Jump to content

Moto Zajednica

Autolimari i farbari na forumu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Preporuka za alat FESTO i RUPES(priznati od svih svjetskih firmi vezanih za auto industriju)

jesu malo skuplji od RodCrafta,makite,bosh-a ali opravdan0)

sto se tice vodenih baza kod nas su vec preuzele teren,moja firma u kojoj radim kao zastupnik za mipu u hrvatskoj vise nema pravo uvoza organskih boja(nitro) tako da mixevi u mjesalicama vec fale,ako uzimas,

odmah uzmi vodenu.

Preporucio bih ti SIKENS(ili MaxMayer) jer su prvi uspjeli proizvesti "neovisnu" vodenu bazu te su stoga i napredniji po tom pitanju.

 

Po pitanju komora,nasi uvoze iz italije,navodno su jeftine sto polovne sto nove.

Uvijek ti ostaje opcija odzracnog zida koji ti vrsi funkciju komore,ali ti ostaje problem grijanja.

Za vodenu bazu nisu samo potrebne komore nego i ISUSIVACI(DRY JETovi)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

uh!al su me danas iznervirali u boschovom servisu  u dimitrije tucovica BG.zna li neko dobar servis rucnih alata.Ladno su na formularu stavili da potpises da se odrices alata ako ga ne podignes u roku od 8 dana,i to verovatno kad ti jave telefonom.treba im konkurencija,da vidis kako bi trcali za poslom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Juce sam dobio masine,uzeo sam ove dve

Iskreno,odusevljen sam masinama,radio sam godinu dana sa festol,i stvarno je ok,ali mi je to bilo bas dosta para,buduci da mi treba jos 1000 stvari,koje moram kupiti.Od kolega sam dobiopreporuku za makitu,i mislim da nisam pogresio,radi fenomenalno,evo slike kako izgledaju

post-150-12879032911911_thumb.jpg

post-150-12879032912125_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

uh!al su me danas iznervirali u boschovom servisu  u dimitrije tucovica BG.zna li neko dobar servis rucnih alata.Ladno su na formularu stavili da potpises da se odrices alata ako ga ne podignes u roku od 8 dana,i to verovatno kad ti jave telefonom.treba im konkurencija,da vidis kako bi trcali za poslom.

 

Ja servisiram makitine bušilice u servisu u Južnom Bulevaru, 50m uzbrdo od raskrsnice sa Maksima Gorkog i skroz su korektni...doduše imao sam samo par problema sa futerom na bušilici

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

dosta extra poslova i nisam slikao jer musterije nevole da se otkriva predjasnje stanje njihovih ljubimaca,znas ono "kao casa","ma nije nikad farban",ali kod nas cena igra najvecu ulogu,ljudi gledaju koji je auto jeftiniji 100evra a ne u kakvom je stanju,nekapiraju da kad kupe krs ni 1000 nece biti dovoljno da se sredi taj auto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Nemam mnogo slika,jer verovali ili ne jos nisam kupio digitalni fotoaparat :osve danas sutra i tako,imamo sam dosta slika u telefonu ali sam ga pre par meseci izgubi,ispao iz jakne,sad sam gledao,i naisao na par slika koje su slikane telefonom,u pitanju je golf 3,ogroman posao,menjan je krov,sva vrata,gepek,hauba,krila,polustranice,ustvari bolje receno nije menjan patos i prostor oko motora

uzivajte

post-150-12879033052581_thumb.jpg

post-150-12879033054814_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: novi beograd

hteo bih da ofarbam  yzf 750 u boje srpske zastave pa me interesuje cena i majstori u beogradu ako imate nekoga za preporuciti. hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Jedno pitanje!

krenuo sam da farbam motor, tacnije skuter,e sada uzeo sam neku akrilnu boju pravljenu u farbari,nisam hteo metalik jel je motor firmin a i nisam bas iskusan majstor da mi tode prvi rad. motor je bio sav izgreban,ja sam to sve osmirglao sa vodenom smirglom izgitovao gde je trebalo i naneo spric git iz spreja ( sto su mi dali u farbari) Posle toga sam isto vodenom smirglom osmirglao da bude sve lepo ravno.ofarbao sam samo blatobran i lepo je ispalo s obzirom ko je radio ;), e sada glavno pitanje, decko iz farbare mi je rekao da na tu akrilnu boju i da u opste na akrilne boje neide lak,jel sve ima u toj boji,ali sam imao neki lak u spreju,ja uzmem i prelakiram blatobran i bude jos 10x lepse i bolje. sada me zanima dal je to pametno sto sam uradio,dal ce se taj lak ljustiti ili mu ne smeta i sta raditi u slucaju da pocne da se ljusti ?

hvala  u napred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Jedno pitanje!

krenuo sam da farbam motor, tacnije skuter,e sada uzeo sam neku akrilnu boju pravljenu u farbari,nisam hteo metalik jel je motor firmin a i nisam bas iskusan majstor da mi tode prvi rad. motor je bio sav izgreban,ja sam to sve osmirglao sa vodenom smirglom izgitovao gde je trebalo i naneo spric git iz spreja ( sto su mi dali u farbari) Posle toga sam isto vodenom smirglom osmirglao da bude sve lepo ravno.ofarbao sam samo blatobran i lepo je ispalo s obzirom ko je radio ;), e sada glavno pitanje, decko iz farbare mi je rekao da na tu akrilnu boju i da u opste na akrilne boje neide lak,jel sve ima u toj boji,ali sam imao neki lak u spreju,ja uzmem i prelakiram blatobran i bude jos 10x lepse i bolje. sada me zanima dal je to pametno sto sam uradio,dal ce se taj lak ljustiti ili mu ne smeta i sta raditi u slucaju da pocne da se ljusti ?

hvala  u napred

zavisi do koje mere je osusio akril(ako ga nisi smirglao pre lakiranja),zajebano je kad se parcijalno ljusti,to jest kad negde drzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Jedno pitanje!

krenuo sam da farbam motor, tacnije skuter,e sada uzeo sam neku akrilnu boju pravljenu u farbari,nisam hteo metalik jel je motor firmin a i nisam bas iskusan majstor da mi tode prvi rad. motor je bio sav izgreban,ja sam to sve osmirglao sa vodenom smirglom izgitovao gde je trebalo i naneo spric git iz spreja ( sto su mi dali u farbari) Posle toga sam isto vodenom smirglom osmirglao da bude sve lepo ravno.ofarbao sam samo blatobran i lepo je ispalo s obzirom ko je radio ;), e sada glavno pitanje, decko iz farbare mi je rekao da na tu akrilnu boju i da u opste na akrilne boje neide lak,jel sve ima u toj boji,ali sam imao neki lak u spreju,ja uzmem i prelakiram blatobran i bude jos 10x lepse i bolje. sada me zanima dal je to pametno sto sam uradio,dal ce se taj lak ljustiti ili mu ne smeta i sta raditi u slucaju da pocne da se ljusti ?

hvala  u napred

zavisi do koje mere je osusio akril(ako ga nisi smirglao pre lakiranja),zajebano je kad se parcijalno ljusti,to jest kad negde drzi

 

pa prvo sam ofarbao blatobran, u farbari su mi dali neku brzo susecu bazu,da mi nedodje do razlivanja (i nije ni doslo) kada sam ga ofarbao,ostao je ceo dan,znaci nisam nista smirglao i samo preko toga naneo probao u jednom unutrasnjem delu i video da je lepse i onda izlakirao ceo blatobran.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

AKRIL-boja,herter,razredjivac

METALIK-baza(sa ili bez zrnca), razredjivac bazni,lak,herter,razredjivac za lak

PERLA -isto sto i metalik stim da je baza perla za koju nekad treba podloga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

AKRIL-boja,herter,razredjivac

 

e meni su to dali,samo sto sam ga ja i izlakirao na kraju  ::)

ako si stavio i vegete bice nesto ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

AKRIL-boja,herter,razredjivac

 

e meni su to dali,samo sto sam ga ja i izlakirao na kraju  ::)

sledeci put trazi savet pre nego krenes sa radovima ili jos bolje pre nego kupis materijal

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja