Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Iskreno isao bih na novu varijantu....

 

polovno ti je vec bilo u masini i ko zna koliko ce trajati !

Jedan od lezajeva je "kljaknuo" pa je stvarao aksijalno trenje na klipnjaci i "pojeo" deo klipnjace gde bolcna naleze...

 

Kada stavim nove lezajeve to ce vec biti druga prica...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

U ovom setu dihtunga imas i gumice ventila i dihtunge dekli i dosta oringa...Ja sam video da ima klipnjaca da se uzme na sajtu sa kog sam ja narucio klip,sad cu bas da probam da nadjem da vidim koja je cena...Zar je moguce da je cilindar morao da se hilznuje,zar je pregazio sve specijale pa da nije vise imao mesa da se razbusi...a sto mislis da je hilznovanje dovelo do zamora male pesnice ?

Ne znam zasto je ubacena hilzna, ali je definitivno tu... E sad posto nov klip ima dosta jacu kompresiju, on vrsi mnogo jaci pritisak na lezajeve radilice pa oni dobiju lufta i onda pocinju problemi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

 

Isti taj komplet sam platio 32 evra (čini mi se) kod Gabora - 065 44 500 15

 

Uzeo taj komplet, 3 litra ipona, didov lanac bregaste, svećicu i filter ulja za 116 evrića. Ovde po KVu za sve to bih dao skoro 200. <_< Šta god vam treba zovite, čovek je ubedljivo najjeftiniji.

 

http://www.motodelovi.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugar treba da menja ulje pa ga zanima koje da kupi i jel problem zameniti?Hvala.

 

Motul 5100 ili Ipone 15W50.

 

Zavisi koji model XT-a ima tvoj drugar, jer nije ista zamena kod svih modela...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

imam neku kombinaciju trgovine, pare niko nenudi, al covjek ima Tenere 660 3YF 1991,,, motor je u fabrickim bojama, po slikama solidno izgleda, mada to nije mjerilo dok oci nevide, a slikan je u borbenom stilu u nekoj sumi.

Sta treba da gledam na tom motoru prilikom kupovine? Koje su slabe tacke tog motora? Cuo sam, a i ovdje citao da su tu agregati dobri!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Yamaha Tenere 3AJ

imam neku kombinaciju trgovine, pare niko nenudi, al covjek ima Tenere 660 3YF 1991,,, motor je u fabrickim bojama, po slikama solidno izgleda, mada to nije mjerilo dok oci nevide, a slikan je u borbenom stilu u nekoj sumi.

Sta treba da gledam na tom motoru prilikom kupovine? Koje su slabe tacke tog motora? Cuo sam, a i ovdje citao da su tu agregati dobri!!!

 

Prvi model 660-ke, sa jednim farom ima fabrički loš regler pa proveri kako puni. Bilo je i serija koje su trošile ulje.

Po meni jako kvalitetan motor. Za ostalo neka se javi neko ko ima taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

mozel neko da napise koliko treba da pise na aparatu za kontrolu punjenja :takoje:

 

MOZE JOS KOJI SAVJET

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Vidi da li izbacuje sivi dim kada upali, jer ako puno dimi onda verovatno trosi ulje... Poslusaj masinu dok radi da li nesto kucka, lupka u njoj... punjenje ti je Misa-Pei objasnio kako da meris... Inace jako pouzdan i kvalitetan motor ako je u ok stanju. Moja topla preporuka...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

mozel neko da napise koliko treba da pise na aparatu za kontrolu punjenja :takoje:

 

MOZE JOS KOJI SAVJET

 

Imam ja takav motor, 1996 godina, oko 235.000 km sam prešao:

+ elastičan motor, solidne performanse, odlična zaštita od vjetra, pouzdan,

relativno lagan za takve putne endurce ,suv oko 170 kg, ne vibrira jako

za singl ( jedan od najmirnijih )

- hoće trošit ulje, regler na starom modelu ( staviš sa novog ), krhke plastike,

mekan prednji ovjes

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

http://www.pik.ba/artikal/5227861/yamaha-tenere-660/

 

ovaj mi mogao da mijenja za terenca

 

a, ovaj stariji za koji sam se raspitivao je manje para, i mozda bi ima trampa za moj XLV

 

Sto se tice potrosnje ulja, yamaha hoce to kad predje dosta km i ako se przi.

 

inace cuo sam da je to dobro kaviletan agregat i dobro pouzdan (natjeralo me da citam ove stranice)

ako bi pao pazar, svaki motor vozim par godina(onda pristedim kakvu paru pa bi stavi neku USB vilicu veceg precnika)

 

KAKAV JE MOTOR STO SE TICE PUTA AKO SE VOZI DVOJE NA NJEMU (turisticki-lagano)???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Bijeljina-Republika Srpska
  • Motocikl: Yamaha R1 2001/Honda XLV750R rd01/Aprilia RS125 2007/Yamaha XT660x/Yamaha MT03 660

1000 maraka je razlika izmedju ovog skoro nov, i ovog sto mogu da zamjenim za XLV

 

rad sam da popustim cijenu na XLV,,i da odem za pare kupit ovog (aman po slikama je skoro NOV)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

KAKAV JE MOTOR STO SE TICE PUTA AKO SE VOZI DVOJE NA NJEMU (turisticki-lagano)???

 

Ne znam, nikad se nisam vozio na njemu kao suvozač, a ne vozim nikog iza sebe. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Najzad sklopljen motor... Zamenjena radilica, lezajevi na radilici, bolcna klipa, uslajfovani i nastelovani ventili, ociscen karb... Ostaje jos da se zameni fazni lanac (ali to dogodine, zasad je spaner na 12-tom od 18 podeoka) i onda je sve u tip top stanju...

 

post-17175-0-85946400-1363619278_thumb.jpgpost-17175-0-26043000-1363619281_thumb.jpgpost-17175-0-72299600-1363619283_thumb.jpg

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Da li znate cime se i kako fiksiraju prirubnice karburatora za usisnike na glavi? Prirubnice imaju selnu kojom se steze karb, ali ne znam cime prirubnice da fiksiram. Jel ide mozda neka diht masa ili nesto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 971 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Stiglo mi je sedište od Bobana. :jee:

Nisam mogao da izdržim, pa sam osedlao magare sinoć u 01h. :)

 

Ja sam prezadovoljan!

post-14823-0-37500100-1364027240_thumb.jpg

post-14823-0-71136500-1364027252_thumb.jpg

post-14823-0-56782200-1364027263_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Da li znate cime se i kako fiksiraju prirubnice karburatora za usisnike na glavi? Prirubnice imaju selnu kojom se steze karb, ali ne znam cime prirubnice da fiksiram. Jel ide mozda neka diht masa ili nesto?

 

Drugar koliko te ja razumem i vidim na ovoj slici gore sto si postavio...ti si odvalio gumeni deo prirubnice od metalnog,a oni moraju biti jedno...a komplet se skidaju sa glave tako sto se odviju ta dva imbus srafa...

 

$T2eC16J,&%2333;yEE9s5jDZPfBRI6n4(+VQ~~6

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

e sad ja sam moje skidao prosle godine i jedna je bila po prilicno losa i pocelal je da se odvaja guma od metala,i da ne bi vukla fals vazduh pokusao sam de je repariram i mislim da je bilo poprilicno uspesno(drzi i dan danas odlicno)...sa ovim http://www.refinishsystems.com/uploads/prod/407o.jpg

neki crni adhezivni lepak od henkela,koji kada se stegne dodje bas kao guma...To je moje iskustvo...javice se jos neko ako zna da li moze jos sa necim.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

Ja sam kupio druge jer su moje vec bile lepljene i popustile su. Uzeo sam od elvisa iz zajecara,ali su pravljene i bolje i cvrsce od fabrickih. Platio ako se ne varam 25 e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja