Jump to content

Moto Zajednica

Nov način oporezivanja od 31.03.2022.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 4 sati, vasa.93 je napisao:

A kako se dolazi do potvrde u slučaju online plaćanja

Ja sam platio sredinom marta po starom sistemu. Zaboravih da je sad novi i da nema potvrde

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 4/14/2022 at 12:00 PM, matke92 said:

Ono sto mi je rekla žena iz agencije je da ovo kad se plati poreskoj sutradan bude vidljivo i da može da se registruje. 

Jel tako i bilo? Ja danas zvao agenciju, kažu registracija može, samo da vide kako ide oko poreza i prenosa, pošto nema potvrde. Još nema da jave...

 

Inače imam potvrdu o uplati iz banke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675
33 minutes ago, vasa.93 said:

Jel tako i bilo? Ja danas zvao agenciju, kažu registracija može, samo da vide kako ide oko poreza i prenosa, pošto nema potvrde. Još nema da jave...

 

Inače imam potvrdu o uplati iz banke.

Iskren da tu budem nisam još sklopio ceo motor, verovatno posle uskrsa cu ici na tehnički i registraciju, imam još posla a malo vremena zato se oteglo. Javiću šta bude, a uplatnicu su i meni dali da čuvam 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma nek idu...

 

Platio sam porez online, ali plaćanje karticom nije radilo iz nekog razloga, pa sam platio preko ebankinga svoje banke. Uzeo sam potvrdu o tome iz banke, za svaki slučaj. Banka te potvrde izdaje elektronski preko email-a, sa pečatom u boji, i samo pošalju pdf. Ja odštampao na laserskom štampaču - crno belo.

 

Međutim, u agenciji traže original potvrdu iz banke, kažu u MUP-u traže original, sa pečatom u boji. Imao sam i potvrdu iz banke na kojoj piše doslovce da važi bez pečata i potpisa, i ništa. Odem do banke, nema gužve, vratim se za 5 minuta.

 

Sledeće pitanje je bilo odakle mi poziv na broj. Rekoh generisao sam podatke za uplatnicu koristeći ePlati portal. "E super, daj nam i tu uplatnicu, traže i to nekad". Nisam je imao. Imao sam jednu sačuvanu, ali ta je bila generisana kada sam pokušao plaćanje karticom. Kako to nije prošlo, ponovio sam proceduru, dobio uplatnicu i uplatio. Bio sam ubeđen da je isti poziv na broj, ali iz nekog razloga nije. Ništa, zaključimo tu da ipak nemam tu uplatnicu koju traže i toliko.

 

Osim svega ovoga, tražio sam i prenos premijskog stepena iz stare polise od prethodnog motora. Imao sam kopiju polise, ali navodno je neophodna i kopija kupoprodajnog ugovora, da bih potvrdio da sam ja taj motor prodao. U principu izgleda da to zaista jeste standardna procedura, osim što sam ja motor prodao pre godinu i po, malo više. Nisam imao kopiju ugovora, pa sam morao da zovem kupca... Rešio sam i to, ali mi na kraju kažu da ni to ne garantuje da će da prihvate prenos premijskog stepena.

 

Sve u svemu, zafrkancije na sve strane. A taman sam pomislio da je ovo plaćanje poreza online pun pogodak koji olakšava mnoge stvari. E pa... Treba ipak još vremena da prođe da ljudi usvoje neku praksu. Ja ispao žrtva promena. :D

  • Zbunjen 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Juče sam platio karticom prenos preko eplati portala i dobio potvrdni email da je sve ok.
Da li je sad potrebno da idem u poresku po potvrdu ili samo nosim overen ugovor (overio notar) u MUP, bez potvrde o plaćenom porezu, da bih uzeo saobraćajnu na svoje ime?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: QJ SRT550X, Suzuki Burgman 125, Tomos A3 '82

Juce odradjen prevod Aprilia Atlantic 125, 2005., momak koji je kupio motor od mene platio je porez, novu saobracajnu i uslugu agencije 2.500 i neki dinar. Od dokumentacije, trazili su mu saobracajnu i kupoprodajni ugovor.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: RS 125; Derbi GP1 250; Daytona 675

Ma generalno je problem da je ovo sve novo, da je tek počelo i da će biti problema dok i samim radnicima ne bude jasno sve sta i kako ide. Do tad očekujem i dalje probleme na raznim stranama. Znate kako to ide kod nas u državi, uvedu nešto novo pa se onda uče i edukuju a ne pre toga kao što bi trebalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco VisaR 110

Da se nadovežem na temu iznesem lično iskusto, a i kratko uputstvo za forumaše.

 

Opis - prenos vlasništva i nova saobraćajna dozvola.

Potrebno vreme za ceo postupak - efektivno 1,5h-2h , ukupno do okončanja postupka manje od 24h

 

1. Dan

- Popunjavanje kupoprodajnog ugovora, overa kod notara, kupac i prodavac, jedan primerak ugovora, orginal ostaje u Sup-u.
  Opciono možete raditi i više primeraka ugovora ukoliko Vam je potrebno za ličnu evidenciju.

PRENOS

Posetiti, https://plati.euprava.gov.rs/#/

    Za ceo postupak  Potrebna je saobraćajna dozvola

    1. Ime i prezime : KUPAC, JMBG: KUPAC, Adresa prebivališta: KUPAC

    2. Pružalac usluge : izabrati PORESKA UPRAVA

    3. Izabrati uslugu: Obračun poreza na prenos apsolutnih prava u postupku prenosa vlasništva nad upotreb. motornim vozilom

    4. Izabrati opštinu: Opština prebivališta kupca (u mom slučaju i kupac i prodavac su sa iste opštine)

    5. Kliknuti da ste saglasni sa uslovima korišćenja sistema za kreiranje uplatnice,

        klikni NAPRED

    6. Upišete registracionu oznaku vozila

    7. Broj registra (prva strana saobraćajne, donji levi ugao)

    8. Serijski broj saobraćajne (prva strana saobraćajne, donji desni ugao),

        klikni NAPRED

        Nakon što Vam se ispiše visina poreza

        klikni KREIRAJ UPLATNICU 

    9.  PREUZMI UPLATNICU - odštampaj je!

 NOVA SAOBRAĆAJNA DOZVOLA

Posetiti, https://plati.euprava.gov.rs/#/

     Za ceo postupak  Potrebna je saobraćajna dozvola   

     1. Ime i prezime : NOVI VLASNIK, JMBG: NOVI VLASNIK, Adresa prebivališta: NOVI VLASNIK

     2. Pružalac usluge : izabrati MINISTARSTVO UNUTRAŠNJIH POSLOVA REPUBLIKE SRBIJE

     3. Izabrati uslugu: Promena saobraćajne dozvole

     4. Izabrati opštinu: Opština prebivališta NOVI VLASNIK

     5. Kliknuti da ste saglasni sa uslovima korišćenja sistema za kreiranje uplatnice,

        klikni NAPRED

    6. Upišete registracionu oznaku vozila

    7. Broj registra (prva strana saobraćajne, donji levi ugao)

    8. Serijski broj saobraćajne (prva strana saobraćajne, donji desni ugao),

        klikni NAPRED

    9. Da li je postupak hitan: NE,  ukoliko izaberete da, postupak je hitan i doplaćuje se 5000 dinara

   10. Dodatni podaci: Specifična vrsta vlasnika vozila : izaberi -

        Nakon što Vam se ispiše visina nadoknade za izradu saobraćajne kartice

        klikni KREIRAJ UPLATNICU 

  11.  PREUZMI UPLATNICU - odštampaj je!

 

         Nadji najbližu menjačnicu, poštu ili banku i ponesi papire koje si odštampao, daj teti :) i plati, nek ti teta uplatnice vrati.

 

2. Dan

    - Poseti  SUP na svojoj opštini, koji vrši registraciju vozila, izdaje lične karte i pasoše...

    - Sa sobom ponesi: SAOBRAĆAJNU, LIČNU KARTU, ORGINAL KUPOPRODAJNI UGOVOR i UPLATNICE.

    - Sačekaj red i službenica u SUP-u će sve ostalo odraditi (u sistemu će pronaći da si sve platio porez i uplatio za novu saobraćajnu), 

      daće ti papir koji je zamena za saobraćajnu i za sedam dana možeš doći po novu, gde je tvoje ime i prezime kao vlasnika vozila.

 

U mom slučaju sve je trajalo manje od 24h.

Prvi dan sam napravio ugovor, notar i plaćanje oko 1h, sutradan ujutru, čekao sam u SUP-u oko 30minuta.

 

Nadam se da sam Vam pomogao.

      

Promenio član ficoman
  • Sviđa mi se 11
  • Hvala 7
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 615 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Za Yamaha Virago sam platio 750 rsd u februaru, sadasnji kupac treba da plati oko 1.100 rsd, za Čačak, isti grad, sve lepše od lepšeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1822 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel sad i dalje mogu da se odjave tablice iz drugog grada?

Primera radi kuluješ motor iz Novog Sada, znači tamo overiš ugovor, završiš ovo na portalu eUprave, dovezeš se do Beograda, odeš u policiju sa ugovorom i potvrdom, predaš im NS tablice i dobiješ BG sa registracijom koja nastavlja važi?

(Naravno platiš tablice, nalepnicu i saobraćajnu)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Odradio sam to prosle sedmice, moze ali traje, nova im je procedura pa su malo nesigurni. A porez mogu da ti obracunaju i u posti, samo das ugovor i saobracajnu, licnu naravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Porez može i online svako na svom računaru ili telefonu. Nema potrebe cimati se do Pošte i trošiti i svoje i vreme radnika Pošte.

 

Ja sam prenos i registraciju završavao preko agencije. Jednog dana ostavio sve, pa i BG tabpicu, već sutradan išao po NI tablicu, nalepnicu i potvrdu. Saobraćajnu podigao 7 dana kasnije.

 

Ali da, jeste me malo agencija zezala dok sam prikupio sve. Tražili su mi original uplatnicu o plaćenom porezu, i kako sam to platio online, morao sam do banke da mi izdaju potvrdu. Za prenos premijskog stepena sa prethodnog motora mi je bila neophodna kopija ugovora, i kako to nisam imao, morao sam da cimam kupca posle dve godine od prodaje... Ali kad sam sakupio sve oko čega je agencija ceplidlačila (mada nije, takvi su propisi manje više, makar za prenos stepena), sve ostalo je završeno ekspresno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
15 minutes ago, vasa.93 said:

Tražili su mi original uplatnicu o plaćenom porezu, i kako sam to platio online, morao sam do banke da mi izdaju potvrdu.

Ovo i mene mnogo nervira. Desilo mi se već dva puta. I zato sada idem i plaćam u najbližoj menjačnici jer mi je veće cimanje da vadim te potvrde iz banke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250

Meni nisu tražili. Bila fina teta. Proverila u sistemu, kaže sve u redu. Platio sam na eplati, preko telefona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Za lk i vozačku u policiji na šalteru vide da je uplaćeno preko euprave. Tu smo nekako ušli u 21. vek i nema logike da poreska to ne vidi isto tako, pogotovo jer se svi ostali porezi plaćaju isključivo elektronski bez nošenja uplatnice. Čak se i poreska rešenja dostavljaju elektronski preko esandučeta ili kako se već zove...

Promenio član X8 Vračar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 519 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda NX 250
Kao i uvek - sve se radi proizvoljno od mesta do mesta, od dana do dana, zavisno od raspoloženja...
Promeni agenciju, ili idi sam do supa. Ako sam dobro shvatio, tebi su u agenciji tražili uplatnicu, a ne u supu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1771 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Pre desetak dana sam u Kuli završavao papire i mogu reći da sam oduševljen. U agenciji dali saobraćajnu, za par minuta nam daje papire i kaže plaćen porez i notar, samo idite da overite potpis. Prešli kod notara, potpisali i kao to je to. Sve ukupno nije trajalo ni 15 minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1307 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Tako je. Verovatno iz predostrožnosti, za svaki slučaj.
Ne treba uplatnica da se nosi 100%.
U toj agenciji pojma nemaju.
Slučajno sam u poslednjih mesec dana registrovao 4 vozila, sve različiti i komplikovani slučajevi, sve sam cake naučio, mogu da otvorim agenciju!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1241 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Naravno da ne treba, po proceduri i propisima. Ali kao što već rekoh ranije u ovoj temi, bio sam jedan od onih koji probija led i na kome se lome sva koplja novog načina rada. :D Sve zahteva određeno vreme, dok se procedura ne razradi i agencije/ljudi uhodaju itd.

 

Mene je agencija jebavala jer sa novim načinom oporezivanja nisu imali iskustva, pa kontam da su tražili potvrdu o uplati poreza za svaki slučaj, da ne ih ne vraćaju i onda da ispadne da moraju oni dva puta da idu, a da mi to naplate samo jednom. :D To je makar moje neki zaključak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TVRD RAD, 182 postova
  • Lokacija: Beograd/Banovo Brdo
  • Motocikl: KTM 1290 SuperDuke GT 2016

Napravio ugovor o poklonu, platio porez online.

Podučen našim online rešenjima tražio potvrdu na mail-u da je porez plaćen i da li mi treba još nešto, dobio odgovor od ekipe iz euprave da ne treba i da je sve rešeno, agencija će vidieti sve online uz pomoć mojih podataka.
 

Danas išao da radim tehnički i da izvadim novu saobraćajnu, teta sa šaltera kaže ne moze ugovor o poklonu već mora kuprodajni ugovor, pokazah-prosledih mail o plaćenom porezu i potvrdi od euprave da ne treba i odjednom može sve.

Nije mi baš jasno da neće da mi uzmu pare ili je nešto drugo u pitanju, verovatno i dalje vlada totalna konfuzija šta se i kako radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja