Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
BILLYSCRASHHELMETS.CO.UK

Which crash helmet manufacturer makes the safest helmets? We analyse SHARP data to find the...

 

evo ako se oslanjamo na sharp. Ipak su ti agv i shoei no1, al vidim da ti se i nolan i caberg provukli u top 10 najboljih kaciga svih modela za 2022 godinu. Eto ti parametra @Aleksandar85.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Nije sve u SHARP testu,kao sto nije sve ni u imenu proizvodjaca,cenu diktira brend,materijali unutrasnjosti,koje velicine pokriva skoljka itd.Taj SHARP konkretno je kritikovan svuda i previse puta do sad,jednostano drze se jedne procedure i kraj price,ne moze biti jedino merilo.Ako postoji i najmanja zabrinutost za sigurnost sa Flip kacigom uzmes FF i mirna glava bar sa te strane. A ko je ikad video na sta lice zakacke koje drze bradu na Flip kacigama (da ne bude zabune i sam je nosim) jasno mu je koji je nivo bezbednosti u odnosu na FF. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Pre 1 sat, Partiota je napisao:

 A ko je ikad video na sta lice zakacke koje drze bradu na Flip kacigama (da ne bude zabune i sam je nosim) jasno mu je koji je nivo bezbednosti u odnosu na FF. 

I to opet zavisi od modela kacige. Recimo kod LS2 Valiant2 te zakačke su metalne, jake i praktično neuništive, dok su, recimo kod moje prethodnih kaciga HJC i Kappa bile plastične.. Naši stari su ranije govorili: "Ako ne znaš šta je dobro, pitaj šta je skupo". Generalno, često to i bude tako, ali u današnje vreme, kad svi robujemo brendovima, dobar procenat cene odlazi na značku... 

 

Glupo je kuditi ili hvaliti nešto što nisi lično testirao, u skladu sa tvojim potrebama, već samo na osnovu nekih recenzija ili članaka, gde retko ima objektivnih mišljenja, uglavnom su plaćeni, svi to znamo..

BILLYSCRASHHELMETS.CO.UK

We review the LS2 Valiant SHARP 4 star rated flip-up modular helmet and find out what owners and riders think of this thermoplastic modular crash helmet.

I ja sam se malo bavio time prošle godine kad sam bio u potrazi za novom kacigom, nailazio sam na potpuno suprotna mišljenja.

Fokus su mi bile  LS2 Valiant2, Shark Evo line i Scorpion Exo Tech. Sve su flip back , a razlika je u nijansama u svemu, osim u ceni...

Izabrao LS2, najjefiniju od njih  i nisam se pokajao ni sekund..

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 322 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
2 hours ago, Predator016 said:

I Generalno, često to i bude tako, ali u današnje vreme, kad svi robujemo brendovima, dobar procenat cene odlazi na značku... 

Upravo tako. Probao i ja to da objasnim ali nekima džabe pričaš.

 

Ako gledamo uloženo - dobijeno i tražimo kvalitetnu modularnu kacigu Valijant je apsolutni best buy , makar trenutno. I ne, nije to kaciga koja košta "sto evra" nego joj je cena nekih 270 eur. E sad kome jo to jeftino svaka mu čast. Ima tu na forumu gomila njih koji bi isključivo koristili Sena komunikaciju od 300+ eur iako odavno kinezi prve isto to po ceni od 50 do 100 eur. Ali jbg, piše Sena.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Testovi kaciga su samo smernica, neki pokušaj da se analogni, jak složeni svet smesti u nekakve tabele.

 

Primera radi, čitao sam tekstove da se pri kreš testiranju automobila koriste lutke, koje gabaritima odgovaraju prosečnom muškarcu (koliko je takvih uopšte?), i da žene, koje su lakše i niže od takvih lutaka, mnogo više stradaju u sudarima. Ali i dalje je to neki standard.

Plus testove rade ljudi, podložni korupciji i greškama. El na primer uhapšena direktorka Svetske banke, koja je lažno prikazivala privredni rast Kine...

I ko može da garantuje da će kaciga koja se nije slomila da zaštiti mozak, i da vozač neće doživeti kontuziju....

Najlakše je prodati roditeljima "lekove" za podizanje imuniteta kod dece, nekim ženama skupocenu kozmetiku, i nekim motoristima zaštitnu opremu za velike pare. A pitanje je koliko to sve ima smisla.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3975 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

S moje točke gledišta ima smisla jerbo ta oprema čuva moju glavu i moje tijelo.
Svatko neka odluči po svojoj savjesti i nemora nikog uvjeravati u svoj odabir.


Poslato iz dijaspore sa novog gejfona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

To je u redu. Nikad ne treba zanemarivati ni psihološki uticaj na vozača. Sve što pomaže da se čovek oseća bolje, vredi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tractorce XT660Z

Još samo da nađemo ono drvo i da oberemo novce, i sve smo se dogovorili  :moto1:

kako reče kolega, ako se mi osećamo bolje što kvariti, živeli !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer
On 17.2.2022. at 9:31, Predator016 je napisao:

I to opet zavisi od modela kacige. Recimo kod LS2 Valiant2 te zakačke su metalne, jake i praktično neuništive, dok su, recimo kod moje prethodnih kaciga HJC i Kappa bile plastične.. Naši stari su ranije govorili: "Ako ne znaš šta je dobro, pitaj šta je skupo". Generalno, često to i bude tako, ali u današnje vreme, kad svi robujemo brendovima, dobar procenat cene odlazi na značku... 

 

Glupo je kuditi ili hvaliti nešto što nisi lično testirao, u skladu sa tvojim potrebama, već samo na osnovu nekih recenzija ili članaka, gde retko ima objektivnih mišljenja, uglavnom su plaćeni, svi to znamo..

BILLYSCRASHHELMETS.CO.UK

We review the LS2 Valiant SHARP 4 star rated flip-up modular helmet and find out what owners and riders think of this thermoplastic modular crash helmet.

I ja sam se malo bavio time prošle godine kad sam bio u potrazi za novom kacigom, nailazio sam na potpuno suprotna mišljenja.

Fokus su mi bile  LS2 Valiant2, Shark Evo line i Scorpion Exo Tech. Sve su flip back , a razlika je u nijansama u svemu, osim u ceni...

Izabrao LS2, najjefiniju od njih  i nisam se pokajao ni sekund..

 

 

Koju veličinu Valiant II kacige nosite, i koji vam je obim glave? Meni je obim glave 60 cm i kada sam probao L i XL učinilo mi se da je ova veća OK. Jel to malo manji kalup, ili je sunđerasta ispuna "mesnatija"...?  Znam da se, vremenom, sunđer malo ulegne pa ne bih voleo da mi posle "landara" oko glave. 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

I meni je obim glave 60 cm, a L veličina mi odgovara. Inače jesu sunđeri malo mesnatiji i deblji, pogotovo na obrazima. Nosim je više od godinu dana i nisam primetio da su nešto opipljivo ulegli.
Nije samo obim u pitanju, ima veze i oblik glave... Ovaj model je više za ovalnu glavu, bar sam tako ja skapirao..
Najbolje je da se proba, onda nema greške .

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Inače, ista je veličina školjke i za L i za Xl, samo je u unutrašnjosti razlika.

Meni je XL bila velika, mogao sam da okrećem glavu unutar kacige.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
On 17.2.2022. at 13:00, boza_kg je napisao:

Primera radi, čitao sam tekstove da se pri kreš testiranju automobila koriste lutke, koje gabaritima odgovaraju prosečnom muškarcu (koliko je takvih uopšte?), i da žene, koje su lakše i niže od takvih lutaka, mnogo više stradaju u sudarima. Ali i dalje je to neki standard.

 

Ovo apsolutno nije tačno. 

 

On 17.2.2022. at 13:00, boza_kg je napisao:

Plus testove rade ljudi, podložni korupciji i greškama.

20210930_140344.thumb.jpg.2bf7bd087d40ef4cb752bd0fde4d1d0b.jpg

 

Hvala kolega na ovako lepim rečima, jedva čekam da čujem čime se ti baviš pa i ja da kažem ovako nešto za tebe :)  :) 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ubico nevinih lutki! :-D

Brate, zavidim ti na zanimanju :-)

Jel' zabavno?

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 11 sati, Darko Floyd je napisao:

Ovo apsolutno nije tačno.

Šta nije tačno? Da se koriste samo "muške" crash test lutke, ili da sam čitao tekstove o tome?

Dovoljno je da otkucaš u Google pretraživač "crash test dummies women", i izaćiće ti x tekstova na tu temu. I koliko je veći procenat stadalih žena u sudarima, i da postoje inicijative da se uvedu ženske lutke u zvanične testove,  i da je samo Volvo za sad to prihvatio itd...

Ako imaš dokaze da to nije tako, rado bih pročitao?

 

Pre 11 sati, Darko Floyd je napisao:

Hvala kolega na ovako lepim rečima, jedva čekam da čujem čime se ti baviš pa i ja da kažem ovako nešto za tebe :)  :)

E sad, možeš sve da banalizuješ ako to želiš. Rekao sam u načelu da su ljudi skloni korupciji i greškama. Zar to nije tačno? I to su često najkorumpiraniji oni na vrhu, naveo sam belosvetsku direktorku, jer su i najveće posledice takve korupcije...

 

Edit: I da, kad si me već prozvao šta radim. Radim u IT firmi koja pravi softvere. Imamo i automatske (mašinske) testove i simulatore, i ljude iz QA koji ručno testiraju rad aplikacija. I skoro redovno u Produkciji, čitaj realnom životu, iskoče problemi koji nisu predviđeni na testovima...

 

Jednostavno rečeno - život ne može da se iztestira.

 

I što se mene tiče, nisam u poziciji da me neko korumpira, možda bih i poklekao, al nemam priliku :) Ali grešio sam u poslu mnogo puta, često iz najbolje namere. Onaj ko radi, taj i greši. Ko kaže da ne greši, ili ništa ni ne radi ili laže.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Šalu na stranu, žena mi često vozi ćerku autom, dok se ja švrćkam na dva točka :) pa mi je info o manjoj bezbednosti ostala u lošem sećanju. A prošle godine je nanizala 5 automobila iza sebe u udesu, u potpunoj magli, kad je regularno stala pred zebrom, da propusti pešake...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 490 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T
Pre 11 sati, Bokes je napisao:

Jel' zabavno?

 

Jeste, stvarno je zabavno.

Nažalost nije mi osnovno zanimanje, ja radim digitalnu forenziku a ovo je deo obavezne obuke i redovnih vežbi više puta godišnje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
On 19.2.2022. at 15:05, Predator016 je napisao:

I meni je obim glave 60 cm, a L veličina mi odgovara. Inače jesu sunđeri malo mesnatiji i deblji, pogotovo na obrazima. Nosim je više od godinu dana i nisam primetio da su nešto opipljivo ulegli.
Nije samo obim u pitanju, ima veze i oblik glave... Ovaj model je više za ovalnu glavu, bar sam tako ja skapirao..
Najbolje je da se proba, onda nema greške .

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Danas bio da je probam/kupim... Odustao sam. L velicina, za obim glave 61cm, meni ne odgovara. Odusevila me kaciga, paše mi u precniku glave, ali me bas na obrazima strasno pritiska. Nepodnoaljivo. I sad citam kako sundjer ne popusta mnogo nakon nekog vremena...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1551 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ako misliš na Valiant2, i ja sam bio pre dve nedelje da (ponovo) probam L i XL: manja me previše steže dok je veća taman kako treba tj. nema lufta, a nigde ne steže. Drugim rečima, mislim da imaju malo manji kalup i da je za obim glave 60-61 cm XL prava veličina kod ovog modela.

Da li si probao XL? Btw. uskoro stiže novi model LS2 flip-back kacige, nosi naziv FF906 ADVENT:

https://ls2helmets.com/pe/urban/advant

 

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Da. Na Valiant 2 mislim. L mi je udobna, ali me u obrazima dosta steze. Cena je stara 32.000, ali ako poruci XL, bice nova cena. I nisam hteo da porucujem...  Meni je glava velika, sto bi reko kolega gore, ovalna, "jaci" sam u obrazima :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Jeste to sa obrazima malo iritirajuce, ali ja sam se navikao. Isto me steže sad i kad sam je kupio, uopšte nije ulegao sunđer. Posebno je izrazeno kad spustim bradu.
Osim toga, vrlo je udobna i relativno tiha.. Mozda bi bilo bolje da sam uzeo veci broj, nemam pojma...

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Niko ne pominje X Lite. Ja imam X Lite 1003. Bio sam super zadovoljan dok nisam promenio tip mopeda. Sunčane naočare pinlock, zimski okovratnik, dobar sistem zaključavanja. Onda je postala previše bučna, pa sam uzeo FF. Mada nisam eliminisao buku ne znam koliko. A i izgleda da sam malo smršao u glavi pa mi X LIte postala previše komotna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda cbr900rr

Neka preporuka za flip up kacigu imao sam shoe neo tec stariji model i bio sam zadovoljan ineteruje me nesto od novijih koja bi mogla da bude udobna kao ova a opet da nije preskupa? Hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja