Jump to content

Moto Zajednica

I opet PESCARA Nedelja 02.11.2008.

Recommended Posts

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Mislim da bi bilo jako korisno otvoriti temu posvecenu samo off-road voznji, tehnici i forama, ako takva jos ne postoji, ali cini mi se da nisam videla.

 

Au ! Kalina pa ti si si se upalila ko sibica za OFF ROAD !

 

Svaka cast neustrasiva si !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

B@ne voznja po makadamu i po pesku nemaju veze jedno sa drugim, doduse imam skromnog iskustva ali opet sam video debelu razliku sad u nedelju.

a iz rboban-ovog posta sam shvatio da je ustajanje i pomeranje unazad samo ako nemas kondicije

a ako ides po makadamu onda ustanes samo ako ti sediste nije dovoljno udobno ;D

 

Mislim da bi bilo jako korisno otvoriti temu posvecenu samo off-road voznji, tehnici i forama, ako takva jos ne postoji, ali cini mi se da nisam videla.

 

slazem se sa tobom a to bi mogli da otvore neki iskusniji clanovi

 

 

 

Ko nema kondicije taj treba da sedne više nazad, a ko je fizički spreman za takvu vožnju lakše će voziti ako stoji ali sa težištem nazad.

 

Nije da nemam iskustva ali mislim da rboban ima više iskustva s obzirom koje motore vozi.

 

Podržavam Kalininu ideju da se otvori tema Off-Road .

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Jedan od najvecih problema je sto se neiskusan vozac ponasa instiktivno. Kako ti promesa tocak ti se uplasis i pustis gas a to je najveca greska! Cetvorotaktni  motor ima veliko motorno kocenje i pri tom se nalazite u dubokom pesku koji stvara veliki otpor, tako da pri pustanju gasa motor se ponasa kao da kocite, podloga ispod vas je neravna i motor krece da bezi na sve strane pustas noge na zemlju u strahu da ces pasti a to vise nije voznja.

Zelim da naglasim da samo dodavanjem gasa u pesku mozes vratiti motor u pravolinijsku putanju, znaci kad se uplasite jer vam je motor promesao dodajte gas, to treba probati i kad se jednom  uveris da to funkcionise onda po instiktu dodajes gas. To u prvom momentu deluje suludo, kao boris se da ne padnes i sad ces jos da dodajes gas pa da padnes sa jos vecom brzinom. Ko to ne savlada posle par izlazaka na teren bolje je da vise i ne pokusava.

Sto se tice stojanja ili sedenja na motoru, meni se desava da kada sedim na motoru mesanje zadnjeg tocka mi se prenosi i na korman a tada sam vec u problemu jer kada 200Kg zaigra i napred i nazad bogami i srce zaigra. Kada sam u polu-stajacem polozaju zadnji tocak se meskolji ali mi prednji ostaje ravan i uz dodavanje gas motor se smiruje i nastavlja pravolinijsku putanju.

Treba imati u vidu da se na teren krece odmoran, vozis velikom brzinom po krivudavoj stazici koja je tek malo sira od tvoje gume i svaki put kad malo sidjes sa te putanje (pricamo o enduro motoru sa normalnim gumama) motor krene da mesa, sto znaci koncentracija sve vreme 101%.

Ja sam u nedelju uspevao da vozim i preko 100Kmh bez vecih problema, i racunajte da mi je to bio tek 3 izlazak u Pescaru.

 

 

 

Sale,

Znao sam ja da si ti cudo od deteta ! Treci izlazak i vec pici stotku vau !  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2996 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: K5Tan600A

B@ne voznja po makadamu i po pesku nemaju veze jedno sa drugim, doduse imam skromnog iskustva ali opet sam video debelu razliku sad u nedelju.

a iz rboban-ovog posta sam shvatio da je ustajanje i pomeranje unazad samo ako nemas kondicije

a ako ides po makadamu onda ustanes samo ako ti sediste nije dovoljno udobno ;D

 

Mislim da bi bilo jako korisno otvoriti temu posvecenu samo off-road voznji, tehnici i forama, ako takva jos ne postoji, ali cini mi se da nisam videla.

 

slazem se sa tobom a to bi mogli da otvore neki iskusniji clanovi

 

Ustajanje i prebacivanje nazad tezista i gas !!! Sedenje na kraju sedista za one koji nemaju kondicije da stoje.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Vidim ja da je tamo bilo bas, bas veselo. Nadam se da cu vam se u sledecoj turi pridruziti. Do tada nastavicu da orem lokalne atare i vezbam  ;)

 

Komšija, mogao si i ovaj put da ideš da ne čekaš sledeći.

 

 

 

Iskreno da ti kazem hteo sam ali nisam mogao odloziti ranije dogovorene obaveze.

Taj dan sam uvece nestrpljivo pored kompjutera cekao da se prvi od vas vrati i postavi slike sa puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

@Johann U petak dolazim u NS, pa cu proveriti da li si savladao teoriju  ;)

 

Dobrodosao !

 

A sto se voznje tice znao sam da se u nekom grmu krije zec !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

      Malo je off ali moram da vam ispricam anegdotu . Posle 2 sata lutanja i bauljanja po pescari B@ne i ja nadjosmo napokon izlaz . Videvsi asfalt dobih zelju da poljubim zemlju ali me balege na putu odvratise od te ideje .  Krenemo voznju asfaltom i put nas navede ponovo u Grebenac . U selu nigde nikog , radnja u kojoj smo se odmorali ranije je zatvorena  pa naletesmo na jedinu otvorenu . Ulazimo unutra da kupimo osvezenje a za pultom kosoka zena . Kroz glavu mi prolete misao : Boze moj , gde li smo mi izasli ? Nemoguce da smo bas toliko zalutali  i da mesto Grebenac postoji i u Aziji . Resih da joj se obratim na srpskom . I ona zbunjena pojavom dva maskirana tipa poce da muca . Saznadoh tada da je iz Vijetnama , da se udala i sada zivi u Srbiji . Pada nam kamen sa srca , jos uvek smo u nasoj voljenoj zemlji .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Mikulanac,

 

Do suza si me nasmejao !

 

 

 

 

(Jedino mi nije jasno sta ste vas dvojica SAMI u sumi radili ?  ;D ;D ;D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

dragi moji drugari, video snimak sa naseg puta do Devojackog Bunara je zakacen na YouTube!

Evo Linka:

 

uskoro ce isti snimak biti postavljen i na Forrestov FTP ali sa boljim kvalitetom slike i zvuka (oko 70mb) - obavesticu kad ga "popnem"

 

a sad - pocnite sa pohvalama! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vukane, i nije ti nešto snimak, čak šta više ali međutim mi se ič ne sviđa ;D

 

A sad plaćam pivo  ;)

 

"Video no longer avaliable" BRE!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Vukane, i nije ti nešto snimak, čak šta više ali međutim mi se ič ne sviđa ;D

 

A sad plaćam pivo  ;)

 

"Video no longer avaliable" BRE!

 

ma AVALIABRE! je, evo proverio sam :D

 

a za pivo se dogovoramo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Da se prikljucim pohvalama...

Iz voznje u voznju dokazujes da mesto zvanicnog BJB kamermana-montazera-producenta zasluzujes do kraja!

Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma da ne grešiš, doktore :D

 

Uf, još jedno pivo :(

 

Neću više da napadam našeg predobrog i prepametnog Vukana, neće me zakrpiti ni cisterna piva ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

kako bre arakis, ja ga sad odgledah i na sajtu i na youtub-u

 

a vukane moramo nesto da iskombinujemo pa da ti nekako nabavimo neku kameru koja ima stabilizaciju slike  ;D

 

a za montazu svaka cast, vidi se da imas umetnicki touch  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

kako bre arakis, ja ga sad odgledah i na sajtu i na youtub-u

 

a vukane moramo nesto da iskombinujemo pa da ti nekako nabavimo neku kameru koja ima stabilizaciju slike  ;D

 

a za montazu svaka cast, vidi se da imas umetnicki touch  ;)

 

moze ta stabilizacija slike u vidu specijalnih accessories-a za kameru, npr. dugonoga i preplanula plavusa/crnka (silver/black option) sa diskretnim tangama koja ce da snima umesto mene cvsto se drzeci za mog VFR-a  ;D

 

ima ova kamera stabilizaciju, al kada je malo veci zoom onda se sve drmusa :( bice (jos) bolje sledeci put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

ako ces stalno da ides ispred mene ja se necu buniti protiv tog stabilizatora slike a mislim ni ostali ucesnici tog puta  :D ;D

 

u tom slucaju ce svi biti zadovoljni jer cu morati da se stalno pomeram od cela kolone pa do zacelja (i nazad) radi sto boljih kadrova :)

 

nego.... video je postavljen i na FTP!

 

link: ftp://89.216.54.188/Novembar/vukan/

user: bjb

pass: bjb

 

BJBikers Devojacki Bunar 02.11.2008.wmv (oko 70mb)

desni klik na file pa Save :)

 

uzivajte!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

       Malo je off ali moram da vam ispricam anegdotu . Posle 2 sata lutanja i bauljanja po pescari B@ne i ja nadjosmo napokon izlaz . Videvsi asfalt dobih zelju da poljubim zemlju ali me balege na putu odvratise od te ideje .  Krenemo voznju asfaltom i put nas navede ponovo u Grebenac . U selu nigde nikog , radnja u kojoj smo se odmorali ranije je zatvorena  pa naletesmo na jedinu otvorenu . Ulazimo unutra da kupimo osvezenje a za pultom kosoka zena . Kroz glavu mi prolete misao : Boze moj , gde li smo mi izasli ? Nemoguce da smo bas toliko zalutali  i da mesto Grebenac postoji i u Aziji . Resih da joj se obratim na srpskom . I ona zbunjena pojavom dva maskirana tipa poce da muca . Saznadoh tada da je iz Vijetnama , da se udala i sada zivi u Srbiji . Pada nam kamen sa srca , jos uvek smo u nasoj voljenoj zemlji .

Znam da si navikao na Tajke,ali...ipak je ovo SRB.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja