Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Znam da je izvakana tema i listao sam po forumu ali i dalje ne mogu da se odlucim koje bi ulje bilo najbolje za Yamahu tt.

Posto je to ista masina kao na xt-u interesuju me licna iskustva koje bi ulje najbolje leglo za cisto off road voznju pri visokim temperaturama.

Do sada sam koristio motul 20w50 ali cim se masina zagreje na terenu skoro je nemoguce ubaciti u ler.

Vidim da se dosta hvali Bel-Ray Thumper 20w50 ali njega kod nas nema...

Takodje se razmisljam o Bardahl-u off road XTC C60 10W50 ili ako je mozda bolja gradacija 10w60?

 

Svaki predlog je dobrodosao :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 600 kurbla bre!

Mislis tesko pronalazis ler kad se zagreje,ja mislim da koje god ulje da sipas nece biti neke promene,menjac je jednostavno takav-moras da ga pomilujes izmedju 1. i 2. Tako je bar kod mene ali neka kazu i ostali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Samo malo nasteluj sajlu kvacila,probaj,igraj se malo...ne znam kako je sad,al dotegni malo ili opusti i resices problem ! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne verujem da ces promenom ulja resiti problem sa menjacem... i kod mene je bila ista situacija sa lerom i resio sam problem sa stelovanjem kvacila...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Danas smo Mario i ja napravili krug do Kraljeva i nazad mojim DVA KA EF-om, svraćali smo na par mesta usput, rezultat: 340km :D

Upoznali smo Ugca i Overlorda, ljudi, oduševili ste me :) Ugac, hvala na gostoprimstvu, neeeeemoj da se neko od vas nije javio kad bude dolazio u BG! ;)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Ne pomaze stelovanje kvacila,zezao sam se na terenu i probao sve varijante.

Ako ga popustim jos teze salta a ako ga zategnem lepo salta ali proklizava na velikim obrtajima.

Nema neke sredine...svega ovoga nema kada je motor u normalnoj voznji vec samo po najzescem off-u i velikoj vrucini.

 

Na forumu sam procitao da se ovo ljudima desavalo zbog ulja i to bas Motula koji mi je trenutno u motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1337 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Ne pomaze stelovanje kvacila,zezao sam se na terenu, i probao sve varijante.

Ako ga popustim jos teze salta a ako ga zategnem lepo salta ali proklizava na velikim obrtajima.

Nema neke sredine...svega ovoga nema kada je motor u normalnoj voznji vec samo po najzescem off-u i velikoj vrucini.

 

Na forumu sam procitao da se ovo ljudima desavalo zbog ulja i to bas Motula koji mi je trenutno u motoru.

 

To ti je dokaz da je ulje dobro, jer sa grijanjem ne gubi viskozitet previše. Najbolje se šalta

sa šrotom od ulja kad se pregrije, no podmazivanje motora ti je lošije. Ako hoćeš dobro šaltat,

stavi Valvoline mineralu 10W-40, ide ko u putar, a veće smeće vjerovatno ne postoji :lol:

Meni se na tenerki isto tako ponekad dešava, da na Motul 5100 teže šalta. Meni je to najbolje

ulje, tj. najviše mi paše motoru i dosta sam ga koristio. Kad sam radio generalku, majstor nije

mogao vjerovati da je motor prešao preko 200.000 km, glava, bregaste, klackalice ko novo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

sipao sam motul 51oo u par motora i menjac je bio mnogo tvrd i na nekim cak i malo krljao u saltanju. Ja sam seleniu uzimao kod drugara u prodavnici auto delova a fiata i alfu. Full sintetika je bila oko 900-1000din , polusintetika dosta jeftinija

 

Evo citata iz druge teme ima ih jos na forumu ali me mrzi sada da trazim zbog ovoga sam i zakljucio da je zbog ulja. Posto je TT samo jednu sezonu kod mene nisam je ni probao sa drugim uljem pa verujem da je do toga.

Antek ne kapiram zasto je to po tebi znak da je ulje dobro. Mislim da je bas obrnuto jer sa zagrevanjem postaje previse retko pa menjac losije zbog toga i radi.

 

Ako se na kraju odlucim za Bardahl koju gradaciju da uzmem 10W50 ili 10w60?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Ne pomaze stelovanje kvacila,zezao sam se na terenu i probao sve varijante.

Ako ga popustim jos teze salta a ako ga zategnem lepo salta ali proklizava na velikim obrtajima.

Nema neke sredine...svega ovoga nema kada je motor u normalnoj voznji vec samo po najzescem off-u i velikoj vrucini.

 

Na forumu sam procitao da se ovo ljudima desavalo zbog ulja i to bas Motula koji mi je trenutno u motoru.

 

Da ti nije gotovo kvaccilo? Moja matora, sada Daccina XT (ovo je ujedno i njemu savet) ima vrlo uzak raspon izmedju pretegnut sajle, tj. sslajfujucheg kvaccila i prelabave, odnosno da se tessko menjaju brzine, a posebno se tessko nalazi ler. Ali nikad nije bilo nemoguche nachi ressenje, dok kvaccilo nije promenjeno - potom, opet sve ok, uz redovno sstelovanje sajle.

 

Pozdrav, B

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 158 postova
  • Lokacija: Banja Vrujci
  • Motocikl: Yamaha Radian 600, Beta Xtrainer 300

Shoma...vec sam ga kontaktirao ima samo u 10w40 gradaciji.

 

Kvacilo mi jedino pravi problem na terenu kada je motor extremno zagrejan.

Cak i tada ne proklizava vec se tesko ubacuje u ler sto me nervira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 980 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Za Bel ray thumper kontaktiraj clana B@ne ja sam kod njega uzeo

 

Koje si ulje uzeo i kako si zadovoljan?

Daj napiši neko iskustvo i uporedi sa predhodnim koje si koristio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

Ulje sam kupio jos prosle godine i nisam ga jos sipao :lol: jbg nemam vremena ni za voznju ni za menjanje ulja al bice za koji dan nadam se, prenecu utiske. Do sada sam sipao motul 5100 15-50. Ovaj bel ray je 10-40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Ja vozim na Bel-ray-u 10-40. Ja sam zadovoljan, mada ja vozim sto bi se reklo k'o baba, tako da mi je sve ok. Letos nije bilo problema :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 980 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ljudi, koje kočiono ulje koristite?

 

Danas sam proverio zadnji kočioni sistem i umalo se nisam šlogirao - neka gusta prljava smesa izašla je na otpuštanje šrafa sa kočionih klešta....

 

Definitivno ću morati da zamenim ulje, ali koje?

 

btw, bisage nameštene, čak mu i ne stoje tako loše, ali ću morati da ih odvojim od izduva kako ne bi progorele.

post-14823-0-06052300-1362328350_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Bilo koje dot 4 ili 5, mada bolje uzmi neko skuplje ;) Lepo mu stoje bisage, i ja cu ove godine da uzmem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 980 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Bilo koje dot 4 ili 5, mada bolje uzmi neko skuplje ;) Lepo mu stoje bisage, i ja cu ove godine da uzmem :)

 

A da li je neko upoznat kako da zamenim ulje u kočionom sistemu?

 

Ja sam planirao da otpustim šraf na kočionim kleštima i na posudici i da prirodnim tokom iscuri staro ulje, a da posle samo dosipam novo ulje.

 

Ne znam dfa li ću da nešto za*ebem na taj način?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 225 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E

 

A da li je neko upoznat kako da zamenim ulje u kočionom sistemu?

 

Ja sam planirao da otpustim šraf na kočionim kleštima i na posudici i da prirodnim tokom iscuri staro ulje, a da posle samo dosipam novo ulje.

 

Ne znam dfa li ću da nešto za*ebem na taj način?

 

Ni ne mozes drugacije. To je laksi deo posla, posle treba "ugurati " ulje nazad u sistem i posle liftirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja