Jump to content

Moto Zajednica

Sym Citycom 300i

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Konacno sam docekao da opet sednem na makinu :) Hteo sam da iskocim iz koze kad je krenulo ovo letnje vreme, a ja bez motora. :grr:Tesio sam se malo trotinetom :na_glavi:

Masina sad pali na pola kljuca. :)Danas konacno, pred zalazak Sunca, uspem da bacim jedan kratak đir, po seoskim putevima u blizini rodne grude. Nekih 40ak km, preko V. Ivance, Rogace, pa na Kosmaj. Predivan put za voznju, sa dosta krivina i predivnih pejzaza, u konstantnom kontaktu sa prirodom, gde se pravi krug oko Kosmaja. Bukvalno nisam naisao ni na jedno vozilo. Potpuno prepustanje uzivanju. Praznik za sva cula. Preporuka, ako ste u prolazu ili u blizini. :)IMG_20220520_192002.thumb.jpg.0364ae04b7dff452cce034a3a06dab2b.jpgIMG_20220520_192114.thumb.jpg.be2cfceb6f41a9cf16ffd0f721a4203c.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Otkako sam zamenio anlaser, ne silazim sa masine. Koristim ovo lepo vreme, maximalno. U međuvremenu prodat automobil, tako da mi Sima ostaje kao glavno prevozno sredstvo, bar neko vreme. :) Juče sa verenicom, napravih jedan kraći đir do restorana Glumac na Rudniku i malo po samom Rudniku, Topoli i Oplencu. Mladenovac-restoran Glumac na rudniku, 50ak minuta lagane voznje. :) Ovaj put smo se odlučili za Glumca, jer do sada nikada nismo svraćali, a mnogo puta smo prošli tuda. Uvek nam je Kota izgledala primamljivije. Lepši položaj i bastu po meni ima Kota, ali Glumac je bolje sređen unutra i ima jako dobre porcije, po pristojnim cenama. Obrok sa salatom za nas dvoje, bez dezerta, piće i kafica - 20e. Na kraju je verenici pola porcije zapakovano za poneti, a i ja sa svojih 110kg, koji mogu da pojedem brdo hrane, bio sam sit ostatak dana. :D Dakle, preporuka za posetu. :) Hteli smo nakon toga da obidjemo Ostrvicu, ali kasno smo krenuli sa vožnjom. Kad smo došli do podnožja Ostrvice, shvatili smo da nam je za penjanje bukvalno potrebna alpinistička oprema, tako da to ostavljamo za neki drugi put, kada budemo odmorniji i spremniji za adrenalin avanture. :) Sad ga uglavnom vozim na 5000-6000 obrtaja, čini mi se da mu takva vožnja najviše prija. Imao sam doduše, 2 kraća izleta pre neki dan, od po 10-15 sekundi, gde sam ga testirao skoro na max, 135km/h, nakon čega mi je srknuo i malo ulja. Sad je malo iznad pola na meraču, nakon 1500km od zamene i ne troši skoro uopšte, kada ga vozim normalno. Pri takvoj, opuštenoj voznji, gde je 70% vremena vožen sa nas dvoje, od skoro 200kg sa opremom, uspeo sam da pređem 270km sa 7,95l, što ispadne oko 2,95l/100km. Sve one sitnice koje su me iznervirale, oprostim mu kad stanem na pumpu da sipam gorivo i izadjem na drum i pocnem da ga lomim po krivinama, sa 16" točkovima, kao da je motor, a ne skuter. :) Jedino šta me muči je rovac koji počinje da me opasno radi, da uzmem nešto jače, na šaltanje, sa čime bih mogao malo i van Srbije da kruziram. :yamaha: Izmedju ostalog, ideja je da mi motor bude glavno prevozno sredstvo veći deo godine. Opasno sam se napržio na Tracer 700. :D Da se stekne prvo još malo iskustva i da napravim još koju hiljadarku kilometara sa Simom, bar kaiš da istrošim, pa ćemo da razmatramo situaciju. :DIMG-058e0d669b1f978412ceb9214a9b54f9-V.thumb.jpg.fd74c609af7cbe25f46f88a110bd9f65.jpgIMG-2a73bc027aa68b3dde5f2328dc04167c-V.thumb.jpg.a5c1ab032de707a87d50303d39c7ea46.jpgIMG-469b08b8f31e50fe40dfa1c5c742773a-V.thumb.jpg.bc4df4a1ff748a8ff3137b0b94b6b53c.jpgIMG-4549ad49a0c941040f95fe8f7d12128a-V.thumb.jpg.3ffe0801f773b3527ede2e59e134d64f.jpgIMG-d909af29469b01c577717895e4b7ed39-V.thumb.jpg.497c55eb4b6a7919324bb8381d44977d.jpg

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Vrhunska :) ma ne bi ni ovaj Ipone trosio, da ga nisam cepio pun gas. :) Posle toga sam presao jos nekih 300km, nije se pomerilo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1496 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Imam istu muku kao ti, vuce me da uzmem nesto jace ali dosta vozim po gradu, a po gradu sve osim skutera je muka, pogotovu kad moras da saltas

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Skoro probao sa menjacem:grr:Po gradu nema sfrke voziti,eee sad ko voli,grad 300cc optimalna mera,,mada I mene vuce Jace,Ali razum kaze neee

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1885 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 9 sati, Sharky - Alex je napisao:

Imam istu muku kao ti, vuce me da uzmem nesto jace ali dosta vozim po gradu, a po gradu sve osim skutera je muka, pogotovu kad moras da saltas

Potpuno se slažem, ista dilema...duša oće, jači, veći, udobniji, sa bar 6 brzina :), i sad imam memorisano desetak zanimljivih motora na PA. Sa druge strane, rega mi je oko 16 hiljada, na pumpi osmeh od uva do uva, ipak je skuter za grad majka... E sad, išao sam sa njim i po 500 km u danu, ima i veliko, udobno sedište, al bi neki udobniji motor više odgovarao. A da držim jedan skuter za grad, i jedan motor za dalje, mnogo je. Pored dva auta i skutera, teško...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@Sharky - Alex @Blaza Definitivno je skuter za grad, uštedu na gorivu i delovima, najracionalniji i najbolji izbor. Štaviše, ove mašine od 250+ cc, mogu fino poslužiti i za neki duži put, ima dosta prtljažnog prostora, prostora za sedenje, udobni su. Presao sam 500+km za dan, i nisam se mnogo umorio. Ipak, na autoputu i u ponekom preticanju na otvorenom, oseti se nedostatak snage. Malo postane monotono voziti bez menjača posle 200km. :) Ja inače najviše koristim auto, pa i ovaj skuter, na relaciji Mladenovac-Beograd. Kad ne žurim i imam vremena da idem preko Avale ili Parcana, stvarno je milina. Stignem brže nego kolima. Ali, autoputem se ponekad osećam kao čunj, pa je malo neprijatno. :) Opet, u planu su i neka duža putovanja od par 1000km, tako da nisam siguran da li bi skuter na takvim turama bio adekvatan. Za sada mi je dovoljan, jer se još uvek učim. Želim još iskustva da steknem, pa da pređem na nešto ozbiljnije. Svakako, idealno bi bilo imati i neku touring mašinu i skuter, ali to je u Srbiji misaona imenica, za većinu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Usudio sam se da prevalim 300km sa mašinom, bez dosipanja goriva. 299km, da budem tačan. :) Od toga, tek nekih 40km autoput, silom prilike, ostatak lokalnim putevima, uglavnom međugradske relacije, tek možda 30ak km gradske vožnje. Poslednjih 15ak km, vozio sam na rezervi, ali nisam se ni najmanje plašio da ću ostati bez goriva, jer po dosadašnjem iskustvu, 7 crtica savršeno precizno oslikavaju stanje u rezeorvaru (na svakih 45-50km se potrosi svaka), kapaciteta 10l, s tim što, po današnjem merenju, poslednja crtica, tj. rezerva, rezervisana je za malo više goriva, nego ostale crtice. Nakon pređene distance, u rezervoar je stalo tačno 8,68l, što još jednom potvrdjuje potrošnju od 2,9l/100km. Pri tome, zaista nisam nešto preterano štedljiv na gasu. Štaviše, brži sam na putu od većine učesnika u saobraćaju, obilaze me uglavnom samo jače kubikaže na 4 i 2 točka. :) Obrtni moment mu je na 5500obrtaja, a na nekih 5800obrtaja, na ravnom, brzina je 100km/h, tako da se jako lepo vozi na otvorenim putevima. Za sada prezadovoljan performansama. :) Za početnički motor, i više nego dovoljno. :)

Promenio član maxxxica
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Super je potrošnja. Moj Kymco troši oko 3,1 l u proseku, a još je Euro5. Ali zato pređe preko 400 km bez točenja, veliki mu rezervoar  :)

Evo ga jedan lep tekst o Citycom-u, baci pogled ako već nisi na njega nabasao.

 

I skuter nije "početnički motor", to je "do everything" makina  :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@boza_kg  Za mene je početnički, s obzirom da mi je prvi motor. :D Sad sam pročitao ceo tekst, ranije sam samo neke delove teksta. :) Slažem se, ovo jeste "do everything" mašina. Nije preveliki za grad i gradske gužve, jak je dovoljno za međugradske vožnje i održavanje korektnih putnih brzina na autoputu. Čudi me da nisu popularniji na našem tržištu. Jeftiniji su od beverlija, komforniji, više mesta za noge, udobnije i malo veće sedište, stabilan za vožnju zbog velikih točkova. Po svemu što nađoh od testova, važe za izuzetno pouzdanog proizvođača.

 

Promenio član maxxxica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Čudni su putevi marketinški. Ne prodaje se samo ono što je dobro, nego šta ima dobru reklamu.

Recimo Peugeot Tweet modeli su u stvari SYM Symphony, samo sa drugom etiketom, a skuplji su od 450-700 € (u zavisnosti od kategorije) koliko vidim po oglasima. A verujem da se prodaju više nego SYM, pošto su svi čuli za Pežo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@boza_kgZnam, baš je jedan tweet sređivao Dare, kad sam svraćao do njega da pogleda Simu. :) Marketing i kompleksi su čudo. :) Neki jednostavno boluju da se kriju, ili poistovecuju sa nekim brendom. Mada ima tu pomalo i stereotipa. Imam kolegu, koji je u fazonu "MA KAKVI KINEZI, SAMO ITALIJAN. KAZU NEKI DOBAR JE ONAJ SYM, ALI JA TO NE PRIZNAJEM", a čovek se kune u Iphone, koji se pravi kod istih tih kineza. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Mogu slobodno da kazem da Sym Po nicemu Nije losiji od Piaggia,cak sta vise za voznju je mozda I bolji,ovo pisem iz licnog iskustva,Novi Beverly I Sym hd300,,Sym je:care:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Nisam vozio Beverly, ali sam seo na kolegin, da vidim kakav je što se tiče mesta i odmah sam shvatio da nije za mene, sa visinom od 190cm. Lep jeste, u kvalitet ne sumnjam, ali položaj sedenja je jako loš. Bukvalno dvojica rmplalija da te čekaju kad stigneš negde, kao badnjak da te skidaju sa njega, ako se voziš malo duže. Simu mogu da vozim i 2-3h bez pauze, a da se ne umorim toliko. Nije ni on idealan, što se mesta za noge tiče, ali je mnogo bolji položaj nego na bevu. Interesuje me, smem li da vozim skuter bez zadnjeg blatobrana po kišovitom vremenu? Jedan majstor reče da ne bi trebalo, drugi kaže da mogu bez problema. Meni nema logike da ne smem, ali hajde da pitam vas iskusnije. Juče mi burazer iz Nemačke šalje slike svoje nove Yamahe tricity, ni ona čini mi se nema blatobran, a ne deluje mi kao da je nešto zaštićeniji prostor oko motora. 

Promenio član maxxxica
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Od Piaggio ostalo ime,prvo Sam kupio Beverly I posle par meseci Sym,Po meni  mnogo bolji,cak sta vise covek Koji ceo zivot vozi motore I poseduje par novih kaze Kymco I Sym br1 u skuterima:takoje:meni je Nov Beverly posle par Dana Nesto zablokiro kljuc:grr:kejles,,,dok sa Symom nisam hvala bogu nikakve mane primetio...Mislim daje Sym potukao konkurenciju

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, maxxxica je napisao:

Interesuje me, smem li da vozim skuter bez zadnjeg blatobrana po kišovitom vremenu?

Pa verovatno da može, ali ja nekako ne bih voleo da se sliva štrokava voda po motoru, crevima, sajlama ili el. instalaciji. Ne bih da nešto zarđa i zapekne, ako već ne mora. A i ko to posle da očisti... Kao što umetnica mora biti zdrava, tako skuter mora da ima blatobran, pusti ti Yamaha šminkere ;) Ja bih sredio taj blatobran.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1496 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Tricity300 nema zadnji blatobran, ima neko malo parce plastike koje stiti da ne prska voda po vrucem agregatu koliko se secam.

Sto se blata tice sve to puska za pranje skine.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 7 sati, nesa841 je napisao:

Beverly posle par Dana Nesto zablokiro kljuc:grr:kejles,,,

Ebiga, a meni je na Kymcu isto zabrljavio keyless. Dakle, nije do Piaggia nego do nezrele tehnologije, koju meću zbog mode... Inače mislim da ništa nepotrebnije od keyless bravice ne postoji. I, šta si uradio sa tim. Jesu li ti rešili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym HD300

Jednostavno proradio,Evo DVa meseca mi stoji I nisam vozio posto sa drugom Sam menjao za auto,od Kako Sam pre mesec Dana uzeo syma nisam ga vozi Ali sad radi:care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja