Jump to content

Moto Zajednica

Sym Citycom 300i

Recommended Posts

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Resih da otvorim temu, posto sam od danas postao prvi put vlasnik nekog dvotockasa (ne racunajuci bajs i trotinet :D ), i to bas u naslovu pomenutog modela, a primetio sam da u Srbiji nema nijedan forum, na kom se spominje ovaj model. Na stranim forumima je uglavnom nahvaljen. Moj je 2011. Godiste, uvezen iz Švajcarske, sa 21000km na satu. Prvobitna zelja mi je bila da uzmem novu Hondu PCX 125, ali posto je komsija koji zivi na 300m od kuce imao ovaj i jos 2 Simceta, uvezena iz CH, na prodaju, i posto je razlika u ceni tricavih 1500e resih da se ne cimam dalje. Posto sam visok 190cm i 107kg tezak, ovaj mi bolje stoji i na njemu se komfornije vozim. Posto sam novajlija u svetu bajkera, ne mogu nesto mnogo da kazem sto bi bilo od pomoci drugima. Neki prvi utisci su da je meni kao pocetniku, s obzirom na njegove gabarite i tezinu, lak za voznju i izuzetno upravljiv. Imam osecaj kao da pogledom upravljam, koliko je precizan i stabilan. Od 0-60 km/h ubrzava sjajno. Prelaze preko neravnina sjajno upija. Sedi se visoko i uspravno, pa je preglednost odlicna. Sediste je izuzetno udobno i kad sednem, ledja mi se taman oslanjaju na naslon, tako da imam utisak da bih mogao satima da ga vozim. Mene i devojku ne oseca ni na najstrmijim uzbrdicama. Za sad, utisci su sjajni. Sad jos da se odveze na proveru kod majstora, da se servisira i spremi za sezonu, pa da pocnemo sa avanturama. :) Evo i nekih fotkica.

IMG_20220417_153122.jpg

IMG_20220417_145814.jpg

IMG_20220418_173523.jpg

IMG_20220417_153122.jpg

IMG_20220417_145823.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2835 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@maxxxica Čestitamo i aplaudiramo, u zdravlju da te služi!

Skuter ima malo kičastu instrument tablu, kao i mnogi Sym modeli, ali inače izgleda super. Ako je zdrav i prav kao što veliš, biće to super prevoz!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@boza_kgHvala. :)Dace Bog.Zadnju gumu, kais i ulja cu mu verovatno, za svaki slucaj odmah promeniti, jer su vec u planu neke duze ture, a ostalo po pregledu kod majstora, ukoliko bude potrebno. Pali lepo, lepo radi, ide dobro, tako da verujem da nece biti nekih vecih ulaganja u startu. Tabla mu zaista izgleda pomalo jeftino, ali zanimljiva mi je fora sa paljenjem, kao kod nekih automobila, sa podizanjem i vracanjem skale do kraja. :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2835 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 35 minuta, maxxxica je napisao:

ali zanimljiva mi je fora sa paljenjem, kao kod nekih automobila, sa podizanjem i vracanjem skale do kraja

To bi trebalo da je tako na svim modelima, bar onim krštenim. Sve lampice se upale i ugase, i skale prodrmaju, da ti daju do znanja da su ispravne i da ne trebaš da ih popravljaš.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Danas sam prvi put sa njim dosao na posao. Vatreno krstenje. :) 40ak km otvorenog puta, preko Ralje i 10-15km autoputa do Bg-a, od Ikee. Utisak je fantastican :D bukvalno, ne skidam kez sa lica :) S obzirom da mi je ovo prvi kontakt sa dvotockasima i da sam do sada mozda 5x seo na skuter, do 50cc, utisak je da je neverovatno lak za voznju i upravljanje. Na pocetku sam bio stegnut, dok nisam osetio kako se ponasa u krivinama, a onda sam se totalno opustio i uzivao u obaranju po krivinama, kao da sam ceo zivot proveo na 2 tocka. :D Tek kad ponekad bacim pogled na skalu, kad izlazim iz krivine, primetim da idem i po 80 km/h, na onim blazim, pa se sokiram kako to sve izgleda glatko :D Na auto-putu sam ga, po ukljucenju, isterao do 135km/h na pravcu i utisak je da moze jos, ali nisam smeo, a ni zeleo vise, niti mi je potrebno, jer i ovo mi je previse. Na 115km/h, vrti se na 7000 obrtaja i to mu je otprilike brzina za kruziranje, tako da mi je to i vise nego dovoljno. Uz Bubanj potok sam isao 100km/h, pre svega zbog presretaca, ali sam morao par puta da mu dodam gas, da vidim kako ce vuci i odusevio me je sto i uzbrdo vuce mene, sa mojih 107kg, i jos jedno 15ak kg opreme bez mucenja. Cak je i tu uspevao da dodje lagano do 115km/h. Neravnine upija savrseno. One prelaze na nizbrdici posle Bubanj potoka, ispod NIS-a, u smeru ka Bg-u, skoro da i ne osetim. Na kraju sam uspeo da upadnem i u nenormalnu guzvu, od Dusanovca do Mostara, tako da sam ga testirao i za provlacenje po gradu. :D Verovatno bi mi lakse bilo sa PCX 125. :) Jos nemam iskustva, pa se ne snalazim u tome najbolje. Oprezniji sam mozda malo vise nego sto bi trebalo, on je malo siri, i ne bas tako lagan sa svojih 180kg, ali i tu mu dajem ocenu 8/10. :) Deluje da i nije veliki potrosac. Sutra cemo ga dopuniti do vrha, pa cemo meriti. Uglavnom, sve vise mi se svidja ova makina :) Zgotivili smo se, vec :D

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2835 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma tako je, 300cc klasa ubedljivo pruža najviše.  Baš mi je drago što ti je legao skuter. I ja sam sebi odavno napravio takvu merku - dovoljno agilno za po gradu, da se trkne do pijace i sl., a sasvim dovoljno za po otvorenom, a opet ekonomično u pogledu troškova. Neću na put oko sveta skuterom,  jači mi ni ne treba, a slabiji ne vrši poso :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@boza_kg

Pre 3 sati, boza_kg je napisao:

dovoljno agilno za po gradu, da se trkne do pijace i sl., a sasvim dovoljno za po otvorenom, a opet ekonomično u pogledu troškova.

Ovim sam se u potpunosti vodio prilikom kupovine. Za iste pare, mogao sam da uzmem i maxsym 400, koji jeste udobniji, komforniji za voznju, ali isto tako povlaci i vece troskove za gorivo, odrzavanje i sto je najbitnije, neprakticniji je za voznju po gradu, a tu cu da provedem dobar deo vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Hristos vaskrse! Srecan Uskrs :) Juce sam u danu prevalio sa Simom oko 500km. Otisao sam malo sa verenicom u tazbinu. Pre polaska sam zamenio zadnju gumu. Obuo sam mu Michelin City Grip 2, jer nisam hteo da rizikujem da sa istrosenom gumom idem vlaznim kolovozom. Odlazak je bio pravo uzivanje. Do V. Plane lagano, lokalnim putevima, pauza u Meku, pa onda odatle autoputem do Le. Brzina konstantno odrzavana u rasponu od 110-120km/h, na 6500-7000rpm, sa nekoliko ubrzanja do 130km/h. Od V. Plane do Leskovca, 2h i 10min voznje, sa sve pauzom od 10ak minuta. Odusevljava me kako vuce i kada ide uzbrdo, sa nas dvoje od 180kg ukupno, i 20ak kg opreme. Bukvalno ni na trenutak ne gubi snagu i brzinu. Potrosnja 3,4l. Povratak je vec bio sasvim druga prica. Ono ne bih pozeleo nikome. Danak neiskustvu i velikoj ljubavi prema voznji. :D Polazak u pola 8 uvece, pri temperaturi od 15C. Kecelja posle brzine od 100km/h, gubi svaku svrhu. Stavise, samo stvara problem u voznji. Stajali smo jedno 4-5x, pokusavajuci da nadjemo resenje, da bi posluzila onom cemu je namenjena, bezuspesno i na kraju je negde kod Nisa, preuzima verenica. Nova PSG all season jakna, aktivni ves, pojas, full face kaciga, takodje gube smisao posle h vremena produvavanja na autoputu, a trebalo je da se vozi bar 2. A onda od Nisa, jos nekih sat vremena nocne voznje autoputem, i smrzavanje svake koscice u telu, da sam od muke kod Jagodine izasao sa autoputa i odlucio da idem lokalnim putevima, makar 3h putovao do kuce, racunajuci da cu se pri manjim brzinama, manje i smrzavati. Nakon samo 10ak km, uvidjam kakvu sam gresku napravio. Lokalni put, pun krivina, neravnina i vozaca automobila, koji jure i seku krivine, kao autoputem. Odlucujem da se vratim na autoput sto pre i da ga isteram sto brze do V. Plane. Onda agonija od 15ak km, do ukljucenja na autoput. Na trenutke je sve podsecalo na neki horor bez kraja. I onda odjednom autoput i jos malo smrzavanja do V. Plane, do koje sam stigao za 15ak min, jer nisam spustao ispod 120km/h. Od V. Plane sam se i dalje smrzavao, ali mi je bar laknulo jer poznajem put i znam da sam na samo 40ak min od kuce. Na kraju, sveukupno, dolazak kuci oko 15 do 12, nakon 4h i 15min patnje i agonije. :D Na tezi nacin sam naucio da motocikl nikada ne treba voziti nocu, a jos manje autoputem. A jos manje u aprilu, pri temperaturama ispod 15C. Molim Boga samo da ne zaradimo upalu pluca i krevet u nekoj zdravstvenoj ustanovi nakon onog smrzavanja. Za neke smo verovatno vec zreli :D Jutros imam utisak kao da sam i sam vaskrsao. :)E, sad, na stranu to sto sam se smrzao kao nikada i sto mi se protrese svaka kost od jeze na samu pomisao na ono od sinoc, ja ipak jedva cekam da se opet popnem na makinu. Samo, mnogo pametnije i organizovanije u buducnosti. Dok ne kupim kamasne, ne vozim ga ispod +20C. Posto nemam iskustva sa motorima, interesuje me da li je potrosnja ulja za ove motore normalna? Pred polazak na put, majstor mi je dolio nekih 200ml, jer je bio na minimumu i tako ga doveo na maximum. Pre polaska iz Le, na ravnom sam merio i na meracu je i dalje bio max. Danas sam ga merio, doduse na nogarima i bilo je na min, cini mi se. Negde sam citao da je to normalno, ali mi je malo cudno da ja na svakih 500km treba da dolivam ulje. Opet neki drugari kazu da cepaju njihove masine od zamene, do zamene bez provere i dolivanja. Ne dimi, lepo radi, trosi normalno. Jedino sta sam primetio, bukvalno pred kucom, da je nesto malo zaskripalo, ali ne mogu da ocenim da li je iz masine ili iz tocka, prilikom kocenja. Majstor mi je rekao da bi  trebalo plocice da se zamene, kao i cilindar da se ocisti, jer se na'vatalo korozije sto od voznje po CH, sto od stajanja. Takodje, primetio sam vec par puta tragove ispod motora, ali u predelu nogara. Juce kad sam pipnuo nogice, bile su masne bas i otprilike, to je ta boja sa poda. Lici na ulje, ali mi nekako drugacija mrlja, vise zuckaste boje. Majstor je postavljao karton, kod njega nije kanulo ni kap. Da nije mozda mazivo za te nogare, pa kaplje voda sa njega, jer sam ga nakvasio usput? Za kraj, evo i par fotkica sa puta, a i od mrlja na podu. Unapred hvala, na pomoci. :)

IMG_20220424_063716.jpg

IMG-90767ea936dfe003668ea5bec79574d8-V.jpg

IMG-32c87d18cedd9fc24d16e4cac3426bc9-V.jpg

IMG_20220423_120055.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@cezarpa

Ne znam odakle je, ali def jeste odnekud iscurelo ulje. Na meracu je ispod minimuma, tako da cu sutra da ga dopunim na max, pa kod majstora, da vidimo odakle je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2835 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
On 24.4.2022. at 9:58, maxxxica je napisao:

Lici na ulje, ali mi nekako drugacija mrlja, vise zuckaste boje

Možda je antifriz? Proveri šelne na crevima da li su dobro zategnute. Često se desi da nisu, pa da pod pritiskom počne da curka, kad se raskladna tečnost zagreje, a nakon vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Cenim da si ga malo preopteretio...velika je to brzina za njega...na tako velikoj razdaljini...

Ali svakako treba proveriti sve kod majstora..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@boza_kg Gledao sam antifriz, nije pala kolicina i dalje je na max.

@Loshmi82

Moguce je. Iskreno, nemam bas iskustva sa motorima, ali meni nije delovalo kao da se muci. Vukao je i uzbrdo kao i po ravnom, bez problema. Ne znam, provericemo svakako sutra sve. Ionako sam planirao da ga lepo servisiram za sezonu. Nadam se da nije nesto ozbiljnije. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Danas sam ga dopunio i preko maximuma, za svaki slucaj. Sipao sam skoro pola litra u masinu i oterao ga kod majstora. Motor pali, radi, ide odlicno, bar meni kao laiku. Majstor i sam kaze da radi "kao sat". :)Covek je samo bacio pogled i kaze da je otisla gumica na ventilu, jer sam ga verovatno przio malo vise, pa na nju izbacuje ulje. Sutra mu teram masinu, pa cemo zameniti i ulje, ocistiti filter, pregledati lepo ako treba jos nesto da se radi. Hvala na pomoci. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
On 26.4.2022. at 17:02, maxxxica je napisao:

Danas sam ga dopunio i preko maximuma, za svaki slucaj.

To ti bas i nije pametno...maximum zato i postoji...da se ne sipa preko.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

@Loshmi82 znam, ali u strahu su velike oci. :) To je bukvalno bilo samo za do majstora :) Danas su zamenjeni gumica i ulje. Naruceni su i kais Mitsuboshi, i TRW plocice, pa ih menjam posle praznika. Majstor kaze da mu se cini da zadnja plocica i kais nisu ni menjani nikada.

Promenio član maxxxica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym Citycom 300i

Interesuje me da li je u redu sto mi je majstor sipao Ipone ulje, full sintetiku, 15w50, a preporuka je da ide 10w40? Kaze, ide leto, pa mu je bolje ovo. Opet, mislim da nije preporuka naznacena bez razloga.. 

Promenio član maxxxica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja