Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Definitivno ću morati da zamenim ulje, ali koje?

 

btw, bisage nameštene, čak mu i ne stoje tako loše, ali ću morati da ih odvojim od izduva kako ne bi progorele.

 

Obavezno napravi nosace bisaga, barem za desnu stranu!

 

Evo i XT ekipe u Kraljevu, 2x3TB i 2x2KF :)

 

Tu sam i ja kako pokusavam da upalim APNca :) :) :)

post-3624-0-30750300-1362340821_thumb.jpg

post-3624-0-67799900-1362340827_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 534 postova
  • Lokacija: Bač
  • Motocikl: Yamaha XT600 2kf

matora je dobila novi odzak :rat3:

 

Koji je precnik cevi,kakav je zvuk?

50mm a zvuk je da se useres :vlajko: Na leru je kao sa fabrickim auspuhom ali zato kad mu dam gas komsijama iskace sarma iz tanjira.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Ma tebi je super, ja ulje ne mogu da ispustim jer su talenti odlomili sisicu za ispuštanje istog :D

 

Aj to nego što mi je i klin pozadi zapek'o, ne mogu da promenim pločice, zadnju kočnicu praktično i nemam <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Vidi se da si iskusni enduraš :nanana:

 

Inače, opet sam probušio prednju gumu danas, divljao sam u šumi, nem' pojma ni šta ni kako, znam samo da sam prešao 400km sa njom <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 983 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ma tebi je super, ja ulje ne mogu da ispustim jer su talenti odlomili sisicu za ispuštanje istog :D

 

Aj to nego što mi je i klin pozadi zapek'o, ne mogu da promenim pločice, zadnju kočnicu praktično i nemam 1hmm.gif

 

Ehhh...dodjavola!

Znači moraš nova klešta da nadješ?

 

Ja sam ulje kupio, čeka zamenu za vikend ako me vreme posluži da se mnogo ne zezam na drukanje kočnice već da vakuum pumpom rešim problem zamene. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 983 postova
  • Lokacija: Zaječar, Beograd, Grenoble
  • Motocikl: Yamaha XT600 Rally Replica

Ko još koči zadnjom :nanana:

 

Ja! :D

I to aktivno kad god imam prilike da se zanosim kao 00 po poljančetu. :jee:

Već sam treći set zadnjih pločica promenio, a i disc će uskoro.

 

Moram da vam snimim čime se bavim u poslednje vreme...

To je nešto kao Gymkana-trail-style

 

 

Samo zamisli da kod svakog čunja za skretanje koristiš zadnju. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Pa eto 350 km po putu nije joj nista bilo, cim odes off odma se probusi :)

 

Recimo da sam vozio nekih 80 po kamenjaru gde nisam smeo preko 40-50 da vozim i ode guma... :D

 

 

Baltrekk, ne moram, mislim da ima rešenja i za sisicu i za klin. Klin može da se otkravi tako što se izbuši rupa na kleštima pa se on izbije, posle se očisti, podmaže i stavi neki gumeni čepić u rupu ili se napravi navoj pa se zašrafi šrafić.

 

A za sisicu, samo sreća, burgijica, kontra navoj pa šta bude :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

O svašta, uopšte nisam video Nikolin post sa slikama, još čekam da ih okači, sad sam slučajno video, fine slike :) Kurblaj, kurblaj, da se čeličiš malo :goodluck:

 

 

Peđa, ne pada mi na pamet :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 321 postova
  • Lokacija: Žagubica
  • Motocikl: XT

Sad ispustih ulje rekoh da zamenim, imalo je skoro 5 l iako verovatno nije izaslo sve :stabre: izgleda ja definitivno ne znam da proveravam nivo, jer sam mu dolivao nekoliko puta bojeci se da ne ostane bez ulja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ljudi, imam problem... Pocelo je nesto da mi lupka u masini. Dok je na leru onako tuplji zvuk tacno kako klip radi tako i to lupka. Ventili nisu jer su oni prestelovani u oktobru prosle godine, a i oni samo sitnije cakcu ali ne lupkaju kad su rastelovani. U voznji je najgore oko 3000-4000 obrtaja... Tada se cuje kao krupac za kukuruz... Ispod 3000 i preko 4000 se ne cuje toliko, a nekad se skoro pa uopste ne cuje u voznji. Ulje sam kotrolisao, ima sasvim dovoljno, ulje je menjano pre 3000 km, sipao sam Ipone 15W50. Lupkanje je nezavisno je od temperature spolja i od temperature masine... Ja sumnjam na lezajeve radilice ili lezaj na klipu, tj. maloj pesnici... Molio bih vas ko se razume da mi kaze sta bi moglo biti problem. Mislim da je skoro clan Zuna nesto slicno imao problema sa svojom istom 3AJ Tenerom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Ne bih rekao da su lezajevi radilice,barem po mom misljenju ne bi trebali tako odjednom da pocnu da lupaju a da nisu do skoro...nasi xtejci nemaju lezaj u maloj pesnici...a da se isto tako odjednom pohaba klipnjaca da pocne da lupa a nije lupala do skoro,opet mislim da nije...a i kod mene kada sam rasturio masinu,bolcna klipa i mala pesnica klipnjace su bile kao nove...e sad sta moze da bude...citao sam da se na nekoliko xt masina desilo da se olabavi matica koja drzi zupcanik na kontrategu,ili radilici i bas pravi zvuk lupkanja,a ako se odvije skroz moze doci do dobre havarije...moze biti i da nesta nije uredu sa uljnom pumpom pa da nema dobro podmazivanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ne bih rekao da su lezajevi radilice,barem po mom misljenju ne bi trebali tako odjednom da pocnu da lupaju a da nisu do skoro...nasi xtejci nemaju lezaj u maloj pesnici...a da se isto tako odjednom pohaba klipnjaca da pocne da lupa a nije lupala do skoro,opet mislim da nije...a i kod mene kada sam rasturio masinu,bolcna klipa i mala pesnica klipnjace su bile kao nove...e sad sta moze da bude...citao sam da se na nekoliko xt masina desilo da se olabavi matica koja drzi zupcanik na kontrategu,ili radilici i bas pravi zvuk lupkanja,a ako se odvije skroz moze doci do dobre havarije...moze biti i da nesta nije uredu sa uljnom pumpom pa da nema dobro podmazivanje

Gde mu dodje matica za kontrateg?

 

I sta je na kraju bilo sa tvojom Tenerom? Zasto je onako lupkala dok je bila hladna... Kod mene je skoro identican zvuk lupkanja... Samo sto se to kod mene cuje i dok je hladan i topao motor. Najvise me brine to sto se bas dosta cuje na oko 3500 obrtaja...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Na mojoj teneri je najverovatnije lupkanje dolazilo od klipa i cilindra koji je se pohabao u donjem delu pa dok je hladan kada ima malo veci zazor klip samara po cilindru i pravi zvuk lupkanja...a zupcanici kontratega i radilice nalaze se sa desne strane agregata iza dekle kvacila,i skidanjem istog mozes videti odmah da li je to to...a ovo sto je braco napisao kockasta kajla verujem da misli na isto sto i ja,jer tu postoji kajla koja fiksira zupcanik na vratilo i kada se popusti matica o kojoj sam ja pisao tu pocne da lupka izmedju kajle i zupcanika...ako nadjem sliku postavicu da vidis o cemuu se radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Na mojoj teneri je najverovatnije lupkanje dolazilo od klipa i cilindra koji je se pohabao u donjem delu pa dok je hladan kada ima malo veci zazor klip samara po cilindru i pravi zvuk lupkanja...a zupcanici kontratega i radilice nalaze se sa desne strane agregata iza dekle kvacila,i skidanjem istog mozes videti odmah da li je to to...a ovo sto je braco napisao kockasta kajla verujem da misli na isto sto i ja,jer tu postoji kajla koja fiksira zupcanik na vratilo i kada se popusti matica o kojoj sam ja pisao tu pocne da lupka izmedju kajle i zupcanika...ako nadjem sliku postavicu da vidis o cemuu se radi

Bio bih ti mnogo zahvalan...

 

Za vikend planiram da to sve proverim jer ovde u Novom sadu nemam uslova a ni mesta za rad pa moram u Kuli kod mojih u garazi...

 

 

Voleo bih da taj problem sredim bez skidanja masine dole jer je to mnogo tezi i duzi proces...a onda se nadje i milion sitnica koje bi trebalo odraditi dok je masina napolju...a sezona pocinje... pokusacu da snimim zvuk na leru pa da cujete o cemu se radi...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nasao sam jednu sliku ali ne znam da li je i moja Tenera ovog tipa. Ako je to to, pokazi mi na koju maticu mislis (pod uslovom da se ovda vidi)...:

 

 

 

post-17175-0-56933700-1362590114_thumb.jpg

post-17175-0-32846900-1362590116_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

eee tako sam i ja skinuo masinu radi razbusivanja cilindra i zamene klipa a da ni ne pricam dokle sam dosao :D samo cu reci da za mene nece biti voznje jos jedno 3 meseca min ali zato dace Bog ako sve bude po planu ima da skockam agregat samo tako :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: Srbija,Uzice
  • Motocikl: XRV 650 AFRICA TWIN RD03...KTM 950 ADV LC8

Nasao sam jednu sliku ali ne znam da li je i moja Tenera ovog tipa. Ako je to to, pokazi mi na koju maticu mislis (pod uslovom da se ovda vidi)...:

 

 

 

 

 

matica skroz desno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nasao sam jednu sliku ali ne znam da li je i moja Tenera ovog tipa. Ako je to to, pokazi mi na koju maticu mislis (pod uslovom da se ovda vidi)...:

 

 

 

 

 

matica skroz desno

Reci mi samo jos da li bi ta matica trebalo da bude skroz zavrnuta da taj zupcanik nema ni malo lufta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja