Jump to content

Moto Zajednica

Parkiranje - pojam za koji većina misli da zna šta znači ?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Ovo na slici izgleda kao neki pozarni put a ne ulica. Ako je tako onda mislim da je zabranjeno parkiranje. Trebalo bi to da ima u onom clanu o zabranjenom parkiranju sto je neko vec kacio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Nema veze sa parkiranjem motora ali ajde da priupitam kad već pričamo o ovlašćenjima Komunalaca ili Parking servis malaca...

 

Danas mi stiže Nalog za plaćanje pokušaja uklanjanja vozila od Parking Servisa na 3.000

Pre nedelju dana, istina, parkirao sam uz kolovoz na 5 min i kad sam se vratio do kola video sam parkiran pauk iza mog auta, dvojica sede u pauku i činilo mi se da su tek stigli jer nisu ni izašli iz vozila..

Ja uredno sedam u auto i odlazim...

 

I stiže ovaj nalog za plaćanje...Mene interesuje da li oni imaju ovlašćenje za izdavanje ovakvog naloga, ili je to ipak u rukama policijskih službenika...

Malo sam iščitao ZOBS član 296 na koji se pozivaju kao i Odluku o javnim parkiralištima na teritoriji grada Novog Sada član 29, i rekao bih da oni nemaju prava za takvu radnju. Čak i da imaju, pošto se spominje da se uklanjanje tj pokušaj uklanjanja može poveriti nekom pravnom licu, u ovom slučaju Parking servisu, treba da se pokušaj temelji na preduzetim radnjama...Šta, parkirali su se iza mene i to košta 3.000?

 

Voleo bih da čujem jel ima neko iskustva povodom ovoga, jer bih da im uputim žalbu...Znam da sam nepropisno parkirao na 5min ali mislim da su se oni malo zaigrali i da glume Saobraćajnu policiju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Nažalost imaju i to potpuno nezavisno od, a ponekad i u suprotnosti sa ZOBS-om.

 

Oni primenjuju Odluku o komunalnom redu a Član 23 te odluke im otprilike daje za pravo da kažnjavaju ljude po sopstvenom nahođenju, gde im ne prija oku kako si parkiran.

Sad vidim da si pisao za NS, ovo moje je situacija iz Beograda, ali sam siguran da postoji nešto slično i u Novosadskoj odluci o komunalnom redu.

Razlog zašto ti je stigla kazna je verovatno zato što su već pokrenuli postupak, a ti si u međuvremenu otišao.

 

U staroj firmi smo imali stalno problema sa parkiranjem pa sam izučavao zakone da bih pisao žalbe.

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 3 sati, Mr_Wolf je napisao:

Možda sam preterao sa često, ali da ima slučajeva - ima. Pogotovo u centru i u Zemunu.

Evo primera (bukvalno prvi koji mi je pao na pamet)

image.thumb.png.dc6c9331419f1c5e7a91e4da4683577b.png

 

WWW.GOOGLE.COM

Find local businesses, view maps and get driving directions in Google Maps.

 

 

Opet, sa druge strane, sada razmišljam. Član 7 definiše trotoar kao:

21) trotoar je posebno uređen deo puta pored kolovoza namenjen prvenstveno za kretanje pešaka,

Iz te perspektive, vozila nemaju šta da traže na trotoaru osim ako im je dozvoljeno znakom. Zato moraju da se ispune oba uslova da bi bilo dozvoljeno parkiranje.

 

Ovo je ulica pored Kalemegdana, nizbrdo prema Dorćolu?

 

Nema trika da tu nema 1.6 metara - parking mesta su valjda 2m, a pogled odozgo izgleda ovako:

 

image.png.bc570922504d5ef91562bd9d70288b00.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ne govorim o samom trotoaru, govorim o baštici drveta, i to baš na mestu gde je ovaj pikap parkiran.

 

Po zakonu, zbog krošnje drveta, tu ne bi smelo da se nalazi parking mesto. A nalazi se, i to ne jedno već uz svako drvo.

 

Na drugoj strani se bolje vidi - o ovome govorim

image.thumb.png.b7275dc8f0a1b48bc28949ea1f72511e.png

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc
13 minutes ago, Mr_Wolf said:

Nažalost imaju i to potpuno nezavisno od, a ponekad i u suprotnosti sa ZOBS-om.

 

Oni primenjuju Odluku o komunalnom redu a Član 23 te odluke im otprilike daje za pravo da kažnjavaju ljude po sopstvenom nahođenju, gde im ne prija oku kako si parkiran.

Sad vidim da si pisao za NS, ovo moje je situacija iz Beograda, ali sam siguran da postoji nešto slično i u Novosadskoj odluci o komunalnom redu.

Razlog zašto ti je stigla kazna je verovatno zato što su već pokrenuli postupak, a ti si u međuvremenu otišao.

 

U staroj firmi smo imali stalno problema sa parkiranjem pa sam izučavao zakone da bih pisao žalbe.

Moguće je da je Policijski službenik izdao nalog za uklanjanje vozila i da će mi i saobraćajni prekršaj stići u roku od par dana, mada čisto sumnjam, ja policiju nisam video...A oni bez nadležnog organa nemaju to pravo!

Evo piše lepo:

 

Ukoliko vozač, nakon što nadležni organ izda nalog za uklanjanje nepropisno parkiranog vozila i pristupi se potrebnim radnjama, dođe u toku tog procesa – odnošenje vozila se prekida i vozaču se uručuje propratna dokumentacija sa Nalogom za plaćanje pokušaja uklanjanja

 

 

Promenio član pitans
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

Proverim registar neplacenih kazni juce i stoji cestitka na 25000. Na e-oglasnoj nema nista, niti znam sta niti kada, samo koliko da se plati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja