Jump to content

Moto Zajednica

Je li nekome poznat motor? Tema - informisanje pre kupovine.

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1615 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

A i kupci su zajebani, za mesec dana koliko mi je motor bio na oglasu, kakvih sam se sve priča naslušao, par njih dodjoše i da pogledaju, ustajem jedno jutro, brišem oglas i sam sebi kažem, "majmune šta ti ovo u životu treba!".

 

Dodju ljudi i za 2000 evra očekuju da kupe motor star 22 godine kao da je upravo izašao iz fabrike, triperaj prve klase.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
11 hours ago, Marko05 said:

Тренутне цене преко су сличне ценама овде.
Међутим кад се на то дода превоз, царина и сви остали трошкови цена иде на +1.000 и кусур евра.

Za tebe, mene i ostale. Raspitivao sam se oko uvoza za FZ6 S1, samo papiri do registracije izađu u proseku 550 evra (carina, špedicija, AMSS...). Dovoz najjeftiniji je iz Slovenije oko 250 evra, Švica oko 350, Nemačka od 350 pa na gore.

 

Drugar uzeo malo pre mene Kawu, kod drugog uvoznika, isto iz CH, slična cena i godište i upoređujemo račune, razlika +-10 evra. Dakle oni paprirologiju završe duplo jeftinije, dovoz isto i eto samo na tome zarada 350-400 evra, pa na gore sa skupljim motorima. Kako svi znamo, ali to je njihova šema i pitanje za nadležne.

 

Na to tamo kupe jeftinije nego mi u oglasima, malo kilometraža, malo se nešto okrpi, zameni i eto računice. Oni u zavisnosti od motora naprave razliku u ceni 1.000+ evra, odreknu 30% te razlike, ovi koji nisu alavi i više, da bi ponuda bila primamljiva i svima dobro :). Oni zaradili prosečnu platu po komadu, a mi dobijemo nov motor, koji jedva da je vožen :), po ceni nižoj od minimum par stotina evra, koliko bi platili da smo sami uvozili, trošili živce i dobili motor sa više kilometara:D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Jel poznat mozda nekom ovaj XT iz Aleksinca?

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha xt600 e, 1992. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 30000 km, Aleksinac. Cena 1.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2333 postova
  • Motocikl: Motora bez

Jako loše izgleda. 

Kaže ima sitnih ulaganja u karb i ventile. Pa ako su sitna što ne uložiš pa prodaš ispravan. 

Nego ga drka motor ne zna ni sam šta je:)

Zadnja guma za zamenu, ručice street ružne do bola, najjeftinije. Papiri ništa. 

Rezervoar propast oguljen. Ostalo što se vidi, korozija. Boja ružna, sve klot. 1300e mnogo para za to, po meni. 

 

Promenio član Bojan82
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Prost, pouzdan, magare, niski tj nikakvi troskovi odrzavanje, ima svoju namenu, ima svoju publiku....
VFR nije preterano popularan motor kod nas, iako ga ja obozavam.
Doduse rc46 prvu generaciju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2333 postova
  • Motocikl: Motora bez

Niski troškovi održavanja:lol:

Aj svrati na kafu da se ispričamo oko toga:gaa: Što bi bili niski i po kom parametru? Delovi skupi ko otrov, ako ih i ima. Staro pa stalno šarafaš.

Potrošni materijal skup kao i za svaki motocikl. Nema tu niski troškovi, ima neodržavanje i onda ne košta ništa dok se kotrlja.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Gledam nesto da mi bude vikend motor koji bi stojao na planini, tako da mi papiri nisu presudni, planirao sam danas da odem da pogledam ali odlozicu za neki dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1506 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 4/30/2023 at 10:18 AM, Motorcyclist said:

Ne znam kako moze ovaj model sa 1 cilindrom biti u cenovnom rangu sa npr. RC36... 

Apsolutno različiti motori za različitu namenu. Totalno neuporedivi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 343 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Očuvan primerak sa malom kilometražom , nekome vredi dosta, a nekome vredi isto kao i onaj što mu je duša u nosu. Moj KTM LC4 , što sam imao je koštao nov (drugar kupio u Austriji 1999 ) 13.000 Dema ( skoro kao r1 yamaha kod Rodića u yamahi ) . Sada LC4 košta isto toliko evra. S obzirom da se TT 600 i XT 600 više ne proizvode (zastareo koncept al' ja ga volem, šta ću) , poredeći sada cene u USA Npr Honda XL 650 i Suzuki DR 650 , Kawasaki KLR 650 cifre su oko 7000 Dolara ili Evra, sada izađe na isto. Da li polovan vredi malo ili mnogo prosudite sami. Činjenica je da ih je u Evropi sve manje dobrih i sa malo Km na satu. Majstora ima raznih ( od sam svoj pa do dođi juče). Evo primera novih koje ne možemo da uvezemo zbog normi, nije mi jasno zašto jer mi nismo eu.

 

DR-650-2023.jpg

 


KLR-650.jpg

 

XR-650-L.jpg

 

 

Cena u EU zemljama je isto otišla gore za te "teško za nabaviti modele" što bi se reklo u mint stanju.

 

TT-600.jpg

 

Da ne smaram više. Nadam se da je ono što svi vidimo na oglasima sada lakše za objasniti na ovaj način.

Motor koji je kao nov i vredi . 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha Xt 600 ie, 2003. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 35748 km, Novi Sad. Cena 3.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=364959227&scopeId=C&action=parkItem

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=362005135&scopeId=C&action=parkItem

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1506 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
18 hours ago, JankelA said:

Tek mi se sad javio prodavac, kaze prodat je motor

Evo ga sad u Ražnju, po većoj ceni. Ako se ne varam zadnja cena koja je tražena u Aleksincu je bila 1199 evra. Verovatno je i išla 100 - 200 dole.
 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XT 600 E, 1992. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 38000 km, Ražanj. Cena 1.400 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1810 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre sat vremena, plumber.ns je napisao:

Motor koji je kao nov i vredi . 

Ti prodaješ?

Ono "ie" mi nije jasno, gugl ne nalazi takav model. Kontam da je oznaka za ubrizgavanje. Da nije urađena konverzija sa karba na injection? :Joska:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 343 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Ne prodajem nista. I. e. je greska kod ovog sto prodaje, vidi se YDIS iz aviona.  Sve što je e , je e-start !

Promenio član plumber.ns

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 480 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
On 4/30/2023 at 12:28 PM, Bojan82 said:

Niski troškovi održavanja:lol:

Aj svrati na kafu da se ispričamo oko toga:gaa: Što bi bili niski i po kom parametru? Delovi skupi ko otrov, ako ih i ima. Staro pa stalno šarafaš.

Potrošni materijal skup kao i za svaki motocikl. Nema tu niski troškovi, ima neodržavanje i onda ne košta ništa dok se kotrlja.

Mislis da je za vfr star 30 i nesto godina situacija bolja? :)
sve to pa puta 4 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2086 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 1 sat, N.F.S. je napisao:

Au ljudi, legenda na oglasima!

Racunam da ce se vrlo kratko zadrzati na ovim stranama (PA oglasima). 

https://www.polovniautomobili.com/motori/21637470/honda-cb-1300-s-abs?

Brana...svi motori su mu top. Uzeh Tandzaru od njega davno...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4903 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000

Bilo bi tu posla za tebe. Izduv, retrovizori, zafarbavanje tu i tamo, sedište možda, potencijalni problem (na tehničkom) sa pokazivačima pravca. Ovako na prvi i drugi pogled.  

Promenio član MOTOM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja