Jump to content

Moto Zajednica

Uklanjanje korozije iz rezervoara

Recommended Posts

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Nish

Staklo od polupane sofersajbne je najprostiji a i najeftiniji a mislim i najbrzi metod za ciscenje rezervoara od korozije,ubacis staklice u rezervoar i promuckas ....

Mada i ovo je zanimljivo skinuh ovu sliku hvala na ideji nikad toga nije dosta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Sa ovim metodom sam malo pokušao da se igram letos, ali ne baš najuspešnije. Nije bio rezervoar u pitanju (već pomenuta metoda kofe  ;D), ali princip je isti. Elektrolit bi trebalo da bude natrijum karbonat iliti "soda za pranje", koji nisam uspeo da nabavim jer prosto ne znam gde da tražim. Navodno radi i sa sodom bikarbonom, sa kojom sam i ja pokušao, i nisam uspeo. Anoda je bila neki čelični komad stare brave, koliko se sećam. Priključio na punjač za akumulator i cvrc, struja ne ide. Nešto sam se zaj. Ali do dan danas nisam siguran gde sam pogrešio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Sa ovim metodom sam malo pokušao da se igram letos, ali ne baš najuspešnije. Nije bio rezervoar u pitanju (već pomenuta metoda kofe  ;D), ali princip je isti. Elektrolit bi trebalo da bude natrijum karbonat iliti "soda za pranje", koji nisam uspeo da nabavim jer prosto ne znam gde da tražim. Navodno radi i sa sodom bikarbonom, sa kojom sam i ja pokušao, i nisam uspeo. Anoda je bila neki čelični komad stare brave, koliko se sećam. Priključio na punjač za akumulator i cvrc, struja ne ide. Nešto sam se zaj. Ali do dan danas nisam siguran gde sam pogrešio.

Svratiš do prve toplane za centralno grejanje i zamoliš ljude na održavanju da ti daju, to je jedan granulaet koji služi za pranje kotlova od ostataka diesel goriva, da li možete da zamislite koliko je jako. Treba vam desetak-15 zrnaca veličine oko 3 mm i kida kako radi, jedino pazite na oči i ruke ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Blocos Bastardos, 330 postova
  • Lokacija: блокови
  • Motocikl: XF650

Evo interesantne metode za čišćenje korozije iz rezervoara:

 

tank6.jpg

 

Kompletno uputstvo imate ovde.

 

Svaka cast bate, ne mogu da ti opisem koliko sam se obradovao videvsi ovo, hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Sa ovim metodom sam malo pokušao da se igram letos, ali ne baš najuspešnije. Nije bio rezervoar u pitanju (već pomenuta metoda kofe  ;D), ali princip je isti. Elektrolit bi trebalo da bude natrijum karbonat iliti "soda za pranje", koji nisam uspeo da nabavim jer prosto ne znam gde da tražim. Navodno radi i sa sodom bikarbonom, sa kojom sam i ja pokušao, i nisam uspeo. Anoda je bila neki čelični komad stare brave, koliko se sećam. Priključio na punjač za akumulator i cvrc, struja ne ide. Nešto sam se zaj. Ali do dan danas nisam siguran gde sam pogrešio.

Svratiš do prve toplane za centralno grejanje i zamoliš ljude na održavanju da ti daju, to je jedan granulaet koji služi za pranje kotlova od ostataka diesel goriva, da li možete da zamislite koliko je jako. Treba vam desetak-15 zrnaca veličine oko 3 mm i kida kako radi, jedino pazite na oči i ruke ;D ;D ;D ;D

 

Jel'; nije to takozvana ziva soda?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Ispravite me ako grešim, živom sodom se smatra natrijum hidroksid (NaOH), a trebalo bi naći natrijum karbonat. Teorijski, zagrevanjem sode bikarbone (npr u rerni) bi trebalo da može da se dobije karbonat. Mada nisam pokušavao. Sad, kakve li su to granulice iz toplane... malo mi nekako čudno da žickam po toplanama  ;D Ako neko zna gde nabaviti pomenuti natrijum karbonat, neka viče!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

To HoockiaMan: Pogledaj sastav Calgonita i sličnih sredstava.

Kažu da može i živa (kaustična) soda (NaOH) ali to je opasno! Jaka hemikalija! Nije za igru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Jedna moja musterija jednom prilikom u diskusiji vezano za koroziju mi rece:

Ma ja tu ubacim mal' kuruza (kukuruza :D ) i tresem ko ves masina i kuruzi sve to ociste.  :D :D :D :D :D  ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

E neznam kako se zove ono iz kace sto se sipa u kazan kad se pece rakija(nakiseljeno voce) to su mi rekli ovde neki stari ljudi da je mnogo dobro.Kao primjer  su mi navodili da su zahrdjale turpije ubacivali u to samo jednu noc i da su ujutro bile bjele a tanje stvari kao kosa za travu ako ostane duze pojede je cjelu samo ona debele ivica ostane.Eto ako ko ima prilku da proba pa neka napise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

E neznam kako se zove ono iz kace sto se sipa u kazan kad se pece rakija(nakiseljeno voce)

 

To mora da se zna u po noći u po dana, pod hitno da naučiš ;D

 

KOMINA

 

a ono što se prosipa nakon pečenja se zove DŽIBRA ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

 

 

a ono što se prosipa nakon pečenja se zove DŽIBRA ;D

Hehe ma znam ja da je to dzibra ali za ovo stvarno nema neko ime kod nas tj par ljudi sto sam ja pitao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1433 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Pre jedno 10god kada sam vozio GSXR750W imao sam ozbiljnih problema sa degradacijom rezervoara i to ne zato što je on loš nego je bio sečen odozdo da bi bio ispravljen a to je radio prethodni vlasnik itd itd.

Da ne dužim probao sam svašta da zaustavim dolazak sitnih komadića metala u karburatore ali ništa dok nisam ceo rezervoar obložio slojem nekog sredstva koji ima da se kupi preko ali ja sam to uradio ovde.

I nikada nije više bilo problema, nikada više nijedan plovak nije blokirao...

Ko ima ozbiljnih problema sa korozijom rezervoara i hoće da to reši mislim da je cena do 50eur a možda i manje neka mi pusti PM da mu dam kontakt

Čovek je to radio u Bgd-u

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Pre jedno 10god kada sam vozio GSXR750W imao sam ozbiljnih problema sa degradacijom rezervoara i to ne zato što je on loš nego je bio sečen odozdo da bi bio ispravljen a to je radio prethodni vlasnik itd itd.

Da ne dužim probao sam svašta da zaustavim dolazak sitnih komadića metala u karburatore ali ništa dok nisam ceo rezervoar obložio slojem nekog sredstva koji ima da se kupi preko ali ja sam to uradio ovde.

I nikada nije više bilo problema, nikada više nijedan plovak nije blokirao...

Ko ima ozbiljnih problema sa korozijom rezervoara i hoće da to reši mislim da je cena do 50eur a možda i manje neka mi pusti PM da mu dam kontakt

Čovek je to radio u Bgd-u

I dalje radi ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Ako nekom trebaju bilo kakve sode sa eksperimentisanje mogu da mu nabavim posto u firmi radim sa njima :)

 

Natrijum Karbonat - Kalcinirana soda - Na2CO3 - Ovo vam treba za skidanje rdje :)

Natrijum Hidroksid - Kausticna Soda - NaOH - masna ili ziva soda (uglavnom je u ljuspicama) i jako je opasna

Natrijum Bikarbonat - Soda Bikarbona - NaHCO3 - Ono sto se tavlja u kolace ili kad vam stane zeludac pa jedete :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Ja sam ubacivao lanac i muckao,ocisti ga potpuno.Ne pogonski lanac nego obican lanac,sa malo manjim karikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Kad vec ima mnogo lepih i korisnih saveta, da li neko zna da doda kako da se resim rdje iz zoljicinog rezervoara, koji je integralni deo rama ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2300 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

Kad vec ima mnogo lepih i korisnih saveta, da li neko zna da doda kako da se resim rdje iz zoljicinog rezervoara, koji je integralni deo rama ?

Ja sam kupovao "Viskol" imas ga u auto radnjama, cini mi se da je na bazi nafte sa nekim dodacima.Sluzi za odmascivanje (sa njim sam extra oprao lanac) i za ciscenje rezervoara i cesterni.Napuni rezervoar, ostavi par dana, pa posle odvi slavinicu da bi sve isteklo....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Meni su savetovali da sipam 2 litre Antirost-a (rez je od 4.5), da muljam levo-desno 15-20 minuta i da isperem vodom pod pritiskom...

I tako par puta.

Sme li Viskol da stoji unutra duze?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja