Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha Tricity 300 Vs. Piaggio MP3 300

Recommended Posts

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tricity 300
On 6/8/2024 at 11:21 PM, miketa said:

Ja sam ga imao tri godine, presao sam sa njim 16000 i prodadoh ga pre dva meseca

Iskreno zalim sto sam ga prodao jer je bio stvarno upotrebljiva sprava.

Mozda nije bas za provlacenje po gradskoj guzvi ali moglo je i to

Znao sam sa njim da nakucam i po 600-700 km u danu tako da ako vec nemas razmisli o komfort sedistu za njega, oko 400e kosta

U veliku nabavku sam isao sa njim bukbalno, kofer pozadi jamahin koji je stvarno los al ajde jbg nisam ga ni pogledao kad sam kupovao racunajuci da je top kvalitet :(

Ali svakako skuter koji bih opet kupio bez greske

Kad sam ga kupio kostao je 8k sad vidim da je nesto preko 9k

 

Guram 11. mesec, 7.000km do sada (najviše sam 320km u danu). Prošle godine sam dao 2.800e učešće za Tricity + nosač i kofer + viši vizir i kacigu (sve su spakovali u kredit), i sada plaćam 98e mesečno fiksna rata, tj 84 takve rate (nije ni sada mnogo, a koliko će ta rata da bude u kupovnoj moći za 5-6-7 godina, videćemo :)). Ne sećam se cifre koja je bila da sam ga platio odmah :)

Sedište mi je za sada OK, to komfort bih prvo negde da probam, da vidim razliku, možda ima neki model skutera sa njim u radnji, svratiću..., a kofer... pojma nemam, taj Yamaha svi kritikuju, ja ne znam za bolji 😆 Juče mi je stala pica 32" bez problema, prvo sam naručio, pa onda razmišljao da li će biti mesta :) Pod sedište dve kacige i tanja jakna, to je valjda isto dobro.

Video sam baš za Tricity i X Max original torbica 18 litara za ispred sedišta, da li je neko to koristio, koliko se komplikovano stavlja, skida, pošto pokriva rezervoar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Komfort je na  modelima xmax-a ako se dobro secam

Bio je na sajmu sad jedan tricity kao test vozilo izlozen sa tim sedistem

Samo sam seo i osetio sam razliku e sad kapiram da sve zavisi od vozaca itd

Prodadoh ga pa nisam na kraju ni kupio

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1711 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Meni su u Platneru rekli da komfort sediste samo lepse izgleda, lepsi savovi, inace je punjenje isto kao i na obicnom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3292 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

E moram reći da je sama ideja da doplaćuješ za"komforno sedište" meni kretenska, i bezobrazluk svoje vrste!

Zamisli da kupuješ patike, i da treba da doplatiš prodavnici da ti budu udobne. Ili dodaš za hranu, da bude ukusnija. Budibogsnama :(

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Isto sto i neki da ih ne imenujem imaju foru da ti naplate 300e kao za pripremu motora i papirologije

To me odbilo malo, nije mi do tih 300e toliko nego se osecam kao idiot na zeleznickoj stanici kad me odrade sibicari

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tricity 300

Prošle nedelje kraća vožnja bez plana. Tačnije ideja je bila ka Rudniku, ali recimo svraćanje na Avalu nije :) Pošto sam relativno poranio, a išao starim putem ka Mladenovcu, pomislih zašto ne i krug do tornja. Izgledaće vam kao usporeni film, ali daleko sam od pamćenja krivina, a ni 300cc i neiskustvo nisu na strani atraktivnosti. Meni je bilo lepo, to je navažnije :) 

Do Oplenca sam svratio samo da protegnem noge, bio sam mnogo puta. Snimio sam još i prilaz Rudniku, kao i samo penjanje. U podne kod Kote 555 još nisam bio ogladneo, te se odlučih za ručak kod kuće.

 

 

Promenio član Гоша
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tricity 300

Nikako da mi se pridruži drugar sa Piaggio MP3, ali evo još jedne dnevne vožnje Yamaha Tricity 300. Opet Srem, Fruška gora, ali pre toga malo kroz Bešku, Čortanovce, silazak iz drugog pokušaja do plaže "Varljivo leto '68.", Sremski Karlovci, dalje uz Dunav uzvodno... tu izgubih bar sat, biciklistička trka, sve blokirano... Onda uspon na greben Fruške, pauza za ručak u hladovini i za kraj u stvari glavni motiv, manastiri Staro i Novo Hopovo, Grgetek i Krušedol.

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja