Jump to content

Moto Zajednica

Šabac

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Razumem neku odredjenu dozu kolektivnog osecaja sramote, ali nemas bas nikakve veze s tim nemilim dogadjajem.
Ljudi u automobilima svaki dan prave iste grozote pa se niko ne cima jer je narod navikao svakodnevno da cita u novinama o saobracajkama sa autima sto je i normalno jer auta ima 1000x vise na putevima nego motora, i niko se ne sramoti sto vozi auto...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Velika tragedija! Ne dao Bog nikome da ga zadesi ovako nesto, ali kakvu famu naprave ova novinarska govna to je tek posebna prica. Isli su jako brzo, jesu, ali da su se trkali, nisu, nego je to klasican zakljucak ocevidaca, za njih je trkanje kad god vide motor da malo brze prodje. 10 mojih drugara su juce tuda isli na voznju i zadesili su se na licu mesta nekoliko minuta posle samog udesa. Ta dva motora niti su sreli, niti su ih oni obisli cak je upitno da li je drugi motor uopste bio tu.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, m1lanche je napisao:

cak je upitno da li je drugi motor uopste bio tu.

I kako je uspeo da izbegne kad su vec isli 200+

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7257 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Ne pravdam motoristu, ali ovo je klasično senzacionalističko novinarstvo, koliko god da je grozna tragedija oni se potrude da je naprave još groznijom, sve će da urade za par klikova, pogotovo kada su motoristi u pitanju.

 

Ali definitivno nam treba još poneki autodrom/staza, previše je neiživljenih ljudi na putevima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1047 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Nažalost ovaj put odnosi još tri života, ne naravno krivicom puta nego vozača. Poznajem ovaj deo puta jer sam odrastao 10km odavde i prošao nebrojeno puta. Ovaj put je vrlo često poligon za ispitivanje motocikala. Ja sam uvučen nekih 500m i još na brdu ispod, i svaki vikend neprestano čujem zvuk motora u punom gasu. Nije prvi put da se ovo desi  i skoro uvek isti princip, preticanje u velikoj brzini i naravno 1 u 1.000.000 slučajeva neko skreće u levo i eto nesreće.

Ne bih da krivim odmah motociklistu i da iznosim tvrdnje da su se trkali išli 200km/h i sl, jer to je rekla kazala, ali je ovde on nažalost definitivno kriv (ne mislim u formalno pravnom smislu). 

Bez obzira na brzinu (mada jeste bitni faktor za posledice ne i za izazivanje nesreće jer  i sa 80km/h koliko je ograničenje teško je izbeći iznenadnu prepreku posebno kada nema prostora za eskiviranje) preticati u naletu, kamion ispred koga može biti svašta, u naseljenom mestu gde ima skretanja i levo i desno na svakih 500-1000m je prilična kocka, koja je ovog puta koštala 3 života.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 488 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Велика трагедија. 

 Погинуо је  Ненад Зељић, Зеља.

Радио је крпљење пластике ( браници аутомобила, облоге мороцикала ...)   Човек који се никад није продерао, наљутио. Миран , тих , сталожен.   Рационалан, поштен , исправан 100%

Добара особа  и ма шта се десило , ма шта извештачи са назови  лица места писали , ма како га овдашње судије описивале - настрадао је мој друг и признали многи или не али  баш  један од нас.   

 

Извињавам се ожалошћенима,  извињавам  и брзоплетим вештацима , лицемерима који са 1л   придикују , дежурним  паушалистима .   Погоди ме када грешке у вожњи плаћамо животима .     

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7134 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Šta se hvatate, niz faktora je uticalo da dođe do ove tragedije. Nažalost, ko može da utiče na ovog sa motorom? Niko. Zato treba voditi računa da uradi sve što može u svakoj situaciji a to je da svi putnici budu vezani i da dete bude obezbeđeno.

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2103 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Kolege, budimo razumni barem što se tiče brzine i preticanja.
Kad se kreće u preticanje, kreće se sa punim gasom kako bi se izvršilo što brže.
Procena je induvidualna.
Da je preticao kao "rumuni" poštujući ograničenje 50, samo bi lupio kao sto je Žika imao iskustvo.
Nije, zapeo je kao što i ja zapinjem.
Ne branim ga.
ALI
POGREŠNA PROCENA
I TO JE TO



Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1629 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
Quote

Добара особа  и ма шта се десило , ма шта извештачи са назови  лица места писали , ма како га овдашње судије описивале - настрадао је мој друг и признали многи или не али  баш  један од нас.   

Ko smo to MI? Da li smo MI i roditelji trogodisnje dece? Da li smo MI i bake i deke? Jesmo li MI ucesnici u saobracaju? Ili smo MI samo motorasi na 2 tocka? Bio neko MI ili VI ne menja nista.

Kakvi god naslovi bili, i ko god je pravno kriv za ovo (mozda ni gospodja nije dala migavac) ja ga krivim za brzinu u naseljenom. Sa 30kmh razlike pri preticanju ova steta ne moze da nastane. On jednostavno nije dao sve od sebe (cak suprotno) da bezbednost bude dovoljna. Ne dati migavac, ne pogledati u retrovizor je (kobna) greska, ali brza voznja je svesni cin. Odgovornost dolazi sa voznjom motocikla. Razlika je u tome.

 

Moje veliko saucesce tebi zbog gubitka druga.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1629 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
33 minutes ago, Bruno 68 said:

Kad se kreće u preticanje, kreće se sa punim gasom kako bi se izvršilo što brže.

Kad se krece u preticanje, sagleda se okruzenje. Uveri se da se pretice jedno vozilo. Pogleda se ima li potencijalnih iznenadjenja (svako dvoriste, put, parking, itd je prilika za iznenadjenje). Zapocne se preticanje malom razlikom u brzini kako biste imali vremena za potvrdu prethodno utvrdjenog, a onda kad je sve cisto i vidite kompletno situaciju ispred ide dodavanje gasa da se preticanje zavrsi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8245 postova

Ni jednoj duši ne treba ovako surovo suditi i svoditi je samo na jednu fatalnu grešku. Ako možemo nešto da naučimo iz ove strašne tragedije, bilo bi dobro... Mnogo bolje nego da sudimo. Sud je za sud, i na zemlji i gore. 

 

Jadno dete, majko mila :'(

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1376 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Nisam primetio da iko ovde polemiše o tome kakav je čovek taj "Zelja" bio, a i potpuno je to nebitno. Mogao je biti duša od čoveka i milion puta, ali je u ovom jednom najbitnijem momentu "uništio" sve što je mogao uništiti. Ubio je ženu i dete, a na kraju ubio je i sebe i to isključivo svojom glupošću ili nepromišljenošću...kako god to hteli nazvati.

Ne pomeliše se ovde ni o tome da li mi - motoristi, bajkeri, manijaci - koji smo na forumu vozimo uvek po propisima ili ne, polemiše se samo o uzrocima i posledicama "Zeljine" gluposti koja je nedvosmisleno dovela do tragedije. U nadi da će neko čitajući ovo i gledajući slike shvatiti koliko je tanka linija između uživanja na motoru i tragedije....posebno kada se govori o brzoj vožnji i o ovakvim "manevrima" obilaženja u naseljenim sredinama.

Taj put Šabac - Valjevo je posebno opasan zbog dobrog asfalta, brzih krivina i dugačkih pravaca i iz ličnog iskustva tu se vozi mnogo brže nego što bi trebalo.

 

U ovom konkretnom slučaju, glavno je pitanje kako neko sebi dozvoli da velikom brzinom sustigne kamion i krene istom ili još "pojačanom" brzinom u preticanje a realno nema pojma šta je ispred kamiona?! Okriviti vozilo koje nisu ni mogli videti od kamiona što je krenulo u legalno skretanje je potpuno besmisleno. Apsolutno legalno skretanje, jer je na putu isprekidana linija i postoji jasno vidljiv put na koji su krenuli. Ne znate i ne možete znati da li je "bakica" dala migavac, ali s obzirom na ishod, skoro sigurno možemo reći da migavac ili ne migavac apsolutno nikako nebi uticali na ceo sled događaja. Da li je dete bilo u sedištu ili nije, ni to ne možemo još znati....da li bi dete preživelo ovu nesreću da je bilo u sedištu i vezano, ni to ne možemo znati (možda je i bilo), ono što je sasvim sigurno je da to uopšte nema nikakav uticaj na ceo događaj....ali ono što sigurno možemo znati je da "Zelja" nije glumio divljaka do svega ovoga jednostavno nebi ni došlo.

 

Krivica je ovde apsolutno ne deljiva. Nažalost, po nekim komentarima ovde i "podeli" krivice se jasno vidi nivo saobraćajne kulture u Srbiji. Nažalost, sa jedne strane kukamo na zakone kako nas ograničavaju, a sa druge strane prečesto se pokazuje da je primena zakona na ekstremno niskom - praktično žalosnom nivou.

 

Srećom je to manjina, ali ima ljudi koje poznajem, a voze motore i neretko voze i kad piju alkohol. Prečesto se hvale kako su vozili nekim nenormalnim brzinama. Ne staju policiji. Po gradu ne poštuju ni semafore, ni znakove....ukratko, nivo bahatosti na nivou pećinskog čoveka. Ovi što voze aute su još gori zato što misle da su jači i stabilniji zato što imaju 4 točka, ali oni sad i nisu tema.

 

Možda se i prepozna ovde....drugar pre neki dan pokazuje sliku, vozio je +160kmh  na Letenci na FG. Uzan put, priroda, ljudi šetaju, porodice u kolima, naiđe i po koji traktor....

Sve razumem, ali ljudi....nesreće se događaju u onih pola sekunde....u saobraćaju je to treptaj oka....ustvari, ipak ne razumem.


Eno vam ga Navak pa se igrajte, divljajte, pokažite svoje sposobnosti. Ali ne....tamo nije interesantno.....a i skupo je, ne daje im se par hiljada za takvu glupost...

 

 

  • Sviđa mi se 17
  • Podržavam 26

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 414 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Forza 350
pre 26 minuta, Djeneral je napisao:

Nisam primetio da iko ovde polemiše o tome kakav je čovek taj "Zelja" bio, a i potpuno je to nebitno. Mogao je biti duša od čoveka i milion puta, ali je u ovom jednom najbitnijem momentu "uništio" sve što je mogao uništiti. Ubio je ženu i dete, a na kraju ubio je i sebe i to isključivo svojom glupošću ili nepromišljenošću...kako god to hteli nazvati.

Ne pomeliše se ovde ni o tome da li mi - motoristi, bajkeri, manijaci - koji smo na forumu vozimo uvek po propisima ili ne, polemiše se samo o uzrocima i posledicama "Zeljine" gluposti koja je nedvosmisleno dovela do tragedije. U nadi da će neko čitajući ovo i gledajući slike shvatiti koliko je tanka linija između uživanja na motoru i tragedije....posebno kada se govori o brzoj vožnji i o ovakvim "manevrima" obilaženja u naseljenim sredinama.

Taj put Šabac - Valjevo je posebno opasan zbog dobrog asfalta, brzih krivina i dugačkih pravaca i iz ličnog iskustva tu se vozi mnogo brže nego što bi trebalo.

 

U ovom konkretnom slučaju, glavno je pitanje kako neko sebi dozvoli da velikom brzinom sustigne kamion i krene istom ili još "pojačanom" brzinom u preticanje a realno nema pojma šta je ispred kamiona?! Okriviti vozilo koje nisu ni mogli videti od kamiona što je krenulo u legalno skretanje je potpuno besmisleno. Apsolutno legalno skretanje, jer je na putu isprekidana linija i postoji jasno vidljiv put na koji su krenuli. Ne znate i ne možete znati da li je "bakica" dala migavac, ali s obzirom na ishod, skoro sigurno možemo reći da migavac ili ne migavac apsolutno nikako nebi uticali na ceo sled događaja. Da li je dete bilo u sedištu ili nije, ni to ne možemo još znati....da li bi dete preživelo ovu nesreću da je bilo u sedištu i vezano, ni to ne možemo znati (možda je i bilo), ono što je sasvim sigurno je da to uopšte nema nikakav uticaj na ceo događaj....ali ono što sigurno možemo znati je da "Zelja" nije glumio divljaka do svega ovoga jednostavno nebi ni došlo.

 

Krivica je ovde apsolutno ne deljiva. Nažalost, po nekim komentarima ovde i "podeli" krivice se jasno vidi nivo saobraćajne kulture u Srbiji. Nažalost, sa jedne strane kukamo na zakone kako nas ograničavaju, a sa druge strane prečesto se pokazuje da je primena zakona na ekstremno niskom - praktično žalosnom nivou.

 

Srećom je to manjina, ali ima ljudi koje poznajem, a voze motore i neretko voze i kad piju alkohol. Prečesto se hvale kako su vozili nekim nenormalnim brzinama. Ne staju policiji. Po gradu ne poštuju ni semafore, ni znakove....ukratko, nivo bahatosti na nivou pećinskog čoveka. Ovi što voze aute su još gori zato što misle da su jači i stabilniji zato što imaju 4 točka, ali oni sad i nisu tema.

 

Možda se i prepozna ovde....drugar pre neki dan pokazuje sliku, vozio je +160kmh  na Letenci na FG. Uzan put, priroda, ljudi šetaju, porodice u kolima, naiđe i po koji traktor....

Sve razumem, ali ljudi....nesreće se događaju u onih pola sekunde....u saobraćaju je to treptaj oka....ustvari, ipak ne razumem.


Eno vam ga Navak pa se igrajte, divljajte, pokažite svoje sposobnosti. Ali ne....tamo nije interesantno.....a i skupo je, ne daje im se par hiljada za takvu glupost...

 

 

U potpunosti se slazem sa tobom. Budimo iskreni, koliko motociklista (pa i drugih ucesnika u saobracaju?!- objedinjujem sve) vozi po zakonu o bezbednosti saobracaja? Koliko???!!! Prekoracenje brzine, obilazenje kolona, preticanja na punoj liniji... Te zakone i procene dozvoljenih brzina, mesta gde su pune linije su pisali SKOLOVANI ljudi, saobracajni iznjinjeri i to sa RAZLOGOM, da bi voznja bila bezbedna. Jos jedan skolski primer gde kockanje sa pravilima voznje moze da kosta zivota, kako je neko gore napisao, kockao se i sve izgubio. Zalim zbog tvog izgubljenog prijatelja i kao sto kazes dobrog coveka, ali mi je neizmerno zalije zbog ove mlade zene i detenceta koje je tek pocelo svoj zivot. Daj Boze da se nikada vise ovako nesto ne ponovi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /

Ovde se samo mnogo kockica poklopilo...

 

Prvo, ne znamo dal je bilo u naseljenom ili van naselja (to se kao sto znamo odredjuje znakom, a ne dal ima ili nema kuca pored puta).

Drugo, cenimo svi da je ovde bila velika brzina, ok. Kad tako letis po putu na ogromnom pravcu, bez igde nikoga iz suprotnog smera u preticanje se ne krece 5-10-15m pre kamiona, vec 200m pre njega si vec u suprotnoj traci, jel tako?

Trece, Fiat Sicento je najobicnija kotarica i sve koje vidite na nasim putevima su rashodovane u javnim preduzecima i pojedene od soli u Italiji tako da se deformisu i kad ih zvekne bumbar u voznji! Tako da ovde nije sigurno 150+ brzina.

Cetvrto, njen retrovizor je manji od telefona, recimo da je zena pogledala u njega i ako nije bila uz razdelnu liniju nije mogla da vidi nista. Da je bila videla bi sigurno kako "2 manijaka" dolecu suprotnom trakom.

Pretpostavljam da je tako bilo i samo je usporila malo pred iskljucenje i vec presla u suprotnu traku posto je bilo cisto (zato je i udarena od pozadi).

Svakako kriv je lik na motoru jer je udarac od pozadi usled neprilagodjene brzine, a da je udario u vrata tu bi vec bilo neke podeljenje krivice.

 

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1629 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
3 minutes ago, ser said:

Ovde se samo mnogo kockica poklopilo...

 

Na kockice i poklapanje istih se ne treba oslanjati. Onog momenta kad zavrnes gas na javnom putu sa ZNACAJNOM RAZLIKOM u brzini u odnosu na ono sto pretices (namerno ne pogadjam koja je brzina konkretno ali je razlika u odnosu na automobil evidentna) ti si se oslonio na (ne)poklapanje i poklapanje kockica. Kockanje ubija. 

Apsolutno ne tvrdim da se svaka nesreca moze izbeci i sve izracunati.

 

6 minutes ago, ser said:

Drugo, cenimo svi da je ovde bila velika brzina, ok. Kad tako letis po putu na ogromnom pravcu, bez igde nikoga iz suprotnog smera u preticanje se ne krece 5-10-15m pre kamiona, vec 200m pre njega si vec u suprotnoj traci, jel tako?

Ne letis po putu. Ostalo je nebitno. Ne ubija samo suprotan smer, zar nije to ovde ocigledno da ne moze biti ociglednije?
 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /

Slazem se.

Al procitaj izjavu ocevica:

Auto je "usporavao" da bi se iskljucio, a motor vec "preticao" kamion.

 

Znaci ja sad vozim neki tenk i hocu da iskljucim, pogledam u retrovizor i vidim kako dolece vozilo sa 100 preko ogranicenja, "ma ko ga jebe, nek me udari, gde leti". 

I tako ja skrenem, on se zakuca i pogine. I kad dodje mup ja im samo kazem "ma budala, isao je brzo...".

M?

 

Promenio član ser
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1629 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

I ja se slazem sa tom konstatacijom, samo mislim da diskutujemo o razlicitim stvarima. Rekao bih da ovde postoje dve diskusije:


1. ko je kriv - ne znamo dovoljno da bismo sudili i ja se u tu raspravu ne bih ukljucivao. izjave ocevidaca ignorisem. Novinarsko misljenje ignorisem. Senzacionalisticke izjave ignorisem.

 

2. kako je ovo moglo biti izbegnuto (ublazeno) i sta mi kao motoristi mozemo da uradimo da smanjimo posledica dogadjaja cak i kad neko drugi izazove udes. - O ovome zelim diskutovati.

 

Moglo je biti izbegnuto defanzivnom voznjom, smanjenjem razlike u brzini u odnosu na preticanje i slicno. Svi znamo kako se to "pod 2" radi. Cilj je svima da dodjemo zivi kuci. Sigurno je to daleko vaznije od toga "ko je kriv". Radije bih bio u krivu i ziv nego u pravu i mrtav. ocigledno, jelte..

Ovo citaju i ljudi koji tek oformljavaju svoj vozacki stav i zbog njih sve ovo i kucam. Nije mi cilj da pametujem pametovanja radi. Duboko smatram da je vazno da se gradi osecaj za vestinu vladanja situacijom, razumevanja rizika i predupredjenja istog. Jako je opasno uciti ljude da je normalno da postoji "sudbina", "poklapanje kockica" i slicno. To dovodi do umanjenja osecaja odgovornosti (posebno mladih) vozaca koji ovo citaju. Znamo gde to dalje vodi.
 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1629 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
31 minutes ago, ser said:

 

Znaci ja sad vozim neki tenk i hocu da iskljucim, pogledam u retrovizor i vidim kako dolece vozilo sa 100 preko ogranicenja, "ma ko ga jebe, nek me udari, gde leti". 

I tako ja skrenem, on se zakuca i pogine. I kad dodje mup ja im samo kazem "ma budala, isao je brzo...".

M?

 

Svidja mi se primer i nadovezacu se na njega. U istom primeru igracu ulogu motoriste jer mi to jesmo. Dolecem (ili vozim po ogranicenju, nebitno) motorom a ispred mene tenk koji treba da preteknem. Ja ZNAM da u njemu MOZe biti neko ko misli "ma ko ga jebe, nek me udari, gde leti" i zbog toga usporavam, jer hocu da prezivim cak i budale u kolima jer znam da ih ima. 

 

Zelim da izbegnem situaciju u kojoj sam ja mrtav njegovom greskom a on se izvlaci kad dodje mup. Hocu da vladam situacijom i spasem sebi zivot od takvih u tenku.

Razumevanje da onaj drugi moze da slucajno/namerno/nemarno napravi fatalan potez koji moze MENE da ubije je kljucna stvar za prezivljavanje na 2 tocka.

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ljudi, između auta i motora je bio kamion (možda i još neko vozilo iza kamiona, ne znamo), nije motor krenuo da pretiče samo auto koji je baš tada odlučio da skrene...  Smatram da nema diskusije o krivici u ovom slučaju. Na takvom mestu, gde očigledno ima puteva koji se ukrštaju sa glavnim i gde je veliko naselje sa strane magistrale, takve stvari se jednostavno ne rade tako.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria

Значи процена је у делићу секунде. Дотични на моторциклу није себи дао времена да уочи дешавања испред камиона који му заклања добар део прегледности. Колико год да је успео да развије коефицијент кретања није битан толико, али је битна чињеница да је донео одлуку да изврши претицање а није се уверио да може безбедно да изведе радњу.


''Ти немаш проблем са тиме када си мртав, проблем имају они који те воле и рачунају на тебе.''


Саучешће породицама.


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

po meni nije uopšte isto da li je onaj ko skreće dao ili nije dao žmigavac.Ako je motociklista bio udaljen bar za dužinu kamiona i išao više ka levoj ivici puta video bi na vreme žmigavac  da skrene sa jakom kočenjem ali samo pod uslovom da nije išao prebrzo i  da je vozač na vreme dao žmigavac.

Za to treba imati najmoderniji motor napucan elektronikom,,treba imati ravan kolovoz bliže ivici a ne kolotrage i rupe pa se onda vozi sredinom ,takođe opasno je do zla boga voziti takvim putem koji je van naseljenog mesta sa non stop nekim priključcima zbog sela koja nisu ušorena  i  kuća razbacanih po njivama.Na sreću u Vovodini je to mnogo ređe ali zaadnje 2 godine deo od mišeluka ka fruškoj gori je postao izuzetno opasan jer su neki sa ogromnim kešom kupili placeve odma  uz put pa se zaleću uzbrdo ili idu nizbrdo da bi se priključili a kad hoće da skrenu na plac zaustavljaju kolonu prepunu kamiona sa krivinama.

Džabe im keš kad nemaju mozak da tu grade svoje kuće  a urbanistima da ne govorim.Samo čekam da se tu desi nesreća.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 791 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

Tragedija. Inače baka ima 56god tako sam pročitao, da ne, pomisli neko da je to baka od 96g.

Poslato sa COR-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja