Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Jel ima neko ovo sranje? Nalazi se ispod rezervoara, okačeno je na ram, iz njega idu dve cevčice koje ulaze u karburator. Služi da niveliše jačinu smeše u zavisnosti od nadmorske visine.

post-2331-0-53472500-1338905984_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Jel ima neko ovo sranje? Nalazi se ispod rezervoara, okačeno je na ram, iz njega idu dve cevčice koje ulaze u karburator. Služi da niveliše jačinu smeše u zavisnosti od nadmorske visine.

Nisam siguran, proveriću, ali jesenas kad sam se verao po Durmitoru zadihalo mi se kljuse zbog razređenosti vazduha i manjka kiseonika.

Ja kažem ĐA(!), ono nešto poštuckuje. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Po mojim saznanjima na 3AJ bi trebalo to da ima...ali kod mene od toga ni traga ni glasa...mesta gde bi trebalo trebalo da creva sa toga ulaze u karburator nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

Jel ima neko ovo sranje? Nalazi se ispod rezervoara, okačeno je na ram, iz njega idu dve cevčice koje ulaze u karburator. Služi da niveliše jačinu smeše u zavisnosti od nadmorske visine.

Nisam siguran, proveriću, ali jesenas kad sam se verao po Durmitoru zadihalo mi se kljuse zbog razređenosti vazduha i manjka kiseonika.

Ja kažem ĐA(!), ono nešto poštuckuje. :)

 

Video sam to cudo kod tebe na motoru, tako da ne moras da proveravas. ;) Samo nisam znao cemu sluzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja ga imadem, i bas sam se pitao cemu sluzi, cak sam hteo i da skinem da vidim dal radi bez toga :D Sad znam sta je :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

E, lepo je što to imate. Sad mi treba pomoć.

 

Molio bih vas da skinete crevca sa karburatora i da probate da dunete i povučete prvo u jedno, onda u drugo crevce koje je zakačeno na baro-sranje. Prvo sa zatvorenim drugim crevom, onda sa otvorenim.

 

Isto to da uradite kad su creva vezana za karburator a raskačena sa ovog baro-sranja.

 

Kad to uradite, molim vas da napišete ovde šta se kod vas dešava, pošto se kod mene ništa ne dešava, tj. kao da vazduh ne prolazi.

 

Ne kačite na kopresor, ne duvajte prejako, nego fino "pirkajte". Može svima da bude od pomoći ako znamo kako tačno treba da radi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Uh,blejim nad ovoj temi vec pola sata i ne znam kako da napisem.Ali eto ti ga sad.

 

Danas sam imao prilike da probam 2kf od Andreje i ljudi moji nisam znao gde se nalazim.To je prvi XT koji sam probao od kako sam prodao Teneru a da ide kao moja Tenera.dize na zadnji,poteze kao nenormalan i sto je najvaznije ne trazim sestu brzinu kao kod Dominatora :zvizduk:

 

Elem da ne duzim dalje,

 

MENJAM Dominatora za XT 600 2kf ! (za doplatu cemo videti sve zavisi od stanja,registracije itd )

ova odluka jos nije konacna posto nisam sav svoj,ali..

 

Ako bi neko menjao XT-a,taj model 2kf mora da bude u ekstra stanju,da mu ne fali nista,registracija nije toliko bitna,ali ako nije registrovan onda ide doplata,znaci da nema ulaganja!

Posto ni u dominatora nema apslolutno nikakvo ulaganje.

rtegistrovan je do 15. marta,ima kofer,bocne nosace,12v uticnicu,vizir,podmazivac lanca.

 

 

Motor nije u oglasima

Znaci jos nisam sasvim svoj i ovo sam stavio jedino da vidim da li ima neko da hoce da menja

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Tooo bishke :) I ja bih voleo da probam andrejinog XT-a, cisto da vidim razliku izmedju 3tb i 2kf :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Baci ti to lepo u oglase pa polako. Mnogo se zalećeš kao da ti je prvi motor, a opšte je poznato da se prvi kupuje srcem, a već drugi glavom. ;)

 

PS. Drago mi je da si ponovo progledao. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

PlusiČ za Bišketa, opet je na pravom putu! :D

 

Inače, zamenili smo danas ulje, sipao sam Bardahl 15-50, stalo manje od 2.5 litre, da napomenem da smo i filter ulja zamenili ::)

 

Leva dekla mi je masna, nadao sam se da će to nestati kad skratim crevo za dovod goriva pošto je bilo naprslo na kraju, ali jok, i dalje curi, moram da menjam dihtung leve dekle ili da stavim diht masu... Menjač mi se ponaša bolje sa novim uljem ali opet nisam zadovoljan, dešava mi se da teško upada u treću i četvrtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Baci ti to lepo u oglase pa polako. Mnogo se zalećeš kao da ti je prvi motor, a opšte je poznato da se prvi kupuje srcem, a već drugi glavom. ;)

 

PS. Drago mi je da si ponovo progledao. :D

 

Ja sam teneru kupio srcem menjao i posle sklapao sve polako i lagano.I tako sam se zaljubio ;)

 

Stavio sam na papir mane i prednosti oba motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

2kf i kod mene u tt-u....

 

Bishke - imas u oglsima xt-a, pa pitaj dal' hoce da se menja...:zdravo:

 

2kf je kod tebe u TT-u ????

zar ti nije izgledalo malo cudno :D;)

 

za sada ima jedna 2kf u oglasima i to je ona jadna crna iz Kragujevca.

I ima jedna iz Loznice ali jos jadnija,osecam da bih dzabe trosio kredit kad bih pitao sta fali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

2kf i kod mene u tt-u....

 

Bishke - imas u oglsima xt-a, pa pitaj dal' hoce da se menja...:zdravo:

 

2kf je kod tebe u TT-u ????

zar ti nije izgledalo malo cudno :D;)

 

za sada ima jedna 2kf u oglasima i to je ona jadna crna iz Kragujevca.

I ima jedna iz Loznice ali jos jadnija,osecam da bih dzabe trosio kredit kad bih pitao sta fali

 

Fabricki je ta masina, samo sto ima ja mislim jedan ventil izduvni vise i dizne na karbu vece. A 2kf pise na mahini 100%. Nesto se ne razumem mnogo u u te oznake, ali kad sam prao procitao sam....:lol:

 

Imao sam nesto kratko i teneru 34L i isla je ekstra, ali tt poludi kad ga zavrtis i guta sve rupe ko iz pi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

oo kolega i ti si imao 34L :D

 

masincina je bila to....

 

TT bi terbao da ima neke izmene u odnosu na 2kf...e sad tacno kakve ne bi znao,ne ulazim u tu tematiku....

 

ja sam sa tom tenerom isao svuda,stavio joj kramponke i udri

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 268 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: (Vertemati) Vor EN400 enduro

Ma nisam ja za dzabe u ovoj temi sa vama :jee:.

 

Kad sam kupovao moped pre tri godine gledao sam da to bude model kao sto ima Ugac ali nisam mogao da nadjem, a tetka izletela jeftino i bi sta bi....:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ja sam trazio 2kf i cim sam kupio dominatora izasao jedan 2kf,remus auspuh,palvi iz Beograda koji je stalno prolazio pored mog faksa i stalno sam mu se divio ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja