Jump to content

Moto Zajednica

Zadnji amortizer FJR-a 2018god

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Pa odgovorih ti, savršeno obrađena dva dela, merno  jednaka a opet postoji zazor koji omogućava klizanje. Mitotoya merna oprema može verovatno da očita 0,001mm, što bi bilo kao tih +0. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Zemun

Onda bi bilo 0.001 a ne +0? Ako je +0 isti sto i +0.001 onda je -0 isto sto i -0.001 tu je zazor kako vi kazete onda 0.002mm , to je koliko vidim 2000 deo milimetra i to fino klizi? ajte molim vas pa ja to ne mogu da zamislim koliko je to fino , pa to stvarno ne moze da se izmeri a deluje mi i da ne moze da klizi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4625 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 5 sati, đunta je napisao:

Na vrhu je Dedinje, na dnu Košutnjak, a cela ta kosina je Lisičiji Potok i tu je niklo naselje kao i po mnogim delovima Beograda devedestih. Ihače, Lisičiji Potok ima neistraženu istoriju kao i mmoge zabiti iz prošlih vremena.

@đuntakakve ovo veze sad ima sa bilo čim? Da li će na kraju ispasti da Andrej ni ne radi tamo gde radi i da ne radi to što rad i da Andrej zapravo ne postoji? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ne moj sad,pričamo o zazoru.Postoji tablica u mašinstvu sa slovnim oznakama koje obeležavaju toleranciju i prikazana je i dijagramom.Malo je kompleksnije za objasniti rečima zato dolazi do zabune.To +0 koriste jer im tako lakše,pretpostavljam i zavisi koji se merni uređaji koriste.Pokušaću da nađem dijagram.đunta  je to prelepo objasnio.

Promenio član gebee&co

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre sat vremena, Jovan Ristic je napisao:

@đuntakakve ovo veze sad ima sa bilo čim? Da li će na kraju ispasti da Andrej ni ne radi tamo gde radi i da ne radi to što rad i da Andrej zapravo ne postoji? 

Ti kao neko ko se bavi magazinom, trebao bi da se držiš osnovnih načela novinarstva, a to je da se iznose činjenice. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4276 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Хиљаду вамо, тисућу тамо :lol2:

20220304_053557.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4625 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, đunta je napisao:

Ti kao neko ko se bavi magazinom, trebao bi da se držiš osnovnih načela novinarstva, a to je da se iznose činjenice. 

Vidite @đuntanemam ništa protvi Vas samo mi je  neverovatno da iako niste znali da Andrej radi amortizere niste ni u jednom trenutku rekli: okej, izvinjavam se pogrešio sam, nisam znao da i Andrej takođe radi amortizere. 


Eto samo toliko da kažem.

 

P.S. Što se novinarstva tiče, u neku ruku jesam novinar, ali ne volim da me neko naziva novinarem jer nisam završio žurnalistiku. Ja sam samo neko ko jako voli motocikle i ko je čitav svoj život posvetio tome i to delimično uspeo da pretoči u posao.

 

Neću više offovati ovu temu niti imam nameru da dalje komentarišem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1711 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 3 sati, Мали Ћаћа je napisao:

Хиљаду вамо, тисућу тамо :lol2:

20220304_053557.jpg

Ja kad sam isao u skolu ovakav mikrometar je bio svemirska tehnologija,eeee kolko bi tad zivot bio laksi sa ovakvim spravama

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam izneo činjenice, potkrepio Viber prepiskama i z zato izvređan. Izvinjavati se za nešto što uopšte nije izrečeno, bilo da se o tome nešto zna ili ne, je nedopustivo, kao i što je pogrešno osuditi isto tako zbog znanja ili ne znanja, jer nije ničije moranje niti obaveza da nešto zna ili ne zna, osim ako nije vezan profesinalnom odhovornošću.

Nisam negirao ni jedan navod o Andrejrvom radu, niti sam ga ni potvrdio, to jr lično moje pravo, s ne obaveza.

Dule i Andrej su drugari, naveo sam da ne znam šta je iza niti me pa to zanima, što je više nego dovoljno da me iko ne uvlači u kontekst.

Na kraju, opet suva činjenica iako mi nije odgovoreno na direktno pitanje BanetuVuku98, ko mu je uradio amortizer, iako je napisao jasno.

 

Deugari, znam ja malo više, ali me nervira to neko forsitanje ne znam ni ja zbog čega, kao i vređanje, insinuacije i predpostavke. Ne bih se uopšte umešao u temu a kamoli o Duletu i Andreji da na početku nije naveden servis amortizera za 30e, makar i greškom. Neko je naveo cenu od 100, ili 120e, sad zamislite tog kad mu neko kaže da ima za 30. 

Ko što sam naveo, ne radim amortizere, a mogu bukvalno svaki da repariram čak i onaj koji je napravljen za jednokratnu upotrebu, upito sam na druge sigurno preko 200 za godinu i nešto više, koji su mi se obratili, potpuno nezainzeresovandebatujem, a svako nek misli šta mu volja.

Inače, i Dule i Andra su na mene ostavili jako lep utisak, kod Dula sam bio samo jednom pa sam video radionicu, kod Andreja nisam, smatrajući nepristjnim iako sam pozvan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4276 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 6 minuta, ivica744 je napisao:

Ja kad sam isao u skolu ovakav mikrometar je bio svemirska tehnologija,eeee kolko bi tad zivot bio laksi sa ovakvim spravama

Ја то и не користим, само стоји у стакленој витрини да виде муштерије. Рекли ми старији мајстори,  да тако мора и да је боље и прецизније од ока да се мери. Како каже наш народ, то су банкари измислили да ти узму паре :lol3:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
pre 8 minuta, đunta je napisao:

Deugari, znam ja malo više, ali me nervira to neko forsitanje ne znam ni ja zbog čega, kao i vređanje, insinuacije i predpostavke. Ne bih se uopšte umešao u temu a kamoli o Duletu i Andreji da na početku nije naveden servis amortizera za 30e, makar i greškom.

 

 

Nije nikakva greska, meni je Tesa toliko naplatio servis amortizera. Verovatno to kosta vise, ali je on meni iz licnih razloga naplatio toliko. Tesa inace nije skup i mnogi od "majstora" ga ne vole jer radi mnogo jeftinije od drugih. Kao sto ti kazes za sebe, 66 godina, veliko iskustvo, nekad radio na trkama, isto to ima i Tesa, 66 godina i 30 godina rada na amotizerima za trkacke automobile. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

I koliko evropskih je kostao remont kod Andreja?

Zasto niko nece da napise ?

Ja nemam problem da kazem da sam Duletu platio 120e remont zadnjeg amortizera za Varadera. 

Dolazio je u Bg,dosao do mene,skinuli smo amortizer i dobio sam ga nazad za dva dana. Uradio ga je ovde, mozda i kod Andreja u radionici,uopste mi nije vazno pa taman i da ga je uradio i neko treci. Posao je uradjen profesionalno i veoma uspesno. To je moj zakljucak,kao prosecnog vozaca motocikla.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, lalajko je napisao:

 

Nije nikakva greska, meni je Tesa toliko naplatio servis amortizera. Verovatno to kosta vise, ali je on meni iz licnih razloga naplatio toliko. Tesa inace nije skup i mnogi od "majstora" ga ne vole jer radi mnogo jeftinije od drugih. Kao sto ti kazes za sebe, 66 godina, veliko iskustvo, nekad radio na trkama, isto to ima i Tesa, 66 godina i 30 godina rada na amotizerima za trkacke automobile. 

Pa pročitaj šta si napisao: "cena servisa je 30e". Ni na koji način nisi naglasio da je to cena za tebe, a mogla je da bude i za džabe. Izvini, ovakva izjava je apsolutno greška. Dalje, pokojni Džeri, takođe iz G. Milanovca, znao je skoro svakog iz cele Srbije ko je imao dodira sa motorima, više puta sam ga pitao za amortizere, ukkjučujući i za svoj, nikad mi nije pomenuo Tešu, a davao mi je brojeve telefona uz upozorenje da se ne pozivam na njega, a G. Milanovac je " milionsko" mesto pa se ljudi ne znaju. A o predstavljanju nekakve maštovite tvorevine da ne pričam. Dalje, tvoj amortizer PDS, se tipski radi još od 1999, a majstor se oduševio kolko je WP napredovao, trebalo mu je više decenija da to zaključi. Dalje PDS ima slepu komoru za gas, možda grešim dušu, ali imam dozu skepse da je razdelni klip postavljen pravilno, a to direktno utiče na performansu, pa ko oseti, ko ne.

 

Cela poenta je da svako svoga konja hvali, za neki interes, manji ili veći, il čak samo zbog svog odabira, naravno, većina obavljenog posla bude kvalitetna.

 

Inače sam ja svojevremeno kao jedini mislim, radio u proseku za 70-80e, u mojoj temi ima svih primera i mnogo detalja zaključno sa estetskim, (mislim da toliko sabranog na jedmom mestu ne postoji na netu), tad nije bilo nikoga da me mrzi, razloga tek ne, ali delokrug nije prošao. Zvonko kod Laste je bio ubedljivo najjeftiniji majstor, niko ga nije mrzeo zbog toga.

Promenio član đunta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12095 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Tesa i Dzeri su se poznavali, ali nisu bili u najboljim odnosima. No, nebitno je za pricu, da ne bude kao sa Androm, Andrejem i ostalima. Nisam rekao da neko Tesu mrzi ali ga nisu voleli jer je bar 3x jeftiniji. Mislim na ljude koji su se bavili slicnim poslom u trkackom automonilizmu, a kasnije i motociklizmu. Majstori mnogo vole da mistifikuju posao da bi cene isle u nebesa. Tesa to ne radi.

 

Covek iz Beograda je meni naplatio reparaciju amortizera 180e, a ni jedan put nije sastavio 24h. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd

Zvonko kod Laste je bio dobar majstor. Ne znam da li je bio najjeftiniji, ali znam da je bio korektan. Poštovao dogovor i rešavao probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
pre 9 minuta, lalajko je napisao:

Tesa i Dzeri su se poznavali, ali nisu bili u najboljim odnosima. No, nebitno je za pricu, da ne bude kao sa Androm, Andrejem i ostalima. Nisam rekao da neko Tesu mrzi ali ga nisu voleli jer je bar 3x jeftiniji. Mislim na ljude koji su se bavili slicnim poslom u trkackom automonilizmu, a kasnije i motociklizmu. Majstori mnogo vole da mistifikuju posao da bi cene isle u nebesa. Tesa to ne radi.

 

Covek iz Beograda je meni naplatio reparaciju amortizera 180e, a ni jedan put nije sastavio 24h. 

 

Pa o tome ti i pričam, Džeri mi je uvek dao telefone, ali ako nije bio dobar sa tim, napominjivao mi je da se nikako ne pozivam na njega. Mnogi su kukali na Džerija pa kad je umro žalopojke, ja sam bio super jer nikad nisam cigančio proviziju za sebe i uvek upućivao mušteriju, ali uz predhodno pitanje: "da li je taj deo za mene".

 

Ne znam ko je čova u Beogradu, predpostavljam da si dobio preporuku za stolom za kim ja ne bi sedeo, a možda se desio kiks, meni su jednom dali semeringe za manje deklarisan pritisak, a u opšte se ne razlikiju od jačeg, dvaput sam radio dok nisam skonto grešku dobavljača.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5785 postova
Pre 1 sat, zemunac72 je napisao:

I koliko evropskih je kostao remont kod Andreja?

Zasto niko nece da napise ?

Ja nemam problem da kazem da sam Duletu platio 120e remont zadnjeg amortizera za Varadera. 

Dolazio je u Bg,dosao do mene,skinuli smo amortizer i dobio sam ga nazad za dva dana. Uradio ga je ovde, mozda i kod Andreja u radionici,uopste mi nije vazno pa taman i da ga je uradio i neko treci. Posao je uradjen profesionalno i veoma uspesno. To je moj zakljucak,kao prosecnog vozaca motocikla.

Pa napisao je Jovan odmah da je platio koliko i ti.

 

Ja jednostavno nemam obicaj da pisem koliko neko naplacuje svoj rad jer svako moze da zove i pita. Ne zelim da budem u situaciji da se neko poziva na nesto sto sam ja napisao.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6493 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nekad nije bilo dozvoljeno reći ime prodavnice u gradu, a kamoli ostalo, al vreme učini svoje, moderacija omatorela.

 

Zaista je nezahvalno iznositi cene, pre svega jer nazivno isti posao može da ima više gradacija, a i neukusno je. Preprošle godine je jedan na kvarno drpio moju listu i slikao za forum recimo. Zato se jednostavno pita, dobije objašnjenje zašto i pošto, a ne kolizija iz gornjeg primera, makar i omaškom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2732 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ova tema se otegla a vrti se u krug. 

@đunta, u masinstvu postoje mere. Tolerancijske se dele na granicne, zazore i preklope. Tvoja mera ne postoji. Pogotovo sto se tolerancije menjaju sa temperaturom. 

U 90% svojih odgovora potenciras na sebe i na teme koje si ti pisao i samo si ti i uvek si ti. Odgovore na pitanja vrtis demagoski, ali ih ne dajes.

E to ljudima ide na živce. 

Nemam uopste nameru da se svadjam niti imam lose misljenje o bilo kome, ali treba se spustiti malo na zemlju. 

Nismo ovde da merimo ko je koliko i sta, nego da razmenjujemo iskustva. 

Ti si napisao gomilu tema i cesto nas podsecas na to, ali nema potrebe. Ko zeli, nadje i procita. 

Eto, mislim da sam napisao ono sto mnogi forumasi misle, ali nece da napisu.

Da ponovim, napisao sam iz najbolje namere i apsolutno bez indicija za prepirku ili slicno.

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Beograd

Nego Đunta, šta ti misliš o ovom sukobu o Ukrajini? Hoće li se u najmanju ruku odraziti na broj kilometara u sezoni, pa i na servisni interval?

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja