Jump to content

Moto Zajednica

Ljubitelji masina iz 90-ih , slike i komentari

Recommended Posts

  • Drug član, 1403 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Slažem se sa tobom u potpunosti. Još da su lepo "završno obradili" i regler i namotaje da ne moraju svakome da crknu.... Onda ih pošalješ kod našeg druga Žike i on u svojoj trošnoj radionici napravi ono što renomirana japanska firma ne može i traje regler dok imaš motocikl... Džabe ti te nabrojane džidža bidže kada te motor negde ostavi na proputovanju daleko od kuće. Samo da sedneš, plačeš i gledaš u te lepe felne i visoku završnu obradu...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4761 postova
4 minutes ago, bajker71 said:

Slažem se sa tobom u potpunosti. Još da su lepo "završno obradili" i regler i namotaje da ne moraju svakome da crknu.... Onda ih pošalješ kod našeg druga Žike i on u svojoj trošnoj radionici napravi ono što renomirana japanska firma ne može i traje regler dok imaš motocikl... Džabe ti te nabrojane džidža bidže kada te motor negde ostavi na proputovanju daleko od kuće. Samo da sedneš, plačeš i gledaš u te lepe felne i visoku završnu obradu...

Eto sad si se mozda naljutio? Problematican regler je bio onaj zapecacen a ne onaj sa rebrima, koji je zamenjen. Takodje mislim da je problem i ram koji se jako grejao i doprinosio tome. 
Zamenski MOSFET ima na Wemoto za 50 evra da se kupi i resio si problem. U svakom slucaju na forumu ne postoji covek koji je VFR-a kupio novog i vozi ga, znaci ko ga je kupio ima vec zamenjen regler jer je fabricki vec davno riknuo. 

 

Ne moras terati inat, opste je poznato da je Hondina zavrsna obrada tada bila ubedljivo najbolja a mislim da je to i danas, ne toliko drasticno kao nekada. Govorim ovo kao Kawasakista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4761 postova

Nisu ti modeli ali jedan test iz 2008, Visordown:

ROAD TEST: HORNET 600 V Z750 V BANDIT 650 V FZ6
 

You get what you pay for with the Bandit. It's a cheap, no frills entry to biking aimed at riders who want an easy-to-live-with machine. And that's what it is, which is fine if that's all you're looking for in a bike. But if you're looking for something that is more than a means to an end, something other than a tool to get you from A to B, then the Bandit may disappoint. It will carry you around in comfort, but not a lot else. Okay, you pay less for it, but a cheap price tag has other drawbacks, and with the Suzuki it's build quality. The bike we rode only had 1000 miles on the clock but it was already looking second-hand. Exposed areas were furring up and the bike felt past its best. Niall summed it up: "It already feels like a second-hand bike when you buy it new."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2970 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

VFR je posledica Hondinog kiksa sa VF-F modelom. Naime, VF-F je bio fantastičan motor, sve dok ne crkne zadnja glava. Kako, zašto... Nedovoljno podmazivanja, pregrevanje, luft u ležajima... Svašta se pričalo. Takođe, imao je lančani pogon bregastih. Honda ne bi bila Honda da se ozbiljno ne razmisli kad projektuje nešto, a posebno kad projektuje nešto za šta se ispostavl da ne valja. Da bi se "iskupili", pokazali šta umeju, napravili su jedan od najkvalitetnijih V4 motora na svetu. RC36. Osamstotka je već neka druga priča. Ni izbliza VFR-u 750.

 

CBX, šestak, Honda je napravila samo zato da se pokaže kako se i to može. Demonstracija inžinjerske sile. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Suzuki je u to vreme nov bio mnogo povoljniji od honde, tako da koliko para toliko i muzike. 

 

Ja vozim identičan motor kao i bajker71, najzahvalnije prevozno sredstvo na 2 točka, performanse i završna obrada nisu bili u prvom planu, ali milion bezbrižnih i udobnih kilometara jesu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Suština je da će Katana uraditi sve što i VFR, možda sa manje stila, ali apsolutno hoće.
Imao sam VFR i obožavam ga ali surovo sam iskren, i on kao i svaki motor ima neke svoje nedostatke u poljima u kojima npr Katana briljira, još nisam čuo da je nekoj Katani pukao ram ili var, dok su motori poput VFR-a koji imaju aluminijski ram podložniji tim problemima, i naravno grejanje pa samim tim i regler biva efikasnije spržen, Katana nema te probleme, ima čelični ram, alternator, nije graciozna kao VFR, ali to i nije bio cilj inžinjera, cilj je bio napraviti motor, da bude jeftin ali ne na uštrb kvaliteta, bar ne na mestima gde je to bitno, i zato su uzeli gomilu provereno kvalitetnih komponenti koje već poseduju, sklepali ih i napravili seriju izuzetno popularnih motora koji su duuugo godina bili na vrhu po broju prodatih komada, Katana 600-750 i Banditi 600-1200, taj famozni uljno hlađeni agregat je bez skoro ikakvih izmena u 20 godina dočekao i otpratio u penziju druge sopstvene Suzukijeve modele koji su se pojavljivali i penzionisali i morali su još više da evoluiraju jer ih ljudi nisu kupovali pošto im je Katana i Bandit i dalje bio bolja opcija, nekada se fabrike previše zalete sa nepotrebnim novotarijama i džidžabidžama koje neminovno dižu cenu motora a zaboravljaju da ima velik broj vozača kojima to ne treba, koji traže jeftin, prost jednostavan pouzdan motor, ništa više ni manje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4761 postova

Ja sam govorio o zavrsnoj obradi, fit nnfinish,build quality kako god al dobro... Neki se privrze marki i onome sto voze vise nego sto treba.

 

Ista je stvar kod CB500 i GS500, kod cbr a i gsxr itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Ja sam cuo da je VFR 750 jedan od najkvalitnijih motora, sto se svega tice. I da je Honda gubila pare jer su ga prodavali po slicnoj ceni kao i konkurenkcija svoje modele. Stim da je Honda dosta potrosila na kvalitet delova. I sve su to radili da bi vratili reputaciju da su Honde pouzdane. Zato sto su ukaljali ime sa VF 750.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7255 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm
Pre 14 sati, Nemanja Petrovic je napisao:

Ja sam cuo da je VFR 750 jedan od najkvalitnijih motora, sto se svega tice. I da je Honda gubila pare jer su ga prodavali po slicnoj ceni kao i konkurenkcija svoje modele. Stim da je Honda dosta potrosila na kvalitet delova. I sve su to radili da bi vratili reputaciju da su Honde pouzdane. Zato sto su ukaljali ime sa VF 750.

Moguće, nebi se čudio, u Japanu su obraz/čast/ime uvek bill visoko kotirani.

Promenio član Disko Nindža

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4761 postova

To sam i ja cuo a da li je mit ili ne,ne znam.

Steta sto odmah nisu zamenili te reglere i stavili malo bolju instalaciju, relej anlasera npr.

 

Ali farba,zastita od rdje itd. top.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre 4 sati, Motorcyclist je napisao:

To sam i ja cuo a da li je mit ili ne,ne znam.

Steta sto odmah nisu zamenili te reglere i stavili malo bolju instalaciju, relej anlasera npr.

 

Ali farba,zastita od rdje itd. top.

Vecina Hondi imaju te probleme. Ja na mom CBR-u nisam imao nikakvih problema. Dok moj otac sa prvog generacijom dosta. Prvog dana kad je uzo, motor se zamalo zapalio, srecom videle kolege sa moto zurke na vreme da motor dimi. Ispostavi se da je neko nestrucan sredjivao instalaciju i lose povezao. Posle nekog vremena pocne korpa kvacila da se cuje. Sredi to. Al posle nedelju dana se vrati zvuk. Posle je krenula nesto instalacija da zeza. Da si mogao da upalis motor i bez kljuca (ili da ga ne okrenes na desno, nmg da se setim). Zvali par majstora ali niko nije sredio problem, dok moj otac nije resio sam da cacka i uspeo da sredi problem. Zatim je crka pumpa za gorivo. I zadnji problem koji se desavao je taj da je veoma cesto radio na 2 cilindra. Sto se ispostavilo da sam ja kriv za to zato sto sam ga stalno ostavljao bez goriva. I po recima majstora, nakupio se mulj koji je blokirao protok goriva u cilindre. Ti problemi su se desavali prvih 6 meseci. Posle toga godinama je vozen bez problema. Igrom slucaja otac upozna jednog od bivsih vlasnika tog motora i sazna da je radilica menjana. Tu se razocara i stavi motor na oglase. Dosao Spanac da ga kupi. I bas tog dana se izgleda desilo da crko ventilator za hladjenje. (sto niko od nas nije znao). Mozda je i pre crkao ali je motor zadnjih par meseci vozen na otvorenom. Neizivljeni spanac proba motor i u onim uskim ulicama, vozi kao nenormalan. Komsinica preti policijom. Kupi spanac Hondu. Ode u BG sa njom. Tamo vozio na zadnji celu noc, izivljavao se. Te iste noci salje nam snimak motora dok radi a skazaljka za temperaturu otisla skroz u crveno, da je mogla dalje, verujem da bi jos jedan krug obisla. Antifriz iscureo. Preti Spanac. Kaze otac da odnese motor kod jednom majstora u BG kog poznaje. Sutra dan ode otac da vidi kakvo stanje. Na motoru su crkle 2 brzine i izlazio beli dim. Tako da je agregatu dosao kraj. Razumem nasa greska sto nismo znali da je crko ventilator. Ali zasto se motor vozio i kada je skazaljka za temperaturu dosla do crvene zone. 

 

PS sve mi u glavu bilo da je noc bila ali ipak je dan. Svakako istog dana se desilo i kad je Spanac kupio motor

Promenio član Nemanja Petrovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1653 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

2005. je brat iz Italije dovezao R1 2002. godište, crveno-belo-crna kolor šema.

 

Tada je to za mene bio vrhunac u moto svetu, najlepši i najbrži motor koji sam do tada provozao, imao sam 16 godina, nisam smeo gas da mu dam, činilo mi se da vozim mlaznjak.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 253 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha Thundercut

Ne secam se godista ni dal spada u masine 90tih,nisam neki poznavalac😊 ali mi ostao u lepom secanju i zovem ga "kiroprakticar"😁

Imao sam u to vreme problem sa kicmom onako poprilican...bolovi i tako to...

Padnem sa ove debele Berte(tako smo je zvali) ,isklizam pri manjoj brzini,pljesnem o asvalt ...i kad je prestalo da me boli od pada sto je bolelo...uvidim da me kicma vise ne boli😁👀 i tako 3-4 god apsolutno nikakav bol nisam osetio...😁😁 nesto se namestilo kad sam opalio bocno o podlogu.

Mislim da su to mogli samo ovi motori iz 90tih😁😁😁

Screenshot_20200628-131239_resized.jpg

Promenio član pedjazz
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica
Pre sat vremena, pedjazz je napisao:

Ne secam se godista ni dal spada u masine 90tih,nisam neki poznavalac😊 ali mi ostao u lepom secanju i zovem ga "kiroprakticar"😁

Imao sam u to vreme problem sa kicmom onako poprilican...bolovi i tako to...

Padnem sa ove debele Berte(tako smo je zvali) ,isklizam pri manjoj brzini,pljesnem o asvalt ...i kad je prestalo da me boli od pada sto je bolelo...uvidim da me kicma vise ne boli😁👀 i tako 3-4 god apsolutno nikakav bol nisam osetio...😁😁 nesto se namestilo kad sam opalio bocno o podlogu.

Mislim da su to mogli samo ovi motori iz 90tih😁😁😁

Screenshot_20200628-131239_resized.jpg

Spada u 90-te. Generacija koja se pravila od 98 do 99. Zadnji FireBlade sa SC33 agregatom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

SC33 je prefix na broju šasije, po kojem se prepoznaje model Hondinog motocikla...nije to vezano samo za agregat. Ista ta mašina je i na Hornetu 900, kojoj je VIN (broj šasije) prefix SC48.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2206 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow
Pre 12 sati, Motorcyclist je napisao:

418844618_766026018905211_58715720664007

RN01(98-99) ,ja sam imao RN04(00-01), na izgled ista ali mnogo poboljsanja, preko 100 stavki mislim, ima na netu sve, da ne pisem sada.

Inace brutalan motor i dan danas, bio sam odusevljen njime :ljubav: Voleo bih da imam jedan i sada ali su nazalost jako retki zdravi primerci, svi su sprzeni jer to ne moze normalno da se vozi :lud:

A i imala je zlatni lanac na srebrnom lancaniku pa sam je prodao...:lol:

 

Promenio član BokyBoy
  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja