Jump to content

Moto Zajednica

BMW R1300 GS, R1400 GS, M1300 GS

Recommended Posts

  • Drug član, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
14 hours ago, yogibear said:

@rastkojokic vidim da je fotka iz dela salona gde su motori spremni za isporuku. Jesi ga uzeo, kakvi su utisci? :)

Jesam :) Presao sam nekih 200 km za sada i neki prvi utisci su mi pozitivni. Ovo mi je prvi boxer motor tako da se pre svega na to navikavam. Neka stvar koja mi odskace jeste da sam posle par kilometara imao osecaj kao da vec dugo vozim ovaj motor - tako brzo taj osecaj nisam nikada imao (imao sam manje vise sve postavke agregata do sada sem boxera).

Javicu se ponovo :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory
 

Dobar Rajan kao i uvek...

Samo se ne slazem ovo za hill start kocnicu - ako to nekome smeta treba ozbiljno da poradi da kvačilanju x)

Ali se slazem da ima gomilu neke nepotrebne dodatne opreme. Ja sam stekao utisak da su u salonu bili blago sokirani sto sam stavio samo osnovne stvari na motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

FIKA (kao i 99% youtube-ra) jedino sto zanima jeste broj pregleda videa. To im je APSOLUTNO jedino merilo i aršin sta i kako ce da prezentuju.

Ne kazem da to nuzno znaci da se ne moze cuti nesto zanimljivo... Ali ovaj covek urla i dere se 20 minuta za nesto sto moze da se kaze u 5 recenica. Zasto!? Pa jer to privlaci paznju i preglede...

ps - Kolumbo otkrio Ameriku - demo modeli novog modela nisu dobri x))) To je opste poznate, sto kod automobila sto kod motora.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Predjoh prvih 1000km pa da napisem neke rane utiske. 

Ovo mi je prvi GS u zivotu, tako da ne mogu da ga poredim sa ranijim modelima. Kratke test voznje 1250ke ne mogu da uzmem relevantne da bih poredio. Takodje ovo mi je prvi motor sa bokser agregatom. Do sada sam vozio: jednocilindricne, dvojke (redne i V), trocilindrase redne, cetvorke redne ali bokser nikada.

Polozaj sedenja - ceo dan ga mozes voziti realno :) Vetrobran jako dobro radi posao. Ja sam 192cm i kada je skroz podignu vetar me gadja negde u celo - taman da udari u ventilaciju kacige. "Morao" sam da uzmem elektronsko podizanje vetrobrana jer je bio u nekom paketu gde je tempomat ako se ne varam. Mislio sam da je bespotrebna stvar... MEDJUTIM, mogucnost lakog spustanja i dizanja je vrh! Kada god mi je malo toplije spustim ga da dobijem malo vetra da se ohladim i posle ga dignem - odlicna stvar. Nadam se da se nece pokvariti :D U istom tom paketu idu u riser-ri volana i to meni licno mnogo znaci za udoban polozaj sedenja - bez toga polozaj je za mene previse agresivan.

Motor se jako lepo ponasa u zavojima. Imam osecaj potpune kontrole brzine obaranja i onda uspravljanja motora. Jako tecno i lagano to sve ide. Npr. sa KTM Superadventure-om covek treba da se bori u zavoju da ga nagne i onda rodeo da ostane u nagibu kako treba. Snage i obrtnog momenta ima pregrst, imam osecaj da u kojoj god da sam brzini vuce kao konj x) Na kocnicu (uzeo sam onu sportsku varijantu) mi je trebalo malo da se naviknem, mislim da jos nisam iskreno. Poluga iste je poprilicno tvrda i za 100% kocenje potrebno je dobrano pritisnuti polugu. Polako se navikavam na to i iskreno zapanjen sam kako koci - ja sam na Ninji trkackoj imao corsa corta cilindar brembov i ovo je nesto najblize tome sto sam osetio na "civilnom" motoru. Jezivo! 

Osecaj za prednji kraj mi je i dalje malo "utrnut". Nemam osecaj da bas znam sta se desava napred. Verovatno je to zbog tog telelever-a. Iskreno nije da planiram da teram motor tako da se igram sa granicom prednjeg kraja ali eto to mi je jedan cudan osecaj za sada.

Od negativnih stvari za sada:
- Otvaranje gasa je JAKO osetljivo. Bukvalno mislim da ne postoji ni mikrometar zazora od "nultog" polozaja do otvorenog gasa. Kada kocim moram da "guram" gas u kontra stranu da mi se slucajno ne otvori dok obaram motor :) Navikavam se polako na ovo.
- Kolena su bas zasticena od vetra (ovo moze biti i pozitivno). Generalno mi je bilo vruce na otvorenom putu na ovih 25 stepeni. Malo rasirim noge i "upalim" klimu tako
- Zadnji rep na koji nisam stavio one BMW-ove kofere su od neke plastike. Deluje dosta mekano. Kada dizem motor na centralu ne bih bas smeo to da povucem bojim se da cu polomiti x) Ovo je bas lose za motor ove klase!

Od pozitivnih stvari koje su me iznenadile:
- Ona poluga sto ima centralni stender je BRUTALNA! Ja nosim 46 i bez te poluge peta leve noge bi mi konstanto udarala u stender tokom voznje (kao kod Afrike i KTM SA). Vrhunska stvar iskreno!
- Elektricni vetrobran (pisao vec zasto)
- Hill start (mora sam da uzmem zbog tempomata ja mislim) je isto ok. Mada realno moze i bez toga x)

Pisem za koji mesec jos posle malo vise kilometara.

Za sada nisam imao kvar mada 1000km je realno nista x)

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 531 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
15 hours ago, lalajko said:

7 jula u Garmisu na BMW danima predstavljanje R1300GS Adventure.

Zbog svih prica oko 1300 GS bio sam kao bombon na gumici dok sam cekao da ga prikazu u Sep 2023. Nakon (samo vizualnog) razocarenja vidjenim, ne sporim da je vjerovatno odlican motor, jos sam vise zagrijan da viidm novi GSA i koliko ce ga odmaknuti i od 1250 GSA a pogotovo od 1300 GS.
@lalajko hvala na info

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

R1300GSA: cena ce biti ohoho preko 30000e. Bice laksi od 1250GSA. Prodaja tek od oktobra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 531 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Uffff, Masno brate. Dragi moj starac. Neka njega, Jos malo pa mu slavimo rodjendan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 291 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 8 minuta, Pirotehnicar je napisao:

Uffff, Masno brate. Dragi moj starac. Neka njega, Jos malo pa mu slavimo rodjendan

1250 GSA? 

 

 

Samo te gledam i slušam šta pričaš 😂

IMG_20240607_153125.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 531 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
16 minutes ago, ironhorse said:

 

 

 

Samo te gledam i slušam šta pričaš 😂

IMG_20240607_153125.jpg

Malkice se salim. Vjencao sam se ja sa svojom igrackom, a nisam od onih koji lako mijenjaju. I sa zenom ove godine slavim 30 godina, tako da...

Ne bi se ja ljutio ni na 1150 na poklon da ti budem iskren

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja