Jump to content

Moto Zajednica

Kulturno ciscenje lanca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

Kerozin ima kancerogena isparenja, ne preporučujem.A i ne bi se dobro proveo da te pilot ufati kako mu kradeš gorivo iz aviona. ;D

Mnogi koriste famin, i za njega pričaju da šteti gumi.Skoro mi je Lalajko rekao da kod njega u firni koriste famin za čišćenje nekih gumenih delova tako mislim da je to najbolje rešenje.

 

A što se tiče ovih sprejeva...Možda grešim, ali nisam pristalica korišćenja jeftinog potrošnog materijala za motor.Ja koristim trenutno Motorex sprej, neki sa teflonom i jednu bocu platim skuplje nego ti tri spreja...Mislim da su male šanse da su ti tvoji blizu kvalitetni.Nem`o se ljutiš, samo dajem svoje vidjenje stvari.Može se desiti da sam žrtva marketinga. :)  

 

A sama spravica je extra!

kome treba kerozin  ;D ;D ;D  menjam za pivo odnos 2:1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

kome treba kerozin  ;D ;D ;D  menjam za pivo odnos 2:1

 

Ako sam dobro razumio za litru pive daješ dve litre kerozina? ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bg

kome treba kerozin  ;D ;D ;D  menjam za pivo odnos 2:1

 

Ako sam dobro razumio za litru pive daješ dve litre kerozina? ;D ;D ;D ;D ;D

PRODATOOOO  ;):D ;D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Video sam pre mesec dana takvu neku aparaturu na buvljaku na standu sa biciklima... ko zna, mozda bi moglo da pasuje za lanac od motora...  ???

 

Zurio sam se pa nisam prisao da pogledam niti pitam za cenu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova
  • Lokacija: Kikinda

Ja se sa FAMINOM ne bi zezao, on dobro nagriza gumu. Probajte i sami ubacite parce gume u casu famina pa ce te se i sami uveriti. Ja koristim stari i provereni WD 40 malo je skuplji ali koliko kosta lanac nije za eksperimentisanje. Inace prvo ga operem vodom kad perem i motor zatim isprskam WD-om pa lepo pamucnom krpom lagano prebrisem. Ostavim da malo odstoji, provozam se koji krug da ugrejem lanac i onda silikonskim sprejem podmazem i to je to:) pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Inace prvo ga operem vodom kad perem i motor

 

Mislim da ti je to pogresno...bar meni kad sam to uradio dok nisam znao kako treba...lanac mi je krljao kao da meljem kafu...voda ti sabija onu prasinu izmedju ringova...

Moje misljenje...zastiti lanac kesom za djubre kad peres bike, a lanac peri posebno sredstvima...

pozzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Bio sinoc kod horneta na besplatnoj demonstraciji na mom lancu i prezadovoljan sam, posle pescare dobro mi je citav lanac ostao  ;)

u svakom slucaju za sledecu sezonu cu pazariti ove spravice zatrebace za drugi motor da ga mazim i pazim ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Afrika

:) samo da se javno zahvalim Hornetu sto je izdvoio svoje vreme i dosao kod mene i poneo svoju stvarcicu za ciscenje lanca...  sad, nisam neki expert za lance ali meni ovo deluje sasvim ok.... lanac je sada ko nov :)

 

Hvala hornet....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: NS

Ljudi ja vama kazem,nema nista bez krpe...

I ja sam kupio "spravicu",ali nisam odusevljen.

A sve to zato sto sam mozda i picajzla,pa volim cisto kao novo.

Veci deo prljavstine je skinuto dok je ostatak samo razmazivan,moralo je uslediti malo dorade starom dobrom krpom...a i cetke mi deluju kao da nece jos dugo.

A za te pare sta i ocekivati,nisam razocaran,ciscenje je sada lakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Ljudi ja vama kazem,nema nista bez krpe...

I ja sam kupio "spravicu",ali nisam odusevljen.

A sve to zato sto sam mozda i picajzla,pa volim cisto kao novo.

Veci deo prljavstine je skinuto dok je ostatak samo razmazivan,moralo je uslediti malo dorade starom dobrom krpom...a i cetke mi deluju kao da nece jos dugo.

A za te pare sta i ocekivati,nisam razocaran,ciscenje je sada lakse.

 

Ne znam koliko prelazis na godisnjem nivou, ali mislim da spravica moze izdrzati 2 godine pravilne upotrebe uz odrzavanje. Takodje ne znam kako mozes biti ne-zadovoljan, jer tvrdim da nikad pre nisi bolje ocistio lanac sem ako si ga skidao (ako jesi, stavi na vagu vreme i trud koji si ulozio i na skali od 1 do 10 oceni razliku u cistoci, a zatim se zapitaj posle koliko kilometara ce lanac ponovo biti zaprljan). Mozda jednostavno ne koristis spravicu ispravno.

Pozdrav

Igor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

...i jednu bocu platim skuplje nego ti tri spreja...Mislim da su male šanse da su ti tvoji blizu kvalitetni.Nem`o se ljutiš...

 

Tek sad vidim koji si mali komplexas :D a necu se ljutim, sljaga cim se vidimo !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1897 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Kad ste vec izvadili temu iz mrtvih  :) . Procitao sam je i cudim se za neke stvari. Kako je moguce da neko potrosi 1l do 2l benzina ili petroleja na ciscenje lanca  ??? ? Ja moj lanac cistim eko klinom i potrosim jedan cep do dva najvise. Umocim cetkicu za zube u pun cep i trljam lanac. Bude kao nov posle 2-3 minuta. SIja se ceo koliko god da je prethodno umazan. Isperem vodom posle ciscenja da mi ne ostane sredstvo na lancu koje rastvara sprej za podmazivanje. Okrenem jedan krug da izbaci vodu i da se ugreje malo i onda naprskam sprej za podmazivanje.

Sve ovo bez voznje traje najvise 5 min. Neko napisa da mu treba sat ili dva  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

ja koristim isti metod kao i BOPK sa EKO KLINOM ispiranje vodom stim sto ja izduvam vodu kompresorom mislim da je bolje tko jer vazdoh istera svako zrnce prasine ili peska zbog cega i peremo lance jer je ta prasina smrt za svaki lanac u kombinaciji sa spejevima za podmazivanje ponasa se kao pasta za poliranje a svi dobro znamo sta ona radi metalu. zemlja tojest njena prasina je toliko mocan abraziv da nismo ni svesni ,jedan banalan primer pogledate u toku godine kad se obavljaju poljoprivredni  radovi kako su ispolirani plugovi i delovi drugih masina koje se vuku kroz zemlju sigurno ih ja nisam polirao a zamislite onda sta se desava unutar lanca kad tu dospe ta zemljana prasina.   

nemojte mi zameriti na opsirnosti! SAMO DOBA NAMERA. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mnogo bolja varijanta je perionica ;D

 

Naime, naš drugar bajker drži perionicu, pretežno za automobile, naravno, ali pošto zna kako se peru motori, onda i njih peru odlično, uključujući i lanac. Tako da ostaje samo da poneseš sprej i platiš pranje 200-300 dindži. Usput popiješ i kafu i po neko pivo ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Izvinjavam se što otvaram staru temu. Pitao bih koje bi bile adekvatne rukavice za čišćenje lanca. Ja sam upravo kupio u Wobyhaus neke kožne od 450 din, namenjene su mehaničkoj a ne hemijskoj zaštiti. Dvoumio sam se da kupim neke gumene, možda je to bolje bilo, jer iako sam čuo da sredstva na bazi benzina razgrađuju gumu, ove su bile od dosta debele gume, pa ne bi mogle tako brzo da se oštete. Ovako kad budem čistio lanac četkom za lanac i krpom, pošto ga naprskam sprejem za čišćenje, računam da će ta koža upiti ono što bi upila eventulano moja koža. Šta vi mislite ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja