Jump to content

Moto Zajednica

XTZ 750 Super Tenere, početnička avantura!

Recommended Posts

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, mick said:

Vidim ja najavu kad se reši problem....svi sedamo i za Mitrovicu na čestitanje!!! :lol3:

Ja bih kad se resi problem, da Novola okrene jedan kotlic, a mi svi moto skup kod njega. Evo ja sam prvi za da dodjem na druzenje, uostalom kraljica je jos uvek u garazi, i nekako nece da ode, a mi meni se nesto ne zuri da ode :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
58 minutes ago, Satelis said:

Novola ponesi ecu i prvo ubodite kod bdade da vidite kako će raditi.

Problem je to što na oko deluje da dobro radi, viđao si klipove koje sam postavljao, kad radi, radi dobro, to nekad duže traje, evo danas sam opet vozao 10ak km bez problema, još nije krenuo da brljavi.

Sutra popodne merim opet kompresiju. Pravilno ovaj put.

U noćnoj sam smeni, ne stižem ni da odgovorim, poludeli mi pacijenti.

 

@drmilan_ e jel tako?! Onog momenta kad rešim problem, kotlić je zakazan, da znaš! A ti doteraj Afriku međ' Tenere ako smeš :)

 

Promenio član Novola
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Kolike muke, nit imam jos motor, nit sam u kupovini. Citam temu, ispit ne spremam. Jos me uhvatila nervoza i iscekivanje kao da meni popravljaju motor. 

 

Nadam se da ces resiti to sto pre, pa da odahnu ljudi, ovako nas ubi. Ja sam iscitao sve odjednom. Ne znam kako se drze ostali sto prate verno od prvog posta i cekaju sledecu vest danima :tras2:

 

Jos sam pola stvari guglao i naucio pored tebe. Ako ta cigancica ne skine gremline, a kolege nju, imam poznanstva kod Vlaha. Mozda oni srede nesto :rat1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
3 minutes ago, Tarmi636 said:

Nadam se da ces resiti to sto pre, pa da odahnu ljudi, ovako nas ubi.

E što mi vas je žao, meni baš potaman ovako :lol3:

  • Haha 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 755 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Imam ja negde tutorijal za sredjivanje TCi -ja kod tenere u slici i reci.U- Pdf-u .

Ovo rikne obicno 2SD1071 (tranzistor)

 

Promenio član Gvozden

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 hour ago, Gvozden said:

Imam ja negde tutorijal za sredjivanje TCi -ja kod tenere u slici i reci.U- Pdf-u .

Ovo rikne obicno 2SD1071 (tranzistor)

 

Daj neki link ili šalji na mail novoselacd@yahoo.com, svakako bih pokušao da sredim ovaj ako je neispravan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2113 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 9 sati, drmilan_ je napisao:

Ja bih kad se resi problem, da Novola okrene jedan kotlic, a mi svi moto skup kod njega. Evo ja sam prvi za da dodjem na druzenje, uostalom kraljica je jos uvek u garazi, i nekako nece da ode, a mi meni se nesto ne zuri da ode :) 

Brate! Na svu njegovu muku još i kredit na kraju da diže za krkanluk! Lepo si ti to smislio! :D 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
8 hours ago, Novola said:

kad radi, radi dobro, to nekad duže traje, evo danas sam opet vozao 10ak km bez problema, još nije krenuo da brljavi

Juri struju druze. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 minutes ago, Petre said:

Juri struju druze. 

Pa jurim brate, nisi u toku :) danas, ako stignem idem po drugi TCI

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Pre 3 sati, mick je napisao:

Brate! Na svu njegovu muku još i kredit na kraju da diže za krkanluk! Lepo si ti to smislio! :D 

Bila bi to dobra akcija, kotlić i mali čip ko koliko da da se pomogne ovom dobrom čoveku što se pati..

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1345 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Bila bi to dobra akcija, kotlić i mali čip ko koliko da da se pomogne ovom dobrom čoveku što se pati..
Ma mora da časti kad ga popravi!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Na sve te pare sto je dao, kotlic nece ni osetiti. A i potovacemo mi naravno

4 hours ago, mick said:

Brate! Na svu njegovu muku još i kredit na kraju da diže za krkanluk! Lepo si ti to smislio! :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Otišli ste predaleko, samo vas slušam :)

Čekaj bre da vidim jel uopšte TCI uzrok, da napravim koji kilometar.. Već sam ja "slavio" opravljen motor pa posle 2 dana "e znate, neće da upali.."

 

Sve u svoje vreme, kad se reši problem, sa zadovoljstvom bi vas ugostio, koliko to uslovi budu dozvoljavali.

 

Polako bre :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Nema polako, znaš kako je kad se zida kuća: temelj - prase. Ploča - prase. Krov - prase. Fasada... ma ne mora fasada.

Pre 8 sati, Novola je napisao:

sa zadovoljstvom bi vas ugostio, koliko to uslovi budu dozvoljavali.

Na svu muku moraš i svečanu salu da tražiš :D

p.s. da ne bude samo off, nisam moto-stručan, dežurni zajebant, mada šale ovde ne fali i pored muke.. Ali iz sveg srca navijam da se gremlin ulovi i na vešala sa njim :D

Promenio član nafetS
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

I ja sam za to da se napravi neko moto okupljanje povodom "završetka radova".

Kada sve to legne, obavi se nekoliko test vožnji...

Svi ćemo se učipiti sa lovom tako da to ne bi opteretilo već istanjen Novolin budžet.

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750

Danas ne izdržah da se malo ne provozam, nije bilo toplo ali je ličilo da je lepo, ma reko ajd bar jedan krug.

Gremlini spavaju, motor lepo radio, provozao se do mog automehaničara koji mi Twinga održava, kod njega sam opet premerio kompresiju, ovaj put na zagrejan motor i sa otvorenim gasom, i opet dobili neke mršave vrednosti, 6.2 na levom i 6 na desnom... nemam pojma, sve nešto ne verujem da može tako loše biti, motor stvarno lepo ide i prima gas, ne znam da li bi moglo tako da ide na tako malu kompresiju. Ne znam jbg.

Posle proverio svećice, opet ide u prilog teoriji da TCI ne radi ok, leva svećica čista, dobija smeđu boju, a desna crna, čađava, al suva. Verovatno bi posle još kilometara takve vožnje počeo motor da brljavi.

 

Samo čekam trenutak da vidim kakva je varnica sa drugim TCIjem, to je "ili jesi ili nisi" momenat.

 

Sutra ujutru!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

6 bara...

To je ono sto smo govorili na pocetku da se prvo krene od mehanike,radilica pa sve gore iznad nje... ...do cepa rezervoara... :(

 

Ali da ima ko,od poverenja i ko zna. Posto je vec bio kod velikih majstora...

Promenio član Surla85

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4052 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Jel oni meštar poslje generalke uopće mjerija kompresiju??


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
1 minute ago, el classico said:

Jel oni meštar poslje generalke uopće mjerija kompresiju??


Poslato priko Ténéré

Razgovarali smo sat vremena danas, jbg, ne seća se čovek, odradio je mnogo generalki posle toga. On je ugradio ono što sam mu ja doneo, i svakako je rekao da posle 1000km treba da se prešteluju ventili. Još ako je bilo loše sagorevanje, velika šansa da se na ventilima nahvatalo čađi i da ne dihtuju propisno.

Detaljno sam ga udavio sa komplet problemima motora, stoički me je slušao i savetovao, on lično čovek sumnja na karburator, plovke, iglice prelivanje goriva, a što se struje tiče, da je TCI ispravan, a da su instalacije pre bobine u problemu, da bobina ne dobija dovoljno jak napon valjda da bi bacila bolju varnicu.

To je njegovo mišljenje, ovako, iz mog opisa. Sigurno da ima logike.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 9140 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 6.3.2022. at 11:10, Satelis je napisao:

Ajd da se ponovim kojim bi redosledom isao....

 

- Prvi korak, proveriti da li ima prisustva antifriza u cilindru (ima-nema, ide se dalje) , provera kompresije (jednaka-razlicita, dobra-losa), prov. zupčenja i ventila.

Zatim staviti drugi izduv sa ispravnog motora komplet ceo jer nisu bezveze majstori za isti rekli "da iz nekog razloga ne rade izduv za Teneru" (imao sam problem gasenja jedne Aprilije zbog otvorenog izduva, kad se stavi oem nema problema).

Ovako ce se izolovati stanje agregata i dosta toga (sa)znati.

 

- Drugi korak, prebaciti karburatore sa ispravnog motora kao i svecice ili kupiti nove.

Takodjer spremiti bobinu sa kablovima i lulama, CDI, pick up i el. semu za slučaj da se izvodi nezavisna instalacija ili prespajanje koje je bitno za napajanje komponenti, senzora, brave, cdi-a, releja i čega vec ima (ne poznajem Teneru).

Ovako ce se eleminisati karburacija i pročešljati struja, doci do nekog saznanja.

 

Muski je naliven benzin u karter, dobio si ispiranje agregata svih pokretnih delova....nije dobro, ne forsiraj dalje paljenje.

Izbaci ulje iz motora, sipaj neko jeftino, provrti ručno koliko možeš i njega takodjer prospi pa sipaj novo opet jeftino jer ćeš kasnije i njega prosuti.

 

Nema odustajanja, nema predaje, Tenera mora raditi kako treba raditi!

Da podsetim redosled ....

 

Sa 9.5b predvidjenih, izmereno je svega 6b ... ne rece samo dal je meren na ladnom ili vrućem agregatu jer će na ladnom još manja biti.

Kako god okreneš ne valja, nije malo kad padne 35%.

Vidi kako je uzupcen, vidi zazor ventila.... možda nešto nije kako treba, tračak nade.

 

To sto ti je majstor za garež rekao na pečurci ventila.... zaboravi, za sve ukupno oko generalne..... ćutim i tebe tu apsolutno ništa ne krivim.

 

Bojim se drug da ćeš morati početi od 0, vadjenje i rasturanje termo grupe za početak.

To ti je korak br. 1, na osnovu toga dalje ćeš znati u kom smeru ide popravka.

Čeka te veliki i ozbiljan rad na motoru, stići ćeš do cilja jedino ako koračaš pravim putem.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1685 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere XTZ 750
2 minutes ago, Satelis said:

Bojim se drug da ćeš morati početi od 0, vadjenje i rasturanje termo grupe za početak.

Teško. Ne mislim da nisi u pravu, u stvari, siguran sam da jesi ali, upravo zato, teško.

 

Ako imaš volje i živaca da uzmeš da uradiš motor, dobrodošao si. Učestvuješ u svemu i aktivan si, upoznat si sa problemom, pa sad, ako hoćeš da radiš, izvoli, samo reci gde da doteram.

 

Ja živaca više nemam. Kompresija mi uopšte ne smeta, moguće je da je prosto loše izmerena, motor sa 5 kompresijom ne bi trebao da pali lako, imao bi više problema, moje motorče pali ko mina. Ne znam, ne razumem se. I ono što sam znao, ne znam više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja