Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Pozdrav za sve clanove,ljubitelje enduro motorcikala posebno XT 600...Od pre par dana sam vlasnik jedne xt 600 2000god . i 31500km na satu. Inace vozio sam i druge motore ali enduro mi je omiljeni a posebno i xt.Hteo sam da pitam u vezi ulja,koje ulje je za nju dobro,ja sam vec kupio neko ulje po preeporuci nekih ljudi ali sam hteo i ovde da pitam,kupio sam Motul 20w50 da li je dobro ili je previse gusto..unapred zahvalan.

 

Odlicno je. 20w60 ili 15w60 bi bilo jos bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

dobrodosao u sektu :-)

puno lepih kilometara bez problema da predjes, a i sa nama vozas ;)

za ulje nisi pogresio, u letnjem periodu 20w50 je skroz ok, dok za hladnije vreme vise odgovara recimo 10w40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

Hvala na dobrodoslici :) Nisam rekao,ovaj motul je 3000  20w50 mineralno a to sto si mi predlozio 10w40 je sint. ili mineralno isto? ustvari pre ce biti polusinteticko..hvala ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Pozdrav za sve clanove,ljubitelje enduro motorcikala posebno XT 600...Od pre par dana sam vlasnik jedne xt 600 2000god . i 31500km na satu. Inace vozio sam i druge motore ali enduro mi je omiljeni a posebno i xt.Hteo sam da pitam u vezi ulja,koje ulje je za nju dobro,ja sam vec kupio neko ulje po preeporuci nekih ljudi ali sam hteo i ovde da pitam,kupio sam Motul 20w50 da li je dobro ili je previse gusto..unapred zahvalan.

 

Dobrodošao :takoje:. Kad si uzeo Motul sipaj ga neće da mu škodi. Ja bih pre sipao neko drugo tipa Bardahl, Bel Ray Thumper isl. jer manja je verovatnoća da bude sumnjivog porekla, ali to možeš da imaš u vidu pri sledećoj zameni :takoje:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

Evo mene opet,pozdrav svima,imam nove gume za xt,hteo sam da menjam,pa rekoh da pitam,kako vi menjate gumme,sami ili kod vulkanizera,znam princip menjanja,ono na 2 pajsera itd...e sad lanac mogu da zabelezim na onom spaneru da bi ga vratio kako je bio ili ima druga fora za zatezanje lanca....pozz i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Manje ćeš da se namučiš ako odneseš kod vulkanizera. Nije loše za vežbu, ali:

 

1. pajser mora da ima neku plastiku ispod, da ne oguliš felnu.

 

2. Pajser ne bi bio pajser da neće da iskoči i pogodi te u zube.

 

3.Kad radiš sa dva pajsera, nije loše imati i treći u blizini, da se podmeće tamo gde si izvukao gumu, njega pričepiš nogom

 

4. Kada si )nadam se uspešno), skinuo gumu, dobro prebriši unutrašnju. Ne bi bilo loše da u spoljašnju sipaš malo talka i lepo ga rasporediš. Naravno, ništa ne sme da bude u spoljašnjoj gumi sem talka.

 

5. Dobro prebriši i prepipaj točak, tamo gde ide unutrašnja guma. AKo ima rđe, neka zacepljenost, to dobro uglancaj.

 

6. Staviš jednu stranu spoljašnje gume

 

7. Ubaciš unutrašnju, učvrstiš ventil I MALO JE NADUVAŠ, DA DOBIJE OBLIK I DA NE MOŽEŠ DA JE ZAKAČIŠ PAJSEROM ILI DA JE UŠTINEŠ!!!!!

 

8. Kako znaš i umeš, nabaciš i drugu stranu spoljašnje gume.

 

9. Popiješ hladno pivo i onda pređeš na drugi točak.

 

 

 

 

Na španeru zadnjeg točka imaš zareze. Vidi na koliko ti je sada našpanovan točak i lanac, tako i vrati. Sa obe strane treba da bude isto. Nemaš šta da beležiš i meriš.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

 aha,jasno mi je,radio sam to nekad ali na automatiku,davno....a cekaj to sto si rekao da stavim u gumu to je kao neki prah,zar ne? hvala,pokusacu za vikend,mada nema srednji stender,morucu da poturim nesto ispod rama. 

Promenio član Zileee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Meni vulkanizer skoro uzeo 500 dinara za skidanje tockova,menjanje obe gume, stavljanje drzaca unutrasnje u zadnji tocak i vracanje svega na svoje mesto a ja k'o gospodin samo ispratio sta i kako :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xt 600E i Honda sh150i

Dobrodosao.....zile daj slike da vidimo motor.. E drugari, par puta kad ga nisam palio po dva tri dana od kako sam ga prebacio u dvorisnu zgradu nije hteo da mi upali, zavergla i to sve...gledam sta je bre ovo i skapiram da sam ga ostavio malo na nizbrdici....a pposto ne mogu da ga palim u zgradi jer grmi kao zmaj onda lepo guraj do ulice ispod pa ga dignem na neko uzvisenje a on tezaaaaak....i onda malo na levu stranu pa na desnu pa posle minut dva upali i posle ko car....da li vam se desavalo slicno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 969 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

hvala...e pa stavio sam par slika,u mom profilu su.

 

Lep motor.

Fabrički i bez budževina! :takoje:

 

Da te dugo služi i bez problema da se voziš. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

hvala...e pa stavio sam par slika,u mom profilu su...a kakve veze ima nizbrdica sa paljenjem?

Jedan od lepših i očuvanijih :takoje:. Koja je cena bila?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

photo0869.jpgpozdrav i hvala na komplimentima za motor,jeste ocuvan i originalan mada ima na 2-3 mesta saraf M6 a stavljena platna M8(ne volim to kad vidim ali ajde nije strasno) Sto se tice cene nisam je mnogo platio (nisam rekao kad sam se predstavljao,iz macvanske mitrovice-kod sremske mitrovice, sam ali zivim vec par godina u AT a ovde su motori skuplji pogotovo u sezoni) platio sam 1650e a nalazo sam to godiste i takvo stanje i preko 2000e.

 

E sad,planiram ovih dana da joj napravim servis,kupio sam ulje,filter,svecicu,filter za vazduh nisam ali sam danas imao vremena pa sam ga otvorio cisto da vidim koliko je hitno da se menja.Cist je uglavnom,ali me brine nesto drugo,u kucistu filtera naisao sam na malo ulja,a zidovi kucista kao i poklopac su bili onako kao da je magla ulja po njima:Pitanje-koliko je to opasno,i odakle ulje tu???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Ulje u airboxu je posledica uljne pare koja se tu talozi, a odakle dolazi i zbog cega objasnice, nadam se, neko strucniji. Da ne silazi nekako sa sundjerastog filtera koji se nauljava?:Mina:

 

Mislim da nije opasno, kod mene sam to ocistio pre godinu i po dana, bilo je malo po zidovima, kad budem prao filter ocisticu ponovo, a motor radi perfektno svo vreme :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

 pozdrav ljudi.....samo kratko,koliko je bitno da se gume balansiraju na xt 600....u pitanju su nove gume,felne su koliko ja znam dobre. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Ako se prednji točak ne balansira može da se desi da volan trese pri većim brzinama (wobbling) što ume da bude izuzetno neprijatno. Mada ne mora da znači, možeš sam da proveriš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Vienna-Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Varadero 1000

 ma ljudi , zivim u AT  i ovde je to papreno,jbt,moje dve gume (nove) traze mi preko 80e samo za montazu i balansiranje...strasno sto je mnogo mnogo,pre mesec dana sam menjao na autu gume,40e demmontaza+montaza+ventili+balansiranje,a ovo jbt duplo vise a 2 tocka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja