Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 301 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: KTM EXC, TA 650

Ima li neko voljan da menja tockove za XT 600

dajem fabricke za SM uz moju doplatu

 

ili ako neko prodaje SM tockove a da nije preterano skupo

 

I jos jedno pitanje..da li na fabricki XT  600 zadnji tocak moze da se namesti SM guma?Ako moze u tom slucaju mi treba samo prednji tocak

Da li bi prodao fabricke tockove i za koje pare?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 983 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Nece moci :) Uzana felna, 130-140 maksimum.

 

Inace, ja sam se ponovio novim akumulatorom, zamenio relej zmigavaca, godinu dana sam se smarao sa tim, i na kraju kupio original sa ebay-a. :)

 

Malo sam se vozao ovih dana, blata i dobrih terena za voznju k'o u prici :D

 

Inace, da se pohvalim, evo skoro godinu dana prodje kako na asfalt nisam silazio, osim da predjem kroz grad kad idem negde u planinu i slicno :D Sad sam u fazonu i da ne dajem vise harac za registraciiju :D

 

 

20150414_173624-01 by Slobodan Gosic, on Flickr

 

 

Uhhh...Goshke što ti dobra slidža!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Ne bih znao koliko ide u XT, ali ti savetujem da pogledaš dobro šta kaže čika manual. I da odšrafiš sve šrafove koje treba odšrafiti, da ne prođeš kao ja, sip'o kol'ko treba, a ispade posle da ima pola litre viška ...  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 475 postova
  • Lokacija: Temerin-Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere 750

Evo i moje Ergele, izasli malo na sunce :)

Jel taj tte iz NS, vidjao sam ga, stvarno prelep a i zvuk dobar ima ma cista bombonica  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Mene juce ostavi akumulator na raskrsnici, samo ugasio motor. Napona nema ni za lampicu neutrala. Na guranje sanse nema da upali, na kablove upali i radi dok je zakacen, cim skines umire. Tako da sam se ponovio sa novim akumulatorom :)

 

Znao sam da mi sleduje u svakom slucaju punjac mi je zadnjih par puta izbacivao greske na aku, al reko, iovako mi ne verujem narocito. Taj dan sam ga palio i gasio bar 10 puta i onda iznenada izdahnu :)

 

Srecom nisam bio mozda 500 metara od servisa gde sam bas predao papire za registraciju auta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Pa problem je bio sto sam izasao sa posla da sredim papire (motorom na brzinu) i time bio osudjen da cu raditi do kasno uvece. Sa druge strane momci iz agencije (gde sam ostavio motor) su mi rekli da moze da stoji motor do 7 samo, posle toga ne odgovaraju sta ce biti, nisam bas imao puno izbora.

 

Odnosno otisao u radnju gde inace kupujem akumulatore vec 15 godina, uzeo jedini koji imaju da mi odgovara... 9ah Unibat Gel, oko 3300 je bio (cisto kiselinski je bio nesto malo jeftiniji).

Mogao sam poneti ovaj za reciklazu pa bi to skinulo malo cene, al posto sam menjao 3 taksija do stana, do radnje, do agencije, realna cena akumulatora je izasla na oko oko 4500-4800 dinara. 

 

 

Koji si uzeo, koliko ga platio i tako to?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6313 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mene juce ostavi akumulator na raskrsnici, samo ugasio motor. Napona nema ni za lampicu neutrala. Na guranje sanse nema da upali, na kablove upali i radi dok je zakacen, cim skines umire. Tako da sam se ponovio sa novim akumulatorom :)

 

Znao sam da mi sleduje u svakom slucaju punjac mi je zadnjih par puta izbacivao greske na aku, al reko, iovako mi ne verujem narocito. Taj dan sam ga palio i gasio bar 10 puta i onda iznenada izdahnu :)

 

Srecom nisam bio mozda 500 metara od servisa gde sam bas predao papire za registraciju auta :)

Proveri kako ti puni motor, meni ovi simptomi lice da ti ne valja punjenje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Prvo to što ti kaže Aca, pod obavezno ... Ali gde uze taj unibat, pretpostavljam da je CBTX9-BS. Meni se jako loše pokazao ... nije ni godinu sastavio, a već nije bio ni za krivi ... doduše živ je još , ali samo zato jer nema snage ni da krepa ... Mislim da je on bio glavni krivac za uginuće frajlaufa ... pa sam onda imao i igranku sa magnetom, koji smo sekli jer nije hteo da siđe sa osovine ... Ja to **vno više ne kupujem ni u ludilu, jeste jeftin, ali me je iskoštao posle više od 150e za štetu koju je napravio ... ako ne računamo i drugi stator koji sam kupio, jer sam pomislio da ne valja, i da je on glavni krivac.  :D  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja sam uzeo landport pre par dana, onaj AGM, bez odrzavanja, 3200. Ovih par dana radi :D Videcemo dokle ce :)

 

Imao sam isto landport pre ovog, tj sa njim sam kupio motor, radio do pre godinu dana normalno, posle nije zimi hteo da pali, tj kad je hladno i kad odstoji motor dan-dva, pa mi nije smetalo. U poslednje vreme poceo da brlja, pa sam kupio nov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Prenos za model 2KF,trenutno prisutan 15-40,probao sam na terenu i smatram ga predugackim,koja bi po vama varijanta bila optimalna i za asvalt i za off road ? Na asvaltu ne jurcam vec se prevozim do odredista e sad taj prevoz moze da bude par kilometra a moze biti i 100-200km kad se tako pogodi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Prenos za model 2KF,trenutno prisutan 15-40,probao sam na terenu i smatram ga predugackim,koja bi po vama varijanta bila optimalna i za asvalt i za off road ? Na asvaltu ne jurcam vec se prevozim do odredista e sad taj prevoz moze da bude par kilometra a moze biti i 100-200km kad se tako pogodi...

Zdravo bio si jasan, potrudiću se da i ja budem toliko jasan u objašnjenju. Fabrički bi na tvom motociklu trebalo da budu 15/39 lančanici a oni su 15/40, znači malo je skraćen - tačnije 2,55%. Ako ti je i to predugačko probaj sa blažom varijantom 15/42, štediš prednji lančanik u podešavanju, a skraćuješ ga za 7,68%. Ako ti je i ovo predugačko onda idi na 14/42 to ti je odnos 1:3 inače u odnosu na fabričko podešavanje skraćeniji je za 15,38% ali moraš da menjaš oba lančanika.

Ima jedna lepa alatka, meni je mnogo pomogla, zove se http://www.gearingcommander.com/

Možeš da se igraš sa različitim podešavanjima, dole sam ti dao podešavanja koja sam ti predložio ovde, pa ti menjaj dalje kako ti volja :).

gallery_12186_1358_48398.png

 

Nadam se da sam bio od neke pomoći, ako nešto treba pitaj. Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Svaka cast,jesi jos kako...

razmisljam samo da napred zamenim lancanik sa trenutno prisutnih 15 da smanjim na 14 zuba,jer ako povecavam zadnji moracu da kupujem i lanac...a onda je pametnije ceo set zameniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zemun-Beograd
  • Motocikl: Honda nc750,Xevo 400

Svaka cast,jesi jos kako...

razmisljam samo da napred zamenim lancanik sa trenutno prisutnih 15 da smanjim na 14 zuba,jer ako povecavam zadnji moracu da kupujem i lanac...a onda je pametnije ceo set zameniti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Svaka cast,jesi jos kako...

razmisljam samo da napred zamenim lancanik sa trenutno prisutnih 15 da smanjim na 14 zuba,jer ako povecavam zadnji moracu da kupujem i lanac...a onda je pametnije ceo set zameniti...

Kombinacija 15/39 je lanac od 104 članka, kombinacija od 15/45 je lanac od 106 članaka, za kombinacije između tih sa prednjim lančanikom 15 je lanac od 105 članaka.

Kombinacija 14/40 bi bila skraćenje od 9,88% u odnosu na fabriku, a 7,14% u odnosu na tvoju sadašnju konfiguraciju. Lanac ostaje isti koji imaš sad pa bi možda moglo da bude ok, ali moraš da probaš.

 

Inače mislim da ako XT nastaviš da skraćuješ možeš i sebi nešto para da uštediš i da prodaš KDX :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Jel ima neko zadnji lancanik da proda, da bude preko 40 zuba, trenutno mi je 15/47 odnos, al mi je otisao zadnji lancanik pa bi mi trebalo nesto privremeno da stavim, lanac cu uzeti nov a prednji lancanik sam nabavio. Za 2kf mi treba. Moze na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Punjenje ok, regler ok, proveravao vise puta prosle godine. Kanda nisam napisao, znao sam da je akumulator zavrsio jos krajem prosle sezone. Nije drzao napon, punjac je prijavljivao greske, cak i posle potpunog punjenja imao je snage za mozda 5s verglanja i to je, ali posto motor pali na cvrgu nije nikad bio realan problem. Ako odstoji par dana uvek sam ga palio na kablove sa kola koja stoje pored. Znam da nije pametno ali sam hteo da uzmem kvalitetan aku sto veceg kapaciteta i planirao da prosirim nosac na motoru preko zime. 

 

 

Mene juce ostavi akumulator na raskrsnici, samo ugasio motor. Napona nema ni za lampicu neutrala. Na guranje sanse nema da upali, na kablove upali i radi dok je zakacen, cim skines umire. Tako da sam se ponovio sa novim akumulatorom :)

 

Znao sam da mi sleduje u svakom slucaju punjac mi je zadnjih par puta izbacivao greske na aku, al reko, iovako mi ne verujem narocito. Taj dan sam ga palio i gasio bar 10 puta i onda iznenada izdahnu :)

 

Srecom nisam bio mozda 500 metara od servisa gde sam bas predao papire za registraciju auta :)

Proveri kako ti puni motor, meni ovi simptomi lice da ti ne valja punjenje. 

 

 

 

Unibat uzeo zato sto sam u frci bio, planirao sam krajem meseca da uzmem aku, kvalitetniji gelski da porucim i sl, al ovo mi je dalo otrilike sat vremena da resim sve i vratim se motorom na posao (bukvalno sat vremena, inace bi morao da ostavljam motor vezan u delu grada koji dobro poznajem ;) na bar jednu noc ili vise dok porucim drugi, ili da pozajmljujem od nekog ili da ... sve zajedno nije bilo vredno mog gubljenja dnevnice na poslu i nerviranja), tako da je je bilo sta je bilo. Unibat traje tacno godinu dana, a garanciju moras da produzis na 6 meseci, bar je ovde tako, ako ne produzes imas 6 meseci garanciju :) Nije njegova cena nesto sto ce me naterati da ga zadrzim, i dalje planiram da prepravim nosac i stavim veci kapacitet.

 

 

Prvo to što ti kaže Aca, pod obavezno ... Ali gde uze taj unibat, pretpostavljam da je CBTX9-BS. Meni se jako loše pokazao ... nije ni godinu sastavio, a već nije bio ni za krivi ... doduše živ je još , ali samo zato jer nema snage ni da krepa ... Mislim da je on bio glavni krivac za uginuće frajlaufa ... pa sam onda imao i igranku sa magnetom, koji smo sekli jer nije hteo da siđe sa osovine ... Ja to **vno više ne kupujem ni u ludilu, jeste jeftin, ali me je iskoštao posle više od 150e za štetu koju je napravio ... ako ne računamo i drugi stator koji sam kupio, jer sam pomislio da ne valja, i da je on glavni krivac.  :D  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 983 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Društvo, 

 

Da li je neko od vas nabacio pancirna kočiona creva na svoj XT pa da podeli utiske kakve su razlike i vredi li ta investicija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati Svaki Dan, 883 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: brm brm brm

Ja sam planirao da uzmem u Motomaniji tokom zimske akcije, bila je 95e cena za prednje i zadnje, za tu cenu i da je promena minimalna ipak su u pitanju kocnice i mislim da se isplati. Medjutim... zaboravio sam, bukvalno sam zaboravio, narucio i montirao 100 stvari na motor tokom zime a creva jednostavno zaboravio  :tras2:  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja