Jump to content

Moto Zajednica

Je li nekome poznat motor? Tema - informisanje pre kupovine.

Recommended Posts

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Tako i meni, sve bih da predjem na nešto udobnije i malo jače, al uložio sam u svoj i nekako sam ga uradio da mi je po meri i sad mi zao da ga prodam a znam da će i u sledećem isto biti ulaganja... te karburatori, te sedište, te ovo te ono... ode odmah 200 evrića

Promenio član Zarkela
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

 

 

Pre 16 sati, milomir22 je napisao:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki bandit 1250 CH ABS, 2009. godište, Touring, vozilo prešlo 38000 km, Niš. Cena 4.000 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

 

 

 

Kolege iz Niša, da vam nije slučajno poznat konkretan motorić?

Inače čovek ispravio servisnu knjigu sa 65 000 na 35 000 km, malo mi smešno i još slikao da pohvali kako motor ima servisnu dokumentaciju od prvog dana. Cirkus živi, ne znam ko bi naseo na priču.

 

Na slikama ne izgleda loše, mada treba pogledati uživo, ne svidja mi se što nema originalne migavce,  a u današnje vreme, ni cena mu nije nerealna. Da se skine još stotinak evra, a ako je stvarno tu negde oko 70 000 km, i ako nije previše iskršen, hm ko zna, možda konačno i zamenim malu uljaru.

Ne znam coveka, ali kad sam kupovao motor malo sam istrazivao zalepio sa za par njegovih oglasa i premisljao sam se jer mi bilo daleko. Ono sto sam pronasao oglasi su mu od jun-a prosle godine, sa svih motora je skinuta sva oprema i prodaje zasebno. Ako informacija nesto znaci :)

 

Pre 2 sati, shoyyka je napisao:

'o'š da kupiš kvalitetnu Suzy...od mene?D'uzmem ja 2013o?

Pa sto ne rece ranije da prodajes :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
35 minutes ago, milomir22 said:

@shoyyka

 

Daj neku sliku, koju reč o motoru. Ti si beše imao neki udes sa banditom, ali to beše nije ovaj trenutni?

Ne ne, nabavio je drugi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Čuj nabavio...

I licka ga već mesecima, mazi, pazi, peva mu,... Pope se na glavu više

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3115 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 1 sat, mrmiki je napisao:

 

 

Ne znam coveka, ali kad sam kupovao motor malo sam istrazivao zalepio sa za par njegovih oglasa i premisljao sam se jer mi bilo daleko. Ono sto sam pronasao oglasi su mu od jun-a prosle godine, sa svih motora je skinuta sva oprema i prodaje zasebno. Ako informacija nesto znaci :)

 

Pa sto ne rece ranije da prodajes :) 

Ima jedan na FBu,moguće da je taj,imao je nosač i kofer u boji motora,vidim posle skinuo pa posebno prodaje,šteta...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Vespa GTS 250, 2006. godište, Scooter, vozilo prešlo 26295 km...

Зна ли неко ову Веспу?

Гледам нешто за буразера. Ту ми је лако ћу да одем, да је видим пробам, али ако неко зна нешто, супер.

 Макси поздрав

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6317 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iako bi možda bilo prikladnije kuckati u nekoj drugoj temi, ja biram da palamudim ovde. Volim da analiziram fotografije i razvijam teorije...nekada sa, a nekada bez ikakvog osnova. Razmišljam na glas...i to ovde ispišem...a sa time radite šta vam volja, zamerite, dodajte, oduzmite, prihvatite..

Bilo bi dobro, kada već ovakvo mesto postoji, da neko ko možda ode zaista da pogleda nešto što je predstavljeno u ovoj temi...da dâ o tome i svoj sud...ili da kaže da je pazario.

Elem, Vespa.

Nije retko da Vespa izađe, u manje ili više, specijalnoj seriji, koju potpisuje neko veliko ime dizajna, modna kuća i sl. Te Vespe koštaju basnoslovno mnogo! To je više neki hir nego realna cena, koja potkrepljena nečim zaista specijalnim....ali eto i to ima svoju publiku. Ja zaista ne znam koliko je Gucci Vespa mogla da košta kada je bila nova...ali mislim da je Armani koštala oko 10000€...a ima sad, čini mi se Dior...za 50 ili čak 60 HILJADA Evra!!!

Tako da to Gucci na njoj...ili je neki žešći nakinđureni fejk ili je možda zaista original po pristupačnoj ceni, a da to vlasnik ni ne zna. U to pomalo sumnjam, ali eto par stvari za razmišljanje...jer je opis u oglasu ekstra detaljan.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 14.12.2022. at 8:44, BokyBoy je napisao:

Nisam hteo da mi se razlikuje boja delova pa sam napravio farbu original po kodu boje iz Kawasakija i ofarbao ga celog, troslojno.

Original farbanje je nemoguće. Kod (code) boje samo pomaže prodavcu u farbari da lakše napravi nijansu, ali on je pravi od sirovina koje nisu iste kao kod dobavljača boja u fabrici. Na primer, dobavljač za Kawasaki je Nippon Paint (ne znam dal je, dao sam samo primer), a ti kupuješ boju u farbari koju je napravio PPG. Nijansa je jako slična, skoro ista, i lako je postići poklapanje ukoliko je boja akril ili metalik. Kod specijalnih 2-3 layer boja, i specijalnih pigmenata, jedan proizvodjač ne može da postigne color matching od drugog proizvodjača, a pogotovo ne u uslovima koji su u prodavnici boja.

Druga bitna stvar je sam proces farbanja. Majstor ga obično farba sa 2K lakom i suši na ambijentalnoj temperaturi. Iako sušenje traje dan-dva, umrežavanje traje mnogo duže. U industrijskom procesu se za plastične delove motora najčešće koriste water ili medium solid boje sa 2K lakom (retko kad 1K) koje su peku na temperaturama oko 60-80 stepeni, i umrežavanje je završeno već nakon procesa peći. Aplikacija se najčeše izvodi robotima sa pneumatskim pištoljima, uniformno i kontrolisanim uslovima temperature i vlažnosti, pa je i razlivanje boje uniformno i ne zahteva dodatno poliranje.

Ukratko, ne postoji fabričko farbanje, ali svakako si dobio skoro indentično poklapanje nijanse sa fabričkom, tako da se može reči da je "fabrički" ofarban :)

Promenio član Yanco
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2015 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
pre 17 minuta, Yanco je napisao:

Original farbanje je nemoguće.

Meni to nije ni bitno, svakako je bolje sto sam ga ofarbao celog u nijansu najbliže originalu nego da sam farbao samo levu stranicu, pa da se na svetlu ili pod nekim uglom vidi razika. 

A i meni se svidja, to je najbitnije... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Upravo sada, BokyBoy je napisao:

svakako je bolje sto sam ga ofarbao celog u nijansu najbliže originalu nego da sam farbao samo levu stranicu, pa da se na svetlu ili pod nekim uglom vidi razika. 

To svakako, tu nisi pogresio sigurno

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
On 22.1.2023. at 21:45, pronto je napisao:

Tako da to Gucci na njoj...

Guchi!   (Vratice se rode...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda cbf 1000 f, 2011. godište, Touring, vozilo prešlo 40350 km, Niš. Cena 5.450 € - Motori - Polovni Automobili


Је ли познат коме?
Занимљиво ми делује.

Promenio član Marko05
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Uh, jedva nađe ovu temu, kopam celo jutro. :D

 

Šta mislite o ovom primerku, dobar za stazu? Zna li neko nešto više?

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Triumph 675, 2012. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 18000 km, Žabari. Cena 2.800 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Super stanje, nema papire. Zaustavite policija i može da ti ga zapleni :) 

Nekad odlučiš da bi da voziš preko na nekoj stazi, opet frka. Zaobišao bih ga da sam na tvom mestu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2825 postova
On 23.1.2023. at 15:22, Yanco je napisao:

Na primer, dobavljač za Kawasaki je Nippon Paint

nije nego neki englezi.Skoro da nema noviji motor od 20 godina za koji možeš da iskopaš kolor kod.

Kriju ga ko zmija noge,ali zato kad kupiš od njih onda je to fabrika.Nije jeftino i treba je dobaciti iz engleske.

I sve živo je vodena baza.U novom sadu nema ko da ti ofarba ,ima jedan dva čoveka i oni ovlašteni dileri  za kola ali oni ne primaju motore da rade.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 897 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 2 sati, sasa ns 1 je napisao:

nije nego neki englezi.Skoro da nema noviji motor od 20 godina za koji možeš da iskopaš kolor kod.

Kriju ga ko zmija noge,ali zato kad kupiš od njih onda je to fabrika.Nije jeftino i treba je dobaciti iz engleske.

I sve živo je vodena baza.U novom sadu nema ko da ti ofarba ,ima jedan dva čoveka i oni ovlašteni dileri  za kola ali oni ne primaju motore da rade.

Rekoh, na primer, jer nemam pojma ko im je dobavljač boje.

A sto se tiče vodene, ili high/medium solid boje, evo jedna zanimljiva činjenica: Fiat 500 (nova fića) može da bude i vodena i solvent boja, jer fabrika u Tychy (Poljska) ima dve lakirnice. Jedna je na vodenoj tehnologiji, a druga na starijoj solvent tehnologiji. Sa obe trake izlaze isti automobili, i kupac nema pojma šta je dobio, a realno i ne tiče ga se.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 250 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Honda CB500 XA

Kolega traži burgmana, pa da pitam ovde, možda je nekome poznat konkretan primerak, a i možete prokomentarisati stanje.

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Burgman 400, 2004. godište, Scooter, vozilo prešlo 53000 km, Voždovac. Cena 1.200 € - Motori -...

Screenshot-2023-02-11-11-58-05-026-com-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 937 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Topli februar (rado ga se sećam) probudio pundravce u meni, uz želju za vožnjom probudio i želju za oklopom. Elem, kako kaže naslov teme: Je li nekome poznat motor?
https://www.polovniautomobili.com/motori/21287134/kawasaki-er6f

Promenio član Gordak985

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1081 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09

Evo još jedan žuti strom od mene :) 

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Vstrom xt, 2018. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 18000 km, Leskovac. Cena 7.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član Skittles

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
On 5. 3. 2023. at 16:02, Eol je napisao:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki VStrom 1000DL K3, 2003. godište, Touring, vozilo prešlo 75000 km, Vrnjačka Banja. Cena 3.500 € -...

 Drustvo jel poznat nekome ?

Niko iz Vrnjacke Banje da zna ovog vlasnika motora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Jel je poznat nekom ovaj motor?
Okolina smedereva

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Gsxf 750, 2004. godište, Touring, vozilo prešlo 79000 km, Udovice. Cena 1.500 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja