Jump to content

Moto Zajednica

Sta ocekujete od organizatora (domacina) moto skupa?

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Sta je to sto se konkretno ocekuje od posete moto skupu?Moto klubovi koji organizuju skupove zvanicno otvaraju kampove petkom u podne i zavrsavaju u nedelju posle dorucka.Posecujem dosta moto skupova,svi su slicni a opet malo drugaciji na svoj nacin.Po drustvenim mrezama se mogu procitati i zamerke i pohvale na racun domacina i celokupnog dogadjaja.
Na skupovima su razliciti ljudi,pripadnici klubova,"solo vozaci",motoristi raznih profila,mestani koji nemaju veze sa motorima,a na ovom forumu ima nas od svih.Ako se mrdnete samo 100 km od mesta u kom zivite,primeticete makar sitne razlike u mentalitetu bez obzira koji grupaciji pripadali,pa me zanima sta vi "razliciti"motoristi ocekujete od skupa.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ja vozio pre malo više po Evropi, Srbija i region su mi komšiluk pa baš i nisam imao vremena za kratke kilometraže... Ispalo da i nisam ovde posećivao mnogo, ali jesam dovoljno...

Meni bitno da se ne naplaćuje ulaz, to mi nekako nema smisla. To je ono što mi je istinski bitno a ostalo je filozofija. Pa mogu da kažem i da mi je "bitno da je obezbeđeno svega dovoljno" i bla bla bla... Mislim (ne znam) da nije problem da se obezbedi neka jeftina klopa (tipa pasulj)... Ali ne zameram istinski ništa sem tog naplaćivanja ulaza.

A na skupove idem najviše zbog više sile, pa kako bude... A viša sila je, ko li će doći, a koga ću prijatnog upoznati pa se ispričati svakom sledećom prilikom.

Da ponovim, zameram samo naplaćivanje ulaza, ostalo sve diskutabilno.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Očekujem da ne prave skupove uopšte. Klubska scena je propast. Još uvek se sve svodi na svirku, striptizete, pivo i pasulj.

 

Ne postoji udruženo delovanje klubova na bilo šta što ima veze sa motociklizmom. 

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
pre 7 minuta, Alekre je napisao:

Očekujem da ne prave skupove uopšte. Klubska scena je propast. Još uvek se sve svodi na svirku, striptizete, pivo i pasulj.

 

Ne postoji udruženo delovanje klubova na bilo šta što ima veze sa motociklizmom. 

prvi red :haha2: he he he car

drugi red.....i to je tacno...mikro minimalo delovanje i to u svojoj "mahali "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ja mislim da je bilo kakvo delovanje neka posebna priča, posebna tema. I ako se slažem.
A ovde se priča o samom skupu, koji ne vidim šta bi drugo bio, nego druženje. Pa sad ako je uz pivo, pasulj i striptizete... Neka je.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Pa recimo da mi je najbitnije da se odvoji dio za kampovanje,i da se zabrani ulaz motociklista koji uđu u kamp vrište da nema spavanja,i turiraju motor,i pucaju sa njim recimo u tri ujutru!! Pa npr. rasklapanje bine i čekićanje po njoj u pet ujutru poslije subote kad se naravno malo i napiješ i hoćeš da odspavaš malo,da dođeš sebi za put kući... To mi se desilo na jednom poznatijem skupu u regionu..  

Al definitivno dobri i susretljivi domaćini su najbitnija stvar. U par navrata sam bio sam,i kad su ljudi vidjeli,odmah mi prišli,i izdružili se sa mnom kao sa najrođenijim!! 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: Honda VFR 750

Да траје 5 дана.

Да има довољно места за седење, групе, соло, двоје, столице, седишта, клупе...

Да су тематски одвојене целине, на једном бина, другом продаја опреме и мотора, трећем храна.

Одвојен паркинг за моторе и прангијање.

Атрактивни гости.

Специјални гости.

Атрактивне награде.

Промоције неке робе, мотора, опреме, пића, аранжмана...

Хостесе и редари, волонтери.

Близина воде: мора, језера, реке или базена.

Дневне стриптизете, играчице на шипци, а и ноћне.

Повољна цена хране и пића.

Шири избор хране за купити.

Добра најава, промоција.

Мирно камп место за спавање, одвојено.

Видео бимови на ком се врте неки класици о моторима.

Крушка за ударање песницом (вашарска), а и онај маљ исто.

Такси служба доступна, медицинска екипа.

Лежаљке за дремку, бар 20-ак.

Доступан спољни туш.

Уредни тоалети, може и уз наплату.

Добра музика са озвучења. Звучници распоређени по локацији. Не прегласна превише, за разговор.

Продаја мајица, привезака, појасева, прибора за мотор, сувенира, застава као приход клуба.

На мајицама и други мотиви, не само датум и место скупа.

Талентован водитељ, забављач, човек са микрофоном.

Организација скупа почела по завршетку прошлогодишњег, не на брзину.

Велика ватра, ломача, на крају петог дана, може и ватромет.

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Haha 4
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jedna star koja me strašno nervira na moto susretima je kada domaćini buzdovani (ne znam kako drugačije da ih nazovem) odvrnu muziku preko celog dana i nemožeš normalno komunicirati s nekim već morate da se derete jedno drugom na uvo kao u sred diskaća...

Razumem kad je svirka uveče kada bend zasvira onda i treba da je glasno, ali brate bar nas poštedi preko dana...

Promenio član Biker-Boy
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 19 minuta, Biker-Boy je napisao:

Jedna star koja me strašno nervira na moto susretima je kada domaćini buzdovani (ne znam kako drugačije da ih nazovem) odvrnu muziku preko celog dana i nemožeš normalno komunicirati s nekim već morate da se derete jedno drugom na uvo kao u sred diskaća...

Razumem kad je svirka uveče kada bend zasvira onda i treba da je glasno, ali brate bar nas poštedi preko dana...

Haha,ima i toga,al je to do ton-majstora ili kako se vec zove.Cudio sam se na nekim skupovima,ista bina,isto ozvucenje a razlika nebo i zemlja,a onda su mi strucniji objasnili da treba znati znati sve to podesiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Od organizatora očekujem da disciplinuje pucače iz auspuha i dizače na zadnji točak. A oni su obično iz lokala.

Od takvih sam se nagledao raznih gluposti, teških povreda a boga mi i materijalne štete koje su napravili.

To ostavi loš utisak na mene kao posetioca a pride mi unose nespokoj.

 

Sve drugo mi nije bitno osim druženja. Znam da svaki organizator napravi skup spram svojih mogućnosti. Koliko para toliko i muzike, vazda bilo. A da li je pasulj ili gulaš za ručak ne pravim pitanje.:takoje:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 632 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.

Pa ja to sve vidim samo kao lokalno druzenje moto klubova i nista vise.Ne posecujem iste, jer mi se nije svidelo bahanalisanje koje sam video... Neprijatno mi brate. Pogotovo klubovi koji imaju veze sa hell angelsima kao sto su "Srbi"i slicno. Brate  kao da je sve sam kriinalac do kriminalca.

Promenio član Bole37
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Pre ću reći šta ne očekujem. Skupove koji se prave da organizator masno zaradi ne posećujem, takvi se lako prepoznaju po ceni ulaza 400-500 dinara i cenom pića od 150 dinara a i po tome što na objavi skupa nema cene ulaza. Tu je i obezbeđenje koje kontroliše da neko slučajno ne prođe a da nije platio. 

Promenio član symon
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

@ivica744 sećaš li se možda, ako si bio, skupa na Pećini pre jedno 10+ godina, svirao je Kerber sa pola postave Smaka. Cvrle je tada još vozio i nešto je valjda osvojio, pa je njegov motor bio svečano prikazan. E to je jedini skup na kome sam ja bio da je valjao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 286 postova
  • Lokacija: KULA
  • Motocikl: Kinroad 250
10 hours ago, Mornar85 said:

Да траје 5 дана.

Да има довољно места за седење, групе, соло, двоје, столице, седишта, клупе...

Да су тематски одвојене целине, на једном бина, другом продаја опреме и мотора, трећем храна.

Одвојен паркинг за моторе и прангијање.

Атрактивни гости.

Специјални гости.

Атрактивне награде.

Промоције неке робе, мотора, опреме, пића, аранжмана...

Хостесе и редари, волонтери.

Близина воде: мора, језера, реке или базена.

Дневне стриптизете, играчице на шипци, а и ноћне.

Повољна цена хране и пића.

Шири избор хране за купити.

Добра најава, промоција.

Мирно камп место за спавање, одвојено.

Видео бимови на ком се врте неки класици о моторима.

Крушка за ударање песницом (вашарска), а и онај маљ исто.

Такси служба доступна, медицинска екипа.

Лежаљке за дремку, бар 20-ак.

Доступан спољни туш.

Уредни тоалети, може и уз наплату.

Добра музика са озвучења. Звучници распоређени по локацији. Не прегласна превише, за разговор.

Продаја мајица, привезака, појасева, прибора за мотор, сувенира, застава као приход клуба.

На мајицама и други мотиви, не само датум и место скупа.

Талентован водитељ, забављач, човек са микрофоном.

Организација скупа почела по завршетку прошлогодишњег, не на брзину.

Велика ватра, ломача, на крају петог дана, може и ватромет.

 

 

 

mornar@ ti bi u diznilend? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 18 sati, Mornar85 je napisao:

Да траје 5 дана.

Да има довољно места за седење, групе, соло, двоје, столице, седишта, клупе...

Да су тематски одвојене целине, на једном бина, другом продаја опреме и мотора, трећем храна.

Одвојен паркинг за моторе и прангијање.

Атрактивни гости.

Специјални гости.

Атрактивне награде.

Промоције неке робе, мотора, опреме, пића, аранжмана...

Хостесе и редари, волонтери.

Близина воде: мора, језера, реке или базена.

Дневне стриптизете, играчице на шипци, а и ноћне.

Повољна цена хране и пића.

Шири избор хране за купити.

Добра најава, промоција.

Мирно камп место за спавање, одвојено.

Видео бимови на ком се врте неки класици о моторима.

Крушка за ударање песницом (вашарска), а и онај маљ исто.

Такси служба доступна, медицинска екипа.

Лежаљке за дремку, бар 20-ак.

Доступан спољни туш.

Уредни тоалети, може и уз наплату.

Добра музика са озвучења. Звучници распоређени по локацији. Не прегласна превише, за разговор.

Продаја мајица, привезака, појасева, прибора за мотор, сувенира, застава као приход клуба.

На мајицама и други мотиви, не само датум и место скупа.

Талентован водитељ, забављач, човек са микрофоном.

Организација скупа почела по завршетку прошлогодишњег, не на брзину.

Велика ватра, ломача, на крају петог дана, може и ватромет.

 

 

 

 

I na polasku kuci da daju po 20E za gorivo. :jee:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, Jupiter je napisao:

@ivica744 sećaš li se možda, ako si bio, skupa na Pećini pre jedno 10+ godina, svirao je Kerber sa pola postave Smaka. Cvrle je tada još vozio i nešto je valjda osvojio, pa je njegov motor bio svečano prikazan. E to je jedini skup na kome sam ja bio da je valjao. 

Druga vremena bila,sto kaze Darko "ovo je grad u kome sve moze i sve ne moze"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
12 hours ago, symon said:

Pre ću reći šta ne očekujem. Skupove koji se prave da organizator masno zaradi ne posećujem, takvi se lako prepoznaju po ceni ulaza 400-500 dinara i cenom pića od 150 dinara a i po tome što na objavi skupa nema cene ulaza. Tu je i obezbeđenje koje kontroliše da neko slučajno ne prođe a da nije platio. 

Slazem se 100%. Na sve to, na jednom od ovogodisnjih skupova (500 din ulaz) dolazim, placam, klap nalepnica na motor, brzinsko pitanje "moze rakija" i mahanje rukom hajde hajde vozi da iz mene slucajno niko ne ceka. Ulaz je trajao 5 sekundi te da sam i htio tu rakiju ne bih je ima kad popiti kako me "utjerase" unutra. Redar me odamh poceo handriti da moram na kraj livade. Ok idem tamo. Rucak nisam ni vidjeo jer nemam pojma gdje se nalazi, vjerovatno sam zakasnio(moja greska). Defile najavljen a ja ostao zarobljen na kraj livade jer je onaj redar kad je mene otjerao samog u cosak nestao a ostale kolege parkirali kako se kome moze.

Htio sam da kazem da mi je i ok da naplate ulaz ali i da opravdaju to naplacivanje makar dobrom organizacijom.

 

I da dodam da standovi brze hrane koji obicno tu negdje budu pocnu da natapaju lepine. Do sad sam se na svakom skupu davio suvim lepinama :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 12 sati, Jupiter je napisao:

@ivica744 sećaš li se možda, ako si bio, skupa na Pećini pre jedno 10+ godina, svirao je Kerber sa pola postave Smaka. Cvrle je tada još vozio i nešto je valjda osvojio, pa je njegov motor bio svečano prikazan. E to je jedini skup na kome sam ja bio da je valjao. 

Био сам једном  преко пута пиваре у борићима,  запамтио сам летњи пљусак.    

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: FZ1 Fazer, Yamaha MT-07, Kawasaki ER6F
On 5.8.2021. at 13:42, Mornar85 je napisao:

Да траје 5 дана.

Да има довољно места за седење, групе, соло, двоје, столице, седишта, клупе...

Да су тематски одвојене целине, на једном бина, другом продаја опреме и мотора, трећем храна.

Одвојен паркинг за моторе и прангијање.

Атрактивни гости.

Специјални гости.

Атрактивне награде.

Промоције неке робе, мотора, опреме, пића, аранжмана...

Хостесе и редари, волонтери.

Близина воде: мора, језера, реке или базена.

Дневне стриптизете, играчице на шипци, а и ноћне.

Повољна цена хране и пића.

Шири избор хране за купити.

Добра најава, промоција.

Мирно камп место за спавање, одвојено.

Видео бимови на ком се врте неки класици о моторима.

Крушка за ударање песницом (вашарска), а и онај маљ исто.

Такси служба доступна, медицинска екипа.

Лежаљке за дремку, бар 20-ак.

Доступан спољни туш.

Уредни тоалети, може и уз наплату.

Добра музика са озвучења. Звучници распоређени по локацији. Не прегласна превише, за разговор.

Продаја мајица, привезака, појасева, прибора за мотор, сувенира, застава као приход клуба.

На мајицама и други мотиви, не само датум и место скупа.

Талентован водитељ, забављач, човек са микрофоном.

Организација скупа почела по завршетку прошлогодишњег, не на брзину.

Велика ватра, ломача, на крају петог дана, може и ватромет.

 

 

 

 

 

To je to - takav skup i 7 dana da traje bilo bi ok i bio bi pun.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • JEDAN ŽIVOT - DVA TOČKA - BEZBROJ SITUACIJA, 130 postova
  • Lokacija: Beograd-Kula
  • Motocikl: Honda - VFR 800 V-tec

Pre svega, da se ulaz ne naplacuje, svedoci smo da na svakom skupu (sto je normalno) ima bar 5 sponzora, nekima opstina sve plati.. A vec ako se plati ulaz, pa onda je logicno da organizator skupa coca-colu u limenci naplacuje 60-80 rsd, cisto da se pokriju troskovi skupa, ako vec nema sponzora, a ne da sok bude 3 bona (bon 50rsd) =150 rsd i neki rostilj u lepinji koji je takodje cenovno iznad proseka. Ali izgleda da je organizatorima skupa druzenje u drugom planu poslednih 2-3 godine, vec je poenta "druzenja" da se sto vise profitira. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 19 sati, Vampa je napisao:

@ivica744 sta nije valjalo na zadnjem skupu? :)

Meni? Zadnji u Prahovu prethodni vikend,nista,sve u najboljem redu.Generalno nemam zamerki na skupove,znam sta mogu da ocekujem i lako se prilagodim.Najvise zavisi od samog coveka,kad podjes od kuce poneses pozitivnu energiju i sve ostalo bude dobro."Kako to tebi svaki skup bude dobar"?.Pa lepo,prvo imam lepu voznju do "tamo",vidim se sa prijateljima,muzika kakva je takva je bolje nego nikakva.Hrana mi je nebitna,ambijent dosta pomogne.Ako ne umes sam da napravis sebi "zabavu",niko ti je nece napraviti.Sve ostalo moze da prodje.

Posto znam kako izgleda napraviti skup,organizatorima ja licno ne zameram nista.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja