Jump to content

Moto Zajednica

Sta ocekujete od organizatora (domacina) moto skupa?

Recommended Posts

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@ivica744 malo me je zacudila tema a znam da si tamo isao. Sve su tu dobri domacini(paša i tast su mi clanovi prahovskog kluba) pa sam pomislio da nesto nije bilo kako treba pa da im predlozim da oni predloze itd.... Drago mi je da je sve bilo dobro 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Organizatori bi trebali pozivnice da šalju na kućnu adresu ( sa  detaljima) a ne da ja moram da  uzimam cink, ginko, i b komlekse  za memoriju 

Na ulasku u mesto skupa , dočekuje me hostesa ( koja ne liči na moju ženu)  i sprovodi do kampa.   

Za ostalo može +  -  sve što je kolega Mornar već napisao...   

 

E za kraj ,   domaćin treba da obezbedi nekog hakera - antivirusni program za brisanje svih kompromitujućih fotografija , neki ceger sa bakalukom i  dokazom da je gužva bila 7 dan i da zbog toga kasnim kući .     

  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 187 postova
  • Lokacija: Odzaci
  • Motocikl: Yamaha 535
On 8/10/2021 at 1:55 PM, Jašim said:

Organizatori bi trebali pozivnice da šalju na kućnu adresu ( sa  detaljima) a ne da ja moram da  uzimam cink, ginko, i b komlekse  za memoriju 

Na ulasku u mesto skupa , dočekuje me hostesa ( koja ne liči na moju ženu)  i sprovodi do kampa.   

Za ostalo može +  -  sve što je kolega Mornar već napisao...   

 

E za kraj ,   domaćin treba da obezbedi nekog hakera - antivirusni program za brisanje svih kompromitujućih fotografija , neki ceger sa bakalukom i  dokazom da je gužva bila 7 dan i da zbog toga kasnim kući .     

I ako može na tu potvrdu da je bila gužva da se uzme bolovanje da se oporaviš za sledeći skup.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Od organizatora očekujem da posete skupove u Viziću i Srpskoj Crnji da vide kako se to radi i da to primene na svojoj organizaciji  skupa... 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

pozdrav kao dugogodišnji predsednik moto kluba ..oko 11 godina..bio na skupu u Viziću i imao sam šta da naučim od domaćina ...iako dosta toga znam ..prvo nije potrebna bina za koju placamo po hiljadarku evra najmanje ,nisu potrbna zvučna imena nasih rok grupa .,vazno je imatu dobru volju da se gost oseća kao kod svoje kuce t.j. opusteno cena pića..pomenuti skup ..100 din pa to je za svaku pohvalu.nisu organizatori gledali svoj džep nego da udovolje gostima ,nisu drali kozu ..na jednom od proslih skupova 0.30 mil mineralna 150 din .. a skup u Viziću je bio jedan od najboljih a mozda i najposećenijih  hvala im pozdrav.

Promenio član demro.st
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa
Pre 12 sati, demro.st je napisao:

pozdrav kao dugogodišnji predsednik moto kluba ..oko 11 godina..bio na skupu u Viziću i imao sam šta da naučim od domaćina ...iako dosta toga znam ..prvo nije potrebna bina za koju placamo po hiljadarku evra najmanje ,nisu potrbna zvučna imena nasih rok grupa .,vazno je imatu dobru volju da se gost oseća kao kod svoje kuce t.j. opusteno cena pića..pomenuti skup ..100 din pa to je za svaku pohvalu.nisu organizatori gledali svoj džep nego da udovolje gostima ,nisu drali kozu ..na jednom od proslih skupova 0.30 mil mineralna 150 din .. a skup u Viziću je bio jedan od najboljih a mozda i najposećenijih  hvala im pozdrav.

Kad dođem na skup a još ni kvačilo nisam pustio a "domačin" kaže ulaz 500 dinara a unutra mala limenka Cole 0,25 ml 150 dinara ili gore spomenute mineralne vode, odma znam da sam došao da budem odran. Na takve skupove više ne idem uglavnom. Znam da to "domaćinu" ništa ne znači ali dok ima ljudi koji to plaćaju toga će biti...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Najpre organizatori treba da budu iskreni prema sebi i svojim posetiocima i da lepo kažu da li prave MOTO SUSRET ili MOTO VAŠAR, i da to naglase na plakatima.

 

Moto susret je znači MOTO SUSRET, i tu su motori glavna stvar, centar sveta, cena ulaza je simbolična ili je slobodan ulaz, cene pića kao u prodavnici, a bine koncerti i ostalo što nema veze s motorima je u drugom planu, znači može ali nije nužno.

 

A moto vašar je VAŠAR s motorima, i tu ceo dan trešti muzika tako da ne čuješ sam sebe a kamoli da pričaš s nekim, upad se papreno plaća, cene pića kao u nadrkanim kafićima, ogromna bina sa poznatim bendovima da bi se privuklo što više ljudi i onda tu dođe gomila ljudi koje motori uopšte ne zanimaju... i onda se zapitaš čemu sve to... pa da se zaradi što više love.

Lova sve iskvari pa i moto susrete.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

@Disko Nindža Донекле си у праву, али временом се већ зна који су то и ко како прави. Један мој пријатељ, брат и бајкер је лепо рекао. Цитат: " Правиш мото скуп да зарадиш или да угостиш."
Свако бира где ће да иде.

Да се осећаш као човек, угошћен, задовољан или да будеш виђен.
Ствар је личног избора!

Promenio član Učitelj Splinter

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Posetio sam nekolicinu moto skupova dok sam vozio:

Banja Koviljača 2009.

Sremska Mitrovica 2010. (najbolji provod i atmosferu sam doživeo tad)

Sremska Mitrovica 2011. (očekivanja prevelika zbog odličnog prošlogodišnjeg provoda, nije bilo isto ali sve u svemu ok)

Obrenovac čini mi se 2010. ili 2011.

Mačvanski Prnjavor ne sećam se godine

Koceljeva ne sećam se godine (atmosfera nikakva za mene, verovatno jer mi se ne sviđa mentalitet, ne želim da uvredim nekog)

Verovatno sam bio još negde ali se ne sećam

I posećujem moto skup u Lešnici od kad je počeo da se održava, preskočio sam jednu godinu, prve dve godine sam išao skuterom a posle čisto jer sam u prolazu, tetka mi živi odmah iza kampa.

 

Naplaćivanje ulaza meni lično ne predstavlja problem, to je za mene isto kao kad se žale ljudi da im je poskupeo frizer, čak i da se šišam svake sedmice onih stotinak dinara preko mi nije izdatak a zanatliji verovatno znači puno. Ako se na moto skupu od ulaznica može pokriti deo nekih troškova organizacije zašto da ne, neko je uložio neki trud.

 

Išao sam malim skuterom od 125 ccm, ako mi je skup bio blizu onda sam prolazio neupadljiv, za dalje relacije već sam morao dobro da ga natovarim plus sednemo nas dvoje, tad uglavnom kreću pitanja šta, kako i odakle.

 

Ono što sam primetio je da su bar meni mnogo bolji provodi na manjim skupovima sa nekomercijalnim bendovima. Vremena se menjaju a i ja sa njima, sva ta buka mi je previše. Konkretno u Lešnici pre par godina nastupa Alen Islamović a boga mi nastupa i obezbeđenje. Išao sam autom a sam kamp je na raskrsnici tako da ko hoće da ide nekim svojim poslom ili na skup mora istim putem. Namrgođeni debil se pomerio tek kad sam krenuo na njega bez namere da stanem i ako sam se redovno prijavio na ulazu gde je radio moj dobar drugar Cicvara (možda ga znate).

 

I tako vremenom odustah od kupovine većeg motora, tačnije imao sam Hornet 600, vozio mesec dana i prodao, sve to što dolazi uz motor na našem podneblju jednostavno nije za mene a gajio sam ogromnu ljubav prema tome. Trenutno me automobili mnogo više zanimaju. I tu je scena poprilično zatrovana ali sad mi je komfor bitniji.

 

Da odgovorim na temu, sad kad bih išao na moto skup na ceo vikend, očekivao bih solidnu klopu i pivo, tišinu u doba za spavanje i prijateljsku atmosferu. Ove godine u Lešnici pljeskavice u bajatim lepinjama, jagodinsko i valjevsko pivo, turiranje apenca bez auspuha u 3 ujutru, preselo mi je.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Marko, za nekog ko je mesec dana vozio Horneta i kome je bitan komfor, normalno je sve to. 

Premalo km da bi se razvila neka veća ljubav , definisali kriterijumi , pamtilo dobro i  opraštalo.    

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Silbaš-vojvodina-Srbija
  • Motocikl: Honda NT700VA Deauville

O ovoj temi bi se moglo mnogo reći, i nepostići ništa. Što pokazuje koliko dugo nije pisano u ovu temu.

Dobre konstatacije sam pročitao u nekoliko postova u ovoj temi.

 

Po meni , moto skupova je previše. ( treba da se održavaju svaki vikend ali oprez gde i kako)

Često su blizu jedan drugom u istom terminu što utiče na posećenost i kvalitet.

Trebalo bi napraviti takav raspored da u okolini bar 150km ne smeju da se organizuju 2 ili više skupova.

Neka se dogovore, svake godine 1 MK nek organizuje dok ostali čekaju svoj red (a ti ostali, mogu pomoći u organizaciji skupa onima na koje je red da budu organizatori-to je srž moto zajednice).

Dok zimskih moto žurki je premalo ( bolje dobra moto žurka nego traljav moto skup)

 

Pre se znalo kako se dočekuju gosti na moto dešavanjima:

  • "Dobro došli braćo" ti poželi nego iz vrha kluba (smenjuju se na ulazu prema obavezama) na ulazu uz prijateljski osmeh i zagrljaj (ako te ne poznaje , ako se poznajete bracki poljubac sledi)...
  • Nudi osveženje (rakiju i/ili vodu -zna da si s puta). A ti nemoraš popiti.
  • "Jeste dobro putovali? Treba li vam nešto? Ako treba, tu sam na raspolaganju..."
  • Traži ti broj telefona i klub ili ime da upišu u svesku gde se upisuju posetioci, nedaj bože ako se desi nešto ili daj bože da te obaveste o sledećem dešavanju (pišem o eri pre mobilnih telefona).
  • Iako je sve uredno označeno naglašava ti"Klopa vam je tamo i biće u toliko h, wc, tuš,... je tamo. Kamp je tamo, evo ovaj član našeg kluba (pojavljuje se mladi motoraš sa osmehom sav ponosan), on će vas smestiti" (eventualno pomoći oko postavljanja šatora, duvanja dušeka,... i taj te ispoštuje u svemu)
  • "Dobro došli još jednom i lepo se provedite" i ti onda ulaziš na skup...
  • Naplaćivanje ulaza nije problem , treba ceniti trud tih ljudi ( ali je dovoljno u visini 2 pića ili 2L goriva) za motocikliste, a pešaci su tu turisti pa im naplati Diznilend...
  • Ako ima klope super, ako nema dobro. Ako ima tuš super, ako nema dobro.
  • Toaleti i kamp moraju biti dostojni čoveka, a i svaki-a od nas se tamo mora ponašati kao čovek!
  • Prostorni i vremenski raspored dešavanja je takođe bitan, nemože biti postavljen wc pored šatora ili hrane. Takođe nemože štandovi sa moto-opremom ili bina pored šatora gde se spava ili nešto drugo i šatora (trpezarije) gde se sedi i priča (neki dođemo da slušajmo muziku a neki da pričamo sa braćom i sestrama koje rado vidimo, mora biti ugodno svakom).
  • Ako je prostor mali , u redu je i ako ozvučenje ne iskoristi svoj puni potencijal.
  • Bajkerske igre su nešto što očekujem, tu imaju hiljade mogućnosti..., mašta organizatora ili sponzora je jedini limit. Samo da se ne razvuku u nedogled pa da kasni svirka.
  • Turiranje i pucanje može ali od 12h do 23h (ima bajkera koji sutra putuju 500 ili 1000km do kuće , oni moraju odmoriti).
  • Civili-pešaci pogotovo oni sa rancima ne smeju u  moto kamp, jer najčešće ne donesu ništa dobro (samo odnesu-ukradu). Kamp bi trebalo da je zona gde idu samo oni koji imaju tamo šator!
  • Takođe nekako Petak bude zapostavljen, bajkeri koji su sa veće udaljenosti dolaze najčešće u Četvrtak ili Petak. Oni imaju mogućnost da vide nešto i provedu se tokom Četvrtka, Petka i Subote. Ali Subota samo do rano večernjih sati. Treba se do jutra potpuno detoksikovati (čitaj iztrezniti). 
  • Moto izleti po okolini (od recimo 10h-11h ujutro pa do 13h-14h(par sati)) su uvek pogodak. To ljudi koji su došli iz dalje priželjkuju. A naravno i ljudi iz blizine uvek mogu da uzmu učešće, ako ništa drugo bar kao podršku organizatoru koji se potrudio. Prilika da domaćin pokaže skrivene lepote svog kraja ( u saradnji sa npr. turističkom organizacijom opštine ili nekom drugom, može da se napravi izuzetan doživljaj za učesnike izleta).
  • Kumovi iz Crnje i Neđo iz Vizića, Muggeri iz Pivnica su stvarno dobar primer i referenca. Naravno svako ima svoj program i svoje nedostatke ali svaka im čast, rade na poboljšanju kad god je moguće. Verujem da ste shvatili, to nisu veliki klubovi niti velika mesta već požrtvovani ljudi i ozbiljni domaćini.
  • Kod ova 3 susreta se vidi dobra volja lokalne zajednice da pomogne organizatorima a to je veliko.
  • U tuđini je sve komercijalizovano i sve su samo pare i poziranje, ili sa druge strane je organizovani kriminal prikriven motociklima što je još gore.
  • Mi ovde smo drugačiji i to treba čuvati... Braća bajkeri koje sretnem negde na putovanjima, mi govore da u Češkoj još ima par skupova koje vredi doživeti...  ( u organizacionom smislu se ima šta naučiti od njih, a za dušu skupova, nisam siguran).

Kao što sam na početku napisao da se o ovome reći dosta, a  postići  NIŠTA, ako neće da čuju oni kojih se ovo dotiče.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Kad dođem na skup i još ni kvačilo nisam pustio a "domaćin" ili "organizator" prvo što mi kaže 500 dinara ulaz odmah znam da sam došao da me oderu. Onda sledi dečija Cola od 0.25 150do 180 dinara samo potvđuje nameru da je "organizator" derikoža.Zatim umesto ručka u najavljenih 14-15 časova bude u 18 h a za to vreme red ispred roštilja podugačak sa cenom od 300 i više dindži za smešnu pljesku od 150 grama sve mi bude jasno. A i kad posluže ručak to obično bude 15-20 min i kažu nestalo. Svetli primer su pomenuti organizatori Srpska Crnja Neđa Vizić Aradac gde je organizator nešto kasnio s večerom ali je zato poslužio slaninice i čvaraka dok večera nije bila gotova, a i momci iz Milanovca su organizovali sve u FULLU. Naravno ima tu još dobri domaćina i organizatora kao i onig drugih "domaćina".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
On 26.2.2022. at 15:29, surferr je napisao:

...na ulazu uz prijateljski osmeh i zagrljaj (ako te ne poznaje , ako se poznajete bracki poljubac sledi)...

... свиђа ми ...   сем  овог дела  пољубаца са браћом ...  баш зато што неке знам сувише добро  :P 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja