Jump to content

Moto Zajednica

Honda NT650V Deauville - Saveti oko kupovine

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawasaki ER 5

Pozdrav svima! 

 

Potrebna mi je pomoc u vidu saveta oko kupovine. Naisao sam na dve 650-ce na oglasima. Iskustva koja sam nalazio su pisana pre nekoliko godina, pa me interesuju nesto skorija. Jedan je uvezen iz CH a drugi je vozen po nasim prostorima par godina unazad. Konkretno pitanje je: koliku cenu dostizu ti modeli i da li se isplati uzimati ih? Oba su 2000. godiste. Ne znam sta jos da dodam ali bih voleo da cujem vase misljenje, ako sam nesto zaboravio javite pa cu dopisati.

Hvala svima unapred!

Srdjan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1772 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 18 sati, Alucard Earl je napisao:

Konkretno pitanje je: koliku cenu dostizu ti modeli i da li se isplati uzimati ih?

Cena se vrti oko 2000, manje više već godinama.

A da li se isplati - ne.

Da li da kupiš - da :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Cena od 2000e za ovaj motor je sasvim ok! Toliko je kostao i pre 10godina :)Njemu nije porasla cena kao ostalim.

Isplati se kupiti, ako hoces puno km da prelazis, malo trosi, do 5 litara, i nemas lanac i lancanike, ni da podmazujes a ni da menjas. Udoban a i ne bije vetar, veliki vizir. A imas i kofere bocne a verovstno i top case. Mana-50ks. :(

Ako si gledao svajcarca i ako je u Šajkasu, izgleda jako dobro. Ako budes gledao, trazi uvoznu deklaraciju, na njoj pise kilometraza, ili je obrnuo sat ili je vracen, 23 hiljade za 22godine. :), bas je neki svajcarac kupio touring motor da bi ga cuvao i ne vozio da bi ga nekom srbinu prodao. :)

Prve godine posto sam kupio motor, presao sam 27hiljade, to mi je bilo jedino prevozno sredstvo, benzin je bio pristupacniji i zelja je bila velika.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Ima jedna u Beceju na prodaju,vlasnik je preko.

Servisirana redovno,letos smo se malo vozali.

Jedino je cena malo veca,preko 2h...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Prosle godine prodao moju posle 6 godina druzenja.1998-o sa 120 000 na satu za 1700 e,otisla u KG.Odlican turing motor,bez kvarova i ne trazi nikakvo posebno odrzavanje,jedna izdrzljiva i pouzdana  mazga.Potrosnja oko 4,5 normalne voznje,dobra zastita od vetra,nikakve posebne mane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Odličan motor u klasi turera, nije preterano brz ali dovoljno lepo ide. Ja sam ostario jedan u Petrovcu na Mlavi isto je bio iz CH. Po kupovini sam ga komplet pretreso- ima tema ,, Zodini i zimsko sredjivanje" mada sve za šta sam se pipnuo bilo je sasvim ok-bukvalno sedi i vozi, osim pumpe za gorivo koju sam zamenio. Motor upravljiv, malo teži za manevar u mestu ali dobar i udoban u vožnji, bočni koferi i top case daju mu odličan prtljažni prostor. Mašina dobro poznata, dugo godina ugradjivana u nekoliko modela, održavanje povoljno, nema lanac. Ko voli da se igra puno mesta za modifikacije, po meni jedina mana nešto slabiji far. 

Promenio član zodini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 12 sati, zodini je napisao:

osim pumpe za gorivo koju sam zamenio.

Jel ti se ikad ukljucila?Posto nemam pokazivac goriva,ja sam na uvek na oko 200 km sipao pun (nije mi tesko),mislim da je nikad nisam cuo da radi.Kolko sam razumeo ona se ukljucuje kad nivo goriva padne ispod nivoa karburatora,a to je kad ostane oko 5 litara u rezervoaru od skoro 20,pa ispada da se moze voziti i bez nje.

Promenio član ivica744

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nisi u pravu. Pumpa radi stalno, pošto motor nema merač nivoa goriva, kako bi i "znala" kad da se uključi.

Samo, ako je neispravna, motor može da radi do odredjenog nivoa goriva u rezervoaru kad ima slobodan pad. Nisam siguran koliko je to tačno goriva, možda pola rezervoara.

Ako je nikad nisi čuo (mada je relativno tiha) možda i kod tebe ne radi. Ona ne zuji, samo povremeno "cakne" kad padne pritisak goriva.

To je inače membranska pumpa niskog pritiska sa zloglasnim platinama koje obično crkavaju, a ne pumpa. Mogu se kupiti i samo platine, ima sada i na Ali Expresu. Ugradjivala se na masu motora sa karburatorima, ne samo Hondu, Kawu npr.

Ja sam svojevremeno ugradio zamensku pumpu na motor koja radi na savim drugom principu. Sad sam zaboravio kako se zvala, stigla je iz Engleske jer je tamo mnogo ovakvih Deauvilla radilo u kurirskim službama pa je bilo i dosta delova.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 13 minuta, sale-kum je napisao:

Nisi u pravu. Pumpa radi stalno, pošto motor nema merač nivoa goriva, kako bi i "znala" kad da se uključi.

Samo, ako je neispravna, motor može da radi do odredjenog nivoa goriva u rezervoaru kad ima slobodan pad. Nisam siguran koliko je to tačno goriva, možda pola rezervoara.

Ako je nikad nisi čuo (mada je relativno tiha) možda i kod tebe ne radi. Ona ne zuji, samo povremeno "cakne" kad padne pritisak goriva.

To je inače membranska pumpa niskog pritiska sa zloglasnim platinama koje obično crkavaju, a ne pumpa. Mogu se kupiti i samo platine, ima sada i na Ali Expresu. Ugradjivala se na masu motora sa karburatorima, ne samo Hondu, Kawu npr.

Ja sam svojevremeno ugradio zamensku pumpu na motor koja radi na savim drugom principu. Sad sam zaboravio kako se zvala, stigla je iz Engleske jer je tamo mnogo ovakvih Deauvilla radilo u kurirskim službama pa je bilo i dosta delova.

Prodao sam taj motor.A reci mi koliki je taj niski pritisak?Znaci li to da motor ima pun gas na slobodnom padu goriva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Nisam siguran, mislim oko 0,2-0,3 bara, razlikuje se od višeg pritiska kod motora sa ubrizgavanjem gde je regulisan na oko 3 bara.

Motor radi bez problema jer kod karburatora količinu goriva odredjuje nivo goriva u lončetu... Samo mora da ima dovoljan dotok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Radi na nekom malom pritisku čini mi se 0.2-0.4 bara, pulsna je pumpa i cakće dok ne napravi pritisak kada prestaje pa opet u krug, može da se zameni sa pumpom za gorivo od pojedinih vozila koja je isto pumpa niskog pritiska i koja gura benzin u stalnom režimu a onda karburatori i iglice na plovku rade posao ventila. Kod zamene treba proveriti i stanje releja pumpe koji se nalazi ispred zadnjeg stop svetla ispod sedišta

Inače na slobodan pad karburatori vuku dok ne ostane nekih 4-5-6l u rezervoaru a onda pumpa počinje agresivnije da radi tj da forsira pulsno upumpavanje goriva u karburatore.

Obično kod pumpe otkazuju platine koje se kao potrošni deo menjaju 

Promenio član zodini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Sto opet dodje 200 km (8-10 litara goriva) moze da se vozi bez pumpe.(pokvarena,ne mora da se popravlja).Prednost u odnosu na motore koji ne mogu da rade bez pumpe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 250ie

Samo mu onda mala autonomija.

 

Svaka sprava sa karburatorima može da radi ako mu obezbediš slobodan pad: u nuždi podigneš rezervoar na motoru itd.

Svojevremeno sam vozio Z101 kod majstora kad je crkla pumpa tako što sam povezao flašu crevom sa karburatorom i držao je kroz otvoren prozor:tras2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Zaporožac koristi takvu pumpu goriva, sa platinama. Pa, ako je neko nađe u garaži, bingo...

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 418 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: HONDA ST 1100 Paneuropien i HONDA GOLDWING 1500
On 21.1.2022. at 22:57, dejankiss je napisao:

Motor je od Transalpa.

Ispravka! NTV 650 Deauville je izašao iz NT 650 V Revere. Jeste vrlo sličan Transalpu. Recimo šiberi sa vakumima na karbovima odgovaraju od Afrike a ne od Transalpa. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Deauville

Pozdrav. Ova crvena 2000. sa oglasa (iz Beograda) je kod mene. Covek je advokat, fin, normalan. Smanji minje cenu na 1800 jer registracija istice u februaru. Zvao sam i tog coveka sto prodaje uvezenu, 1500 je i carina je nekih 550e (tako mi je makar rekao).

 

Ovo mi je prvi motor (posle kineskog skutera) i ovih dve nedelje sam prezadovoljan. Motor se vozi kao maxi skuter, upravljiv je, stabilan. Polagao sam voznju na kawasakiju er6n i posle toga ovo mi je odmor i uzivanje.

 

Covek je rekao da treba zameniti plocice na kocnicama, a ja sam primetio da ne puni akumulator pa sam zamenio regler, sad je sve ok. Majstor mi je rekao da im je pumpa problem.

 

Pocetnik sam, vozio sam 4 motora samo u zivotu, ali moj savet je - super motor, uzivanje.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Deauville

I sto se tice upravljivosti u mestu, da - veliki problem, posebno meni koji sam visok 170. Nekada jednostavno ne mogu da ga poguram unazad sedeci, pa moram da sidjem i pomerim ga. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja