Jump to content

Moto Zajednica

Upotreba Kill Switch-a

Kako koristite Kill Switch?  

100 članova je glasalo

  1. 1. Kako koristite Kill Switch?

    • Ne gasim ga, uvek je na "on".
      70
    • Svaki put kada palim/gasim motor.
      30


Recommended Posts

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Kad već pomenu crveno dugme, žena mi je nekad vozila pežoče 206. Ne znam koliko se vidi sa ove slike, ali dugme za sva 4 migavca je izgledalo ko taster za lansiranje nuklearne bombe :) Uvek mi bilo smešno ko li ga je tako dizajnirao...

 

hqdefault.jpg

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, Alexandra995 je napisao:

Nego imam neke gremline koji su mi par puta gasili motor u vožnji, pa hoću da otklonim sumnju da to može biti kill switch, biće očišćen prvom prilikom, prestaću da ga klikćem svaki put, pa ćemo da vidimo da li će problem da se vrati. Ipak dotična ima 21 godinu. 

Moze biti kill, moz biti i ovo sto je Petre naveo..... prvom prilikom treba da ga prespojiš (prevezeš instalaciju), testiraš pa ako se ne gasi to ti je uzrok. Ondak otvoris kill, čistiš ili menjaš ako je mnogo pohaban.

Ako se i dalje gasi, trazis dalje, ides sistem eliminacije jedno po jedno da bi znala sta je u problemu tj na cemu si.

Inace problem sa kill-om neće da se javi kod novih motora npr starih 5-10god al tamo od 15+ leta hoce da zeza. Godišnje bar dva slučaja imam gde je kill u problemu.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre sat vremena, Krokodilo je napisao:

АУУУУУ 74 поста за "црвено дугме", опасно.

A i nije ovoliko postova zbog dugmeta, nego zbog postavljačice teme. Trude se momci da bidu fini, pametni i duhoviti ;)

Sećam se kad sam bio mlad, nas 12-orica radili zajedno i najzad nam stigle 2 koleginice. Da viš' promene, odjednom svi počeli da se umivaju sapunom, šišaju i briju na vreme, menjaju čarape čak, a vedar duh samo vrca... Takav je to žemski efekat :)

 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
A i nije ovoliko postova zbog dugmeta, nego zbog postavljačice teme. Trude se momci da bidu fini, pametni i duhoviti
Sećam se kad sam bio mlad, nas 12-orica radili zajedno i najzad nam stigle 2 koleginice. Da viš' promene, odjednom svi počeli da se umivaju sapunom, šišaju i briju na vreme, menjaju čarape čak, a vedar duh samo vrca... Takav je to žemski efekat
 
Има логикеееее, да знаш

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 35 minuta, Satelis je napisao:

Moze biti kill, moz biti i ovo sto je Petre naveo..... prvom prilikom treba da ga prespojiš (prevezeš instalaciju), testiraš pa ako se ne gasi to ti je uzrok. Ondak otvoris kill, čistiš ili menjaš ako je mnogo pohaban.

Ako se i dalje gasi, trazis dalje, ides sistem eliminacije jedno po jedno da bi znala sta je u problemu tj na cemu si.

Inace problem sa kill-om neće da se javi kod novih motora npr starih 5-10god al tamo od 15+ leta hoce da zeza. Godišnje bar dva slučaja imam gde je kill u problemu.

 

 

Hvala, svaka informacija mi znači puno, hvala i @Petre na savetima, uzećemo sve u obzir, samo da malo otopli, pa da ga rasturimo. :)

 

pre 19 minuta, boza_kg je napisao:

A i nije ovoliko postova zbog dugmeta, nego zbog postavljačice teme. Trude se momci da bidu fini, pametni i duhoviti ;)

Sećam se kad sam bio mlad, nas 12-orica radili zajedno i najzad nam stigle 2 koleginice. Da viš' promene, odjednom svi počeli da se umivaju sapunom, šišaju i briju na vreme, menjaju čarape čak, a vedar duh samo vrca... Takav je to žemski efekat :)

 

E pa ako je tako onda hvala svima što ste odvojili vremena da date doprinos ovoj temi. :jee3:
Ja nisam o tome razmišljala jer sam navikla da kad god se obratim za pomoć ili neki savet među vlasnicima BMW automobila (to su uvek neke facebook grupe), ako ti 1 ili 2 od 20 komentara pomognu, to je džekpot, ostalo je samo sprdnja, vređanje i ponižavanje na račun autora. :lol2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 29 minuta, boza_kg je napisao:

A i nije ovoliko postova zbog dugmeta, nego zbog postavljačice teme. Trude se momci da bidu fini, pametni i duhoviti ;)

Sećam se kad sam bio mlad, nas 12-orica radili zajedno i najzad nam stigle 2 koleginice. Da viš' promene, odjednom svi počeli da se umivaju sapunom, šišaju i briju na vreme, menjaju čarape čak, a vedar duh samo vrca... Takav je to žemski efekat :)

 

 

izgleda mene ovde najbolje sluzi pamcenje

koliko se secam predstavljanja od strane koleginice

trebalo bi da je srecno zauzeta

pominjala je bmw i supruga kako ga odrzava

ili izgleda niko ne docekuje nove kolege osim mene i obaveznog lajka podrske od strane @Krokodilo  :):)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 10 minuta, cr4zyzola je napisao:

 

izgleda mene ovde najbolje sluzi pamcenje

koliko se secam predstavljanja od strane koleginice

trebalo bi da je srecno zauzeta

pominjala je bmw i supruga kako ga odrzava

ili izgleda niko ne docekuje nove kolege osim mene i obaveznog lajka podrske od strane @Krokodilo  :):)

Tako je, u pravu si. Odosmo u off, će d'izginemo. :lol3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 645 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
pre 43 minuta, boza_kg je napisao:

A i nije ovoliko postova zbog dugmeta, nego zbog postavljačice teme. Trude se momci da bidu fini, pametni i duhoviti ;)

Sećam se kad sam bio mlad, nas 12-orica radili zajedno i najzad nam stigle 2 koleginice. Da viš' promene, odjednom svi počeli da se umivaju sapunom, šišaju i briju na vreme, menjaju čarape čak, a vedar duh samo vrca... Takav je to žemski efekat :)

 

Ja da sam postavio temu kill swich mene bi banovali.:Sloper:

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 3 minuta, Krokodilo je napisao:

Извињавам се због "сметњи и прекида програма", није ми то био циљ.emoji41.png

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

Šalimo se malo, nije me ćale džabe zvao "automat za gluposti". :lol3:

Promenio član Alexandra995
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 356 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400
pre 26 minuta, Alexandra995 je napisao:

 

 

E pa ako je tako onda hvala svima što ste odvojili vremena da date doprinos ovoj temi. :jee3:
 

Ma nije to!!

Lose vreme, niko ne vozi, pa su svi uzeli olovke u ruke i pisu li pisu..:Bandolero:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 25 minuta, cr4zyzola je napisao:

koliko se secam predstavljanja od strane koleginice

trebalo bi da je srecno zauzeta

Znaš kako se kaže, ako sam zauzet(a) nisam oduzet(a) ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
pre 20 minuta, boza_kg je napisao:

Znaš kako se kaže, ako sam zauzet(a) nisam oduzet(a) ;)

 

kolega pazi se

znas ovi nasi sto voze :BMW2: da su sekta

nznm da li isto vazi i za automobiliste  :rat3:

:lol3::)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 27 minuta, boza_kg je napisao:

Znaš kako se kaže, ako sam zauzet(a) nisam oduzet(a) ;)

Kako me zezaju sad, kažu BMW nas sastavio, Honda će da nas rastavi. :lol3:

 

pre 6 minuta, cr4zyzola je napisao:

 

kolega pazi se

znas ovi nasi sto voze :BMW2: da su sekta

nznm da li isto vazi i za automobiliste  :rat3:

:lol3::)

Mislim da nema veće sekte od vozača BMW automobila, pogotovo serija 3 (e36, e46, skoro krenuli i e90 i f30). Tu i ja spadam, ali sam ja ljubitelj te marke, za razliku od nadrndanih klinaca što su od ćaleta uzeli auto, a od babe pare za kafu da cede ceo dan u kafiću. :lol2:

Ali neću da generalizujem - čast izuzecima. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3050 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E drugari i drugarice, baš ste me lepo razonodili :) Na poslu me stislu neko sra*e, baš mi godilo da se malo i nasmejem...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4264 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

Рецимо код Дијавела и Мултистраде траже да се мотор угаси на браво тј на дугмету јер ти модели имају кључ као кола, па је довољно да ти је кључ у џепу и мотор можеш да упалиш притиском прста на дугме на брави. Али после неког времена та брава се поквари и кошта те око $1500 да се све промени и програмира. Због тога је увек препоручујем власнику да користи прекидач на десној страни волана јер је то исправније и много јефтиније да се промени као дође до квара. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 747 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Mene su u auto skoli ucili da gasim na kill switch. I uvek mi je bilo nelogicno al po nekom difoltu sam to usvojio. Par iskusnijih bajkera kad je sedalo na moj motor samo kljuc i teraj. I posle ti razmisljam ko je ovde lud :tras2: Cale stari bajker seo i okrenu na kljuc i vozi, kaze mali pusti filozofiju i elektroniku. To kad crkne neces popraviti :stabre: A ja uporan ko mazga, reko tako to treba ne zna on. To je po pravilu. A ono sipak,  pravilo al u auto skoli u srbistanu, jer im je to sigurica da nije motor ostao u brzini pa da neki klipan ne upali motor dok instruktor ispija kafu i povlaci dim Drine. Nista menjam naviku kljuc kao kod auta, gas, kocnica :46: Bice tesko al na sve se covek navikne pa i to da ne dira crveno kill dugme

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

ovde od tolkih odgovora niko nije napisao njegovu  najznačajniju funkciju a to je gašenje u vožnji radi spašavanja žive glave.Obično kad se zaglavi sajla.

šta bi se desilo kad bi na velikoj brzini stisao prekidač sa ili bez kvačila i kako brzo i bezbedno stati :moto2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8945 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 18 sati, Мали Ћаћа je napisao:

Рецимо код Дијавела и Мултистраде траже да се мотор угаси на браво тј на дугмету јер ти модели имају кључ као кола, па је довољно да ти је кључ у џепу и мотор можеш да упалиш притиском прста на дугме на брави. Али после неког времена та брава се поквари и кошта те око $1500 да се све промени и програмира. Због тога је увек препоручујем власнику да користи прекидач на десној страни волана јер је то исправније и много јефтиније да се промени као дође до квара. 

Nidzo moze li neka slika brave i kako ona funkcionise?

Koliko mu dodje "posle nekog vremena se brava pokvari" jer su to relativno novi motori (neverovatan mi je takav kiks)? 

Taj problem ide fabrici na cast jer očigledno da im deo tj brava nije dobro uradjena.

 

ne znam kako je na Multistradi smart brava ali dacu primer kako je kod Metropolisa

IMG-20171227-161924.jpg

 

Ovo je da kazemo vrlo prosta stvar, 2 le-diode koje signaliziraju (svetli prsten oko brave) otkljucanost-zakljucanost, 1 el. bravica, 1 prekidac i 1 el. ulozak (on-off kontakt).

Svakako ako se ugasi na kill, prekidač brave mora se okrenuti na 0 poziciju.

Opterecenje el. uloska "ne postoji" jer do njega dolaze i odlaze mase (-) koje aktiviraju rele(je).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW
ovde od tolkih odgovora niko nije napisao njegovu  najznačajniju funkciju a to je gašenje u vožnji radi spašavanja žive glave.Obično kad se zaglavi sajla.
šta bi se desilo kad bi na velikoj brzini stisao prekidač sa ili bez kvačila i kako brzo i bezbedno stati :moto2:
Ja sam lično i personalno više puta turbo motor u autu(benzin) posle 402m WOT gasio na ključ u 5oj brzini... Neverovatno brzo se hladi sam motor, turbo, jer usisava i izbacuje vazduh, a rashladna tečnost i dalje cirkuliše motorom, jer je pumpa pogonjena PK kaišem. Naravno u tim slučajevima sam držao stisnut WOT(papučica do patosa) da bi ulazio vazduh.

Moj stav Kill Switch ili Emergency switch je da ostane za iznimne situacije. Po nekad i ja sam gasim na pomenut gumb, ali to je mooožda 3%. Uzbrdica, nizbrdica, proveravanje nečega pa verglam po 10x u 2 minuta, minut. Pa da ne drndam bravicu i ključ, ja na prekidač.
Opet u 75% slučajeva motor mi je u brzini(1), spuštam ćopavu, motor se gasi, okreće ključ i odlazim. Možda čak i u 90% slučajeva je ovo slučaj.

Barem kod mene...

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

 

 

402m, Kill switch,Emergency Switch,WOT,gumb,iznimno. Trebao si jos neku stranu reč da zvuči jos vise "cool" a opet stručno :lol2:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Dragi poštovani kolega,

402m je nešto što dosta ljudi zna, a u konotaciji je auta ...

WOT, opet puno ljudi zna šta je, a opet sam napisao šta je u zagradama.
Ili je ipak lakše: Širom otvoren leptir gasa?

Ovde je priča, i postavljeno je pitanje Kill Switch, a neko drugi je upotrebio takođe Emergency Switch, kako piše u uputstvu nekih motora...
Možda je lakše napisati: Prekidač napajanja u hitnim slučajevima?
Iznimno, gle čuda je i reč u srpskom jeziku.
Gumb, ako je to strana reči, onda sam ja Albert Einstein...

Sa sadašnjih 46 godina ja sam imao čast da u osnovnoj i srednjoj školi pohađam Srpsko-Hrvatski jezik, te mi ovo nisu strane reči.


Definitivno kad nemam šta pametno da kažem, treba da ćutim ... Tako sam pametniji, odnosno ljudi ne znaju koliko ne znam.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk













Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 856 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Postovani kolega za iznimno nisam upravu,mada se i to retko koristi u srpskom . Smatram da je Hrvatski izvorniji tj blizi staroslovenskom i manje modifikovan jezik od srpskog koji je potpuno izdeformisan pa mi nekako bude zao svaki put kad vidim u necijim recenicama toliko stranih reci. Ali da ne pricam dalje ono sto nije tema,pozdrav od mene i mojih 37 godina :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja