Jump to content

Moto Zajednica

Da li vredi ulagati?

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: suzuki gsxr k7

Epa ovako imam gsxr 600 k7

Motor je dobar ima 45000km

ali imam za ulagati u nove viljuske pustaju ulje i kad se stavi nov semering samo to me kosta 300evra

drugo motor je lose isfarban  a ja zelim da je sve po mom ukusu i da prefarbam kako ja zelim

e sad pitanje mi je dali vredi ulagati u stare motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 481 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Farbanje je vec stavka bez koje mozes.
Sto se viljuski tice, treba da se vidi, mozda moraju nove tj druge, mozda moze da se ispolira ako je samo neki ris ili pecka.

Da li vredi ulagati ili ne, to je vec nesto sto moras sam da procenis.
Realno na motoru nema niceg jeftinog, od guma preko delova pa do majstora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako misliš da zadržiš motor, naravno da se isplati, bitno da je osnova dobra, ovo ostalo se sredi i bar znaš šta imaš.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova

U ovom slucaju ne. 

 

Bolje prodaj za koliko mozes, skupi jos para i kupi isti takav u fabrickom stanju. 

 

Nece ti niko ispostovati to sto si nesto farbao ili menjao viljusku, cak ce svima biti i sumnjivo. 

 

A te price "zadrzacu motor" nisu realne kod vecine motociklista...Misljenje (tj motor) se menja kako vetar dune. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Tivat
  • Motocikl: 2023 MT 10
On 5/20/2024 at 11:34 AM, lejco123 said:

Epa ovako imam gsxr 600 k7

Motor je dobar ima 45000km

ali imam za ulagati u nove viljuske pustaju ulje i kad se stavi nov semering samo to me kosta 300evra

drugo motor je lose isfarban  a ja zelim da je sve po mom ukusu i da prefarbam kako ja zelim

e sad pitanje mi je dali vredi ulagati u stare motore?

Ja mislim da nijedan motor nije napravljen da sluzi dozivotno i sa 40000 km je sasvim normalno da procuri simering. Sa druge strane 40.000 se radi servis na viljusci i zadnjem amortizeru bez obzira dali trosi ulje ili ne,  i ventili proveravaju i najverovatnije steluju itd.

Ako imas alat i malo tehnickog znanja mozes sve uraditi i sam !! Treba ti litra ulja za viljuske, 2 simeringa i 4 buksne sav materijal nebi kostao vise od 80 Evra.

Tehnicko stanje motora je u mom smislu bitnije nego optika, farbanje mozes odrati kasnije ili zimi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: suzuki gsxr k7
On 26.5.2024. at 16:50, atomska radilica je napisao:

Ja mislim da nijedan motor nije napravljen da sluzi dozivotno i sa 40000 km je sasvim normalno da procuri simering. Sa druge strane 40.000 se radi servis na viljusci i zadnjem amortizeru bez obzira dali trosi ulje ili ne,  i ventili proveravaju i najverovatnije steluju itd.

Ako imas alat i malo tehnickog znanja mozes sve uraditi i sam !! Treba ti litra ulja za viljuske, 2 simeringa i 4 buksne sav materijal nebi kostao vise od 80 Evra.

Tehnicko stanje motora je u mom smislu bitnije nego optika, farbanje mozes odrati kasnije ili zimi.

 

 

nije u pitanju semering zamenio sam semering ali vila je ostetena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2394 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Imas nekoliko opcija, što se tiče viljuske. 

Možeš da nadjes polovnu dobru i da zameniš štapove. 

Druga solucija je da nadjes firmu koja se bavi reparacijom hidraulicni klipova i cilindara. Skines tube, oni ih obruse do zdravog, nanesu novi sloj hroma u plusu, ponovo obruse na meru i ispoliraju. To bi trebalo da bude oko 100 evra po štapu, u zavisnosti od oštećenja. 

Treća je da kupiš nove tube. 

Treba ti majstor da ti to namontira, ako ne znaš sam. Naravno, novi semerinzi, prasinari i čaure - klizači. 

U ova dva zadnja slučaja imaš praktično nove viljuške. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja