Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

 

E09 prednja se trosi velikom brzinom...to su mi mnogi potvrdili...idealna guma je C05 za moje potrebe, ali je trenutno nema nigde na stanju...

Jesi li razmisljao o Heidenau k60 scout, guma je dual sport, a ne trosi se brzo. Imao sam je na ST dosta je presla a ne vidi se po gumi. Dugotrajne su i dobro drze na asfaltu. Vozio sam je po off-u sve je ok ali nije za veliko blato.

U tome i jeste problem...ja kad zajasim u offroad ne silazim kao dete sa tresnje...i vrlo cesto se nadjem u blatu do kolena, jer tako i volim... ako me guma izda u tom slucaju, onda i nije za off...na zalost zivim u Vojvodini gde je sve ravno ko tepsija i gde god da krenem sve su drumovi i njive...pa moram i shodno tome, putovati i drumovima...malko je komplikovano u mom slucaju, naci gumu koja bi pokrila sve moje ideje i potraznje ali ne gubim nadu da cu naci idealnu kombinaciju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

 

E09 prednja se trosi velikom brzinom...to su mi mnogi potvrdili...idealna guma je C05 za moje potrebe, ali je trenutno nema nigde na stanju...

Jesi li razmisljao o Heidenau k60 scout, guma je dual sport, a ne trosi se brzo. Imao sam je na ST dosta je presla a ne vidi se po gumi. Dugotrajne su i dobro drze na asfaltu. Vozio sam je po off-u sve je ok ali nije za veliko blato.

U tome i jeste problem...ja kad zajasim u offroad ne silazim kao dete sa tresnje...i vrlo cesto se nadjem u blatu do kolena, jer tako i volim... ako me guma izda u tom slucaju, onda i nije za off...na zalost zivim u Vojvodini gde je sve ravno ko tepsija i gde god da krenem sve su drumovi i njive...pa moram i shodno tome, putovati i drumovima...malko je komplikovano u mom slucaju, naci gumu koja bi pokrila sve moje ideje i potraznje ali ne gubim nadu da cu naci idealnu kombinaciju...

 

 

Stavi naprijed Metzeler Unikross, to je sasvim ok guma i za teren i za cestu. Bolja od e09 u svemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

 

 

Stavi naprijed Metzeler Unikross, to je sasvim ok guma i za teren i za cestu. Bolja od e09 u svemu.

 

 

Nema je kod Matka na lageru koliko vidim, ne znam gdje bi je jos mogao potraziti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

 

 

 

Stavi naprijed Metzeler Unikross, to je sasvim ok guma i za teren i za cestu. Bolja od e09 u svemu.

 

 

Nema je kod Matka na lageru koliko vidim, ne znam gdje bi je jos mogao potraziti ?

 

 

Naruči kod Matka, riješit će to brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Drugari,

 

Jel vi vozite ili samo raspravljate o gumama?  :)

 

Ja sam danas jedva dočekao da po idealnom vremenu oprobam makinu po zapuštenim delovima Istočne Srbije.

A kad već spominjemo gume, ne mogu a da ne spomenem da maltene na svakoj vožnji otkrivam lepe čari kompleta Mitas C-04 i C-05. :jee1:

 

 

Track log: http://www.sports-tracker.com/workout/baltrekk/550da1d1e4b04ceced37a6d7

 

 

post-14823-0-95158700-1426972376_thumb.jpg

post-14823-0-98720900-1426972386_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1342 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Drugari,

 

Jel vi vozite ili samo raspravljate o gumama?  :)

 

A kad već spominjemo gume, ne mogu a da ne spomenem da maltene na svakoj vožnji otkrivam lepe čari kompleta Mitas C-04 i C-05. :jee1:

 

Samo o gumama!  :takoje:

 

Zadnja felna ti je 18 cola? Od čega si ju stavio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Drugari,

 

Jel vi vozite ili samo raspravljate o gumama?  :)

 

A kad već spominjemo gume, ne mogu a da ne spomenem da maltene na svakoj vožnji otkrivam lepe čari kompleta Mitas C-04 i C-05. :jee1:

 

Samo o gumama!  :takoje:

 

Zadnja felna ti je 18 cola? Od čega si ju stavio?

 

 

 

2kf ali godište sa diskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Ja danas malo upalio provozao po selu, milina :D

 

Inace, moram da kupim i ono plasticno sto lanac klizi po njemu na, a nemam pojma gde naci ni koliko kosta. Sad sam skontao da mi je to puklo (vec je bilo tanko i potroseno) prosli put kad sam se vozio, pa mi lanac malo izgrebao malo viljusku.

 

Sad sam nabudzio neko privremeno resenje dok ne nadjem to. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

To mozes da napravis od polipropilena (bela daska koja se koristi u kuhinji) .

Drugaru smo pravili za TT-a i odlicno ispalo. Razmisli o tome  posto su original skupe za oko.

 

Nego isplaniraj neku voznju do mene, jeste da nisam vise u sekti ali moze se provozamo i popijemo pivo. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja danas stavio novi aku, Unibat od 12 Ah... Joj miline kad se pritisne dugme za paljenje, a on zavergla kao besan i na zub sastavi... :jee1: 

Vec 2 meseca mucim muku sa starim akumulatorom koji je otkazao poslusnost jos jesenas, ali nikako da se nakanim i skupim para da kupim drugi. Jos samo ostaje prednju gumu da nabavim i onda je makina u fullu... :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha XT 2kf

To mozes da napravis od polipropilena (bela daska koja se koristi u kuhinji) .

Drugaru smo pravili za TT-a i odlicno ispalo. Razmisli o tome  posto su original skupe za oko.

 

Nego isplaniraj neku voznju do mene, jeste da nisam vise u sekti ali moze se provozamo i popijemo pivo. ;)

 

I ja sam kod mene napravio od te tvrde plastike, sluzi me vec dosta vremena, tako da mislim da je bolje napraviti od toga nego bacati pare na original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Drugari,

 

Jel vi vozite ili samo raspravljate o gumama?  :)

 

 

Vozi se pomalo, kako vrijeme dozvoli. Kad se nema vremena, prica se o gumama  :jee:

 

DSC_0049_1.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Nije XT ali je tu.....

Žarko, to je bio Branetov TT supermoto ako se ne varam, čestitam ti i dobro došao, XT i TT su braća po materi. Meni je taj motor zapao za oko i gledao sam ga pre nego što sam kupio moj XT. Fantastičan je, mislim da ćeš imati puno lepih vožnji!

Postavi neku sliku u "raspakovanom stanju", da uživamo i mi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

 

Drugari,

 

Jel vi vozite ili samo raspravljate o gumama?  :)

 

 

Vozi se pomalo, kako vrijeme dozvoli. Kad se nema vremena, prica se o gumama  :jee:

 

 

 

Bravo, bravo! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

 

To mozes da napravis od polipropilena (bela daska koja se koristi u kuhinji) .

Drugaru smo pravili za TT-a i odlicno ispalo. Razmisli o tome  posto su original skupe za oko.

 

Nego isplaniraj neku voznju do mene, jeste da nisam vise u sekti ali moze se provozamo i popijemo pivo. ;)

 

I ja sam kod mene napravio od te tvrde plastike, sluzi me vec dosta vremena, tako da mislim da je bolje napraviti od toga nego bacati pare na original.

 

 

 

Aj ako vas ne mrzi slikajte mi da vidim kako izgleda :) Ja sam sad isekao neki plasticnu kantu, pa sam je okrojio i ubacio hahaha :D

 

To mozes da napravis od polipropilena (bela daska koja se koristi u kuhinji) .

Drugaru smo pravili za TT-a i odlicno ispalo. Razmisli o tome  posto su original skupe za oko.

 

Nego isplaniraj neku voznju do mene, jeste da nisam vise u sekti ali moze se provozamo i popijemo pivo. ;)

Planiram odavno, nego sam sad stavio ove off gume, pa na asfalt i ne silazim :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Pa napravicu ti Track log po sumama i gorama  do Vrnjacke Banje. Prodat je motor pa nema slika ali aj ti objasnim. 

Mi smo samo isekli recimo(ti vidi koj eti mere dogovaraju) 15 cm duzine , 3 cm sirine i 1 sm debljine od daske za kuhinju. To treba da se postavi tako da lanac klizi preko toga.  Izbusili  dve rupe  kroz plastiku i viljusku i uzeli srafove sa upustenim glavama kako lanac nebi zakacinjao u njih. Mislim da kapiras a ako ne , nacrtacu nekako. ;)

 

Evo dodah sliku za vidis orjentaciono kako j eto izgledalo. Ako ne zelis da busis viljusku postoji mogucnost da napravis nosace od lima(vinkle) pa da ih ucvrstis u vec postojece rupe.

post-11598-0-01639300-1427143430_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Pa napravicu ti Track log po sumama i gorama  do Vrnjacke Banje. Prodat je motor pa nema slika ali aj ti objasnim. 

Mi smo samo isekli recimo(ti vidi koj eti mere dogovaraju) 15 cm duzine , 3 cm sirine i 1 sm debljine od daske za kuhinju. To treba da se postavi tako da lanac klizi preko toga.  Izbusili  dve rupe  kroz plastiku i viljusku i uzeli srafove sa upustenim glavama kako lanac nebi zakacinjao u njih. Mislim da kapiras a ako ne , nacrtacu nekako. ;)

 

Evo dodah sliku za vidis orjentaciono kako j eto izgledalo. Ako ne zelis da busis viljusku postoji mogucnost da napravis nosace od lima(vinkle) pa da ih ucvrstis u vec postojece rupe.

attachicon.gif13733493243081_dsc04986_result.jpg

hahaha nije losa ideja :)

 

Da da, kapiram od cega je i kako bi trebalo da izgleda, nego me zanimalo kako ste resili pritezanje za viljusku. Uh viljusku ne bi busio nikako, cak i mala rupa moze drasticno smanjiti nosivost, jer tu ima dosta opterecenja na zatezanje.

 

Najpre cu da odrezem dva dela, pa da ih kod plasticara zavarim na G i zavrnem na ona dva fabricka srafa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6316 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Odnesi kod nekog na glodalici da ti uradi iz jednog dela, da bude kao fabricki. To varenje tesko da ce da drzi na duze staze, ako uopste drzi jer se teflon tesko vari. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Dali ima neko,ili zna gde bi mogao da nabavim radilicu za xt/tt600 povoljno?(elektrick i kick start)

Probaj kod Gorana iz S.Mitrovice, imao je. Da li je povoljno to ćeš sam bolje proceniti :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja