Jump to content

Moto Zajednica

Benelli 502C или половни јапанац???

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 671 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
On 7.7.2021. at 17:36, Сале je napisao:

Нећу да паметујем ал стварно би било крајње нелогично и сулудо да ти дају питања која реално везе немају са категоријом коју полажеш. Мада ме овде код нас у Србији ништа не би чудило. Ова земља је сама по себи апсурдна и нелогична. Не би ме чудило да овде ускоро престану да важе неке елементарне природне законитости заступљене на нашој планети :lol:

Ja sam položio pre 10ak dana iz prve. Radio sam samo simulacije, a onda sam se proveravao na zbirnim testovima auto škole.
Istini za volju, dosta dobro poznajem propise, tako da sam samo prvi dan par puta pao simulacije, a od druge nedelje vežbanja uglavnom nisam više imao pogrešne odgovore. Skroz je drugačije od prethodnih polaganja ('99 PSP, 2000. B i 2004. C), ali sam položio sa 100%.
Ne želim da te savetujem pogrešno, svako uči na neki svoj način, ali je meni ovako prošlo.

Svakako računaj na to da moraš generalno sve da znaš, da ima trik pitanja (npr 45ccm u kategorizaciji vozila, pa ti pomisliš da govore o ograničenju brzine), i da ćeš neke oblasti morati da nabubaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Па прешао сам бар 30% свих питања и стварно има зезнутих ствари. Мора да се учи јбг.

 

@gebee&co мало одох ван теме са овим полагањем, у праву си. Извињавам се :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

@maxone с обзиром да си узео онај trk502 скоро, волео бих ако би мало могао да поделиш утиске овде :). Каква је машина, како иде, које су добре стране, које лоше, јел си одрадио онај први сервис, какви су они људи из бенелија...?? Нарочито ме занима ово последње јер и сам намеравам да сл. године узмем мотор од њих па да знам шта могу да очекујем од њих и какви су за сарадњу.

Хвала унапред.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 11 minuta, Сале je napisao:

@maxone с обзиром да си узео онај trk502 скоро, волео бих ако би мало могао да поделиш утиске овде :). Каква је машина, како иде, које су добре стране, које лоше, јел си одрадио онај први сервис, какви су они људи из бенелија...?? Нарочито ме занима ово последње јер и сам намеравам да сл. године узмем мотор од њих па да знам шта могу да очекујем од њих и какви су за сарадњу.

Хвала унапред.

Na to pitanje treba da ti odgovori @mrmiki koji ima moožda malo više iskustva sa servisom :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Čekaj, jeli ovo tema za kupovinu motora ili kurs za polaganje.Nešto se ne snalazim.:stabre:
И ја реко, БОЉЕ ПОЛОВНИ ЈАПАНАЦ, ово оде код кулина бана.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
On 8.7.2021. at 23:11, Сале je napisao:

@maxone с обзиром да си узео онај trk502 скоро, волео бих ако би мало могао да поделиш утиске овде :). Каква је машина, како иде, које су добре стране, које лоше, јел си одрадио онај први сервис, какви су они људи из бенелија...?? Нарочито ме занима ово последње јер и сам намеравам да сл. године узмем мотор од њих па да знам шта могу да очекујем од њих и какви су за сарадњу.

Хвала унапред.

Evo upravo sam juce dosao do 1500 km.

Dosadasnje iskustvo:

1. Nakon 400 km polomilo mi se dugme za sirenu, pukao nosac, i to su mi sredili za pola sata.

2. Motor je zbog tezine veoma stabilan na putu, oseti se tezina pri sporim kretanjima ali malo gasa i kontrola kvacila i navikne se covek.

3. Na 800 km sam dobio vibracije neke plastike, neko kaze da kontrolna tabla vibrira, na 3000 obrtaja se bas cuje, ali navikao sam se nekako. 

4. Prvi servis odradio u Burnout i hteo sam da mi ugrade maglenke jer iskreno slabo mi je svetlo za nocnu voznju, i rekli su mi da bi ugradnja uticala na garanciju, cak iako oni ugrade. ( koja glupost )

5. Nisam dosad imao padova ali po nekoj prici sarafi su loseg kvaliteta, tj pri padu lako pucaju, pa ne bi bilo lose zameniti ih nekim kvalitetnijim, posebno ove za crash barove.

6. Iako je jos u fazi razrade, mogu ti reci da na 120 km/h vibracije budu jake da ako vozis neku ribu pocece da stenje :D

7. Indikator goriva nekad poludi, pokaze da imas 2 crtice pa onda jednu pa krene da blinka da je na rezervi. Odem napunim rezervoar i skontam da sam imao jos 8-9 litara, i da nisam bio na rezervi.

8. Neki su imali problema sa viljuskom prednjom ali to su im sredili na servisu.

 

 

Ali iskreno i pored boljki motor je extra, ja 100 kila, devojka 70 i koferi 20 kila i sasvim lagano 100 km/h autoputom drzi. Ovo je motor za daljinu a ne za brzinu :)

Promenio član maxone
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Хвала на одговору :)

Pre 6 sati, maxone je napisao:

Iako je jos u fazi razrade, mogu ti reci da na 120 km/h vibracije budu jake da ako vozis neku ribu pocece da stenje

Па јел то нормално?? Јеси их питао зашто се то дешава? Не разумем се у механику али претпостављам да не би ништа требало да вибрира. Ваљда.

Pre 6 sati, maxone je napisao:

Indikator goriva nekad poludi

Што ти и ово нису заменили?

 

Елем, данас одем до Платнера преко пута Арене да видим онај МТ-07 и као немају га ту него да одем у Максима Горког итд. и успут свратим поново до Burnout-а да их приупитам још неке ствари и да мало опет седнем на мотор и цимам га лево/десно, напред/назад да стекнем мало утисак о тежини и како га је контролисати кад стоји у месту. Јесте баш тежак али каже ми онај лик у радњи а и ја сам стекао такав утисак, да му тежиште није високо што је добро а и са оба пуна стопала могу да се ослоним на патос па је и у том смислу стабилнији и лакше га је контролисати кад си заустављен или кад се крећеш баш споро. Сео сам и на онај leoncino 500 E5 али његово седиште је мало више у односу на 502С па једва врховима прстију могу да се ослоним на под тако да тај модел дефинитивно није за мене са мојих 173 висине. Тај модел је за неке "дуже" људе.

Поред свега тога, питам га и шта све улази у гаранцију и човек ми одштампа некакав превод гарантног упутства. И да не тупим сад много, овде доле на слици све пише. Мада по овоме написаном ништа не улази у гаранцију осим евентуално агрегата :lol:. Мени је нарочито занимљив предњадњи пасус везано за издувне гране.

 

 

 

viber_image_2021-07-12_17-51-28-334.jpg

Promenio član Сале
  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
pre 15 minuta, Сале je napisao:

Хвала на одговору :)

Па јел то нормално?? Јеси их питао зашто се то дешава? Не разумем се у механику али претпостављам да не би ништа требало да вибрира. Ваљда.

Што ти и ово нису заменили?

 

Елем, данас одем до Платнера преко пута Арене да видим онај МТ-07 и као немају га ту него да одем у Максима Горког итд. и успут свратим поново до Burnout-а да их приупитам још неке ствари и да мало опет седнем на мотор и цимам га лево/десно, напред/назад да стекнем мало утисак о тежини и како га је контролисати кад стоји у месту. Јесте баш тежак али каже ми онај лик у радњи а и ја сам стекао такав утисак, да му тежиште није високо што је добро а и са оба пуна стопала могу да се ослоним на патос па је и у том смислу стабилнији и лакше га је контролисати кад си заустављен или кад се крећеш баш споро. Сео сам и на онај leoncino 500 E5 али његово седиште је мало више у односу на 502С па једва врховима прстију могу да се ослоним на под тако да тај модел дефинитивно није за мене са мојих 173 висине. Тај модел је за неке "дуже" људе.

Поред свега тога, питам га и шта све улази у гаранцију и човек ми одштампа некакав превод гарантног упутства. И да не тупим сад много, овде доле на слици све пише. Мада по овоме написаном ништа не улази у гаранцију осим евентуално агрегата :lol:. Мени је нарочито занимљив предњадњи пасус везано за издувне гране.

 

 

 

viber_image_2021-07-12_17-51-28-334.jpg

Valjds ce se smanjiti kada se jos razradi, a indikator ostavljam za sledeci servis, brzo ce on, i citao sam to za garanciji, najvise me nervira to sto ti mogu odbiti garanciju ako nisi stavio Benelli proizvod, kao sto sam naveo za ove maglenke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Valjds ce se smanjiti kada se jos razradi, a indikator ostavljam za sledeci servis, brzo ce on, i citao sam to za garanciji, najvise me nervira to sto ti mogu odbiti garanciju ako nisi stavio Benelli proizvod, kao sto sam naveo za ove maglenke.
Ima ljudi koji su svašta pokačili i sve je ok sa garancijom.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд
pre 1 minut, maxone je napisao:

Valjds ce se smanjiti kada se jos razradi

Јесу ти то они рекли или ти то претпостављаш??

 

pre 2 minuta, maxone je napisao:

indikator ostavljam za sledeci servis

У овоме горе што сам окачио пише баш у првом пасусу да гаранција не важи у случају касног обавештавања у вези квара (у року од 10 дана) мада се овде ваљда мисли након 10 дана.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
pre 52 minuta, Сале je napisao:

Јесу ти то они рекли или ти то претпостављаш??

 

У овоме горе што сам окачио пише баш у првом пасусу да гаранција не важи у случају касног обавештавања у вези квара (у року од 10 дана) мада се овде ваљда мисли након 10 дана.

Ma kao da ce oni znati kad je poceo zezati, a po iskustvima sa foruma i prici drugih vibarice prestanu, primetio sam da do 100 km/h slabo ima vibracija, posle krecu jace, mada ja nemam nameru da ga teram preko 140 km/h pa ce se i to kada predje 3000+ smanjiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Па и то што кажеш.

А шта се ради на том првом сервису после пређених 1000? Претпостављам да се мења уље али јел раде још нешто, и јел ти упишу у сервисну књижицу шта су урадили?

И колико те је коштао тај 1. сервис ако није тајна?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1898 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Auu, Sale, pa kakva im je to garancija ? Baš su me razočarali... Ne znam da li je i kod ostalih takva, ili bezuslovna garancija. Bzv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Ја не кривим њих већ нашу земљу која вероватно нема уређену законску регулативу по питању тих гаранција. Чисто сумњам да у Немачкој или Шведској имају такве гарантне услове као што је то случај код нас да ти од целог возила, пола делова не потпада под гарантни рок или да важе краћи рокови. Мислим да у ЕУ не могу баш тако да се играју као код нас али то је и разумљиво узимајући у обзир какво смо ми дно од земље. Мада то донекле говори и о неозбиљности произвођача или можда дилера, не знам ни сам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Чак и могуче је да је тај модел увезен и без гаранције да би био вечи добитак за увозника. Тако да пимплање са гаранцијом је увек могуч кад мора да је има због продаје а увозник се нада да че све да клизи као по лоју. Ово причам из искуства са неким увозницима са којим сам радио. Најтеже је за овлаштеног сервисера јер питање: Ко че ово на крају платити је највече срање и за сеевисера и за муштерију.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд
pre 1 minut, Krokodilo je napisao:

Најтеже је за овлаштеног сервисера јер питање: Ко че ово на крају платити је највече срање и за сеевисера и за муштерију

Хаха па зна се ко све на крају плаћа. Крајњи корисник тј. у овом случају купац. Вазда било и увек ће бити, барем код нас. Зато су и ставили да 70% делова гаранција не покрива.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ово сам писао у одбрани Китајаца јер се на крају све припише њима на списак. Одлично они договоре ствар него све се некако укаља код наших увозника гладних за "преко хлеба, погачу".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Само да се похвалим да сам положио теоријски део.

Сад иде онај тежи део, практична обука и полагање за исту.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Може ли неко да ми каже да ли је боље обучавати се на мотору са брзинама или на аутоматик варијанти?? С обзиром да бих купио онај са брзинама мислим да је боље од почетка вежбати се и полагати на таквој машини али чуо сам и супротна мишљења да је лакше и боље обучавати се на аутоматику јер је лакши за вожњу а самим тим и за полагање практичног дела а да касније кад положим могу и сам за пар сати да научим мењање брзина и све што иде уз то. Али да ли је заиста тако?? Ја искрено мало сумњам у ову другу варијанту јер нисам баш сигуран да могу сам без неке обуке да научим вожњу са брзинама?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
Pre 2 sati, Сале je napisao:

 . . . чуо сам и супротна мишљења да је лакше и боље обучавати се на аутоматику. . .

Ovo je ključno - jeste lakše ali je upitno da li je i bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Па и ја се руководим тиме. Мислим да је овде важно шта је корисније а не шта је боље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja