Jump to content

Moto Zajednica

K: Auto do 1,5K€ i 100KS

Recommended Posts

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Lance osiguranja, banke, pošte, velike lance prodavnica (lidl, maxi...) mi nikad nije žao kad ih neko ošteti, odere :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2433 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, Markone88 said:

Lance osiguranja, banke, pošte, velike lance prodavnica (lidl, maxi...) mi nikad nije žao kad ih neko ošteti, odere :D

Nemoj tako, nekom uzimas leba u usta.

 

Verovatno zile nije uzeo ni 100e od drzave sto je bilo da ne osteti drzavu. Da im se nadje :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Banke, osiguravajuca drustva, birokratija. To vam je ljudi lep nacin kradje od strane velikih igraca :)

 

Pazi sad, jabuku Maxi id seljaka kupi za neku bednu sumu, maltene su uslovljeni seljaci da prodaju tim velikim lancima. E onda se ta jabuka nadje na polici u Maxi-u na Novom Beogradu, za 3 outa vecu cenu :D mislite o tome

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2059 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 19 minuta, drmilan_ je napisao:

Vise nije porucivao hranu. 

Eee, ovako gubiš mušterije...

:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre 4 sati, Zille-nbg je napisao:

Ne znam odakle vam ta informacija da mora da se pise priznanje krivice na evropskom? To nije info ni iz mupa ni iz osiguranja.

Ja sam naplacivao stetu preko ams, gospodja je mislila da sam ja kriv, ja da je ona kriva, naravno i popunili smo izvestaj bez priznanja krivice. Posle je ona mene zvala da napisemo da ja priznajem krivicu, naravno nisam hteo i otisao sam u njeno osigurnje i procenitelj je rekao da to sto mi napisemo da neko priznaje krivicu nema ama bas nikakve veze jer sve dokaze gleda on, pa pravni tim tog osiguranja i onda oni donose odluku da li je validno moje potrazivanje na osnovu prikazanih dokaza o krivici.

Vise puta sam koristio naplatu kroz evropski bez policije i nikada nisam imao ni jedan jedini problem.

 

Izvlacenje pare od osiguranja na osnovu nepostojecih povreda je dno dna, po mojim zivotnim merilima.

Mene je neki rom stigao od nazad na penjanju na Venac iz Novog Sada. Cista situacija kao suza. Nacrtali na izvestaju sta se desilo i kako, objasnili rečima, potpisao on, potpisao ja. Hvala lepo, molim lepo, dovidjenja. Ja podneo odstetni zahtev, oni mi poslali procenitelja. Kaze koliko hoćeš para? Ja kazem oko 300 mi je dosta. Daćemo ti 400. Hvala lepo, molim lepo. 

Prodje neko vreme, eto meni pismo od osiguranja. Odbija se! 

Zašto? Kaze kučka - na evropskom izveštaju ne postoji potpisano priznanje. Kako kad smo potpisali izveštaj obojica? Ona kaze-nas klijent tvrdi da nije doslo do udesa? Pa reko' sto mi je potpisao? Kaze nije potpisao priznanje krivice. Mozete da ga tuzite. 

Ja kažem necu njega- tuzicu vas. Dajte mi kopiju izvestaja. 

Ne može. Daćemo advokatu. 

Ja ajd' advokata. 

Advokat trazi kopiju-kaze ne damo. 

Jebi ga. Ajd tuži. Sudija trazio kopiju. E sad mora da se da. Pa onda vestacenje. Vestak kaze bilo je udesa. Kaze advokat - jesi li se ti uplašio? 

Jesam. Daj vestaka. Plati vestacenje. 

Prodje 8 godina.

Pa uzeo bi im milion da sam mogao. Ovih dana bi trebalo da bude kraj balade. 

Promenio član stari roker

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemam pojma, ja nisam bezgresan sigurno, ali sam vaspitan da ne lazem i ne kradem i da obraz nema cenu.

Ne znam kojih 100e spominjes, nisam ispratio, ako je ono za mlade, ja nisam mlad :jee:

Uglavnom nisam se prijavljivao za pare, ne zato sto imam previse para, niti iz nekih moralnih nacela, nego mi ti iznosi ne znace nista i smara me cela ta birokratija.

 

Uglavnom, ima razlicitih iskustava, ja sam prisustvovao jednom gde mi se zgadilo izvlacenje para. Ukratko, moj kum udari auto ispred u koloni, taj auto udari ovaj ispred i to je to. Nikome nista, materijalna steta na vozilima ispred u rangu 500e i 100e, kod kuma 2000e. Dodjem ja jer je kum bio sa detetom od 2god, mali je, stres itd. I onda krece igranka, sat vremena da li da rade evropski ili ne. Sve vreme dete nece da se odvoji od kuma zbog stresa i cekamo na 0 stepeni. Onda dolazi otac jedne devojke iz auta ispred i kao mora da se zove policija, hitna pomoc i pocne da ih truje kako treba svi da prijave povrede vrata. Naravno, decko i devojka iz prvog auta nisu hteli nista, samo da resimo sto pre i da se ide.

Sve u svemu, cekali smo ukupno preko 4 sata, da bi dosao sanitet, uvidjaj. Na kraju su angazovali nekog odstetnog koji im je izvukao velike cifre na sve i svasta. Toliko se zakuvalo da se tuzilastvo umesalo i da nije bilo dobrog advokata kum bi najebao samo tako. Naravno, njih troje koji su se zalili na povrede su prvo sat vremena caskali sa nama i zezali se sa klincem da bi mu skrenuli paznju.

 

Dakle, sto se mene tice, svako uzimanje pare na povrede koje nisu stvarne je ipak dno dna. Ali to je samo moje misljenje. A i iskustava ima raznih.

 

@stari roker ja svaki udes slikam, iz vise uglova, siri kadar, uzi kadar, dokumenta. To traje 2min i onda evropski. Slike prilazem procenitelju i nema nije se dogodilo.

Promenio član Zille-nbg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1325 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja sam skoro imao udes. Drugar me je udario otpozadi kvadom. I ja sam bio na kvadu.

Neka steta plastike itd. Meni naravno nista. Do uvece. Onda pocinju vrtoglavice  i blagi bol u vratu. Tri dana me drzalo. Naravno da nisam trazio od drugara nista, ali da je neko drugi u pitanju verovatno i bih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2409 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Brate, sve sam slikao. Imao svedoka samnom u autu. Slike sa lica mesta, slike ostecenja mog auta, njegovog. Bela farba sa njegove haube na mom gepeku. Odjebali me kao siroce. 

I ja kao necu povrede, necu strah. Samo mi platite da popravim to malo moje bede. Da kupim polovne delove na otpadu, komsija da mi ofarba... Ma jok. Jos mi se smeje kučka. A ovaj gad sto me udario me posle zove da mi kaze da necu dobiti ništa. Bolje da sam uzeo 100 evra. I to mi je mnogo. 

Bagra! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /
Pre sat vremena, Markone88 je napisao:

Pazi sad, jabuku Maxi id seljaka kupi za neku bednu sumu, maltene su uslovljeni seljaci da prodaju tim velikim lancima. E onda se ta jabuka nadje na polici u Maxi-u na Novom Beogradu, za 3 outa vecu cenu :D mislite o tome

Ne kupi je maxi, vec Delta Agrar za 20-25-30din. Prebere je, spakuje, prvu klasu izveze, a drugu proda Maxi-u za 80-90-100din... Tako rade od kad ga je Misko prodao Delezeu.

 

A pazi ovo, proizvodjac tresnje, tamo neki, proda otkupljivacu u svom selu za 100din, taj otkupljivac je proda nama u nase selo za 130, mi uzmemo par gajbi koje nam odgovaraju za izvoz, ostalo prodamo tamo nekom proizvodjacu (ali pravno lice) koje ima ugovor sa maxijem za sezonsko voce za 200... On njima za 250, maxi u raf 400 :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 966 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Au, kako vi vozite kad kažete " jedan od sudara“, pa to uopšte nije fina vožnja po ograničenju i uslovima u saobraćaju.

A u drugoj temi kad neko kaže da je malo poterao, odmah stižu osude od vas.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 926 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Meni praseko put tako što izleteo iz kolone,rokera je stigao od nazad...hmm ima tu nešto da smo bar malo divljali ili bar divljuckali verovatno do svega nebi došlo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1692 postova
  • Motocikl: /

Te odstetne zahteve koje mi salje osiguranje popunjavam bar jednom mesecno. 

U 90% slucajeva su krivci nasa vozila. 

Ja sam duzan da ga popunim i time potvrdim da priznajemo krivicu. Osiguranje placa ostecenom tek kad dobije taj odgovor od nas.

Inace to uvek prodje sa EI, par puta su osteceni trazili da dodje mup iako imaju sitna ostecenja i uvek ih je mup "grdio" zasto nisu hteli da se sklone sa puta i popune odmah isti. Jednoj zeni su napisali kaznu za nepropisno parkiranje. Zakacio je nas vozac kamionom dok se provlacio i jos covek stao, mogao da ode. Sacekao je, odmah ponudio da pisu evropski, ona kao ne, ne pada joj napamet. Dosla patrola, nama nista, njoj ogrebotina na braniku (deblja), odmah pisite izvestaj, a vama gospodjo ide prijava za nepropisno parkiranje.

Tad sam, kad je stigla prijava, mogao da je odjebem, jer je bila stvarno retardirano parkirana ali su ovi iznad mene rekli da prihvatimo.

Iz osiguranja su samo jednom trazili sluzbenu belesku (steta bila velika), mada smo tada i pozvali policiju jer je na oko stvarno bilo ostecenja na obe strane. I tad su isto pisali evropski. Inace, ta beleska se dobija odmah, posalje se mail, slika placena taksa i stize mail-om kroz 30min.

 

Jednom smo pisali EI i za rampu na parkingu.

Kao osteceno vozilo, parking rampa, a vlasnik skupstina stanara... :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 870 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Prvo da utvrdi gradivo oko popunjavanja Evropskog izveštaja pa onda auto.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

U slučaju da u saobraćajnoj nezgodi ima povređenih ili materijalna šteta premašuje zadati iznos (200.000 dinara), tada se vrši uviđaj saobraćajne nezgode.

Uz sastavljanje zapisnika.

 

Postoje okolnosti kada se i u situaciji, koju pokriva EI, uključuje policija (patrola je naišla tuda ili po pozivu stranke).

Obavezno skloniti vozila sa mesta nezgode.

Radi se alko test i evidentiraju izjave učesnika u nezgodi, vrši se provera dokumenata...

Tada se sastavlja službena beleška i ona garantuje da neće doći do problema ili predomišljanja.

Izveštaj se može popuniti i sutra.

Službenu belešku preuzima osiguravajuće društvo, koje isplaćuje štetu, a isto tako može je preuzeti i podnosilac zahteva za nadoknadu štete.

 

Ako se na licu mesta utvrdi da je neki od  učesnika nezgode bio pod dejstvom alkohola, a zavisno od utvrđene vrednosti (veća od dozvoljene), može se raditi uviđaj.

Ili da osiguravajuće društvo isplati štetu, a kasnije zahteva naplatu od svog osiguranika, koji je bio pod dejstvom alkohola (iako je to bilo u zakonskim okvirima).

 

Suština EI je da nema odlaska kod sudije za prekršaje i kaznenih odredbi (nema kaznenih poena).

 

Ali može doći do promene premijskog razreda, kod lica koje je krivac u nezgodi (to je "kazna" od strane osiguravajućih kuća).

 

Inače je propisano da treba prikupiti što više pojedinosti i dokaza (snimci mobilnim telefonom), što vernija skica...

Oba vozila trebaju,  isti dan, da  odu u osiguravajuće društvo.

U slučaju da idu sutradan, treba pozvati MUP i tada  službena beleška dobrano ubrzava postupak.

 

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 721 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8
On 11.1.2022. at 14:30, ser je napisao:
  On 11.1.2022. at 12:29, Markone88 je napisao:

Pazi sad, jabuku Maxi id seljaka kupi za neku bednu sumu, maltene su uslovljeni seljaci da prodaju tim velikim lancima. E onda se ta jabuka nadje na polici u Maxi-u na Novom Beogradu, za 3 outa vecu cenu :D mislite o tome

 

Ne kupi je maxi, vec Delta Agrar za 20-25-30din. Prebere je, spakuje, prvu klasu izveze, a drugu proda Maxi-u za 80-90-100din... Tako rade od kad ga je Misko prodao Delezeu.

 

A pazi ovo, proizvodjac tresnje, tamo neki, proda otkupljivacu u svom selu za 100din, taj otkupljivac je proda nama u nase selo za 130, mi uzmemo par gajbi koje nam odgovaraju za izvoz, ostalo prodamo tamo nekom proizvodjacu (ali pravno lice) koje ima ugovor sa maxijem za sezonsko voce za 200... On njima za 250, maxi u raf 400 :D 

 

Cena je od 5din za industrijsku, pa na vise. Mada kako vreme doslo sve vise prepoznajem tu klasu u maxiju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR
On 9.1.2022. at 17:15, gox je napisao:

Mogao bi da pogledas Nissan Micra od 2003-2010 model

Ja sam vozio 2005, nista kvarovi.Prodao je. Eno se vozi nonstop do Austrije i nazad, zuji. 1250 kubika 80 konja. Pregledan, unutra puno prostora, zadnja klupa pomeriva za tranport,jeftini delovi.

 

Imam jednu za prodaju, 2006. g.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 338 postova
  • Lokacija: PK
  • Motocikl: TDM 900
On 11.1.2022. at 14:30, ser je napisao:

Ne kupi je maxi, vec Delta Agrar za 20-25-30din. Prebere je, spakuje, prvu klasu izveze, a drugu proda Maxi-u za 80-90-100din... Tako rade od kad ga je Misko prodao Delezeu.

 

A pazi ovo, proizvodjac tresnje, tamo neki, proda otkupljivacu u svom selu za 100din, taj otkupljivac je proda nama u nase selo za 130, mi uzmemo par gajbi koje nam odgovaraju za izvoz, ostalo prodamo tamo nekom proizvodjacu (ali pravno lice) koje ima ugovor sa maxijem za sezonsko voce za 200... On njima za 250, maxi u raf 400 :D 

Мој друг продаје купину у оним пластичним чинијама директно максију, и то за неку огромну цену,  колега са посла има уговор за паприку са њима, чак су му финансирали и неку мини хладњачу, јер је почео да им продаје паприку и лубенице, наравно све агротехничке мере му они прописују

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Ajd i ja da pitam... Drugar trazi neki krsten auto, prednost benzin-plin, dizel nikako. Pozeljno klima, 5 vrata, 1200-1400ccm, 4 cilindra, sto mladje i ako moze bez ulaganja (tipa farbanja, menjanja stakala, itd). Nisu mu potrebne race performanse, samo pouzdan prevoz, budzet oko 2000e. Ako imate tako nesto ili znate ko ima na prodaju, pucajte... 

Promenio član raps

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja