Jump to content

Moto Zajednica

Sym Citycom 300i

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i
pre 57 minuta, Наш je napisao:

Ако није тајна, колики су трошкови око регистрације?

20100 din, sa sve tehnickim pregledom, novim tablicama i saobracajnom.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Interesuje me, koji su neki prvi znaci istrosenosti masine? Da li moze da trosi i izbacuje ulje na iberlauf, a da se pri tom ponasa normalno u voznji, da ne dimi, da mu potrosnja bude u granicama normale?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i
pre 3 minuta, kole24 je napisao:

Probaj prvo da ga voziš malo lakše par dana, pa onda proveri ulje. Nije on za te brzine i opterećenje.

Pa na tom putu, do Le, jesam ga ja malo duze drzao na visim obrtajima. Ali desavalo mi se da kapuce ulje i nakon voznje do Beograda, sa kratkim izletom na autoput i voznjom do 110km/h. Ne verujem da je za njega preveliko opterecenje ta brzina, na nekih 6-6500 rpm i to na 15ak km. Stavise, on ne gubi snagu ni uz Bubanj potok. Sa mnom i sa devojkom je tu izasao bez ikakve muke sa 100km/h, i sa tim opterecenjem je njemu potrosnja na poslednjem merenju bila oko 2,8L, pa bi mi iz tog razloga bilo cudno da je masina istrosena. Ne dimi, radi lepo, vuce kao nevreme do 100km/h. Na semaforima, ostavlja iza sebe i novije nemacke automobile. Ne znam, nemam bas iskustva sa motorima, ali na osnovu iskustva sa automobilima, ovako se ne bi ponasao nacet, ili istrosen motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@cezarpa Pa da, probacu tako dan, 2. Majstor je prvo mislio da je u pitanju gumica na poklopcu ventila. Medjutim, nakon sto je opet curelo ulje, utvrdio je da je busno crevo koje vodi do iberlaufa. Sad preostaje da ga vozim malo, pa da ispratim da li ce izbacivati na iberlauf. Na otvorenom ga uglavnom i drzim na nekih 5-5500 rpm. Jedino na autoputu ga isteram do 6-6500rpm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@cezarpa Zamenio je. Danas sam ga vozio, presao sam 60km okruglo. Normalno se ponasa u voznji i za sada nigde ne pusta ulje. Sad cu napraviti jos nekih 60ak km, pa cu ispratiti. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Opet sam napravio 60ak km, od toga 20ak otvoren put, 40ak autoput. Drzao sam ga na nekih 6400-500rpm na AP, oko 110km/h. Za sad ne pusta nigde ulje, a i dalje je na maximumu. Nadam se da je to-to. Da nece vise biti problema sa tim. Za 245km, potrosio 7,75l, ili 3,18l na 100km. Od toga ima sigurno jedno 2h u leru, sto kod mene, sto kod majstora :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa GS 160, Vespa GTS 300 HPE

To je super potrošnja, moja vespa gts250 realno troši više. Dobra kupovina, sve u svemu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i
Pre 14 sati, zhex je napisao:

To je super potrošnja, moja vespa gts250 realno troši više. Dobra kupovina, sve u svemu.

Ja sam prezadovoljan potrosnjom. Samo da se ne ponovi ovo sa uljem. :) Sa nekom laganijom voznjom, spusta se na 2,8l. Od juce sam napravio oko 330km. Za sada se normalno ponasa, ne dimi, ne trese, ne lupa, ne trosi ulje, ne curi vise. Uzbrdice ne primecuje, to mi se najvise svidja. Ni na trenutak ne gubi snagu, ni sa suvozacem i dodatnom opremom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Odličan je skuter! Meni se pre svega sviđa što je pravih dimenzija. Nije mali, ima velike točkove, i vizir mu je prave veličine, a nije ni preglomazan. Baš taman kako treba :)  Greota što ga nema češće kod nas u ponudi. Ima jedan na PA, nije ni skup, ali izgleda mi u lošijem stanju nego tvoj primerak.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@boza_kgdobar je, mada i ja sam imao pehova sa njim. Za manje od mesec dana, morao sam preko 5x kod majstora, iako je bila prica da je "sedi i vozi". Standardno. Prvo zadnja guma, 'ajd to sam i znao da moram da menjam. Pa onda taj problem sa uljem, u medjuvremenu crkne akumulator, pa mi nekako blatobran trljao gumu, ja to nisam ni primetio dok guma nije pojela blatobran. Tu su i kais, i kocnice, sto bih opet svakako zamenio, zbog sebe, jer planiram duze da ga vozim. Znaci, bice nekih 150-200e vanrednih ulaganja. Ali, dobro. Valjda ce se isplatiti. Jos nisam dao pare komsiji, tako da cu pokusati opet malo da korigujem cenu, za te neke nedostatke :D 2000e je ok cena, da je on u zaista perfektnom stanju. Ali, ni on verovatno nije znao u kakvom je stanju, tako da ne zameram. On ih dobije na kamionu, ocarini i preproda, uglavnom. U sustini, verujem da ce sve isplatiti brzo, kroz potrosnju. :) danas sam opet sipao, nakon 275km, 8,14L i to malo preko cepa, jer je bukvalno prelio. :DIspada oko 2,96l na 100km, od toga preko 50% voznja autoput, 110km/h. I nekih 30% relacije sa suvozacem, sto je odlicno zaista.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ekstremno je redak slučaj - "sedi i vozi", to ima samo kad kupiš od pojedinih vlasnika, a koji su dovoljno "blesavi" da prodaju sređene motore. A potrošni materijal (gume, aku...) se ni ne računa, to je već regularna stvar.

A mala potrošnja nije samo bitna za uštedu goriva, već mnogo govori o stanju agregata, prenosu, pumpama i ostalim sklopovima itd. Ako je to kako treba, a izgleda da jeste, i skuter lepo ubrzava, ide pravo, nije negde iskrivljen i sl, to je onda super.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@boza_kgm Slazem se, samo sto je od ubedjivanja da ne treba nista da se radi na skuteru, ne samo od vlasnika, nego i od majstora koji ga je kao pregledao i "sredio", doslo do toga da zamalo ostanem bez ulja, kaisa, kocnica, blatobrana, akumulatora u nekoj nedodjiji... Najgore je sto sam isao kod majstora koji ga je nakon uvoza pregledao i covek me ubedjuje da nema nista da se radi na skuteru, jer je on zamenio ulje i svecicu. Pa kao da na skuteru samo ulje i svecica treba da se provere i zamene. I jos se istripovao da je dr Haus za motore. Ali dobro.. Dovescu ga u optimalno stanje, pa se nadam da ce me u buducnosti sluziti kako treba. Ne volim da vozim, kad nisam 100% siguran da mogu opusteno da krenem negde na put. I kola sredjujem uvek tako, da mogu u svakom momentu, ako treba za Nemacku da zapucam, a da ne razmisljam. Mada, znam da uvek postoje stvari, koje ne mogu da se predvide, ni na novim masinama, a kamoli polovnim. Najvise sam se smorio i uplasio, kad je poceo da gubi ulje, jer me makina odusevila. Bas mi je legao, sto se tice polozaja sedenja, komfora, nacina na koji se vozi, izgleda.. Ne bih zeleo da ga menjam, bar neko vreme i nadam se da necu morati. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sve te razumem. Ja očekujem od majstora sledeće - oteram vozilo na pregled, platim to pošteno, jer poštujem tuđi rad, a on mi napravi listu šta sve treba da se uradi. Mehanika, struja i bezbednost prioritet, a estetika poslednja na listi.

I kaže - to i to je hitno, ovo može nešto kasnije, toliko i toliko košta, može tad i tad. Napravimo plan i radimo :) Zvuči jednostavno, ali nažalost nije.

 

Kod nas se sve okrenulo - ja majstoru treba da pravim listu šta treba da uradi, kao da sam pa ja za to kompetentan, a često ni to sa spiska ne urade kako treba.

 

Ako si već nameran da zadržiš skuter, a iz Bg si, onda ide ovde čuvena preporuka - javi se @Satelis da te metne na spisak, pa da budeš miran za duže vreme.

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 29.4.2022. at 22:28, cezarpa je napisao:

Lep motor,podseca na Apriliju sport city.

Copy/paste Xmax prve generacije..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@boza_kg Apsolutno se slazem, od reci do reci sa tobom. Postalo je bas tesko naci pravog majstora. I planirao sam da pitam za preporuku. :) Hvala na savetu. :) Moracu da ga kontaktiram, pa cim budem u prilici da ostavim skuter na pregled.

@Loshmi82 otpozadi, isti. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Stavljen je nov kais i nove plocice. Deluje mi kao da sad malo ugladjenije radi i bolje poteze. Sada se pri 110km/h vrti na nekih 6250rpm, dok je to ranije bilo 150-200 obrtaja vise. Juce sam se vozio sa devojkom kroz Kneza Milosa, kroz najgoru mogucu guzvu, i na uzbrdici, pre raskrsnice kod Kralja Milana, bacam pogled na skalu i odjednom šok. Skala za temperaturu na crtici ispod maximuma. Brze bolje, iz leve u desnu traku, popenjem se na trotoar i ugasim. U medjuvremenu je skala par puta pala ispod polovine, pa poskocila opet na tu gornju crtu. Proverim odmah tecnost, ona na maximumu. Pozovem majstora koji mi je zamenio kais i plocice, kaze parkiraj, ne vozi, verovatno ti negde zapusilo hladnjak, mora da se skida prednja plastika, pa da se otpusi, da bi to povuklo tecnost. Setim se da sam se cuo vec sa @Satelis i razmenio brojeve. Pozovem ga, i on mi lepo objasni da je to normalna pojava za ove manje masine, po gradskoj guzvi. Upalim motor, on drzi temperaturu standardno, na drugoj crti ispod polovine. Sedi i teraj :) hvala Bogu, nije vise pravio problem.  Hvala @Satelis na odvojenom vremenu i pojasnjenju. :) Spasio si me dodatnog stresiranja. Strpljivo cekamo da Sima dodje na red za pregled. :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Normalno je da se greje po gradskoj gužvi i vrućini, vodeno hlađenje tu nije efikasno, ali zato bi tad morao da pali ventilator da ga rashladi.

Na mom skuteru je stavljen neki poveći izgleda, kad zavrti, sve osetim kako struji vruć vazduh kroz šupljine plastika :)

Oteraj ti to kod pomenutog čika doktora da pogleda.

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja