Jump to content

Moto Zajednica

GRANICNA TEMPERATURA

Recommended Posts

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

imate li neku granicu za voznju motora kad je spoljna temperatura u pitanju.ili pojacavate opremu i garderobu ili skracujete voznju ili smanjujete brzinu.

ja se jos uvek drzim ,mala tura do usca danas oko 14,00 na otprilike 10st.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Generalno ne postoji granicna temperatura. Meni je jedini uslov moj subjektivni osecaj, ali ne temperature vec raspolozenja  ;D

Ako bi pogledao unazad...najniza temperatura po kojoj sam se vozio je -7C (presao nekih 30km) a najduza hladna voznja je na +4C ove godine sa predjenih ~460km.

 

Dakle...nikad nije dovoljno hladno za voznju motora  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Juce sam napravio jednu poslepondevnu turu od 107 km i posto sam se vracao kuci po mraku bilo je bas hladno (~5C).  Nije mi bas nesto zanimljivo voziti na asfaltu (~100kmh) na ovakvim temperaturama. Sezonu polako privodim kraju i sigurno necu vise ici na  voznje duze od 30-40 km. Znaci jos samo lagani OFF u lokalu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Samo je bitna oprema. AKo sve imas nema granicne temperature. Postoji samo rizik od pada. hladan asvast, hladne gume. Tacnije one vec na ovim temperaturama postaju plasticne.

 

Ja sam komformista i vec 10 dana nisam seo na motor.

Mislim da sam zavrsio sezonu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ja sam se sinoc vozikao,smrzo sam seeeeeeeeee...dzaba oprema,,moracu na sediste da pocnem da stavljam neko vuneno cebence,...,, :P :P :P :P

mislim zbog onih kesica... :P :P :P :P

a i duva zima kroz kacigu,te se magli,,,brrrr......sam preko dana moz malo,,,,,a ida.....gume sto rekose ko plasticne,da nepipas kocnicu nikako.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Sto se mora nije tesko ::) ::)

Nikada nisam morao da vozim motor, ali nije mi tesko da ga vozim ;D

Izbegavam da vozim motor po hladnom i mnogo hladnom vremenu. Dodje mi ponekad zimi kada ponekad poalim motore, pa okrenem po "kruzic" u okolini garaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Danas je bila grančna temperatura - za farmerke i lenju jaknu. Vozio sam se do "Plave dame" na kafu, i bilo je pomalo friško. Tamo grupa off-roudera ruča napolju, ja sam ipak ušao unutra.

 

Sad je već vreme za postavljenu kombinaciju. Što znači da se kratke vožnjice izbacuju jer me mrzi da se oblačim i svlačim duže nego što vozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

Danas je bila grančna temperatura - za farmerke i lenju jaknu. Vozio sam se do "Plave dame" na kafu, i bilo je pomalo friško. Tamo grupa off-roudera ruča napolju, ja sam ipak ušao unutra.

 

Sad je već vreme za postavljenu kombinaciju. Što znači da se kratke vožnjice izbacuju jer me mrzi da se oblačim i svlačim duže nego što vozim.

 

da bas me podseti dok se skinem muka me uhvati....a tek oblacenje ali sta reci volim da se kratko provozam...mali ritual

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Nema ogranicenja, ja sam sinoc vozio do 12 sati bez ikakvih problema...Samo da obucete trenerku,pantalone,debele carape,zimske cipele,3 majice, jedan duks, potkapu, jaknu, kacigu, rukavice i da stojite nekih petnaestak minuta pored radijatora pre nego sto krenete  :P ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Vozim do prvog snega, pa chekam da se isti taj sneg otopi pa onda opet vozim dok sneg opet ne padne...onda chekam da se otopi i tako u krug do proletja :) naravno u zavisnosti od temperature imam vishe ili manje garderobe na sebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12248 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sad sam vratio motorce od turbopedje - sa B. Brda do Blokova na NBgd, sinoc mi crkla svecica, pa je prenocio u kaficu ;D, rekose pametni ljudi da nema loseg vremena, samo lose opreme...ali ipak, malo je mazohisticki prema svom "zmijskom telu" voziti moped ispod +5 stepeni, treba misliti na starost ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

jedino kad ne vozim motor je razdoblje kad pada ledena kiša i snjeg koji je utaban na asfaltu-i to zato jer je to nemoguče-

temperatura je nebitna ako je oprema dobra.

 

koristim ixs-allseason jaknu i hlače s termo podlogama i vjetrobranima -gorotex zimske rukavice.-

takav zapakiran mogu vozit do 2 sata -brzinom 100 kmh na  -10 stupnjeva celzijovih-

više od dva sata u takvim uvjetima ne preporučam nikom  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ne znam koliko je danas bila temparatura, al nije bas prijatno pogotvo u ovim brdskoplaninskim predelima.

Navucem opremu i krenem do Ue, to je nekih stotinak km. Usput mi smeta sto mi malo provlaci kroz kacigu hladan vazduh, a u tom momentu  (jedini motor koji sam video) prolazi tip na nekom krosu, bez kacige, obicno obucen sa sve kezom od uva do uva i pozdravlja me levom rukom dignutom kao da se veseli.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Nema granične temperature kad je suv asfalt. Samo granične opreme, ili setup u glavi. Ne volim da vozim kad je ispod nule, zbog neprijatnih iznenadjenja gdi je mokro, ostalo je do opreme. Dobra mi je zaštita od vetra na Kawi, tako da... sky is the limit ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Nema granične temperature kad je suv asfalt. Samo granične opreme, ili setup u glavi. Ne volim da vozim kad je ispod nule, zbog neprijatnih iznenadjenja gdi je mokro, ostalo je do opreme. Dobra mi je zaštita od vetra na Kawi, tako da... sky is the limit ;)

Lako je Dexteru, on ima zaštitu od vetra i zime kao foka. Ja sam svoje minuse i male pluseve odvozao pre desetak godina, a sad ostavljam mladjima i ludjima da se voze kada je nevreme. Pravo da vam kažem ,počeo sam i letnju kišu da izbegavam >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Kostolac,Srbija
  • Motocikl: Gilera Typhoon X

Pa dobro bitna je malo temperatura zbog motora-ono ladan asfalt,mokar i tako to,ali ako se ima dobra oprema i malo više opreznosti može se provozati malo na kraće relacije jer sad se ipak smrkava u 16h i drastično pada temperatura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3128 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

moracu na sediste da pocnem da stavljam neko vuneno cebence,...,, :P :P :P :P

 

 

sinoc sam video spavea, stavio na ikselku jagnjecu kozu sa sve krznom  ;D

 

Temperatura -6, toliko je bilo na Brdu za akciju moto deda mrazovi kada sam polazio od kuce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3633 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Jas sve dok je negde oko +5 vozim opusteno. Obucem se malo bolje, imam veliki vetrobran, grejanje u ruckama i nema zime. Vec kad je ispod 5 vozim ako moram ili ako mi je bas dosadno. Sto se hladnog asfalta tice to sad nije problem, tu je Metzeler Feelfree Winter. Razlika se oseca vec u prvim metrima

post-1915-12879010580032_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

juce sam oterao bagi i motor na zednje ovogodisnje pranje a nakon toga i jedno i drugo u zimovnik. dosta je bilo za ovu sezonu.

nije R za minus a u bagiju me gledaju ko kretena. cuvam zdravlje za narednih xx godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Vozim do prvog snega, pa chekam da se isti taj sneg otopi pa onda opet vozim dok sneg opet ne padne...onda chekam da se otopi i tako u krug do proletja :) naravno u zavisnosti od temperature imam vishe ili manje garderobe na sebi.

 

Ja isto tako, samo sto sam prosle zime vozila skuter, na motoru je dosta hladnije, ali ne mogu da izdrzim a da ne vozim  :D Vise me smara sto tako kratko traje dan  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mistik, 297 postova
  • Lokacija: Beograd-Konjarnik
  • Motocikl: Honda CBF1000A 2007

Tanak duks, dzemper, IXS jakna sa termo uloskom, IXS pantalone sa termo uloskom, debele carape i cizme  ;D

Otprilike do 100 kmh nema zime, a preko retko i vozim  ;D i to sve ovih dana znaci temperatura oko 5 c .

Jedino mi bude zima na rukama, moram da uzmem neke deblje rukavice  ;D .

Na ovoj temperaturi mogu do 2 sata da izdrzim, nisam probao ispod nule ali planiram  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja