Jump to content

Moto Zajednica

Autolimari i farbari na forumu

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

ako su ti dali akril imace sjaj bez laka naknadnog i nije potrebno lakiranje,ako je baza u pitanju ona je mat kad se osusi i obavezan je lak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Juce sam dobio masine,uzeo sam ove dve

Iskreno,odusevljen sam masinama,radio sam godinu dana sa festol,i stvarno je ok,ali mi je to bilo bas dosta para,buduci da mi treba jos 1000 stvari,koje moram kupiti.Od kolega sam dobiopreporuku za makitu,i mislim da nisam pogresio,radi fenomenalno,evo slike kako izgledaju

 

eee.... vidi se da nisi cuo za DeWalt!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

ako su ti dali akril imace sjaj bez laka naknadnog i nije potrebno lakiranje,ako je baza u pitanju ona je mat kad se osusi i obavezan je lak

 

akril je u pitanju, znaci necu lakirati posle farbanja,ok,razumeo

a da bi se dobio bolji nivo sjaja,jel moze to posle da se ispolira?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

ako su ti dali akril imace sjaj bez laka naknadnog i nije potrebno lakiranje,ako je baza u pitanju ona je mat kad se osusi i obavezan je lak

 

akril je u pitanju, znaci necu lakirati posle farbanja,ok,razumeo

a da bi se dobio bolji nivo sjaja,jel moze to posle da se ispolira?

 

zavisi,mozda zeznes sa poliranjem,i to treba znati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

za festo jos uvek nemas dobrog servisa,mass alati  tek  imaju u planu servis.Meni  MicaBOSCH (BG) nije znao da izservisira polirku festo(7god radila)ali je dobro naplatio.Ipak i moja preporuka je FESTO.

Festo servis je u funkciji u MASS ALATI

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: BEOGRAD

Da li neko zna cime i kako se farba plastika koja je izgorela od sunca? ili jos bolje da li ima nekog farbara? treba da ofarbam celokupnu plastiku na motoru. hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Da li neko zna cime i kako se farba plastika koja je izgorela od sunca? ili jos bolje da li ima nekog farbara? treba da ofarbam celokupnu plastiku na motoru. hvala

ja sam nesto slicno na varaderu odradio,mora se skinuti sloj ako je dosta stradao.ako je to gazeci deo nije preporucljivo za farbanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

ako su ti dali akril imace sjaj bez laka naknadnog i nije potrebno lakiranje,ako je baza u pitanju ona je mat kad se osusi i obavezan je lak

 

akril je u pitanju, znaci necu lakirati posle farbanja,ok,razumeo

a da bi se dobio bolji nivo sjaja,jel moze to posle da se ispolira?

 

zavisi,mozda zeznes sa poliranjem,i to treba znati

 

samo cu da ga ofarbam,pa kako bude bilo ipak je to samo sluzbeni motoric,bice bolje u svakom slucaju nego kako je bilo

hvala u svakom slucaju na savetu i vremenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Sve pohvale za Darka i njegov rad! Jako korektan, povoljan, i brz covek! Jos jednom sve pohvale!!!

Hvala druze na lepim recima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Pitanje za ,sportauto, vidim dole u natpisu goran,pa mi je tako lakse da te zovem,gde nabavljas deloveza malo luksuznija vozila,da li imas svog coveka koji ti nabavlja ili jurcas sam za delove

Konkretno interesuju me delovi za mercedesa s 400 cdi,2001 godiste,treba mi prednji kraj

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Pitanje za ,sportauto, vidim dole u natpisu goran,pa mi je tako lakse da te zovem,gde nabavljas deloveza malo luksuznija vozila,da li imas svog coveka koji ti nabavlja ili jurcas sam za delove

Konkretno interesuju me delovi za mercedesa s 400 cdi,2001 godiste,treba mi prednji kraj

 

uglavnom radim sa novim delovima,posto najvise radim za osiguranja,u slucajevima kad trebaju polovni teram musterije da jure delove posto za taj deo posla niko te ne placa,prosto-vreme je novac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

 

uglavnom radim sa novim delovima,posto najvise radim za osiguranja,u slucajevima kad trebaju polovni teram musterije da jure delove posto za taj deo posla niko te ne placa,prosto-vreme je novac

Ih odlicno,ti mi trebas kao lebac,ja sam pre mesec dana prijavio firmu,pre toga sam 12 godina radio kod drugog majstorama najvise sam prijavio i osamostalio upravo zbog osiguravajucih drustva,jer mozes ukratko da mi ispises na pp,ili mi pusti broj pa cu te pozvati,da vidim kako si stupio u kontakt sa njima.Mislim da je to najbolja varijanta,rad sa osiguranjima,a posebni sto  kod mene majstori izbegavaju takav rad,jer cekaju na pare,a ulazu svoje,ako rade preko osiguranaj,traze od musterije pared unapred,dok ja to gledam drugacije,zato i hocu da se povezem sa osiguranjima

Daj mi broj od  koga uzimas delove za mercedesa,i reci mi imas li neki program preko koga narucujes ili ne.Ugloavnom do sad mi nije trebao nikakav program,jednostavno kazem sta mi treba i to je to,mada na ovog ima stotine senzora,prekidaca,jebem li ga i ja sta sve

Mogao bih da te davim do sto jedan i nazad,a ovo je za pocetak :D :D ;) ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1702 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pozdrav ljudi

 

Tema je malo zastarela  :D

 

Vidim da ima dosta vas koji radite farbanje,pa me zanima kako se krecu cene za ruke za farbanje celog mz-a Es iz 68-e,rezervoar i far,krem,ostalo crno. Znaci podloga i farbanje za rezervoar,far,2 kasete,2 blatobrana i ram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Pozdrav ljudi

 

Tema je malo zastarela  :D

 

Vidim da ima dosta vas koji radite farbanje,pa me zanima kako se krecu cene za ruke za farbanje celog mz-a Es iz 68-e,rezervoar i far,krem,ostalo crno. Znaci podloga i farbanje za rezervoar,far,2 kasete,2 blatobrana i ram?

Floyde, vidi sa Laletom  (drumskalisica) ko je njemu radio rezervoar za Suzukija, koliko se secam bilo je povoljno i super je odradjeno.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Savet za sve kolege koje ne koriste ovaj sistem:probajte 10puta bolja stvar od obicne maske.

Napajanje maske vazduhom iz kompresora.Vazduh se usputno cisti kroz par sinter bronza ,predfilterom maske i aktivnim ugljem maske.

U maski se stvara pritisak i neuporedivo duze moze da se nosi.Ja ovu preradu koristim nekih 3 godine a naravno prekopirao sam original koji rade SATA i 3M.

post-6264-1287906010806_thumb.jpg

post-6264-12879060108521_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

ja sebi nabavio nesto bolje a mozete i vi ;)

kontaktiraje u svojoj zajednici vatrogasne postrojbe,pa od njih uzeti "otpisanu" masku od izolacionog aparata

u principu nista nemorate da preradjujete,crijevo koje se kaci na bocu s kisikom,spajate na kompresor

 

...radi  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

ja sebi nabavio nesto bolje a mozete i vi ;)

kontaktiraje u svojoj zajednici vatrogasne postrojbe,pa od njih uzeti "otpisanu" masku od izolacionog aparata

u principu nista nemorate da preradjujete,crijevo koje se kaci na bocu s kisikom,spajate na kompresor

 

...radi  ;D

ide li taj vazduh kroz neke filtere ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

ja sebi nabavio nesto bolje a mozete i vi ;)

kontaktiraje u svojoj zajednici vatrogasne postrojbe,pa od njih uzeti "otpisanu" masku od izolacionog aparata

u principu nista nemorate da preradjujete,crijevo koje se kaci na bocu s kisikom,spajate na kompresor

 

...radi  ;D

ide li taj vazduh kroz neke filtere ?

ovaj iz boce neide,ali ako spajas sa kompresorom,moras si za pojasom imat odvajac(sakupljac)

ovako ti to izgleda SATA_top_air-Atemluftbefeuc_01.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

Jedno pitanje za naše farbare, nadam se da nisam omašio temu. Nemam pojma o ovome što pitam pa ne zamerite ako je glupost: da li kod nas moze da se nadje (i ako moze koliko od prilike košta) boja sa zlatnim perlama ( šljokicama onim, valjda se tako zovu)? Konkretno me interesuje bela i bordo- trula višnja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

ma moze,to je malo drugaciji princip lakiranja nego inace,stavlja se krupno zrnato zlato u lak ili bezbojnu bazu,pa se 2. ruka zalijeva sa cistim bezbojnim lakom...

 

cjena ti je cca kao da dvaput farbas

-bar se kod nnas tako naplacuje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja