija Čaplina i Ruzveltove. Jedna od retkih raskrsnica gde se iz Ruzveltove moze skrenuti levo iz oba smera, malo pre Vatrogasne komande.

I sam sam imao rizicnih situacija ovde, pa me interesuje kako je doslo do nezgode. Ti si bio u levoj traci ka Vuku a ona skrenula levo ka tebi ili si išao pravo iz pravca Vuka a ona ti presekla put iz suprotnog pravca skretanjem levo?


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT
pre 8 minuta, tomamega je napisao:

I sam sam imao rizicnih situacija ovde, pa me interesuje kako je doslo do nezgode. Ti si bio u levoj traci ka Vuku a ona skrenula levo ka tebi ili si išao pravo iz pravca Vuka a ona ti presekla put iz suprotnog pravca skretanjem levo?

Po položaju Škode na raskrsnici rekao bih da je on išao od Vuka ka Bogosloviji.

 

Danas sam sa drugarom iz NS-a vozio bukvalno samo od Moskve do Tadeuša i kada smo stali prvo pitanje je bilo  "Je li ovde stalno ovako izleću?".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

I meni se čini da je tako, ali nikad čvek nije siguran kako vozila mogu da se okrenu pri nezgodi...

Pricao sam sa čovekom koga je žena u Jugu pokosila u Nbg bulevaru u sličnoj situaciji. On je vozio pravo, video Jugo koji želi da skrene levo i preseče mu put, Jugo je stao, bukvalno sačekao da motor pridje, i onda je žena smotala levo i udarila ga. Nije imao vremena da reaguje.

Odmah zatim, žena je rekla da ne zna šta joj je bilo i zašto je tako reagovala. Kasnije na sudjenju je promenila iskaz i rekla da nije videla motor, ds se stvorio niotkud. Srećom, čovek je bio u ful opremi, ali uprkos tome zaradio hronicnu upalu ramena.

Poenta ovoga je da se ponekad ljudi u saobraćaju ponašaju potpuno neracionalno i neobjašnjivo!


:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin

WWW.ESPRESO.CO.RS

Pukom srećom niko od prolaznika nije povređen, a on je prošao sa lakšim povredama


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Mislim, skontao sam... Ovaj slucaj u Pozeskoj je cista greska motocikliste. Cak i da je ovaj automobil koji neocekivano (i verovatno nepropisno) skrece u levo, nastavio pravo, ne daje pravo motociklisti da velikom brzinom vrsi preticanje u raskrsnici... Dosta vozim po Bg-u, ali ovako nesto ne bi smeo sebi da dopustim nikada!

 

Edit: samo sam hteo da naglasim da ovo nema veze sa slucajem kolege @Golub, jer sam se i sam istripovao da ima. 

Promenio član cikamike
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 773 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
Pre 9 sati, Bob Rock70 je napisao:

 

WWW.ESPRESO.CO.RS

Pukom srećom niko od prolaznika nije povređen, a on je prošao sa lakšim...

 


Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 

 

Greška motocikliste 1 kroz 1.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2771 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
11 hours ago, tomamega said:


Pricao sam sa čovekom koga je žena u Jugu pokosila u Nbg bulevaru u sličnoj situaciji. On je vozio pravo, video Jugo koji želi da skrene levo i preseče mu put, Jugo je stao, bukvalno sačekao da motor pridje, i onda je žena smotala levo i udarila ga. Nije imao vremena da reaguje.

Odmah zatim, žena je rekla da ne zna šta joj je bilo i zašto je tako reagovala. Kasnije na sudjenju je promenila iskaz i rekla da nije videla motor, ds se stvorio niotkud. Srećom, čovek je bio u ful opremi, ali uprkos tome zaradio hronicnu upalu ramena.
 

Nije da sam muška šovinistička svinja (ok, po malo)(Aj dobro, jesam) ali ovo je opšta karakteristika većine žena! 

Neodlučnost! Milion primera iz saobraćaja imam iste situacije i ponašanja.

Pre koji dan, ja na biciklu, žena stoji i čeka da prođem, gledam u nju, vidim da ona gleda u mene (kontakt očima) i kad sam bio TAČNO ISPRED HAUBE daje gas i kreće! Uspeo sam da se pomerim levo par cm, i skinem pedalom ram tablice, srećom i ona je stala kad se "probudila".. ostao sam na bajsu netaknut - pukom srećom. Nisam imao snage ni da se svađama samo sam produžio.

A moja žena je od mene dobila do sad XY puta ribanje u kolima - gori sam od bilo kog instruktora. Prilazi semaforu, zeleno, ona kreće da usporava (ćutim)... Kreće da trepće zeleno - dodaje gas, pa onda skonta da možda neće stići krene nagloooo da koči i kad je već na metar od semafora - opet pun gas!!!

Ala sine kad sam drekno!

"$#&@$@$ i gas i kočnica i gas! Ili kočiš ili gas! Psovka psovka psovka takve nas ubijaju ko mušice!"... 

Suze "neću više nikad te vozim"...

Vala oćeš, imaš dozvolu, voziš dete, ima da naučiš! 

... Bračna kriza je prevaziđena ali obuka čini mi se neće nikad. Nema tu leka. Ne može to da donosi racionalne odluke u sekundi...

Opet sam se iznervitizirO....

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilija Pegaso 650 Cube, MZ TS 125, BMW R 65

Kada vidite zenu za volanom,dvostruki oprez i pojacana molitva u sebi! Al' ozbiljno.Cast izuzecima.Zelim brz oporavak kolegi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

Evo da odgovorim grupno

@Nemanja NC750XD @Alexa90 @Andrej_Hotstepper I ostali koji su pitali, dobro sam, nema preloma, bio sam u nesvesti neko vreme, to je to - ugruvan, malo izguljen, kaciga dobro odradila posao, to rekoše i ovi u hitnoj kada su je videli.

 

@tomamega

Ja sam išao ka bogosloviji, riba od bogoslovije i tu je skrenula. Ono što naglašavam ona mi nije presekla put ona je skrenula u mene, neverovatno brzo je skrenukla, verujem da me nije videla, najverovatnije je htela da skrene pre automobila koji su bili iza mene na nemam pojma 10m - 15m fiksirala njih i a mene nije imala u ''vidu'', ne verujem da je drkala tel i skretala ali i to je moguće. Pritom far na Hondi baš dobro sija i pali se sam.

 

Da sam bio na motoru najverovatnije bih ostao bez leve noge, skuter iskrivljen ko banana...

 

@Skyrunner

Brate.... ne znam šta da ti kažem, niti sam jurio, sam u traci... sunce je bilo u poziciji da mene osvetljava tj njoj iza ledja... Oduvala me. Baš ne verujem!

 

Inače evo posle godinu dana seo na dva točka i nisam izgurao ni mesec dana, nisam još ni prvu ratu za skuter vratio što sam se uzajmio...Baš sam se skenjao... Eto malo i zakukah pa se izvinjavam...  

  • Sviđa mi se 3
  • Zbunjen 1
  • Tužan 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

Vazno je Golube da je tvoje zdravlje u redu, a ova finansijska strana... ona nije bitna, sve sto ima cenu je jeftino.

 

Da li su obuke voznje automobila kod nas bas tako ocajne ili jednostavno slabiji pol nema to nesto sto je potrebno kod donosenja odluka i delovanja u saobracaju, ne znam... Ne svidja mi se sto i kada preuzmes sve sto mozes da smanjis rizik, opet imas ovako nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 773 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

@Golub

Samo hrabro. Sve ti je na broju, hvala Bogu. Cepaj dalje.

Drugom prilikom, ako nisi već čitao na forumu, ću ti ispričati moju priču.

Ali posle jednog totalisanog, drugog udarenog motora, sa mnom na njemu, velikog kvara tu i tamo, nastavljam dalje. Oće moji da me se odreknu, kažu da sam lud, ali ja nastavljam put svoje želje i opsesije - motorom.

Tu se mi ovde razlikujemo od drugih. 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, estel said:

 

 

Da li su obuke voznje automobila kod nas bas tako ocajne ili jednostavno slabiji pol nema to nesto sto je potrebno kod donosenja odluka i delovanja u saobracaju, ne znam... Ne svidja mi se sto i kada preuzmes sve sto mozes da smanjis rizik, opet imas ovako nesto...

Mislim da neki instruktor može da ti da mišljenje na osnovu više primera, ali moj stav je da se vožnja smatra pravom a ne privilegijom. Tj. mnogima je u glavi da im vozačka pripada i da svi treba da im se sklone, dok nemaju osećaj odgovornosti koji bi trebalo kad sednu da upravljaju mašinom koja je par sto puta jača od njih i teža od tone.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja