Jump to content

Moto Zajednica

Je li nekome poznat motor? Tema - informisanje pre kupovine.

Recommended Posts

  • Andragog, 4749 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Vredi to i vise od tih para.. Ako lepo radi i ne curi ulje na sve strane, to je odlican motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Bez uvrede, možda je mašina vrhunska, ali mnogo je...

Pa ja sam izgleda lud kad kažem za moj motor da je estetski loš...

Sorry za off...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Ne znam sta da kazem sto se tice cene, po meni nije mnogo s obzirom da ljudi za Yamahu XT '91-'93 traze po 2500e.

Da se ja pitam ja ga ne bih kupio, ima par nelogicnosti u prici vlasnika koji su me naveli da posumnjam da nesto nije kako treba - uradjena generalna ostale da se zamene samo lamele ali moze on to da zameni ako smo ozbiljni kupci, drugar ga zove danas da mu kaze da zameni pa da javi kad bude gotovo da dodjemo, ali sad kaze ne moze da zameni jer je u guzvi oko posla, pre neki dan kad su se culi pominjao je da mu brat drzi moto servis, danas kaze da ako ode u servis mogli bi tek za 2 nedelje da urade...

Pritom smo taj drugar i ja pre godinu dana menjali lamele na XT600 uz pomoc YT bez ikakvog prethodnog predznanja i zavrsili posao za 15-20min, a vlasnik se predstavio kao ozbiljan poznavalac mehanike

Pa zato i pitam da li neko zna mozda iz prve ruke informacije da ne bijemo put bez potrebe

 

Promenio član JankelA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ma daj molim te.

Razumem je da nije bitna estetika, ovo bre ne liči ni na šta. Samo slika gde je i kako parkiran odbija automatski. Pride, deluje da dugo odatle nije ni pomeran...kakva crna generalna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Zavisi, ako je vlažno...brzo...

..ma uostalom ovo više ne vredi komentarisati. Katastrofa šta sve ljudi prodaju, misleći da nešto vredi.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 786 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ovo je terano i urnisano. Vrv izivljavano, pogledajte na you tube, mozda se i nadju snimci gde ga akaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 720 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Da li je nekom poznat ovaj strom?


38d0e1b55298-1920x1080.jpg

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM
Suzuki V strom DL650, 2009. godište, Touring, vozilo prešlo 75000 km, Beograd. Cena 4.500 € - Motori - Polovni Automobili

Prvi put vidim stroma 2009 bez ABS, mislio sam da svi posle 2007 imaju abs. Malo mi je to čudno.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 965 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Nešto mi liči da je to bio od @saxi, rekao bih zbog skid plate

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1715 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, JankelA je napisao:

Ne znam sta da kazem sto se tice cene, po meni nije mnogo s obzirom da ljudi za Yamahu XT '91-'93 traze po 2500e.

Da se ja pitam ja ga ne bih kupio, ima par nelogicnosti u prici vlasnika koji su me naveli da posumnjam da nesto nije kako treba - uradjena generalna ostale da se zamene samo lamele ali moze on to da zameni ako smo ozbiljni kupci, drugar ga zove danas da mu kaze da zameni pa da javi kad bude gotovo da dodjemo, ali sad kaze ne moze da zameni jer je u guzvi oko posla, pre neki dan kad su se culi pominjao je da mu brat drzi moto servis, danas kaze da ako ode u servis mogli bi tek za 2 nedelje da urade...

Pritom smo taj drugar i ja pre godinu dana menjali lamele na XT600 uz pomoc YT bez ikakvog prethodnog predznanja i zavrsili posao za 15-20min, a vlasnik se predstavio kao ozbiljan poznavalac mehanike

Pa zato i pitam da li neko zna mozda iz prve ruke informacije da ne bijemo put bez potrebe

 

Kako se zove vlasnik?Ovde pise da je u mom naselju a ja ovo nikad nisam video.Poznajem i svwe moto servisere u Valjevu,akomu je brat moto serviser,poznajem ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1545 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM
pre 57 minuta, Predator016 je napisao:

Da li je nekom poznat ovaj strom?


38d0e1b55298-1920x1080.jpg

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM


Suzuki V strom DL650, 2009. godište, Touring, vozilo prešlo 75000 km, Beograd. Cena 4.500 € - Motori - Polovni Automobili

Prvi put vidim stroma 2009 bez ABS, mislio sam da svi posle 2007 imaju abs. Malo mi je to čudno.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

 

Od 2012 je abs standardan, a do tada je bio opcija.

Nije ovo Saxijev bivši strom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 720 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

U pregovorima sam sa njim, korektan prodavac i korektan motor, pa bi mi značio neki info.
Kaze da troškari ulje, ali sam čitao da je to uobičajeno za taj agregat.

Ovo je jedini beli na kog sam naišao, a ja inače obožavam bele motore, pa mi je to prednost.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1621 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 3/15/2023 at 9:43 PM, Predator016 said:

U pregovorima sam sa njim, korektan prodavac i korektan motor, pa bi mi značio neki info.
Kaze da troškari ulje, ali sam čitao da je to uobičajeno za taj agregat.

To "troškarenje ulja" je širok pojam.

Treba ti informacija, koju prodavac zna, na koliko km radi mali servis, koje ulje sipa (gradacija fabričke preporuke ili gušće) i koliko ulja potroši. Nije isto da li potroši pola litra 10w-40 (ako je to fabrička gradacija) na 7000 km ili pola litra 15w-50 na 4000 km.

 

Ako troši do litar ulja fabričke gradacije izmedju servisa (6-7 000 km) ja se ne bih brinuo oko toga i pazario bih motor.

 

Brat je imao stroma 650 2018. novog i nije trošio ulje od servisa do servisa. Ovi stariji koji su prevalili lepe kilometre, naravno da troškare, naročito kada se da po gasu.  

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3175 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie

Svakako da fabrička specifikacija(10w40) i najbolje podmazuje agregat,e ako je vremenska eksploatacija uzela danak agregatu u vidu povećanja zazora, te karike ne mogu obrisati uljni film,onda malo gušće ulje pa videti...To ulje što ostane neobrisano mora negde izaći,sagoreti,obično nekada u vidu dima,zavisi od količine...nije loš indikator ni air box.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8717 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Agregat moze da "gubi" ulje na vise nacina... Nisu samo karike one gde popusti. Cesto su to gumice ventila ili diskretno curenje na nekom oringu, semeringu, zaptivki... 

Masna kutija vazduha bude ako "duva" na odusak ali i od visokog nivoa (sipano vise) kod zdravog agregata. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Fz1 GT, 2009. godište, Touring, vozilo prešlo 40000 km, Beograd. Cena 4.999 € - Motori -...

 

Неко нешто о овоме?:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

А о овом?

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Triumph tiger 800, 2011. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 66000 km, Požarevac. Cena 5.900 € -...

 

Може тема да мења назив "Марко и потенцијалне куповине" изгледа само ја чукам.:lol3:

 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2044 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Samo ti čukaj, nikome ne smeta...

Motor je ko lutka ! Baš lep, al ne mogu da verujem, nema ni 100 konja, ni 1000 kubika, a rega 35 hiljada (sa tehničkim). Baš ga preterali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 11 minuta, Blaza je napisao:

Samo ti čukaj, nikome ne smeta...

Motor je ko lutka ! Baš lep, al ne mogu da verujem, nema ni 100 konja, ni 1000 kubika, a rega 35 hiljada (sa tehničkim). Baš ga preterali...

Је*аше нас са регистрацијом и свим осталим порезима, наметима. 

Још мало ћемо и патике да региструјемо. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Samo ti čukaj, nikome ne smeta...
Motor je ko lutka ! Baš lep, al ne mogu da verujem, nema ni 100 konja, ni 1000 kubika, a rega 35 hiljada (sa tehničkim). Baš ga preterali...
Pa ja prekjuče registrovao, 300 ccm, 29 ks, bez tehničkog 21500.
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja