Jump to content

Moto Zajednica

Novi Moto Guzzi V100 Mandello

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Predstavljen na lanskoj EICMA-i u Milanu. Prvi motor na svijetu kome se automatski prilagođava aerodinamika - izbacuje "flapsove" slične onima na avionu, i podiže ili spušta vizir. Također prvi Guzzi sa ABS-om za krivine.

 

 

Guzzi Mandello V100.1.jpg

Guzzi Mandello V100.2.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Meni se opasno sviđja, lep je skroz, sviđa mi se što nije svemirski dizajn već malo konzervativniji, više vuče na kraj 90tih i početak 2000tih, deluje udobno i funkcionalno što je bitno za ovaj tip motora, i.... ....i NAJZAD su Guzzisti napravili neki kršten agregat i stigli u 21vek :)

 

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Погонска јединица обећава. Ја сам пробао V85TT  и много ми се свидео. Овај са још додатних 20кс ће бити бомбоница, а дизајн је супер. Првом приликом ћу да га пробам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
11 minutes ago, СајберГастарбајтер said:

Погонска јединица обећава. Ја сам пробао V85TT  и много ми се свидео. Овај са још додатних 20кс ће бити бомбоница, а дизајн је супер. Првом приликом ћу да га пробам.

Jedino što još nigdje nije objavljena težina, ovo bi moglo biti pomasivno.

 

Na stranici švicarskog zastupnika ima i kratki video - trailer:

 

https://www.ofrag-retail.ch/de/moto-guzzi-v100-mandello-technische-daten-videos-bilder-accessoires-preise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS

Guzzi je za mene bio jedini motor (plus od japanaca Kawa GTR1000) koji bi ikad došao u obzir pored BMW-a, ali ima jednu veliku manu: ko će to održavati???

 

Nabavka dijelova uopšte, a pogotovu za one dosta rijetke modele koji se meni sviđaju (1000 SP II i III, ili policijski 850 kog je naša murija imala) nije jednostavna ni na Zapadu, a kod nas na Balkanu mislena imenica :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Не био лењ, звао сам заступника и тек ће бити доступан можда од новембра 2022 у Западној Европи. Рекао ми је да га позовем за недељу, две јер ће имати можда информације о оквирној цени.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 752 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

@FFBikerSar u Tuzli i Sarajevu se prodaju novi, valjda su se trgovci potrudili da obezbjede neki pristojan servis.

Prije dedsetak godina u Sarajevu upoznam momka koji je vozio Moto Guzzi California 1000, kao i ja u tom periodu.

Iz Sarajeva je a ima je italijansko ime i prezime i tih godina je vozio Guzzi motore. Da i ga slučajno poznaješ? Ja sam mu zaborvio ime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 477 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
50 minutes ago, Guliver said:

@FFBikerSar u Tuzli i Sarajevu se prodaju novi, valjda su se trgovci potrudili da obezbjede neki pristojan servis.

Prije dedsetak godina u Sarajevu upoznam momka koji je vozio Moto Guzzi California 1000, kao i ja u tom periodu.

Iz Sarajeva je a ima je italijansko ime i prezime i tih godina je vozio Guzzi motore. Da i ga slučajno poznaješ? Ja sam mu zaborvio ime.

Ne, ne znam ga, ja sam se 2011 vratio iz inostranstva. Kod nas je do prije godinu-dvije bio salon koji je prodavao Aprilie i Guzzi-e, pa se zatvorio. Problem je sto ovih starijih modela koji mene interesuju ima uopšte malo.

 

Ja pratim redovno (dostupni su online) oglasnik njemackog casopisa "Tourenfahrer" (doslovno Turistički vozač), a pretplaćen sam već decenijama na MOTORRAD. Znam koliko se malo u njima inače pojavljuje Guzzi-a - i ako se pojavljuju, to je California, poneka Nevada, 850 T3, Le Mans, Mille GT, poneki noviji model, a ovi koji mene zanimaju možda 3-4 puta godišnje. Trenutno ima na mobile.de samo jedan 1000 SP II, na Autoscout 24 jedan policijski 850 T5 još sa okolopm i koferima, i tek nekoliko 1000 SP II i III kompletnih, još sa oklopom i koferima, da nisu uništeni preradama u cafe racere i scramblere. Od tako malo motora, ne može biti ni puno rezervnih dijelova kod "breakera".

A BMW K1100RS (koji sad vozim) i K1100LT (od kog većina dijelova paše) kao i K100 s kog dosta odgovara, ima na evropskim cestama još desetke hiljada - K1100 BMW vodi još uvijek kao postojeći model (ne oldtajmer) u BMW katalogu dijelova, pa se dosta dijelova još može i kao novi naći. Zato mi je nabavka Guzzi-a malo previše "lutrija". Čak i manji udes ili kvar može završiti s motorom mjesecima van pogona, dok se negdje, nekako, ne uspije pronaći dio.

 

Evo samo 2 u Njemačkoj, ima još par u Italiji (a od Talijana kupiti motor...)

Guzzi.jpg

Promenio član FFBikerSar
dodatak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

@Jupiter Али за комфор, не за брзину.. ако је истина шта овај тип каже да делује тако да смањи притисак ваздуха на возачa и сувозача.

Promenio član СајберГастарбајтер

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd
1 minute ago, СајберГастарбајтер said:

@Jupiter Али за комфор, не за брзину.. ако је истина шта овај тип каже да делује тако да смањи притисак ваздуха на возачa и сувозача.

Znam, znam, odgledao sam. Ima smisla. Prvo sam pomislio vidi ga što je ružan, liči na BMW, a onda mi se učinilo da ipak liči na Ducati, pa sam pomislio dobar je. :D Kako reče, napravljen za Stelvio. :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kaki je ovo TDM sa cilindrima icepanim sekirom? :D

 

Šalim se, sviđa mi se, kao i sve ostalo od Guzzija. Samo da ovlašćeni diler u SRB ima malo više entuzijazma.

 

Staviću ga na listu za kupovinu za oko 10 godina.

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Sa tolikom opremom, po toj ceni, trebalo bi ozbiljno da bude konkurentan, samo ga malo koci dizajn ali to je vec individualno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...kao omaž vazduhoplovnoj jedinici vojne mornarice. 1913 primeraka u njihovoj karakterističnoj boji (pomenutog roda i jednice), a brojka predstavlja godinu nastajanja. 

Marina Militare Aviazione Navale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nisam stigao da obiđem ceo sajam, pošto sam imao na raspolaganju samo jedan dan. Mandelo mi je nažalost promakao :( 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Konačno, sabrao utiske posle testa V100 Mandello modela. Agregat pun snage koje ima uvek i svugde. Malo vibracija, ništa previše. Zaštita od vetra odlična, udobnost onako, sedište tvrdo. Kočnice odlične, ogibljenje takođe dobro. Sve u svemu, okej motor. Cena možda malo prejaka.

 

U tekstu možete pronaći detaljan opis sa testa:

 

BJBIKERS.COM

Novo poglavlje su otvorili sa V85TT modelom koji se dobro pokazao, a zatim je na scenu stupio i V100 Mandello koji smo imali na testu

 

P.S. Tokom testa se na donjoj dekli pojavilo malo kapanje ulja. Nismo rešavali odmah, jer nije bilo kritično, rešili su nakon što sam vratio motor sa testa. Uzrok, jedan O-Ring je bio uštinut ili slično. Istraživao sam malo, nije bilo žalbi. Otvarao Piaggio servisni protal, nema opoziva zbog toga, tako da verovatno nije učestalo i PGS jednostavno nije imao sreće da se na testnom motoru zalomi takav problem. Nisam mogao da ne napišem tu opasku, jer se dogodila. 

 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Videh danas po Bg u dva navrata nov policijski Guzzi ali nisam potpuno siguran koji je model. Far mu je upravo ovakav ali zbog kofera I fluo nalepnica nisam prepoznao model. 

Bas cu da obratim paznju

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Guzzi saobraćajne policije?

Intetesantno...i vojska je uzela BMW...nije mi poznato da je srpska policija imala to ikada.

Sumnjam da je ovaj, to bi eventualno mogao da bude Norge.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 371 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Ne, baš Mandela, video ga na skupu u Beloj Crkvi i popričao sa policajcem. Kaže dobili ih na probu, razmatra ih policija jer su cenovno su daleko ispod Rt-a a po njemu i u kvalitetu i voznim karakteristikama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja