Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio x7 250ie problem potrosnja

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sa tom potrosnjom taj agregat ne moze raditi normalno nit moze sagoreti svo gorivo ubaceno u cilindar..... nesto ti se ne slaze u prici.

 

Sraf klapne nikad se ne dira a po svemu sudeci bice da ce ti trebati drugi ECU posto je klapna ujedno i komp + treba videti sta se desava i sa l. sondom, temp. motora i td.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Super je to sto si dirao sraf na klapni... nastavi onda sam da ga popravljas.
Sraf na klapni je za podesavanje ler gasa. Samo sam probao da smanjim ler. Nema sta da se pojebe

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Dobro, druze, onda radi sam, ne trazi pomoc ovde...
Pa trazim pomoc ako je neko imao slican problem ili ako neko zna resenje. Nista lose nisam mislio

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Imas injection. Nije isto kao karb. Taj sraf je podesen u fabrici i trebalo bi da je zaliven farbom jer nije predvidjen da se dira.

Obicno kad imas takve probleme na injectionu nesto drugo je krivac, ne sraf za ler.

Satelis ti je guru pa slusaj sta ti on pise. Uglavnom, nesto ti se sjebalo na throttle-body-u. Throttle postition sensor, ili idle control valve. Moguce da je jednostavno izasao iz sinhronizacije, al jbg ne znam sync proceduru za Piaggio. 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Imas injection. Nije isto kao karb. Taj sraf je podesen u fabrici i trebalo bi da je zaliven farbom jer nije predvidjen da se dira.
Obicno kad imas takve probleme na injectionu nesto drugo je krivac, ne sraf za ler.
Satelis ti je guru pa slusaj sta ti on pise. Uglavnom, nesto ti se sjebalo na throttle-body-u. Throttle postition sensor, ili idle control valve. Moguce da je jednostavno izasao iz sinhronizacije, al jbg ne znam sync proceduru za Piaggio. 
Hvala drug takvi odgovori mi znace

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Zdravo, imam piaggio x9, 500ccm, direktno ubrizgavanje.

 

1) Proveri da li ti je radna temperatura agregata ok? Ako ti radi pothladjen, onda ce kompjuter da mu mu salje vise benzina i imaces vecu potrosnju.

 

Da li si primetio da ti se povecava nivo motornog ulja? Ako jesi, to je onda to, tebi motor ne trosi vise benzina, nego sprovodi taj visak benzina u karter, pa se vozis sa razblazenim uljem. Agregat se slabije podmazuje, imaces nevolju u najavi.

 

2) Mozda ti je prljava klapna (pa bi je trebalo oprati, ne znam za tvoj model, na mom je to vise sati posla dok joj pridjes i skines je). Ja sam svoju prao iskljucivo benzinom i sad mi na otvorenom trosi 3.8-4.0L/100km, a po gradu 4.2-4.5L/100km.

Ako sam peres, vodi racuna da ne kvasis one delove gde su senzori i dzekovi (ja sam svoje prelepljivao selotejpom i nije bilo problema).

 

Inace, i ja sam od vise majstora cuo tu pricu da se taj sraf ne dira..

Meni se gasio, pa sam na tom srafu pojacavao ler gas. Zato mi je vise i trosio (5.5L). Kada sam oprao klapnu - ler gas mi je otisao na 3500! obrtaja, vratio sam ga 4! kruga nazad (sve ono sto sam vremenom malo-pomalo pojacavao).

 

Za kraj, nisam majstor, ovo je samo licno iskustvo. Najbolje da ti to pogleda neki majstor.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja