Jump to content

Moto Zajednica

GRANICNA TEMPERATURA

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6345 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Procitao sam jednom prilikom intresantan tekst u sklopu reklame za jednu firmu koja pravi opremu za motorcikliste

Izmedju ostalog kaze ovako nesto.Ako je napolju temperatura vazduha 10'C,a mi se krecemo brzinom od 100 km/h,temperatura vazduha koja "nalece" na nas iznosi MINUS 5

Eto to je (za mene) neki minimum 10-12 stepeni.Mada moram da priznam da bi poter'o nesto po snegu,cisto da me mine zelja.Neki kros samo da prsti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: VAROŠ NOVOSADSKA
  • Motocikl: PAN EUROPEAN

Samo dobra oprema i napred.Naravno da zavisi i od kakvog testa si zamesen!Mi smo sinoc oko 21h napravili krug po gradu da probamo nove kacige,bilo je +4c,dobro obuceni i zasuskani tako da nije strasno.Jesu nas prolaznici i vozaci malo cudno gledali,ali nas je minula zelja.A i danas cemo ako ne bude kise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Procitao sam jednom prilikom intresantan tekst u sklopu reklame za jednu firmu koja pravi opremu za motorcikliste

Izmedju ostalog kaze ovako nesto.Ako je napolju temperatura vazduha 10'C,a mi se krecemo brzinom od 100 km/h,temperatura vazduha koja "nalece" na nas iznosi MINUS 5

Eto to je (za mene) neki minimum 10-12 stepeni.Mada moram da priznam da bi poter'o nesto po snegu,cisto da me mine zelja.Neki kros samo da prsti.

Ili na svakih 10kmh nama je na motoru hladnije za po 1stepen..? Tako nesto...Da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Meni juce djavo nije dao mira,

Osedlao sam svoje magare i put bez cilja je poceo,

 

Destinacija NS-Venac-Banstol-Indjija-Stara pazova-Nova Pazova-Batajnica-Zemun-Usce-Pancevo-milion sela-Kovacica-milion sela-Zrenjanin-NS

 

Sve  u svemu ubijeno nekih 240 km. Temperatura se kretala od 4 na Fruskoj gori pa do 7-8 u naseljenim mestima.

Brzine kretanja su varirale u nekim trenucima kretao sam se oko 170 km/h meni nije bilo nesto ladno jer je oprema posluzila, a i grejaci rucica.

Meni je ovo bila najhladnija voznja.

Da ne zaboravim  u naseljenim mestima na semaforima mi se jako maglio vizir kacige, al bogo moj pa haldno je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Veceras izmedju 18 i 19h, 1000ruza-Vozdovac, mislim da je bilo manje od 4 stepena.

Kratka relacija, ali za rukavice bez prstiju trajeeeeee  :o ;D Sreca pa su auspusi vruci po prirodi stvari  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Relacija Sabac Novi Sad, temperatura oko 3 stepena i letnje rukavice nikako ne idu zajedno. Nikad duza voznja od sat vremena :). Jos sedam dana i sezona je zvanico zatvorena za mene. Hladno je u pm :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Procitao sam jednom prilikom intresantan tekst u sklopu reklame za jednu firmu koja pravi opremu za motorcikliste

Izmedju ostalog kaze ovako nesto.Ako je napolju temperatura vazduha 10'C,a mi se krecemo brzinom od 100 km/h,temperatura vazduha koja "nalece" na nas iznosi MINUS 5

Jeste za golog coveka.

Ja juce bio malo na Goliji, nekih 100tinak km prosao. Kad sam bio negde na oko 800m nadmorske visine bilo inje po drvecu, negde oko 2 stepena, a vec kad sam izasao na iznad 1000 bilo je i leda i po malo snega. Temperatrura -2. Kaciga, podkapa, duks trenerka i preko jakna sa zimskim uloskom, zimske pantalone, polu duboke cipele. Jedino mi se cukljevi na nogama malo smrzli. Nema zime za gola coveka :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Juce sam i ja krenuo u posetu prijateljima u Temerin preko Perleza i Titela a nazad preko Fruske gore. Malo mi je bilo hladno po prstima (lose rukavice) a ustalo je odradila oprema. Za tih 220km sreo sam dva motora i to u lokalu nekih mesta. Brzina mi je bila 80-100km/h i meni je bilo super ali se motor u povratku malo vise hladio nego sto je potrebno pa je hteo i da se ugasi na leru! Mozda sezona nije gotova ali ja necu vise voziti sem po gradu! Moja granicna teperatura za put bi bila oko 15-ak stepeni!

p.s. Protiv magljenja vizira ima sprejeva (ja koristim krpu protiv magljenja) a i nekih narodnih umotvorina ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1221 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno, talijansko prdekalo za grad, debeli nindza

U subotu nosio Hilti za Temerin i u odlasku (oko 16h) je bilo ok, ali u povratku 20 i 30h kad je temperatura spala na 3 stepena sam se smrzo po propisu, nije mi bilo hladno ispod jakne i pantalona sa uloškom ali na rukama i ispod kacige je bio sibir. Jble me letnje rukavice i pamučna potkapa. Morao sam odma u kadu na odmrzavanje :D. Naravno u povratku je odluka bila Šekspirovska, voziti brže da kraće traje i bude malo više zima ili voziti sporije pa duže traje i bude malo manje zima, naravno odlučio sam da kraće traje ali kad sam ušao u NS obradova me gradski smog i porast temeprature od 1-2 stepena. Ne odustajem do prvog snega , mada razmišljam dali me rame i zglobovi bole od hiltija ili hladniće..... :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Ovo mi je prva godina voznje motora, pa i prva iskustva sa hladnocom. Oprema nije bas najadekvatnija ali s obzirom da su mi relacije dosta kratke, za sad mi hladnoca kisa i grad nisu predstavljaliu nikakav problem. U stvari, zao mi je sto mi posao nije bar malo dalje, jer svo to oblacenje za svega par kilometara voznje ne opravdava dovoljno ulozeni trud. Priznajem da me to malo smara. Sledeci problem je vizir koji mi se magli i uvek moram da ga drzim otvorenog na prvom zubu. Moracu da nabavim antifog. Najgore mi je rukama... letnje rukavice + skinuo sam one nesrecne prefarbane bele stitnike za ruke sa TA da ih presmirglam i ponovo ofarbam. Inace, kad sam dovoljno utopljen pruza mi veliko zadovoljstvo da vozim motor i po hladnoci. Ne zato sto se dzekiram, vec zato sto je lep osecaj prkositi vremenu.

Znaci, nabavka normalnih rukavica i antifog vizira i nema za mene zime. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8165 postova

Za vikend sam bio na Kopu (autom). Bilo je -4C, ali na povratku u Brusu sam video kolonu od 4 cross motora kako cepa ka vrhu planine.

 

To je duh! Moji saputnici su slusali uzdahe za motorom :D :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Vecina kaciga nema unutrasnju masku tako da je ovo spas http://www.louis.de/_409e8fb59c15b1a387b8adb325aa781dfa/index.php?topic=search&searchterm=20012133&cmd.x=0&cmd.y=0

Rec je o tome da mi se stvarala kondenzacija,velika razlika u temperaturi i pored anti fog unutrasnjeg vizira.

Juce isprobano na +3 ,radi za sve pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Vecina kaciga nema unutrasnju masku tako da je ovo spas http://www.louis.de/_409e8fb59c15b1a387b8adb325aa781dfa/index.php?topic=search&searchterm=20012133&cmd.x=0&cmd.y=0

Rec je o tome da mi se stvarala kondenzacija,velika razlika u temperaturi i pored anti fog unutrasnjeg vizira.

Juce isprobano na +3 ,radi za sve pare.

 

 

Ja imam ovo samo shto nije kozno, radi takodje za sve pare a kragna moze da se upashe u jaknu!!! Nema vetra ni na 100 na sat probano do 10c nisam imaopriliku josh da vozim po hladnijem vremenu

 

http://www.louis.de/_4025f1c49fe1ebc24b24f793d5df38aa09/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=185&wgr=810&list_total=41&anzeige=0&page=0&artnr_gr=20011921

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Vecina kaciga nema unutrasnju masku tako da je ovo spas http://www.louis.de/_409e8fb59c15b1a387b8adb325aa781dfa/index.php?topic=search&searchterm=20012133&cmd.x=0&cmd.y=0

Rec je o tome da mi se stvarala kondenzacija,velika razlika u temperaturi i pored anti fog unutrasnjeg vizira.

Juce isprobano na +3 ,radi za sve pare.

A sta ovaj dodatak radi? Skrece pare napolje iz kacige? Da li jednako radi posao i sa podkapom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Vecina kaciga nema unutrasnju masku tako da je ovo spas http://www.louis.de/_409e8fb59c15b1a387b8adb325aa781dfa/index.php?topic=search&searchterm=20012133&cmd.x=0&cmd.y=0

Rec je o tome da mi se stvarala kondenzacija,velika razlika u temperaturi i pored anti fog unutrasnjeg vizira.

Juce isprobano na +3 ,radi za sve pare.

A sta ovaj dodatak radi? Skrece pare napolje iz kacige? Da li jednako radi posao i sa podkapom?

Da,bas to.Ja nosim zimsku podkapu windfilter,koja ide preko nosa i maska usmerava vazduh nadole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Najnize 15C. Bajk mi je odavno u garazi.Volvo odradjuje posao :)

U pitanju je zadovoljstvo a ne posao ali nismo svi isti tako da ne uzivamo svi u istim stvarima.Uglavnom svi mi imamo po auto  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Vecina kaciga nema unutrasnju masku tako da je ovo spas http://www.louis.de/_409e8fb59c15b1a387b8adb325aa781dfa/index.php?topic=search&searchterm=20012133&cmd.x=0&cmd.y=0

Rec je o tome da mi se stvarala kondenzacija,velika razlika u temperaturi i pored anti fog unutrasnjeg vizira.

Juce isprobano na +3 ,radi za sve pare.

 

 

Ja imam ovo samo shto nije kozno, radi takodje za sve pare a kragna moze da se upashe u jaknu!!! Nema vetra ni na 100 na sat probano do 10c nisam imaopriliku josh da vozim po hladnijem vremenu

 

 

 

 

Tu ces mozda pri hladnijem vremenu imati problema sa kondezacijom,ne usmerava vazduh van kacige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Sto se tice magljenja vizira,ucite na tudjim greskama  :),ja sam moj anti fog posle godinu dana oprao sapunom,rekoh nije agresivan i bacio sam taj antifog  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Vecina kaciga nema unutrasnju masku tako da je ovo spas http://www.louis.de/_409e8fb59c15b1a387b8adb325aa781dfa/index.php?topic=search&searchterm=20012133&cmd.x=0&cmd.y=0

Rec je o tome da mi se stvarala kondenzacija,velika razlika u temperaturi i pored anti fog unutrasnjeg vizira.

Juce isprobano na +3 ,radi za sve pare.

 

 

Ja imam ovo samo shto nije kozno, radi takodje za sve pare a kragna moze da se upashe u jaknu!!! Nema vetra ni na 100 na sat probano do 10c nisam imaopriliku josh da vozim po hladnijem vremenu

 

 

 

 

Tu ces mozda pri hladnijem vremenu imati problema sa kondezacijom,ne usmerava vazduh van kacige

 

Pa meni kaciga ionako ne dohtuje 100% poshto nije neka extra, tako da kaciga malo pushta vazduh (+izgubio sam ono malo parche mrezice shto ide isod brade) a imam ispod podkapu i ovo govan*e tako da sam ok pri brzinama do 100 shto se tiche vetra. E  sad na semaforu se trudim da ne izdishem velike izdahe a i malko odshkrinem vizir po gradu (do 40kmh) jer onda moze da bude i vruce sa svim ovim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja