Jump to content

Moto Zajednica

Nesto zvecka kod prednjeg lancanika. Pomoc

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Rudovci
  • Motocikl: Kawasaki Z1000

Ocistio sam lanac zategao i dobro podmazao, posle 3 dana kad sam gurao motor nesto se culo malo je grublje od zveckanja, malo iza lancanika unutra nzm ni kako taj prostor da opisem, kad je u brzini sve je oke ne cuje se u voznji je sve super lezaj nije nema milimeter lufta u lancaniku(barem zbog toga mislim da nije lezaj) a i od kad sam ga podmazao za ta 3 dana nikakvo siljenje motor nije imao pa da sam mozda pretegao lanac i sjebao nes... kad je u neutralu i krece se cuje se to dal ga gurao, vrteo tocak na stenderu sta god cuje se. Lanac i lancanicu su novi mzd 1000km presli. Kawasaki z1000 2005 (70 000km) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja na proslom motoru zamenim lanac i lancanike, kupim sve odjednom novo (mislim u MRG) i lanac se cuo kada guram motor od prvog dana. Posle sam tako i prodao, nisam uspeo da ukapiram zbog cega, mislio sam da nije recimo tocak ukrivo ili lanac pretegnut ili labav ali sve je bilo ok a cuo se. Mislim da su lancanici bili JT a lanac DID, zasto, kako ne znam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Rudovci
  • Motocikl: Kawasaki Z1000

Brate istooo to je to sve novo lanac did525zvmx jt lancanici novi nema 10dana kako sam zamenio 5dana bilo normalno 5dana sad cudno nes, probacu da malo olabavim lanac i podmazem dobro pa javljam sta se desava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Ako nije do zategnutosti lanaca, onda... ne znam druze. Kad god mogu izbegavam JT lancanike jer se brzo trose , a i onaj njihov lanac je nesto drugacijih dimenzija od DID-a. Verovatno pricam gluposti ali mozda i nisu idealno ukomponovani za tu dimenziju, pa u toj kombinaciji JT/DID mozda... Ako mozes, probaj Sunstar prednji lancanik. 

PS

zaboravio, proveri i da nije promasena strana prednjeg lancanika, da nije obrnuto.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ne vozim motor sa lancem ali da vozim kupovao bi i lanac i lancanike istog proizvodjaca ili eventualno ako proizvodjac napismeno preporucuje neki lanac/lancanik.

Ozbiljna je brzina i puno obrtaja pa moraju da se uklope u stotu.

Ukoliko se ne uklapaju brze se habaju i normalno je da imaju cudan zvuk.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Isti slucaj i kod mene.. Isto kombinacija JT i DID samo sto moj prednji lancanik nema gumeni prsten pa verujem da je do toga. Tripovao sam da mi je tocak ukrivo da je lanac pretegnut ali i posle gomile izgubljenog vremena na zatezanje otezanje poravnavanje tocka i dalje imam taj iritiantni zvuk. Cuje se i kad je u brzini ali mnogo tise nego u leru. Uzasno me nervira da cu da nadjem prokleti lancanik sa gumenim prstenom jer nisam ni znao da postoji ta opcija kada sam kupovao nove lancanike i zamenim prokleti prednji lancanik. Jedino to jos nisam probao.

Sinoc uporedim sa ortakom koji ima isti motor. Isti slack lanca i kod mene i kod njega. Nema ni suma sa prednjeg lancanika ali ima taj sa gumenim rolerom dok moj zuji katastrofa. 

Promenio član DeusExMachina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500
Pre 18 sati, Petre je napisao:

 

PS

zaboravio, proveri i da nije promasena strana prednjeg lancanika, da nije obrnuto.

Jel uopšte moguće da neko omaši stranu lančanika ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Rudovci
  • Motocikl: Kawasaki Z1000
29 minutes ago, DeusExMachina said:

Isti slucaj i kod mene.. Isto kombinacija JT i DID samo sto moj prednji lancanik nema gumeni prsten pa verujem da je do toga. Tripovao sam da mi je tocak ukrivo da je lanac pretegnut ali i posle gomile izgubljenog vremena na zatezanje otezanje poravnavanje tocka i dalje imam taj iritiantni zvuk. Cuje se i kad je u brzini ali mnogo tise nego u leru. Uzasno me nervira da cu da nadjem prokleti lancanik sa gumenim prstenom jer nisam ni znao da postoji ta opcija kada sam kupovao nove lancanike i zamenim prokleti prednji lancanik. Jedino to jos nisam probao.

Sinoc uporedim sa ortakom koji ima isti motor. Isti slack lanca i kod mene i kod njega. Nema ni suma sa prednjeg lancanika ali ima taj sa gumenim rolerom dok moj zuji katastrofa. 

Ali on meni upocetku nije pravio taj zvuk evo posle 15ak dana je poceo ili recimo 500_700km mzd i vise, zamenio sam gume i tad je lanac malo dotegnut i ocisceni otisao sam da ga zagrejem i lepo podmazao posle toga 3dana se vozio sa drugom  po gradu 50nismo presli ali bukvalno i gasim ga i krecem da ga guram ono taktaka raka cgcg nzm ni kako da opisem zvuk, jos danas sam na terenu na poslu i kad se vratim sve cu da probam i javljam sta se desava 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Mislio sam da li je fizički moguće da se lančanik okrene kontra  ? Nisam nikad skidao pa se ne razumem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Moze, druze, kod nekih smer ugradnje direktno utice na poziciju u odnosu na zadnji lancanik, odnosno dali su u liniju ili ne. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
5 hours ago, Bagira69 said:

Ali on meni upocetku nije pravio taj zvuk evo posle 15ak dana je poceo ili recimo 500_700km mzd i vise, zamenio sam gume i tad je lanac malo dotegnut i ocisceni otisao sam da ga zagrejem i lepo podmazao posle toga 3dana se vozio sa drugom  po gradu 50nismo presli ali bukvalno i gasim ga i krecem da ga guram ono taktaka raka cgcg nzm ni kako da opisem zvuk, jos danas sam na terenu na poslu i kad se vratim sve cu da probam i javljam sta se desava 

Ista prica je i kod mene.. Kad sam zamenio lanac i lancanike sve je bilo ok. Primetio sam tek posle par dana kada sam vozio autoputem blizu bankine. Istripovao sam da je majstor pretegao lanac pa sam ga otpustio i ista prica. Mozda samo nisam obracao paznju u startu posto mi je auspuh malo glasan ali ko ce ga znati. 

 

2 hours ago, Petre said:

Svakom se desi neka greska. Ko nije, nek prvi baci kamen.

Meni je delovao identicno sa obe strane. Mozda gresim nisam bas detaljno zagledao ali tako deluje.

 

Koliko je tesko zameniti sam prednji lancanik? Razmisljam se da ga skinem i obrnem na drugu stranu cisto da testiram :D Imam moment kljuc i dobru volju :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Da ne budem kriv :) , neki lancanici mogu se montirati bilo kako, kod drugih se mora paziti koja strana ide ka bloku. Za konkretan model, ne znam kakav je. 

Inace, u principu, opustis malo straf na lancaniku, verovatno treba zatim da opustis straf osovine zadnjeg tocka i gurnes napred da bi popustila zategnutost lanca i onda produzis sa prednjim lancanikom. 

Ako imas servisno uputstvo , jos bolje. Mislim da mozes sam. 

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Mislim da je kod tebe to vec napravilo neki "korak" i da ne vi valjalo da okreces nista, diras itd, ne znam neka kazu strucniji. Dobio bi efekat kao da kipus novi lanac a zadrzis stare lancanike i obrnuto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Mozda ovaj model. Nego sad mi palo nesto na pamet, ako imas originalni lancanik, proveri debljinu i usporedi na sajtu JT dimenzije montiranog lancanika.

 

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
6 hours ago, Petre said:

Da ne budem kriv :) , neki lancanici mogu se montirati bilo kako, kod drugih se mora paziti koja strana ide ka bloku. Za konkretan model, ne znam kakav je. 

Inace, u principu, opustis malo straf na lancaniku, verovatno treba zatim da opustis straf osovine zadnjeg tocka i gurnes napred da bi popustila zategnutost lanca i onda produzis sa prednjim lancanikom. 

Ako imas servisno uputstvo , jos bolje. Mislim da mozes sam. 

Jasan mi je generalno postupak ali rekoh mozda ima nekih caka na koje treba da obratim paznju. Izgleda da nema i da nije neka filozofija.. Moracu da probam. Na zalost kod nas ne mogu da nadjem lancanik sa gumom vec samo ove klotare. Videcu da porucim na ebay-u pa kad stigne imam da probam. Imam i Haynes tako da cu se snaci nekako.

 

4 hours ago, Biker Q said:

Mislim da je kod tebe to vec napravilo neki "korak" i da ne vi valjalo da okreces nista, diras itd, ne znam neka kazu strucniji. Dobio bi efekat kao da kipus novi lanac a zadrzis stare lancanike i obrnuto.

Pa verovatno se jeste malo "pojeo" i mada na oko ne deluje da je mrdnuo. U svakom slucaju skino bih ga da vidim da nije naopako montiran iz ciste radoznalosti ne bih ga okretao na drugu stranu. Kad vec skidam pametnije je da odmah ugradim novi sa gumom da ne radim isti posao dva puta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Rudovci
  • Motocikl: Kawasaki Z1000

Nisam jos uspeo da namestim al sam provalio da kad se zageje motor tj predje 100km mzd i manje nmp, ne cuje se... Naravno posle sat vr kad sam ga gurnuo da ga isteram opet je poceo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Na motorima sam presao do sad, nesto malo vise od 100 000 km, tako da je moje iskustvo ograniceno na 3 promenjena lancanika.

OEM sa gumenim prstenom i JT bez prstena, kao i Sunstar. Najbolje se pokazao fabricki, zatim Sunstar pa JT. Mislim na trosenje i buku. Na netu, neki, pri promene seta uvek koriste prednji OEM, bas zbog ovih razloga. 

Cini mi se, ne znam dali je pravilo, da ako su oznake na lancaniku vidljive sa spoljne strane, onda je lancanik pravilno montiran.

Na proslom motoru, desavalo se i kod mene da prilikom guranja motora napred/nazad, povremeno cujem zvuk lanca u stilu "tak tak" (tuplji zvuk), ali sam to nekako uvek povezivao sa zategnutoscu(?!) istog. Opet, toga nije bilo sa OEM lancanikom.

Sto se tice zveckanja, svi zamenski su bili bucniji, pogotovo kad sa leve strane progjes pored parkiranog auta, zida...

Jedan od simptoma potrosenog lanca je i njegova glasnost, ali prosto ne mogu da poverujem da se to desi za 1000 km.

Pre bilo kakvog "rasturanja", ja bih proverio (za svaki slucaj) jesu li oznake lancanika vidljive sa spoljne strane, zategnutost lanca (po servisnom uputstvu) i usmerenost zadnjeg tocka (izuzetno je vazno da su prednji i zadnji lancanik u liniji). Citao sam, da se ponekad desi da fabricke oznake za usmerenost zadnjeg tocka nisu bas najpreciznije. Mislim da je to izuzetno retko, al opet...

Sto se tice potrosenosti lanca / lancanika posle samo 1000 km, to stoji, ali mislim da je to vise teorijsko no sto ima neki prakticni znacaj. Neki, cak i promene samo prednji lancanik na 10000-15000 km, kako bi produzili vek lanca. Koliko je to bitno u praksi, ne znam, nisam to radio. 

U svakom slucaju, ako bi smatrao da treba da promenim prednji lancanik, ja bih trazio OEM ili Sunstar sa gumenim prstenom. 

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja