Jump to content

Moto Zajednica

Benelli 502C или половни јапанац???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 386 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda SH150i

Sv650 je bomba, ja sam njega vozio u autoskoli, a posedujem ga i privatno, vozi se kao bicikl, bićeš oduševljen obrtnim momentom iz malih obrtaja. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Супер. Хвала на одговорима. Идем ових дана да уплатим обуку. Иначе, данас бејах до бенелија да уживо видим онај 502C и изгледа бар 3х боље него на сликама и баш је огроман јбт. На оним сликама и јутуб снимцима изгледа мање али уопште није тако али брутално изгледа. Чак ни оно седиште за сувозача није толико мало како се чини на први поглед. Питах их за пробну вожњу ал ми рече човек да је то могуће само са њиховим моторима који су регистровани али да на жалост тај модел није регистрован тако да...јбг.

Отићи ћу ових дана до платнера да видим шта они имају да кажу за пробну вожњу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

viber_image_2021-06-28_17-33-4.jpg

viber_image_2021-06-28_18-04-09.jpg

Добра ствар је што целим стопалима могу да се ослоним на земљу

Promenio član Сале
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Хвала на савету али да будем искрен нисам нешто одушевљен његовим изгледом. Нема тог убрзаног лупања срца кад га погледам што му дође као неки сигнал да бих се осећао испуњено да седнем на њега.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Хаха не баш. Бленуо сам и балавио у овај 502C ко да је испред мене гола сисата плавуша :lol2:нисам баш обраћао пажњу на остале моделе. Знам само да су преко пута њега били trk502 и trk502x мада су они доста већи. Мислим да бих једва прстима дохватао патос да сам сео на неки од њих.

Promenio član Сале

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Sedi na motor i gegaj ga levo, desno i oseti njegovi tezinu, ja sam 502x pomerao napred nazad, gegao, ovaj u shopu me cudno gledao. Neko je ovde davno rekao da je na obuci za motor prva lekcija bila da guras motor i osetis njegovu tezinu. Ujedno ako si pocetnik obavezno crash barove uzmi i postavI, veruj mi vredice ti. 

Ja sam se odlucio za TRK 502X i evo devojka od 60 kila, i 20 kila prtljaga u koferima, po autoputu lagano 100 km/h i uzivanje. Njoj je bila prva nasa voznja i odusevljena je.

 

Srecno i polako, i obavezno dobra oprema.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Да, разумем. Ти крешбарови умањују штету приликом пада колико сам разумео, јел?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Да, разумем. Ти крешбарови умањују штету приликом пада колико сам разумео, јел?
Pored toga spašava i tebe...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Вероватно је глупо питање али колико често се пада са мотора и под којим околностима??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
17 minutes ago, Сале said:

Вероватно је глупо питање али колико често се пада са мотора и под којим околностима??

to ti je isto kao da u sexu pitas koliko se cesto zakace polne bolesti :D :D

 

tvoje je da koristis zastitu, da biras put, i da se pazis ludaka, a sve ostalo je sreca :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 7
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, Сале said:

Јесам незналица у овим стварима али свака част на одговору :takoje:

sad cu da ti dam iskren odgovor, bez zezanja

 

motor je sam po sebi opasna stvar, ali treba voditi racuna o dosta toga, najbitnije, barem meni:

- poznavanja saobracaja (ja sam od 18e godine u autu, a skutere i motore vozim od 14e, mislim da je bitno da se voze i motor i kola da bi se videlo iz oba ugla)

- predvidjanje ponasanja ostalih ucesnika u saobracaju (svi su jaci od motora, i cesto nas ne vole, pogotovo kad se provlacimo a oni ostanu u guzvi)

- prilagodjavanje voznje kvalitetu puta (rupe, sine, prepreke, sljunak, makadam...)

- odrzavanje ispravnosti motorcikla (gume, kocnice, lezajevi, creva, tecnosti...)

- zastitna oprema (ako vec nisi uspeo da pobegnes od nezgode, barem da je ublazis, full face kaciga, jakna/pantalone sa protektorima ledja/ramena/laktovi/bokovi/kolena, duboke cizme, rukavice, pozeljno je i pojas ili kornjaca)

 

ovo su osnove, ima tu jos mnogo toga, ali za pocetak, i ovo je dobro :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Да, знам све то али хвала на подсећању. Сутра или прекосутра би требало да одем до ауто школе да упишем часове и већ сад ме пуца нека блага трема и као да ми је мало повећан адреналин што због нечег новог а што због одређене дозе страха како ћу се снаћи у целој тој ствари. А реално нисам ни први корак направио хаха. Не знам да ли је то нормално. Ипак је велики број вас овде на форуму доста дуго у мотоциклизму па вероватно кад сте почињали нисте имали толику фрку као ја са 39 год. :popovanje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
3 minutes ago, Сале said:

Да, знам све то али хвала на подсећању. Сутра или прекосутра би требало да одем до ауто школе да упишем часове и већ сад ме пуца нека блага трема и као да ми је мало повећан адреналин што због нечег новог а што због одређене дозе страха како ћу се снаћи у целој тој ствари. А реално нисам ни први корак направио хаха. Не знам да ли је то нормално. Ипак је велики број вас овде на форуму доста дуго у мотоциклизму па вероватно кад сте почињали нисте имали толику фрку као ја са 39 год. :popovanje:

to sto sa 39 godina sedas na motor, ja vidim iz pozitivnog ulga, mirne glave ces voziti, nisi na motoru da se izivljavas i da jurcas...

 

trema je ok, samo lagano, ja i dan danas kada vozim novi put, ili bez opreme imam tremu :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Па верујем али другачије је кад си до сад одвозао десетине хиљада км на разним машинама па имаш малу трему која проистиче из опреза и искуства а другачије је код нас који смо мотор само гледали :) . Али ај да не филозофирам. Биће то све ок. Ма мора да буде уз добру вољу и велику жељу.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4389 postova
Вероватно је глупо питање али колико често се пада са мотора и под којим околностима??
Најчешче под глупим и баналним околностима.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Малопре нађох овде на сајту чланак "Најчешћи узроци несрећа са мотоциклима" и негде доле при крају између осталог стоји и ово:

 

- Popularni “kreš barovi” ne pružaju nikakvu zaštitu nogu osim ako nisu namenski konstruisani.

 

Најблаже речено, сад сам баш збуњен :stabre:. Мислио сам да је баш супротно и да у многоме могу да ублаже повреду приликом евентуалног пада.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4389 postova
Малопре нађох овде на сајту чланак "Најчешћи узроци несрећа са мотоциклима" и негде доле при крају између осталог стоји и ово:
 
- Popularni “kreš barovi” ne pružaju nikakvu zaštitu nogu osim ako nisu namenski konstruisani.
 
Најблаже речено, сад сам баш збуњен :stabre:. Мислио сам да је баш супротно и да у многоме могу да ублаже повреду приликом евентуалног пада.
Јао мајке ти немој те теме а још ниси ни купио мотор, ако тако размошљаш и немој. Има једно правило које гласи: Нема моторциклисте који није пао, има који је, и који че. Ја сам ланског лета рецимо пао мислечи да ми је чопава намештена, чак су и видео направили и морао сам да частим пиче да би остало "тајна". Падова има, само да су лакше природе, што кажемо ми: да е со помин, ко каже да нема лаже.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд
pre 2 minuta, Krokodilo je napisao:

Ја сам ланског лета рецимо пао мислечи да ми је чопава намештена

Дај преведи ово на неки разумљив језик :lol:. Шта је ћопава??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Ахахаха. Нисам знао да се тако зове. Мени је то просто ножица за ослањање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja