Jump to content

Moto Zajednica

Silent kaciga

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 4 sati, dragan_alumiroi je napisao:

Moje skromno iskustvo je da tišina zavisi mnogo više od čepova nego od kacige. Imam famozni Šubert i ja ne vidim da vredi te pare, naročito pored nekog HJC. 

Što se buke tiče, kaciga utiče možda 15-20% a ostalo zavisi od čepova za uši. 

Ako se u računicu ubaci i komunikacija, tu se već vidi razlika između jeftinijih i skupljih. Bolje je kupiti bolju (skuplju) zbog jačih zvučnika i mesh-a.

Meni je posle HJC-a, Shuberth delovao za 2 klase bolje. Naravno zavisi i od modela, HJC je bio i70 a ne RPHA, dok je Shu. C3 pro, ali je baš osetna razlika i u kvalitetu i u udobnosti i definitivno u buci. Jednostavno, sa HJC-om me je posle 50km na autoputu bolela glava, a sa C3 mogu da vozim koliko god bez ikakvih problema i bez čepića.

 

Naravno da zvučim kao ciga koji hvali svog konja, ali mi je iskustvo direktno i dosta sveže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ako vama na maksi skuterima duva,sa porilično dobrom zaštitom,šta će reći ovi sa r-ovima a i mi ostali.Znači das smo totalno ogluveli.Ajde ,ja sam u vojsci bio artiljerac pa povukao na uvo.Sada sam siguran sto posto,auto na struju i milina.Ipak je neko razmažen.Motorcikl i služi da se oseti brzina,vetar a kaciga da u slučaju nezgode sačuva gluvu glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Schuberth C3 je bio svojevremeno jedna od najtiših kaciga. SHOE GT AIR prve generacije je isto izuzetno tiha.

 

Moj neki savet šta da probaš:

Schuberth C4/3m, RPHA11 PRO, GT AIR2, ARAI SIGNET... Samo što jbg, to je sve iz vrhunske klase...

 

Ja vezujem ponekada veliku maramu ispod kacige, tj. znači ako zaptiješ vrat nečim.

 


 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 650 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 49 minuta, gebee&co je napisao:

Ako vama na maksi skuterima duva,sa porilično dobrom zaštitom,šta će reći ovi sa r-ovima a i mi ostali.Znači das smo totalno ogluveli.Ajde ,ja sam u vojsci bio artiljerac pa povukao na uvo.Sada sam siguran sto posto,auto na struju i milina.Ipak je neko razmažen.Motorcikl i služi da se oseti brzina,vetar a kaciga da u slučaju nezgode sačuva gluvu glavu.

Evo ja ću da se izvinim u svoje ime što sam si dao za pravo da podelim iskustvo iako trenutno vozim samo skuter.


Izvinjavam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

mnogo zavisi od motora i visine vozača,čak i konstitucije,dužine nogu i trupa,takođe širine ramena.Tu svaki cm igra ulogu.Meni je na versysu 2008g vetar sa vizira duvao direkt na kacigu.Sve nekako u normali ali kad hoću da se malo protegnem na motoru onda se ispravim i.Tog momenta vrtloženje se prebaci na ramena i kaciga naravno bude tiša.

Na novom motociku  z900 rs cafe je vizir niži ali i ja sam malo nagnutji napred.To mi duva uglavnom po ramenima  i kaciga mi je naravno tiša  a ustvari nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jest Saša, pravo zboriš :D

 

Meni vizir podbacuje pod kacigu. Onda ga spustim i ne svira. Aerodinamika. A čovek je baš klošar za aerodinamiku, mnogo smeta motociklu. Kako orao, ceo je aerodinamičan, čak su im i nozdrve drugačije i adaptirane.

A mi ovamo, daj 600 evra za kacigu jer nisi aerodinamičan :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5730 postova
Pre 2 sati, Alekre je napisao:

Schuberth C3 je bio svojevremeno jedna od najtiših kaciga. SHOE GT AIR prve generacije je isto izuzetno tiha.

 

Moj neki savet šta da probaš:

Schuberth C4/3m, RPHA11 PRO, GT AIR2, ARAI SIGNET... Samo što jbg, to je sve iz vrhunske klase...

 

Ja vezujem ponekada veliku maramu ispod kacige, tj. znači ako zaptiješ vrat nečim.

 


 

Rpha 11 nikako nije i ne moze biti tiha kaciga, kada sam presao na nju sa x spirit III mislio sam da mi je crkao motor 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Mr_Wolf ne vidim ni jedan jedini razlog da mene citiraš i uz to da se izvinjavaš.Prvo,niti sam tebe citirao niti imenovao naveo sam zbirno ko vozi maksi skutere,niti sam komentarisao tvoje iskustvo san nekom kacigom.Pošto si napisao da si samo izneo svoje mišljenje,onda ispada da što sam izneo svoj stav to nije u redu jer se tebi ne sviđa.Ljude ne delim na to ko šta vozi,skuter,moped ili nešto od 500kg na dva točka,nego pokušao prvo šaljivo da dočaram ono iskustvo koje sam do sada stekao.Sa motorima se družim od svoje neke 7 ili8 godine a sada imam 55 možda je to malo.E sada ovo sam malo izneo nabacano,možda sam trebao koristiti tabele ,pošto voliš tabelarno da se izražavaš.Izvinjavam se svima koje sam smorio ovim mojim pisanjem samo sam bio izazvan.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2287 postova
  • Lokacija: Podravska pripizdina u HR
  • Motocikl: egzotični GSXR750 K88

Rekla bi moja pokojna baba.. "Ne možeš i stisnuti i prdnuti istovremeno!" :D

 

Kupi sad jednu tihu a skupu, pa nakon koji mjesec kupi drugu ... kad se malo opariš ... ionako je sad mrtva sezona, pa nećeš valjda bolju polovicu voziti po ovoj zimi da joj se guza smrzne .. :D

 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova

Malo offa, imate popust u Louisu na kacige, kome se pogode brojevi moze odlicno proci.

 

WWW.LOUIS.EU

Buy HJC C70 Valon MC2SF, at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

 

Jeste da je za odredjene brojeve ali ovo je popust a ne kod nas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 423 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Sad su i kod nas popusti ali i tako su daleko od regularnih EU cena. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Već godinama u tank torbi najmanje pakovanje vate. Meni najbolje rešenje.

Čepove mrzim jer su gadni i nehigijenski i pereš, gubiš, tražiš, kutijica... 

Vata svaki put čupnem novu grudvicu i napravim dva mala čepića, najprijatnije, ne žulja, ne znoji se kao silikonski čepovi, nema pranja zezanja, skinem kacigu i bacim.

Kesa vate od 70din ne možeš potrošiti 3 godine.

A odseca šumove i buku, sve čujem, glasove, komunikator... 

Meni bolje ne treba, ja sam rešenje našao. Preporuka.

A ako i zaboravim, prva seoska radnja i kupim.

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Pre desetak dana stigla mi kaciga Schuberth C3 pro. Izbor je bio zbog oblika koji odgovara mojoj glavi i to sto bar 80% korisnika (na internetu) misli da je to najtisa kaciga. 

Do sad sam imao 6 kaciga.

AGV, zaboravio model, ali jedna od prvih "na otvaranje". Za okrugli oblik glave, udobna, unutrasnjost brzo popustila, bucna za svaki dinar.

Airoh, dual, glavobolja u roku od 5 min., morao da struzem stiropor da bi je prilagodio, stezala sa strane. Bucna.

Nolan 85, odgovarao oblik, bucna. Veoma kratko sam je koristio, nije fer da pisem vise o njoj.

Nolan N104 evo, intermediate/round , odlicna unutrasnjost i kvalitet izrade. Buka... jedina kaciga sa kojom mi se desavalo (u pocetku) da oteram obrtaje u blokadu. Bez vizira, dobra. Na duze, obicno cepici, ali ne uvek. Ventilacija, malo jaca, onaj minimum smetao po hladnom vremenu, a ne moze potpuno da zatvoris.  Moze se voziti sa otvorenim flipom i isti je sa nesto nizim profilom. 

Nolan 87, ugurao glavu nekako, mada, cini mi se da i ona naginje sasvim malo ka okruglom obliku. Nakon sat vremena, glavobolja. Bucna. Sa vizirom ili bez. Nije bas dobro prihvatala cepove. Dali je do mojih usi ili unutrasnjost je tako projektovana... zuljalo. Kako je samo "duvalo" u njoj.

Schuberth C3 pro. Nesto kao intermediate/round. Dobra unutrasnjost. Kvalitetna, ali sa losijim resenjima od Nolana (izuzetak je princip skidanje vizira kacige, najbolji). Sa vizirom, bucna. Bez vizira, recimo podnosljivo, ali na duze moraju cepici za usi.  Nije za voznju sa otvorenim flipom. Kad zatvoris otvore za ventilaciju, onaj minimum je prihvatljiv za voznju po hladnom.

Najbolja, po meni, N104 evo. I posle 8 godina se moze nositi sa novim C3, a tek kad je bila nova... Nisam mogao da nabavim novu unutrasnjost u potrebnoj velicini, a i cene su skoro 100e za komplet. Ako dodate vizir... Probao naslednika, N100-5, nije isti oblik i ne odgovara mi. Steta. Sa ovim iskustvom, to bi bio moj izbor.

Inace, vizir na motoru bije direktno u vrat i donji deo kacige, tako da je to najgora varijanta. Marama na vrat i cepovi za usi.

Stavio sungjer u udubljenjima za zvucnike i nesto, veoma malo, je bolje. Posto moj C3 ima nekog lufta izmegju flipa (chin bar) i ostalog dela kacige, pokusacu to nekako da zatvorim. Kad stavim ruku preko te linije, buka se odmah smanji (tako bi mogao i da se spasem cepova). E sad dali je to ili samo promenim strujanje vazduha... Izolir, traka za dihtovanje prozora... Pomozite idejom. 

C3 pro me kostala 270e, dali neki dodatni popust, tako da, za tu cenu je sasvim OK.

  

Promenio član Petre
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbea, 423 postova
  • Lokacija: Cukarica Beograd
  • Motocikl: Forza 350 ('22)

Ja sad koristim Shoei Neotec doduse sa povisenim vizirom na Integri. Juce sam ceo dan vozio sa otvorenim vizirom a kad zatvorim mi bas ubije zvuk motora i ostavi neke prigusene zvukove. Sve u svemu, vrhunska kaciga. Sad nabavljam EarPeace čepove i to je to. Samo jos zeni da uzmem Shoei GT pa smo kompletni.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
Pre desetak dana stigla mi kaciga Schuberth C3 pro. Izbor je bio zbog oblika koji odgovara mojoj glavi i to sto bar 80% korisnika (na internetu) misli da je to najtisa kaciga. 
Do sad sam imao 6 kaciga.
AGV, zaboravio model, ali jedna od prvih "na otvaranje". Za okrugli oblik glave, udobna, unutrasnjost brzo popustila, bucna za svaki dinar.
Airoh, dual, glavobolja u roku od 5 min., morao da struzem stiropor da bi je prilagodio, stezala sa strane. Bucna.
Nolan 85, odgovarao oblik, bucna. Veoma kratko sam je koristio, nije fer da pisem vise o njoj.
Nolan N104 evo, intermediate/round , odlicna unutrasnjost i kvalitet izrade. Buka... jedina kaciga sa kojom mi se desavalo (u pocetku) da oteram obrtaje u blokadu. Bez vizira, dobra. Na duze, obicno cepici, ali ne uvek. Ventilacija, malo jaca, onaj minimum smetao po hladnom vremenu, a ne moze potpuno da zatvoris.  Moze se voziti sa otvorenim flipom i isti je sa nesto nizim profilom. 
Nolan 87, ugurao glavu nekako, mada, cini mi se da i ona naginje sasvim malo ka okruglom obliku. Nakon sat vremena, glavobolja. Bucna. Sa vizirom ili bez. Nije bas dobro prihvatala cepove. Dali je do mojih usi ili unutrasnjost je tako projektovana... zuljalo. Kako je samo "duvalo" u njoj.
Schuberth C3 pro. Nesto kao intermediate/round. Dobra unutrasnjost. Kvalitetna, ali sa losijim resenjima od Nolana (izuzetak je princip skidanje vizira kacige, najbolji). Sa vizirom, bucna. Bez vizira, recimo podnosljivo, ali na duze moraju cepici za usi.  Nije za voznju sa otvorenim flipom. Kad zatvoris otvore za ventilaciju, onaj minimum je prihvatljiv za voznju po hladnom.
Najbolja, po meni, N104 evo. I posle 8 godina se moze nositi sa novim C3, a tek kad je bila nova... Nisam mogao da nabavim novu unutrasnjost u potrebnoj velicini, a i cene su skoro 100e za komplet. Ako dodate vizir... Probao naslednika, N100-5, nije isti oblik i ne odgovara mi. Steta. Sa ovim iskustvom, to bi bio moj izbor.
Inace, vizir na motoru bije direktno u vrat i donji deo kacige, tako da je to najgora varijanta. Marama na vrat i cepovi za usi.
Stavio sungjer u udubljenjima za zvucnike i nesto, veoma malo, je bolje. Posto moj C3 ima nekog lufta izmegju flipa (chin bar) i ostalog dela kacige, pokusacu to nekako da zatvorim. Kad stavim ruku preko te linije, buka se odmah smanji (tako bi mogao i da se spasem cepova). E sad dali je to ili samo promenim strujanje vazduha... Izolir, traka za dihtovanje prozora... Pomozite idejom. 
C3 pro me kostala 270e, dali neki dodatni popust, tako da, za tu cenu je sasvim OK.
  
Dali se moze ugraditi koji bilo komunikator u C3 ili moze samo njihov?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova
Pre 10 sati, Petre je napisao:

traka za dihtovanje prozora.

i to sunđerasta i stanjiš odma kolko treba jer je debela.Ali morra da bude deblje jer se sunđer sabija i onda taman dintuuje.Uzmeš one markere u željenoj boji za cd i ofarbaš sunđer u koju boju hoćeš.Traje jedno 2 godine.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 335 postova
  • Lokacija: Skopje, Skoplje, Macedonia
  • Motocikl: NC 750X RC90, Transalp XL750
Koji god te volja ugradi


Gesendet von iPad mit Tapatalk
Ok, jer sada imam HJC 17 i u nju moze samo neku senu 10U pad. Nema prostora za zvucnike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
11 hours ago, godovic said:

komunikator u C3

Ne znam, druze, ne koristim to. Koliko sam citao, osim one njihove, ljudi ubacuju i druge. Kako to estetski izagje na kraju...

Mozda cu nekad uzeti (za sad mi ne vredi toliko novca, vozim sam), a i one "cigle" sa strane, oko mi ne podnosi. Cini mi se da sam video neki model sa debljinom od max 5mm, ali lose specifikacije.  Pogledaj ovo:

     https://www.schuberth.com/EN_Vergleich_KommSysteme.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
2 hours ago, godovic said:

Nema prostora za zvucnike

Ja sam porucio Galaxy buds live, posto nemam potrebe da pricam i nadam se da za navigaciju i muziku bice OK. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
8 hours ago, sasa ns 1 said:

i to sunđerasta

Jedna od opcija je i to. Hteo bih , ipak, da pronagjem one gumene trakice koje se koriste za "dihtovanje" vizira na kacigama. Ako uspem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Imam flip-up kacigu NOLAN N90-2 i nemam neke bitne zamerke, osim na težinu i na glasnoću. 

Zalepio sam sunđeraste trake na spojevima gde se spaja Donji i gornji deo kacige, čak sam za probu debljom lepljivom trakom potpuno zatvorio sve proreze (i pretvorio je u ful-face) i ništa nisam postigao oko smanjenja šumova. Ništa se ne dešava ni kada se podignem sa sedišta iznad vizira motora, niti kada se potpuno "sakrijem" iza vizira. 

Pokušao sam da koristim čepove za uši (više tipova) ali mi smetaju i ni sa jednim nisam izdržao duže od nekoliko minuta. 

Jedino potkapa (koju uvek nosim) malo popravlja situaciju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja