Jump to content

Moto Zajednica

TRK 251 Benelli

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
Pre 9 sati, sasa ns 1 je napisao:

probao skoro 251 jedno 200 metara sa 35 na sat.Tolko vibrira da je meni lično to nepodnošljivo.Gazda mi kaže da s to normalno pri manjoj brzini.

To je jedan od njegovih problema a vlasnici kažu da se dosta ublaži zamjenom tvorničkog malog lančanika od 13  sa drugim od 14 zuba 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Za jedan cilindar se očekuje vibriranje...normalna stvar kod svakog jedno i dvocilindraša. Veće vibracije se očekuju u periodu razrade agregata što je opet normalna stvar. Ovde svi neki nobless vozači :D 

 

@Jim Goose sa menjanjem zupčanika ne sređuje se nešto preterano vibracija, dobija se malo rasterećenje agregata na pravcu. Kod 502X se sa takvom postavkom umanjuje oko 600 obrtaja ali se gubi na snazi pa se dešava da se mora maalo više dodavati gasa na preticanju dok na kuziranju ide rasterećenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
ja sam vozio malo motora  do sad a od 2 cilindra versis,ali ovo vibrira previše, jedno 100 puta više od versisa ali samo na maloj brzini sam probao da napomenem.
Ja sam dosta dvocilindraša vozio od nižih pa do 1000cc. I svi se slično ponašaju samo je jedina razlika u kubikaži u odnosu kad se vibracije pojavljuju.

Možda je malo bezvezno pojašnjenje ali kad se frekfencija rama i agregata pogodi vibracije se smanjuju a to je uslovljeno jačinom agregata i naravno sistemom izrade.
Neki proizvođači koriste dosta delova za ublažavanje vibracija pa to sve bude dosta bolje, naravno tu ide i cena.
Recimo Ducati obilato koristi čičak traku ispod oklopa kako bi ublažio škripanje plastike od vibracija. Gumirani šrafovi i podloške...sve je to klasika za te agregate.

Nekom se sviđa nekom ne...nakon ovoliko godina nekako mi je dva cilindra ok. Volem da se brinem dok vozim

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Vibrira li vise od Dominator 650 ?
Hehehh to su opasno velike razlike u agregatima. Dominator je ozbiljna mašina koja se po mom mišljenju ne vozi po asfaltu toliko koliko offroad. A vibracije na 251 su sigurno slabije jer nema tu snagu. Dok ne vidiš i ne probaš ili dok ti neko od vlasnika ne pojasni ne možeš steći pravu sliku.
Ono što je sigurno jeste da to nisu vibracije koje bubrege odvaljuju i da se one pojavljuju na određenim brzinama...tako da se mogu kontrolisati.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd Zemun Retenzija
  • Motocikl: Benelli TRK 251

Zdravo,

Kupila sam TRK 251 pre mesecak dana.

Jos malo imam polaganje za A kategoriju pa cu moci da podelim neka iskustva posle malo duze voznje.

 

Ono sto za sada mogu da kazem je da motor dolazi prakticno go. Sem zadnjeg nosaca kofera i ABS-a (koji se kod nas ne prodaje sa dugmetom za iskljucivanje) nema nicega. Centralni stend bi zaista bio super, ali nema ni toga.

 

Seba je radio donje kras barove i nosace za kofere sa pripremom za Givi kofere. Izuzetno zadovoljna saradnjom i svaka preporuka.

 

Isto bih da napomenem da Benelli nema prakticno nikakve dodatne opreme za TRK 251. Npr htela sam da uzmem rezervno sediste da bih ovo koje je na njemu modifikovala malo :) ali nemaju ni to, tj po njihovim recima "trenutno nije dobavljivo".

Trebate to imati na umu.

 

Sem toga motor je odlican! Provozam ga po parkingu i oko zgrade dok ne stigne dozvola i s obzirom da sam pocetnik mogu da kazem da je izuzetno udoban i upravljiv. Polagacu na MT-07 i razlika je da je 251 centar tezista mnogo visi nego na MT-07 pa se 251 cini tezi.

Pored toga kontrole mi se mnogo vise svidjaju na mom 251, kvacilo i prednja kocnica su mnogo laksi, ali je menjac na Yamahi dosta bolji, cini mi se.

 

Takodje pri vecoj brzini osecaj je puno bolji na 251 nego MT-07. 251 zbog vizira i oblika mnogo lepse klizi kroz vazduh, dok na nejkedu vetar bas udara. 

 

:) Dakle TRK je super! I pored toga sto nema dodatne opreme, a ni osnovne opreme, opet bih se odlucila za njega.

Kvalitet mi se zaista dopada, cvrst je i stabilan, prelep mi je, udoban je, ima USB uticnicu na super mestu (cula sam da se zale na poziciju na 502, ovde je na sredini i zaista je odlična), nosivost mu je 190kg sto je odlicno, mali je potrosac i ima rezervoar od 18l!

 

Jedva cekam prvo duze putovanje!

 

Usput, probna dozvola ne vazi u Grckoj.

IMG_20220524_190935.jpg

IMG_20220521_083031.jpg

IMG_20220507_134025.jpg

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Pozdrav, nek je srecna kupovina i da se navozas sa njim sa sto vise bezbednih kilometara. 

 

Hvala na ovako opsirnom odgovoru. Izgleda super motor. Steta sto u toj klasi ne dolazi sa jos malo opreme, onda bi bio pun pogodak. Pogotovo kad se pogleda Zontes koji je nesto suplji ali i jaci i sa vise opreme  Jos se klackam izmedju novog i polovnog. Nesto mi je skupo 4300e bez ikakvih dodataka. Dok se opremi sa nekim koferima i dodacima, dodje do nekih 5000e. 

 

Srecno na polaganju pa da cujemo i iskustva kad ga provozas na dalje puteve:D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

"Kupila sam TRK 251 pre mesecak dana" 

Neka ti je sa srećom i da te veliki mališa lepo služi ! 

 

Izabrala si boju koja se sviđa mojoj supruzi dok ja vučem na crveni a pošto sam prošle nedelje išao do Benelli salona - tako da vidimo na kraju šta će da bude !

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd Zemun Retenzija
  • Motocikl: Benelli TRK 251
On 6.6.2022. at 23:17, Jim Goose je napisao:

"Kupila sam TRK 251 pre mesecak dana" 

Neka ti je sa srećom i da te veliki mališa lepo služi ! 

 

Izabrala si boju koja se sviđa mojoj supruzi dok ja vučem na crveni a pošto sam prošle nedelje išao do Benelli salona - tako da vidimo na kraju šta će da bude !

 

 

Hvala puno! :))

Iskreno, mislim da je crvena bolja od ove, ali je nisu imali u ponudi kada sam ga kupovala kao ni belu koju sam u sustini htela. Ova siva mi je bila "treca sreca" hah, ali sam i dalje zadovoljna.

I dalje gledam druge motore i iskreno sto vise gledam, sve sam vise zadovoljna ovim smojim. 

Najveca mana mu je sto nemaju ništa od opreme. Proverite kod njih. Ako ih vise nas pritisne, mozda krenu da nabavljaju. Za sada kao sto gore spomenuh ni sediste nemaju za zamenu.

 

Sad sam ga vozila po parkingu, da ga malo "izluftiram" i vuce super, nasla sam tu mesto gde moze da se zgazi gas da se prodje par brzina i bas je dobar. Nisam ocekivala da ima tako fin potisak. Bas brzo ubrzava i ako se ne pazi hoce da podize prednji tocak.

 

Hvala jos jednom i srecno i vama dvoma sa kupovinom! :))

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

I na kraju ništa od Trk 251 ,,, mnooogo se zakompliciralo , diler me zvao pre nedelju dana i eto zbog situacije u Ukrajini motor može da naruči ali uvjeti kredita su drugačiji i bla bla bla

Žao mi sto tako ispada ali eto , visa sila

Elem , do godišnjeg ostaje još mesec i sve nedelje tako da odlučujem da malo utegnem mog Burgija i ako Bog da eto mene u Srb na dva točka .... 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1843 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, Jim Goose je napisao:

I na kraju ništa od Trk 251 ,,, mnooogo se zakompliciralo , diler me zvao pre nedelju dana i eto zbog situacije u Ukrajini motor može da naruči ali uvjeti kredita su drugačiji i bla bla bla

Žao mi sto tako ispada ali eto , visa sila

Elem , do godišnjeg ostaje još mesec i sve nedelje tako da odlučujem da malo utegnem mog Burgija i ako Bog da eto mene u Srb na dva točka .... 

 

 

 

 

Bitno je da imaš dva točka :) sretan put!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK 251

Pozdrav,

Jeste da niko nije pisao par meseci ali ja da iznesem svoje iskustvo posle godinu dana koriscenja Benelli TRK 251, možda nekome bude od koristi. :) Sto se tice opreme za njega ima da se kupe jedino sva tri kofera. Sto se tice stitnika za ruke preko Ali-ja mogu da se kupe stitnici od TRK 502 (odgovaraju potpuno) ali moraju da se uzmu i tegovi ruckica za TRK 502. Vizir je mogao biti malo visi, ja sam visok oko 185cm i vetar mi udara u ramena i iznad. Položaj nogu mi je skroz ok, ne udaraju nigde. Sto se tezine motora tice po specifikaciji je ukazano nekih 175kg sa svim tecnostima. Osećaj je da je motor izuzetno lagan, lak je za manevrisanje u mestu (ne oseća se težina pri guranju motora, i kada stoji na semaforu nema problema da se sadrži). Vozi se izuzetno lako, veoma je upravljiv. Maksimalno sam ga vozio 145km/h i pri toj brzini vetar je nepodnošljiv a i motor radi na visokim obrtajima (preko 8000). Optimalna brzina mu je 100-120km/h (6000-7500 obrtaja) i vetar je podnosljiv. Ono sto ja vidim kao "problem" je ubrzanje. Veoma sporo ubrzava pa se kod preticanja mora dobro proceniti situacija i pripremiti motor jer nema mesta za gresku (pogrešno sam procenio malo cu dodati gas pa cu preteći, toga nema). Vibracije su bile jake na početku, u fazi razrade, dok se smanjuju kako se vise vozi. Do sada sam 3 puta isao na grupne voznje i nisam imao nikakvih problema da ispratim motore koji su bili od 500cc pa do 1200cc s tim da je bio normalan tempo voznje i brzina se nije prelazila 130km/h. Kao manu bih izdvojio plastiku odnosno kvalitet izrade, na 3500 obrtaja ima odredjene vibracije koje umeju da iritiraju ali meni lično to ne smeta. Maksimalno sam u jednom danu predao oko 450km i sto se mene tice sedište je moglo da bude malo mekse. Do sada sam presao preko 5000km i veoma sam zadovoljan. Sva tri kofera su mu dovoljno velika da moze da se spakuje sve sto je potrebno za putovanje od par dana. :)

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd Zemun Retenzija
  • Motocikl: Benelli TRK 251
Pre 22 sati, T1e9s8h8a je napisao:

Pozdrav,

Jeste da niko nije pisao par meseci ali ja da iznesem svoje iskustvo posle godinu dana koriscenja Benelli TRK 251, možda nekome bude od koristi. :) Sto se tice opreme za njega ima da se kupe jedino sva tri kofera. Sto se tice stitnika za ruke preko Ali-ja mogu da se kupe stitnici od TRK 502 (odgovaraju potpuno) ali moraju da se uzmu i tegovi ruckica za TRK 502. Vizir je mogao biti malo visi, ja sam visok oko 185cm i vetar mi udara u ramena i iznad. Položaj nogu mi je skroz ok, ne udaraju nigde. Sto se tezine motora tice po specifikaciji je ukazano nekih 175kg sa svim tecnostima. Osećaj je da je motor izuzetno lagan, lak je za manevrisanje u mestu (ne oseća se težina pri guranju motora, i kada stoji na semaforu nema problema da se sadrži). Vozi se izuzetno lako, veoma je upravljiv. Maksimalno sam ga vozio 145km/h i pri toj brzini vetar je nepodnošljiv a i motor radi na visokim obrtajima (preko 8000). Optimalna brzina mu je 100-120km/h (6000-7500 obrtaja) i vetar je podnosljiv. Ono sto ja vidim kao "problem" je ubrzanje. Veoma sporo ubrzava pa se kod preticanja mora dobro proceniti situacija i pripremiti motor jer nema mesta za gresku (pogrešno sam procenio malo cu dodati gas pa cu preteći, toga nema). Vibracije su bile jake na početku, u fazi razrade, dok se smanjuju kako se vise vozi. Do sada sam 3 puta isao na grupne voznje i nisam imao nikakvih problema da ispratim motore koji su bili od 500cc pa do 1200cc s tim da je bio normalan tempo voznje i brzina se nije prelazila 130km/h. Kao manu bih izdvojio plastiku odnosno kvalitet izrade, na 3500 obrtaja ima odredjene vibracije koje umeju da iritiraju ali meni lično to ne smeta. Maksimalno sam u jednom danu predao oko 450km i sto se mene tice sedište je moglo da bude malo mekse. Do sada sam presao preko 5000km i veoma sam zadovoljan. Sva tri kofera su mu dovoljno velika da moze da se spakuje sve sto je potrebno za putovanje od par dana. :)

Hej, hvala ti na vremenu i iskustvu! Svaka rec znaci, bas nema mnogo o ovom motoru na netu. 

 

Ja juce polozila, nadam se da cu sutra vozacku podici pa da ga provozam malo. Stoji mi 3-4 meseca, pravi mi zazubice, otrovah se gledajuci ga! Haha

Hoces li ga zadrzati? Kako ti se pokazala potrosnja?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli TRK 251

Cestitam.:) Da da, ne planiram da ga menjam sigurno Jos dve godine dok ne stekne iskustva, imao sam do sada par situacija gde me je sačuvao samo zahvaljujuci tome sto nije bio tezak i sto nema preterano snage.:) Tako da planiram na njemu Jos neko vreme da "pecem zanat" pa cu lako zameniti za nesto od 500-600cc.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd Zemun Retenzija
  • Motocikl: Benelli TRK 251

Isti je i moj plan. :)

 

Usput, htela sam da se nadovezem na ono sto sam pisala gore o njoj.

 

Juce sam provela 5-6 sati na sedistu bila do Fruske Gore i vozikala se oko naokolo i moram da kazem da ima VIBRACIJA. Motor vibrira. Za dva dana sam je izvozala oko 500km i primetila sam da su vibracije manje na putu do kuce sa Fruske Gore.

 

tako da smanjuju se, ali mislim da nikada nece ici kao neki bolji.

 

o kakvim vibracijama govorimo:

- ne trnu ruke ili prsti posle 5-6 sati voznje

- ne trnu noge

- ne trne zadnjica

Nista ne trne od vibracija, ali su prisutne.

 

Sto se snage tice, kako T1 kaze za njegovu, nema je na pretek, ali sam prestigla par kamiona i automobila pri brzini od preko 100km/h. I da, nije da poleti, nego brunda i ubrzava. Lenja je, moze se reci.

Kada se polazi, prilikom ukljucivanja npr, uspela sam da je startujem kada mi je trebalo i to sasvim zadovoljavajuce, da mi ne bude neprijatno. Govorim o starom putu za Novi Sad, tamo jurcaju i ukljucila sam se nekoliko puta bez problema, bez da me vozila sustizu.

Pretpostavljam da za neke ludorije mozda ne bi bila interesantna, ali po meni sasvim prakticna.

 

Vizir je nizak. Narucila sam na wish-u neki sa metalnom kopčom i jastuk za sediste :D.

Tako da dosli smo i do sedista, volela bih da je mekse i sigurno cu uraditi nesto po tom pitanju, bilo DIY ili da mi neko odradi. Za sada jastuče. :D

 

I to je to od prilike...

 

Da li bih je opet kupila?

I dalje da. :)

 

Promenio član Sky.911
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
On 7.9.2022. at 22:29, Sky.911 je napisao:

Isti je i moj plan. :)

 

Usput, htela sam da se nadovezem na ono sto sam pisala gore o njoj.

 

Juce sam provela 5-6 sati na sedistu ......

 

Pozdrav Sky.911 , jesi li mu računala potrošnju ? 

Ja sam čitao kod ovih Italijana da im troši oko 3 litre pa sad često uspoređujem sa moji Burgerom , ljetos nakon putovanja sa istim ispalo je da je trošio 3,5 L/100 a ipak je 400 kubika i dosta teži od Trk-a 

Pitanje za vibracije ; na kojoj brzini i pri kojim obrtajima su naj izraženije? 

Pitam jer ja obično idem brzinama od 90-110 kmh , to mi nekako naj vise pase i ne umara me. 

 

Vidiš , ja i dalje obilazim okolo Trk-a kao lija oko vruće kaše , baš mi zapeo za oko

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Evo istine o TRK 251 koga interesuje.

Vozim već 25 godina i imao sam razna iskustva.Zašto sam prošle godine kupio nov TRK 251.

Prvo počelo je gorivo da poskupljuje pa mi je na autu potrošnja od 5,5 -6 litara benzina bila nepodnošljiva za plaćati a svaki dan predjem do 70 kilometara. Trebao mi je mali – veliki motor koji nema puno troškova i ulaganja a da mogu svaki dan da se vozim i da ne razmišljam o gorivu već samo kažem sipaj pun. Volim touring enduro stil motora jer volim da izađem i u prirodu pa sam birao takav model.

Od svih motora koje sam gledao prošle a i ove godine i upoređivao sve od cene do izgleda i kvaliteta delova Benelli je bio opet na prvom mestu. Moje mišljenje je da je Zontas kvalitetnije urađen ali kad putujete bitno je da imate što manje nepotrebne elektronike jer vam to NETREBA za vožnju i uživanje a može da vam pravi veliki problem. Na primer na Zontasu čep za gorivo se otvara električno, sedište isto šta ako je loš akumulator ili negde nešto zeza mogu samo da obijam negde i napravim šou ili da zeza pritisak u gumama pa da mi stalno blica ili pišti da treba da doduvam gumu.

Nekad su najbolje stvari najprostije. Sa Benelijem sam malo napravio pakt sa đavolom J

Prvo loše mane:

KOČNICE – Ako kupujete motor uvek gledajte da su poznati proizvođači Brembo ili nissin.

Na Trku 251  imate obične kočnice njihov ABS računajte kao da nemate i tako da vozite ovaj motor, pali se i kad treba i kad netreba mada više kad netreba. Kad je trebalo nije se uključio i umalo da nastradam jer je jedna budala zbog psa u drugoj traci na brzoj magistrali zakočila u mestu. Kočnice pre polaska na vožnju uvek par puta stisnuti da krenu da hvataju ili proveriti ako je bilo vlage da prednja ne počne da štopuje u mestu pa ako je klizavo da vas ne obori na asfalt.

Isto su zaključili i u inostranstvu u nekim testovima kad su ih vozili iskusni vozači.

Vibracije – ja sam se i navikao pa ih i ne osecam a nekad mi deluje malo kao sitna masaža ali nista posebno kao i svi jednocilindraši u tim kategorijama. Ono što je meni smetalo najviše jesu da se na 6000 i 8000 obrtaja retrovizori tresu da prave troduple slike pri vožnji,  a noću je to tek problem jer ne znate gde vam se vozila nalaze i koliko su daleko od vas!!!

Normalno čuje se i malo plastika od vibracija ali to se može srediti ali nediram ništa jer je pod garancijom.

Motor nije baš najbolje izbalansiran – Ovaj motor sam vozio bez rol bara i pri brzini od 120 km na sat hoće da pleše napred da mislite da će te izgubiti balans i da će te pasti tek kad sam mu stavio rol bar napred znači dodao par kila sad je OK i mogu da vozim do kraja gasa.

Mana fabrička malo je kriv metalni nosač table i vizira, ne primetite dok se ne zagledate ali to je na svima kojima sam video.

Elektro instalacija je na nekim mestima na izvolte za vlagu nije baš zaštićena bužirima.

Jedna od mana je da su raniji modeli znali da se motor ugasi u vožnji u nižim obrtajima.Navodno to su rešili i sad ovi nemaju problem, Laž nisu rešili. Meni se desilo 3 – 4 puta da mi se ugasio ali sam opet na dugme stisnuo i odmah se upalio ponovo i nastavio sam.

Menjač je i dalje malo grub posebno ubacivanje iz 1 u 2 (Nekad upadne u ler pa te iznenadi kako nije u drugoj) isto tako kad hoćete da prebacite iz 2 u ler (preskače u prvu i obratno tako da na semaforu nekad nekoliko puta tražim ler).

Vizir: samo estetika ne štiti skoro pa ništa ali ja se navikao i nesmeta mi previše.

 

To bi bilo to od mana.

Pozitivne stvari:

IZGLED - svi misle da je 600 kubika i izgleda mi veći i od honde sb 500x uživo. Jedan od najboljih dizajna izgleda za ovu kategoriju a sad su isti izgled primenili i na QJ SRT 800 i Benelli TRK 800.

Svima se sviđa izgled i ne mogu da veruju da je 250 kubika i ne zaostaje za 500-600 kubika osim na auto putu kad razvuku brže od 130-140 na sat.

POTROŠNJA: 3,2 litre najmanja, normalna 3,5 litre (Grad) 3,8 da divljate po gradu ima odziv gasa odličan.

Cena – sa nosačima kofera orginal, tri orginalna kofera alu, rol bar i štitnici ruku 5200 evra ne može jeftinije i spremni za put.

Drugo uzeo sam nov zato što kad kupujete ovakve motore manje kubikaže obično kod nas su vozili ljudi koji bi da ga gaze 200 pa unakaze motor da na kraju se pitate koliko još života ima u njemu.

Cena novih delova za njega je smešna za sve skoro tako da vam nije žao da date pare za bilo šta naspram većih motora kod kojih dobar dan je već 50 evra.

ZVUK: Fenomenalan kao da je 600 kubika, mada mi malo postaje bučan za uši.

TROŠKOVI: Registracija najminimalnija 11000 dinara, nov je nema šta da menjate kao kad bi kupili polovan motor.

REZERVOAR: 17(mada pisu 18 tesko  oceniti) litara ladno 450 km. Svetla super, pokazivači pravca na plastici napred prva liga uklopljeno, displej sve najbitnije se vidi lepo i po jakom suncu i noću boje najprostije.

 LAGAN za vožnju, položaj je odličan i za višlje vozače, sedište mi je u početku bilo malo tvrđe ali sam se navikao vremenom tako da mi preterano nesmeta, namestim se kako mi odgovara a i više volim da je ovako nego mekano.

Nisam vozio suvozača ali mislim do 100 km nije problem za dalji put bio bi slab. Auto putem do 100 km već posle toga me smara vožnja i izbegavam.

Za dalji put jedino vi sa koferima i da izbegavate auto puteve i nije problem.

Meni je 90% vožnje Beograd i okolina i hteo sam da se vozim svaki dan a da nekukam za troškove i da mi motor ne izgleda kao skuter ili neki mali i to sam sa ovim postigao.

Znam da su nam svima gladne oči za većim motorima ali morate da rešite šta želite, imao sam pare da kupim i veći motor imam i sad ali samo kad pomislim na gorivo da bih potrošio do 300 evra više godišnje i minimum 50 evra skuplja registracija zakočim. Za te pare odem na godisnji J.

Da li je za početnike – jeste svi smo počinjali sa svakakvim motorima tako da bi trebalo da vežbaju i na ovakvim ne savršenim da znaju da sačuvaju glavu a ne da sednu na perfekt neki pa da se precene na nekom lošijem i ubiju se bezveze.

Da li bih ga ponovo kupio – pa već sam ga kupio neću dva puta kupovati isti motor J

U svakom slučaju vredi sve novce pravi motor za našu finansijsku situaciju.

U svakom slučaju ako sumnjate više od pola azije i južna amerika voze motore od 250-300 kubika i putuju na velike daljine sa njima.  

 Ne znam da li sam nešto propustio.

Pozdrav,

 

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja