Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Malinar u pokusaju, 1675 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050
1 hour ago, ser said:

Ma to je mit.

Sve se vrte isti ljudi...

Ja ne verujem da npr u Srbiji ima vise od 100 GSova

Ima ih mnogo više, možda nisu svi 1250 i ganc novi, ali gs je motor koji najčešće vidjam, bilo na putu, bilo ispred kafića. Mislim da bi zasluge za to, pre svega i svih, trebalo da pripadnu Čarliju Bormanu i Juanu Mekgregoru.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1740 postova
  • Motocikl: /

Ma ja i dalje smatram da su to sve isti ljudi...

Evo npr kod mene kraj, od Grocke do Kaludjerice, cca 100k ljudi znam da ima samo jedan ili dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Ma ja i dalje smatram da su to sve isti ljudi...
Evo npr kod mene kraj, od Grocke do Kaludjerice, cca 100k ljudi znam da ima samo jedan ili dva.
Uf, mislim da je pogrešan kraj grada za te motore. Je živim na Labudovom brdu, pa u celom kraju Vidikovca znam za samo jedan 1250GS. Banovo Brdo je već druga priča a mislim da su im drugi krajevi Beograda još bolja nalazišta. Mnogo bolja.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1787 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 4 sati, Bruno 68 je napisao:

Laka vremena stvaraju slabe ljude

 

Pre 3 sati, Gordak985 je napisao:

nije istina em

Dal je istina ili nije,dal ima veze sa vremenima ili ne,ali danas 90% vozaca od 20-ak godina ne ume da zameni tocak na autu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 982 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

To nisu oni krivi. Moja ćerka na svom autu ( dobro skoro auto-Smart) menja sama letnji zimski set jer sam ja insistirao da nauči. U autoškoli o tome.verovatno nisu ni pričali.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1335 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
Pre sat vremena, ivica744 je napisao:

ali danas 90% vozaca od 20-ak godina ne ume da zameni tocak na autu.

...

:takoje:

Svaki komentar je suvišan ...

...

IMG-6c24ae392e0d53bdc7a84bb7bd26eda1-V.j

...

Pre sat vremena, Interceptor BP je napisao:

 Moja ćerka na svom autu ( dobro skoro auto-Smart) menja sama letnji zimski set jer sam ja insistirao da nauči.

BRAVO ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1787 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 1 sat, Interceptor BP je napisao:

To nisu oni krivi.

Pola-pola,vise puta mi se desilo da mi pitaju za nesto da im pokazem sta i kako,i dok ja radim i objasnjavam,pogledam oni kuckaju telefon.Pa sto si me pitao da ti pokazem kad i ne gledas.

 

Promenio član ivica744

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova
Pre 5 sati, Gordak985 je napisao:

Uf, mislim da je pogrešan kraj grada za te motore. Je živim na Labudovom brdu, pa u celom kraju Vidikovca znam za samo jedan 1250GS. Banovo Brdo je već druga priča a mislim da su im drugi krajevi Beograda još bolja nalazišta. Mnogo bolja.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

popularnost bmw naročito gs-a kreće od proleća 2009.Pošto je pošlo 6 meseci od početka krize i kraj se nije video svi-ceo svet udariše u štednju.Jedan NS-Trst italija bajker kaže doslovce ni kapućino se više ne pije ni pola ko nekada,samo štednja.Kafići poluprazni uz more.

Prodaja motora u celom svetu se prepolovila a u toj manjoj prodaji isplivao u procentima Gs jer je on nije uopšte pao nego skočio broj prodatih i to zato što je postao u punoj meri statusni simbol prema drugim bajkerima koji naravno vše ni ne kupuju nikakav motor a kamoli iznad 20000 eu.Naravno adventure je držao jedno 30 % ,25% občan a svi ostali motori u ostatak.

Onda je to poremetila mt-07 pa ona došla na drugo mesto.Onda je nju istisnuo z900 koji je od kad se pojavio 2017 drži drugo mesto ali opet sveukupno Gs običan i adventure su su na oko 30% svih motora jer je prodaja u međuvremenu svih ostalih motora skočila a pa Gs procentualno pada.

Najveća nemačka čeličana stavila katanac zbog energenata ,porše potpuno stopiro proizvodnju ,vw nema materijala za više od 30 % ........i tako dalje.

Mislim da će u obzir doći brat SI i Putin tojest Ural i Kinezi koje su ovde tolko pljuvali jer ako se sranje nastavi samo će oni praviti motore.Japan nema apsolutno nijednu sirovinu osim ribe i soli tako da je i tu škakljivo.

Zaboravih na HD,buell i tako to a možda i Srbija otvori neku svoju fabriku.Šta bi nam falilo da počnemo i mi da pravimo neki motor .Eto mogo bi da se zove Srba.Kratko je i lako za izgovor i nemcima i japancima

Promenio član sasa ns 1
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 982 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

@ivica744 Pa dobro ima u tome istine nije da nema ali tako su naučili da kad dodje do problema okrenu broj na tom telefonu i neko dolazi da pomogne. Ipak ne mogu da kažem da su nove generacije glupe ili gluplje od predhodnih. Jednostavno vremena i prioriteti se menjaju pa tako i potrebe znanja u nekim segmentima.Jeste to nama starijim čudno ali veruj mi isto tako su i naši "matorci" gledali na nas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

zaboravio sam da napomenem da je u svetu koji mi smatramo razvijenim osim kine i ostale azije prosek vozač motora iznad 50 godina pa sigurno i to utiče na kupovinu bmw -a

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3622 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Pola-pola,vise puta mi se desilo da mi pitaju za nesto da im pokazem sta i kako,i dok ja radim i objasnjavam,pogledam oni kuckaju telefon.Pa sto si me pitao da ti pokazem kad i ne gledas.

 

Kada sam se (pre 42 godine) zaposlio u RTB Bor, zatekao sam u službi elektro održavanja pedesetak izvršilaca, a među njima i jednog starijeg tehničara (Ratko se zvao). Taj Ratko nije bio upadljiv i druželjubiv, bio je vrhunski stručnjak, ali su za njega svi tvrdili da nikom ništa nije pokazao.

Ja sam ga (kao dosta mlađi od njega i sa nikakvim iskustvom) dosta puta pitao o mnogo čemu i uvek bio upućen i podavetovan šta i kako u određenim situacijama. I nakon par godina počeli i da se družimo i onda mi on kaže da zna da o njemu pričaju da nikom ništa nije pokazao, ali mi je rekao i da sam ja prvi koji ga je pitao za neki savet. 

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
@ivica744 Pa dobro ima u tome istine nije da nema ali tako su naučili da kad dodje do problema okrenu broj na tom telefonu i neko dolazi da pomogne. Ipak ne mogu da kažem da su nove generacije glupe ili gluplje od predhodnih. Jednostavno vremena i prioriteti se menjaju pa tako i potrebe znanja u nekim segmentima.Jeste to nama starijim čudno ali veruj mi isto tako su i naši "matorci" gledali na nas.
I dalje nas gledaju... Koliko god mi godina imali :-)

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova

Bmw je prosto opcinio Srbiju a mozda i Balkan to vec ne znam i ne samo automobili vec i motori...GS ima jako puno danas videh jedan a video tei motora samo,puno ih ima u sezoni a kad u grupi voze onako ogromni i proizvode onaj zvuk prodje me jeza samo da vozaci obuku kozne mantile i okace oko vrata smajserima njih jako puno i sve se vise kupuju...

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1004 postova
  • Lokacija: Beograd
1 hour ago, Interceptor BP said:

@ivica744 Pa dobro ima u tome istine nije da nema ali tako su naučili da kad dodje do problema okrenu broj na tom telefonu i neko dolazi da pomogne. Ipak ne mogu da kažem da su nove generacije glupe ili gluplje od predhodnih. Jednostavno vremena i prioriteti se menjaju pa tako i potrebe znanja u nekim segmentima.Jeste to nama starijim čudno ali veruj mi isto tako su i naši "matorci" gledali na nas.

Nove generacije nisu gluplje, naprotiv, pametnije su usled dostupnosti znanja, generalno. Ono što nemaju, generalno, jeste formiran identitet, shvatanje "ko su" i šta sa time mogu da urade. 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2195 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Pola-pola,vise puta mi se desilo da mi pitaju za nesto da im pokazem sta i kako,i dok ja radim i objasnjavam,pogledam oni kuckaju telefon.Pa sto si me pitao da ti pokazem kad i ne gledas.

 

Ne kucka bezveze, zapisuje ! Da ne zaboravi...:)

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 427 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
45 minutes ago, Ivanrsvb said:

Bmw je prosto opcinio Srbiju a mozda i Balkan to vec ne znam i ne samo automobili vec i motori...GS ima jako puno danas videh jedan a video tei motora samo,puno ih ima u sezoni a kad u grupi voze onako ogromni i proizvode onaj zvuk prodje me jeza samo da vozaci obuku kozne mantile i okace oko vrata smajseremoji15.pngima njih jako puno i sve se vise kupuju...

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 

Pa ahahahahhahaah,kralju,najjači opis ikada

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1675 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: triumph tiger 1050

Malo off-ujemo temu, pošto cena goriva, odlukom naše vlasti (hehe), stagnira.

 

Ja ne znam zašto je gs prodavan u tolikom broju primeraka. Udoban je, izuzetno se lako vozi i stvar je prestiža, to mu priznajem. Ok, i ovaj novi 1250 ide zaista lepo, i to mu priznajem. Meni je malo monoton i ni taj boxer mi nije ništa specijalno, a probao sam ga u 3 verzije snage, kao vazdušaru i kao vodenjaka. Doduše, prvi put ću imati priliku ove godine da ga malo ozbiljnije testiram (mom bratu je u petak stigao novi gs adv 1250 triple black), ali ja bih uvek pre kupio xr nego gs, ako već gledamo bmw gamu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
11 minutes ago, milomir22 said:

Malo off-ujemo temu, pošto cena goriva, odlukom naše vlasti (hehe), stagnira.

 

Ja ne znam zašto je gs prodavan u tolikom broju primeraka.

Prosto i jednostavno, najbolji allrounder od velikog adv segmenta. Xr i GS nisu za poredjenje.
Meni je bas novi XR najvise lezao zato sto volim da vozim agresivnije i zato sto je zabavniji, ali kad sam ga probao skroz sam se razocarao. Prethodna generacija je duplo bolji motor od ovog novog.

Na konto prodaje GSa, evo iz prve ruke. Ja sam uzeo moj u maju, novog u Delti, secam se dobro ponedeljak ili utorak je bio, pricam sa momkom dok mi je radio papire i kaze mi da meni cetvrtom danas rade papire za GSa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 330 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Lukoil juce nije dozvoljavao sipanje u kanistere. Kome treba za testeru itd da se ne zezne.

OMV idalje sa svojom karticom daje popust na gorivo. Za benzin je 2-3dinara po litri, nije preterano, al mi lakse kad vidim racun. Sad izadje litra redovnog oko 173-174din. 

Mozda za dizel daju veci popust. Ranije kad se sipao dizel u nekom momentu je bilo i 7 din manje po litri.

 

Apropo GS, drugar je pre 4 godine, tek sto se zaposlio i dobio nesto plata, otisao u zesce kredite da ga pazari. U minusu do grla, u kreditima do grla al ga je pazario i okacio 58483 slika na mreze. Posle je pola leta opet kacio slike sa putovanja. Peglao je finansije i 2god kasnije zbog toga al jbg. Kako jedan kredit otplati, digne drugi i u krug. Auto je red 1.1-1.3cm3, ta neka klasa. Tu nesto ustedi pa se skrpi.

Promenio član Tarmi636

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 285 postova
  • Lokacija: Beogard
  • Motocikl: U potrazi

Ja bih to rado vozio, ali za svoje pare bih pazario novu Afriku...

Plin nešto nije mnogo skočio?

Uskoro ćemo da vidimo na šta se kuva,a na šta vozi :jee:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja