Jump to content

Moto Zajednica

Bt50

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Zdravo svima.voleo bi kad bi mi neko pomogao.imam bt 50 i nikako ne mogu da ga dobijem na leru da radi.veci gas prima ide ali ler gas nikako odma se ugasi.menjao sam sve dizne,ali desava se da izbacuje benzin na usisu karburatora i to ispod pola gasa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Moguce da ti vuce fals vazduh taj karburator i zato ne mozes ler gas da podesis. Meni se jednom desilo to na t15, kupio nov karburator( tada je kostao oko 9000din) od bt-a sa pumpicom. Da ne bi trosio bez potrebe novac, pozajmi od nekoga drugi karburator i onda probaj. 

 

Nisam te bas razumeo gde izbacuje benzin na karburatoru...Jel ti motor radio normalno i onda sa tim katburatorom poceo da zeza ili si stavio drugi karburator i ne mozes da podesis ler gas?

Promenio član viktor1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1340 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Stanje semeringa radilice (ispod magneta) utiče na ler gas i kada je on loš ne može se posesiti. Mešavina hladi i podmazuje ležajeve radilice i posle se sagoreva. Taktovi rada agregata uslovljeni su kretanjem klipa koji svojim položajem otvara usisni i izduvni kanal ali i razlikama u pritisku iznad i ispod klipa. Kada je semering radilice loš gubi se deo tog pritiska/podpritiska što uzrokuje poremećaj rada koji se najviše manifestuje na malim obrtajima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6379 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Karburator nesretnik bude često okrivljen za loš rad....a da ni njemu samom nisu obezbeđeni uslovi da radi kako treba. Neće on, čak i potpuno nov, da radi sam od sebe.

Ako motor, naročitno dvotaktni....ima kakav problem, mo'š 100 karburatora da staviš...i ništa.

To "povraćanje" na stranu filtera za vazduh, može da bude iz više razloga.

Zaista zbog stanja karburatora, prelivanja, oštećenog šibera ili kanala kroz koji se kreće. Onda zbog tzv. "falš vazduha" koji je izazvan lošom zaptivenošću motora (semerinzi, dihtunzi, pukotine na kućištu ili delovima koji čine sistem dovoda goriva),  ili zbog potpuno neadekvatnih materijala za izradu dihtunga...razni kartoni, silikoni i sranja svakojake prirode. Zatim, zbog zapušenog auspuha ili njegovog nasumičnog kasapljenja i traženja "dobrog zvuka".

Malo ozbiljniji uzroci su, opšte stanje motora, dotrajalost cilindra, klipa, karika...njihov pogrešan izbor (jer sve to može da radi), igranje sa vremenima kada se šta događa, brušenje, šmirglanje, turpijanje i poliranje, bez ikakvog smisla i efektivnog proračuna.....znanja.

Baš me interesuje šta je u stvari od tog BTa i ostalo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala svima,danas sam pronasao pukotinu kod ler dizne i vidim vlazi benzin,kaplje.izgleda da je od dotezanja naprslo kuciste gde se srafi dizna.kupicu nov karb.nego koji ,to neznam.pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hvala za objasnjenje o semeninzima.nego vetovatno zvi znate,ali da podelim iskustvo sa plovkom mozda nekom zatreba.u pitanju je bing karb.zamenuo sam sve dizne i nista nisam dobio oko ler gasa.danas uzmem plovak iskrivim da zatvara benzin ranije i druga pesma.dobio sam ler ali nije bas idealan mislim zbog one pulotine kod let dizne.bolje i pali.pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja